Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Němec: O sledování kamerami musíme vědět, ty policejní však mají výjimku

Jak se bránit například sledováním kamerami na pracovišti, za jakých podmínek je možné si v bytovém domě nainstalovat kamery a kdy může naše fotografie vyjít v novinách. O těchto a dalších tématech diskutovali se čtenáři iDNES.cz odborníci z Úřadu na ochranu osobních údajů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rohatey

Rozpolcená osobnost

takto dogmaticky chránit "osobní údaje" , to když zřejmě v družstevním domě jeden nepřizpůsobivý neplatič který se svou rodinou právě ten majetek družstva ničí nebude souhlasit tak holt družstvo nesmí mít v domě kamery, nebo si zřejmě nikdo nesmí dát kameru ani namířenou třeba na svoje auto nebo jiný majetek. Za chvíli bude tenhle ouřad k ničemu dávat pokuty obchodníkům protože si dovolují mít kamery jako ochranu proti zlodějům, vždyť tím zcela "nezákonně" monitorují své zaměstnance. Kdyby to ODS myslela tím s tím jednoduchým státem vážně tak takovéhle úřady k ničemu co jen strkají svoje ouřednické rypáky do soukromých záležitostí by už dávno rozehnali.

Zajímavé, že když bratr tohoto modrého soudruha si nechával registrovat u nás světové značky jako Tošiba atd., tak tento modrý pták nejenže se nesnažil chránit práva majitelů těch značek on tyhle krádeže vyloženě obhajoval. [:-©]

0/0
16.5.2008 6:37

gigabyte

myslím tím třeba nevychované zaměstnance

u městské policie, kteří vám koukaj do oken... nebo  na veřejných prostranstvích ..když se sbíraj drby kdo, kdy a td.

Jinak si myslím,že v bankách ,na poště, supermarketech aj. je to OK

0/0
15.5.2008 17:50

gigabyte

no má to háček..

0/0
15.5.2008 17:47

gourmett

Igy!

Tento člověk za působení v Parlamentu platil za naprostého trotla. Podle něho se hodnotily výroky hlouposti stupnicí 1-10 IGY. G.;-(

0/0
15.5.2008 15:42

aljav

proč mě to smmázli ?

Já tam dal dotaz, proč má známá od nich dostal pokutu několik desítek tisíc káčé, za to že rozeslala kolegům z branže info o zaměstankyni co jí okradla o vice jak 100T, včetně rodného čísla. A přitom soukromníci musí povinně na netu zveřejnit informace o sobě, včetně rodných čísel a adres trvalého bydliště !

tam dal dotaz, proč má známá od nich dostal pokutu několik desítek tisíc káčé, za to že rozeslala kolegům z branže info o zaměstankyni co jí okradla o vice jak 100T, včetně rodného čísla. A přitom soukromníci musí povinně na netu zveřejnit informace o sobě, včetně rodných čísel a adres trvalého bydliště ! A oni mě ten dotaz smazali !

oni mě ten dotaz smazali ! Že by jim vadilo že jsem napsal :”od vašich zabedněných úředníků” , nebo”jste schopen to jako úředník pochopit a vysvětlit” ? 8-o:-©

0/0
15.5.2008 15:14

prasak1

co se týče ochrany Prahy před povodní, musím občany

uklidnit, žádné nebezpečí nehrozí ...

Sakra, kde se tu vzala ta voda???

0/0
15.5.2008 15:04

aljav

Re: co se týče ochrany Prahy před povodní, musím občany

ale zase nevarovat tehdejší obyvatele Karlína bylo OK, alespoň se konečně vykoupali ! ;-D A jak je dnes Karlín hezčí !

0/0
15.5.2008 15:15

dooosa

Pochybuju, že by odpověděl, tak zde otázku položím do pléna.

Dobrý den čtenářům...

Mám následující problém týkající se ochrany osobních údajů: proč úřad, jenž má na starosti tak citlivou záležitost a vyžaduje opravdu zodpovědný a profesionální přístup, vede člověk jako jste vy? Člověk bez jakékoli kvalifikace, člověk nepříliš inteligentní, člověk naprosto nevěrohodný. Člověk spjatý se skrytými skandály typu vazeb ABF a PVA na magistrát, vyhozených městských peněz za nesmyslné investice v okolí PVA. Člověk jenž ohrozil zdraví a životu pražanů nesmyslnými výroky v době povodní. Prostě člověk, který dostal úřad jako trafiku od kamarádu z politiky... Je miz toho věru nedobře.

0/0
15.5.2008 14:27

Kavka

Re: Pochybuju, že by odpověděl, tak zde otázku položím do pléna.

Můj názor  na I.N. je níž. Asi je jen naší nedůsledností, že se proti těmto jevům víc nebráníme. Nekompetentnost na magistrátě jsem zažila plnou měrou. A nyní: radní pro kulturu nebyl v životě v divadle - jen na muzikálu. Další radní autem zabil člověka, další má pouze základní vzdělání a řídí v hl. městě dopravu...atd. A nad tím bdí známý alpinista.

0/0
15.5.2008 14:34

chatab

Re: Re: Pochybuju, že by odpověděl, tak zde otázku položím d

ale hov/no, Steiner uz si maturitu dodelal ;-D

0/0
15.5.2008 15:42

Tunaq

Re: Pochybuju, že by odpověděl, tak zde otázku položím do pl

Máte pravdu prakticky ve všem, včetně toho, že by Vám na to neodpověděl. Zjistil jsem, že i celkem rozumní lidé (což šachista matematik ližp*delka Němec rozhodně není) si po nějaké době pobytu v domněle důležitém postavení začnou myslet, že jsou fakt výjimeční, zázrační a nenahraditelní. Skandály přehlížejí, to je závist politických protivníků, vlastní hcby neznají - to jsou jen nafouknuté hlouposti. No a u Igor Němce je to všechno přítomno v čisté esenci. Možná křišťálově čisté. To si aspoň myslím coby 100% volič strany, která ho (bohužel) porodila.

0/0
15.5.2008 15:08

dinyly

Sledování zaměstnanců na pracovišti

Chtěl bych se zeptat jestli je možné, aby zaměstnavatel dal kamery do kanceláří a bez jakéhokoliv souhlasu zaměstnanců, je sledoval, popř. nahrával. děkuji

0/0
15.5.2008 14:23

slatin

Re: Sledování zaměstnanců na pracovišti

Může,ale musí zaměstnance informovat.Kamery se umisťují do prostor styku úředníka a klienta.Je to hlavně pro ochranu úředníka,kdyby ho zákazník nařknul z čehokolív.

Nemůže je dát však na místa  jako WC,šatna, a pod.

0/0
15.5.2008 16:27

Janina7

to je mazec

Igor pro média dne 11.8.2002: "Vážení, nám práglovským Pepíkům, potažmo naší matičce metropoli, v souvislosti s povodněmi opravdu ale opravdu nic nehrozí!" ;-D

0/0
15.5.2008 14:21

Kavka

Re: to je mazec

Výborně, že si ještě někdo vzpomene. Pak ho někde v Edinburghu vyznamenali za to, jak povodně zvládl. Tohohle ožralého blba se na magistrátu chtěli zbavit, dali mu tedy tenhle úřad na osobní údaje. Chceš-li blba potrestat, vykopni ho výš.(Y)

0/0
15.5.2008 14:29

Tunaq

Nerozumím tomu, proč

uvádíte na stejné straně slovo ODBORNÍK a fotografii Igora Němce. Aspoň že nevypadá tak ovíněně, jako když jsem byl jednou na jeho prezentaci , bla bla bla bla bla bla....(Y)

0/0
15.5.2008 14:17

chorhjevanipsadrmzejkebuoraP

Re: Nerozumím tomu, proč

přesně :-©

0/0
15.5.2008 14:18

agoj1

Soudím, že

tento Němec je odborník na všechno a na nic. Toho hlavně zajímá co mu kde sype.Kšefty s doménami, primátorování při povodních . .. .....:-©;-O(Y)Rv

0/0
15.5.2008 14:14

Najdete na iDNES.cz