Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Olympiáda v Česku? Jen si to zkuste

Pořádání olympiády je jako touha mít psa. Zkuste si měsíce před pořízením miláčka vstávat dříve a jít si vyvenčit třeba plyšového medvěda. Přestane vás to bavit po týdnu? Najednou už vidíte výhodu půl hodinky spaní navíc? Ano? Pak si psa nepořizujte.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lessfax

Úvaha bez názoru

"Na všechny ty otázky neznám prostě odpověď" - pak možná není vhodné psát o tom článek ;-)

Říct, že se to nestihne podle studie XY nebo že se to podle YZ stihne, je lepší než říct: nic jsem si o tom nezjistil(a) a nemám na to názor, ale podělím se o to s Vámi.

0/0
9.5.2008 11:59

Philosopher

Re: Úvaha bez názoru

Ten názor tam je. Jen ho umět najít ...

0/0
9.5.2008 12:16

Lessfax

Re: Re: Úvaha bez názoru

Ano, je tam, ale není založen na žádné znalosti. Autorka nemá potřebu cokoli si ověřovat a nekriticky bere názor jednoho člověka za svůj vlastní. Následně jej ale komentuje s tím, že neví co si myslí.

Dál zaplácá místo řečmi o malé zemičce, která nepojme tolik lidí (kontrastně k tomu je ve světě plno měst, které mají více obyvatel než celá ČR).

Už jsem četl zábavnější blogy od vrstevníků autorky.

Jinak řečeno: když nemám co říct, mlčím.

(věřím, že konstruktivní kritika zlepší nadhled autorky a že před příštím výtvorem nejdříve použije Google a projde si diskuse k tématu ;-))

0/0
9.5.2008 12:35

Lessfax

Re: Re: Re: Úvaha bez názoru

Teď se dívám, že to gymnázium má i šesti a osmiletý program, takže autorka může být o dost mladší, než jsem čekal (myslel jsem tak 18 let). V tom případě předchozí komentář nemá smysl

0/0
9.5.2008 12:37

Philosopher

Re: Re: Re: Re: Úvaha bez názoru

Přesně tak, může jí být 12-13 ... Proto je třeba ten článek brát úměrně věku autorky.

0/0
9.5.2008 13:00

Cybermud

Tak tohle nám leze z gymplu???

...zjevně nedostatečné. Místo aby se učila na školách etiketa a retorika, máme tu sexuálně-hoperskou revoluci a toto je výsledek. :)))))

Vážená slečna má asi pocit, že se během Olympiády neuklízí, že se z Olympijské vesnice nestanou byty nebo koleje pro studenty a že sportoviště nikdo nevyužije...

Možná má pravdu, když si vzpomene na naše "rychlokvašky", které návratnost investic za miliardy rozpočítají do vstupného na pět let - jinak by denní vstup do akvaparku nemohl stát 750korun. Mají možná pravdu odpůrci a "diskutéři", když říkají, že nejsme sto nic postavit kvalitně, rychle a hlavně bez korupce. Co mě ale týrá je jediná věc.

Tato žačka nepředvedla jediný vlastní názor. Se slohem ne zcele nepodobným 7. třídy ZŠ papouškuje to co se doslechla od rodičů a bůhvíkoho. A navíc ty kecy o "malé zemičce"???

To mě přímo uráží! Rozlohou jsme země střední. Je nás víc než Somálců nebo Švédů. Považujete Švédy za malý národ? Ta malost je ve VÁS a je vinou nás všech, že nedáváme dobrý příklad.

0/0
9.5.2008 11:30

barbudo

Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

... a na které modré nástěnce jste vyčetl svá mo(u)dra?

0/0
9.5.2008 12:11

Cybermud

Re: Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

... ;-D;-D;-D Vy jste mě pobavil člověče! A už přišli na to co Vám je? I kdybych řekl největší blbost na světě, tak mám neustále možnost poznat pravdu. Kdežto vám ta blbost zjevně zůstane.

Prý modrá nástěnka! ;-D A to jste zjistil kde, že bych mohl být sympatizantem ODS? Proto, že chci Olympiádu v ČR?

Dám Vám jednu radu. Nestávejte se detektivem - nevydělal byste si ani na slanou vodu. Já totiž nepatřím k žádné politické straně. Demokracie je pro mě systém sice použitelný, ale vzhledem k technologickým možnostem přežitý (tedy ta parlamentní). Preferoval bych raději "rozumnou správu věcí".

0/0
9.5.2008 13:03

_m-

Re: Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

Proč myslíš, že jde o modrou nástěnku? Jeho poslední větu podepíšu bez ohledu na to , jestli je modrý, rudý, nebo černý!

0/0
9.5.2008 13:09

Philosopher

Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

Nekritizujte tu dívku.  Té dívce může být 12-13 let (proto i ten sloh může odpovídat 7.třídě ZŠ) a řada dospělých se neumí vnést do myšlení těchto dětí a nechápe je. Pokud člověk čte pořádně, pak tam určitý názor nalezne ...

0/0
9.5.2008 12:15

Cybermud

Re: Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

V záhlaví článku je napsáno, že slečna navštěvuje gymnázium - viz titulek mého příspěvku. Myslím si, že mám pochopení pro "děti", snad i proto, že má mladší sestra letos maturuje a mám názorový průřez této věkové kategorie z první ruky.

O malé zemičce se neučí ani tak ve školách jako je nám tato představa vnucována "zezhora". Ať tam sedí kdo chce, hraje si na vrchnost, kterou není - nebo máte pocit, že u nás máme něco co by se dalo nazvat "moudrým vládcem"? (Bez ohledu na stranu nebo sdružení)

0/0
9.5.2008 12:59

Philosopher

Re: Re: Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

Moudrého vládce vskutku nemáme, i když V.Havla bychom se za něj mohl považovat.

Vaše sestra je maturantka, ale té dívce může být klidně jen 12 let. A to je rozdíl.

0/0
9.5.2008 13:07

_m-

Re: Re: Re: Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

I kdyby jí bylo 10 - proč nemůže být kritizována?

0/0
9.5.2008 13:10

Cybermud

Re: Re: Re: Re: Tak tohle nám leze z gymplu???

V tom případě by to ale nemělo být vydáváno za relevantní článek. Média mají obrovskou moc a jak je vidět formují názory veřejnosti.

V. Havel - inu moudrý muž to sice je. Ovšem zkušenost s vládnutím nemá skoro žádnou. Vykořenili jsme svoje elity během dvacátého století tak dokonale, že by podle mého názoru měla na vládnutí být zřízena katedra při nějaké vysoké škole.

Co by měl umět politik? Právě že rétoriku, psychologii vyjednávání, základy makroekonomie, základy politologie, základy sociologie. Napadá mě ještě celá řada věcí, čím by se dalo zaplnit pět let studia.

0/0
9.5.2008 16:58

Najdete na iDNES.cz