Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rozvedení rodiče se hádají o dítě? Soudcům se řešení státu nelíbí

Loni v červnu byla zdravá desetiletá Terezka hospitalizována na psychiatrii. Její rozhádaní rodiče se totiž nedokázali dohodnout, kdy se s nimi bude vídat. Ani nyní ale není situace lepší. Stát stále nemá vhodné zařízení, kam by v podobných případech mohl děti umístit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obhájkyně zájmů pacientů

Aplikujme právo vyspělých zemí

My ze všeho děláme vědu, stále vymýšlíme svá nešťastná pravidla. Aplikujme např. zákony Rakouska nebo SRN, kde nezletilý může od věku 14 let sám u soudu určit, že se nechce stýkat s jedním z rodičů - a žádný soudce ani psychiatr na tom nic nemohou měnit (nezletilý samozřejmě může později své rozhodnutí přehodnotit). Dále aplikujme pravidla, že dítě je zpravidla nevinné, psychologové se mají více zaměřit na komunikaci s rodiči, a kontakty mezi dítětem a rodičem lze maximálně zkoušet jen ambulantně, aby dítě nebylo trestáno nespravedlivě hospitalizací, pokud se v zahraničí ambulantně potvrdí, např. po půl roce, že odpor dítěte je hluboký a má racionál. příčiny, dítě oprávněně odmítá jednoho z rodičů, pak se kontakty přeruší např. na dva roky, dítě se nechá růst v klidu a nestresuje se donucováním k rodiči, k němuž nemá důvěru.

0/0
14.5.2008 10:13

zbynek._s

Re: Aplikujme právo vyspělých zemí

To jsou ovšem líbivě znějící komunistické fráze, jež v praxi směřují  k odcizení dítěte jednomu z rodičů pro většinu života - samozřejmě - ke škodě potomka.  Ae zato k  lehkoživnému  obohacení státního aparátu, soudců a přisluhujících psychologů. Dítě bývá nenávratzně poškozeno - a to je sociologický fakt!

0/0
15.5.2008 7:51

eBacil

FOD se angažuje ve prospěch matek???

Zajímalo by mě, jak přišel pan doktor Jirsa, že se FOD nějak angažuje ve prospěch matek. Něco o FOD vím, a FOD se vždycky a za všech okolností angažuje ve prospěch dětí. Nevím proč, ale zdá se mi, že někteří soudci jsou proti FOD zaujatí. Možná mají strach, že aktivity FOD ukážou na případy, kdy rozhodování soudů o dětech bylo pomalé nebo špatné...

0/0
13.5.2008 18:37

sphagnum

Re: FOD se angažuje ve prospěch matek???

tipnu si od oka: protože to jsou jen ženy/matky kdo se angažuje ve prospěch ohrožených dětí a otcové/muži kopou jen za sebe?

0/0
13.5.2008 22:42

kerim003

Re: FOD se angažuje ve prospěch matek???

Pokud te zajima jak na to prisel tak ti dam tip - zavolej tam jako otec ktery nevida sve deti a ze mas dojem ze matka diteti ublizuje a budes koukat jakou odpoved dostanes.

0/0
14.5.2008 10:10

Najdete na iDNES.cz