Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tibetští bohové nepustí olympijský oheň na Everest, horu zasypali sněhem

Cestu olympijského ohně po světě by po protičínských protestech mohla postihnout další nepříjemnost. Není totiž jisté, jestli se podaří vynést ho na Mount Everest. V Himálaji totiž hustě sněžilo. Obrázky pochodně na nejvyšší hoře světa měly být vrcholným kouskem čínské propagandy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gagaryn

***

hoř plamínku, plápolej, tupou sílu udolej!

0/0
5.5.2008 6:45

modern725

Poručíme větru, dešti ...

Ale ano, historie nás poučila o tom, že propaganda si prostě nevybírá, ta jde ... a co se Everestu týče, tak tam jde číňanům z hlediska propagandy o nejvíc, takže věřte, že se ten oheň podaří nahoru vytáhnout za každou cenu, i kdyby se to nepovedlo - a doufám, že víte, jak to myslím ...

0/0
4.5.2008 11:09

sacredmoon

Re: Poručíme větru, dešti ...

Ano přesně tak. Úplně stejně, jako když Američané přistáli na měsíci?

0/0
4.5.2008 12:23

duhastrecht

Re: Re: Poručíme větru, dešti ...

Myslíš, že lidé, co si pamatují 6 úspěšných (jeden let skončil neúspěchem) přistání Apolla 11 až 17 v letech 1969 ařž 1972 již vymřeli, prolhaná podzrůdo?

0/0
4.5.2008 13:27

armyshop

Re: Re: Poručíme větru, dešti ...

Ubožáčku8-o:-©Rv

0/0
5.5.2008 6:39

hamoun

Asi

se komunistickej ohen nemá rád s Tibetskými bohy

0/0
4.5.2008 11:06

Ventre__Saint__Gris

Poručíme větru dešti

;-D

0/0
4.5.2008 9:59

Wes Parmalee

Tibetští bohové

Myslíte ty, co rabujou krámy?

0/0
4.5.2008 9:56

Monstrum Anonymič Anonymov

Oprava ke kulturní revoluci

Z číny do Tibetu dorazilo pouhých 100 rudých gardistů, takže zbytek, co poničil ty kláštery zcela zjevně musel být složen převážně z tibeťanů ;-)

0/0
4.5.2008 8:42

harmen

Na

autora článku hodit síť,za takovýhle blábol.

0/0
4.5.2008 8:22

hrdý Buďžes

dobrá stránka http://www.morningsun.org/

http://www.morningsun.org/ 

0/0
4.5.2008 7:54

harmen

Re: dobrá stránka http://www.morningsun.org/

http://zvedavec.org/komentare/2008/04/2536-smyslenky-zapadnich-medii-o-tibetskych-nepokojich.htm?PHPSESSID=811bef28fbfd660eaa

0/0
4.5.2008 8:22

hrdý Buďžes

Kulturní revoluce v Tibetu

„Kulturní revoluce" vycházela z maoistické myšlenky „permanentní revoluce", z nezbytnosti zbourání starého, aby na jeho troskách mohla vyrůst nová budoucnost. V srpnu roku 1966 zzačaly ve Lhase působit nechvalně známé Rudé gar­dy. Už měsíc předtím dorazilo z nížiny několik fanatiků s Maovým novým přikázáním.

Lhasu obrátili naruby: celou ji polepili rudými prapory a transparenty s Maovými citáty a přejmenovali ulice, náměstí i křižovatky; staré názvy s nábožen­skými konotacemi nahradili názvy „revolučnějšími" . Tibetský zvyk vyměňovat si bílé stuhy byl shledán „reakcionářským"; kdepak, chtělo to stuhy rudé!

0/0
4.5.2008 7:47

hrdý Buďžes

Re: Kulturní revoluce v Tibetu

...Jakmile tyto bandy začaly se svým řáděním, cítily se být pány Tibetu; s rudou knížkou Maových výroků v ruce nasedaly do náklad'áků a mířily ke klášterům, kde pak propukaly orgie ničení. Mniši, kteří tam dosud pobýva­li, byli vystaveni smrtelnému nebezpečí, zvláště pokud se pokusili nesmy­slnému vandalismu zabránit. Během fanatického běsnění byly rozbity, roz­dupány a spáleny svaté obrazy. Existuje tajně pořízená fotografie kaple v Norbulingce po jedné z takových výprav: v místnosti pokryté hromada­mi paží, hlav, nimbů, rukou a těl to vypadá jako na „Buddhových jatkách"

0/0
4.5.2008 7:48

hrdý Buďžes

Re: Re: Kulturní revoluce v Tibetu

 Ničení přerostlo v patologické vandalské orgie, které takto pokračovaly po celém Tibetu několik měsíců. Zachránilo se jen pár významných institucí obsazených armádou, která nesdílela představy slabomyslných mladíků. Mezi zachráněnými budovami bylo naštěstí možné nalézt Potálu, Džó­khang> část Kumbumu v Gjance, kláštery Sera a Dápung, Žikace a klášter Tašilhiinpo. Ramočhe ve Lhase už ovšem neexistuje, ze zvláštního a ma­lebného Čagpori, kde bývala lhaská lékařská škola, zbyla hromada trosek. Z rozlehlého svatého města Gandán je ubohá kupa pobořených zdí; Samjá a Mindolling byly zničeny; z Rongpa zůstalo jen několik větry bičovaných rozvalin; Jumbulagang, nejstarší tibetská stavba, se proměnil ve zříceninu; z Palkhor-čhóde v Gjance zbyla jen jeho kostra; klášter Dungkar a svatyně Paju byly pobořeny a vypáleny.

0/0
4.5.2008 7:50

hrdý Buďžes

Re: Re: Re: Kulturní revoluce v Tibetu

O úplném zničení kláštera Kjangphu a o částečném, avšak závažném poškození kláštera Iwang (Jemar). Výčet všech ztrát by zabral celé strany, a byl by to jeden z nejsmutnějších a nejostudnějších seznamů na světě.  Udává se, že v Tibetu bylo dva tisíce chrámů, klášterů, kaplí a svatyní; zřejmě se jedná o přehnané číslo, pokud však bylo zachráněno, jak se zdá, necelých dvacet, poměr je v každém případě strašlivý. Devět desetin svě­dectví o tibetské kultuře bylo obráceno v prach a popel.

0/0
4.5.2008 7:50

zimní okvětní lístek

počasí je jedna z věcí, které čínští komunisté

neporučí...aspoň něcoR^

0/0
4.5.2008 7:47

Si0

Re: počasí je jedna z věcí, které čínští komunisté

Ale můžou potrestat ty, kteří mu poručit nedokázali.Rv

0/0
5.5.2008 9:47

hrdý Buďžes

¨Z Historie

 „V jedné starověké čínské kuchařské knize je popisována příprava několika druhů sekané z lidského masa, která se podává buď jemně dietně připravená se zeleninou, nebo v bujonu, či jako kotletky s kostí a šťávou, vždy dobře osolené a okořeněné různými aromatickými přísadami. Za vlády dynastie Sung ve 12. století n.l. bylo v oblibě u dvora zvláště ragú a bílé libové maso zpod kůže, vařené nejprve v páře a potom grilované. Používalo se zejména maso zabitých nepřátelských vojáků. Čínští gurmáni si zvláště pochutnávali na malých dětech a k jejich pečenému masu obvykle přikusovali černý chléb. Ještě v roce 1901 patřily k vybraným pochoutkám gurmánů na Formose (Tchaj-wanu) (lidská) játra, ledviny, srdce a chodidla.Tyto speciality se podávaly porcované na malé kousky v polévce, připravené z dlouhých morkových kostí obětí“.

0/0
4.5.2008 7:42

sacredmoon

Re: ¨Z Historie

Copak? Na Everestu se bude hodovat?

0/0
4.5.2008 12:27

BUBAK ZIJE

copak, copak?

PORUCIME VETRU, DESTI . . . ;-D ;-D ;-D

to ty komouse fakt musi s form;at . . .

vitr, dest i snih . . . zavrit za mrize to nemuzou, do strany to nevstoupi, poroucet se tomu neda, propaganda na to nefunguje . . . uplna tragedie pro komouse 

0/0
4.5.2008 7:40

hrdý Buďžes

Kanibalismus za kulturní revoluce

Kanibalismus v Kuang-si byl daleko nelidštější než ten v Ta-sing. Spisovatel Čeng I, autor knihy Šarlatový památník, tuto událost ve své knize rozdělil do tří období.

První období bylo úvodní, kdy byl teror utajován a držen v přítmí. Krajské zdroje zaznamenaly typickou scénu: o půlnoci se vrazi vplížili k oběti, kterou rozřízli, a vyňali z ní srdce a játra. Protože byli nezkušení a měli strach, uřízli omylem plíci, a tak se museli vrátit. Když měli srdce a játra uvařeny, někdo přinesl z domu omáčku, jiný koření, a pak všichni společně v tichosti jedli lidské orgány ve světle hořících kamen.

0/0
4.5.2008 7:40

hrdý Buďžes

Re: Kanibalismus za kulturní revoluce

Druhé období bylo vrcholnou fází, kdy se hrůzné věci děly otevřeně a na veřejnosti. Starší zabijáci v této době získali zkušenosti, jak obětem vyříznout srdce a játra za živa, a učili to i ostatní, zatímco sami zdokonalovali své techniky. Například, když rozřízli živého člověka, stačilo, aby mu nařízli břicho do kříže, šlápli na tělo (pokud byl člověk přivázán ke stromu, tak ho kolenem udeřili do žaludku) a srdce a další orgány prostě vypadly. Hlavní zabiják měl nárok na srdce, játra a genitálie, zatímco ostatní sebrali to, co zbylo. Tyto "velkolepé", strašlivé scény bývaly rámovány vyvěšenými vlajkami a transparenty se slogany.

0/0
4.5.2008 7:40

hrdý Buďžes

Re: Re: Kanibalismus za kulturní revoluce

Třetí období bylo naprostým šílenstvím, kdy se kanibalismus stal velmi rozšířeným hnutím. V kraji Wu-san lidé nepříčetně pojídali jiné lidi, podobně jako psi požírající mrtvoly při epidemii. Většinou byly oběti nejdříve "veřejně odsouzeny", hned poté byl zabity a snědeny. V momentě, kdy oběť spadla na zem, ať už byla mrtvá nebo ne, lidé vytáhli nože, které měli připraveny, obstoupili ji a ukrojili jakoukoli část, kterou se jim podařilo získat. V tomto období byli do kanibalismu zapojeni i téměř všichni obyčejní občané. Hurikán "třídních bojů" vymetl z lidských myslí veškeré povědomí o tom, co je špatné a hříšné, a úplně odstranil jejich lidskou přirozenost.

0/0
4.5.2008 7:41

hrdý Buďžes

Re: Re: Re: Kanibalismus za kulturní revoluce

 Kanibalismus se šířil jako epidemie a lidé si užívali tyto strašlivé hostiny. Jedly se jakékoliv části těla, včetně srdce, masa, jater, ledvin, ramen, chodidel a šlach. Lidská těla byla připravována nejrůznějšími způsoby, včetně vaření, dušení v páře, smažení, pečení a grilování... Lidé pili tvrdý alkohol nebo víno a při pojídání lidského masa hráli různé hry. V největším rozmachu tohoto období byla jídla z lidského masa nabízena i v jídelnách nejvyšší vládní organizace - Revolučního výboru wu-sanského kraje.

0/0
4.5.2008 7:41

hrdý Buďžes

MIMOŘÁDNĚ KRUTÉ ZPŮSOBY ZABÍJENÍ

Kulturní revoluce

De Jaegher a Kuhnová se zmínili také o funkcionářovi ČKS v provincii Šan-si, který vynalezl další příšernou metodu. Jednoho dne si při svých toulkách městem všiml obrovského vroucího kotle před jednou restaurací. Později zakoupil několik těchto kotlů a ihned nechal zatknout několik "antikomunistů". Během spěšného soudu byly kotle naplněny vodou a přivedeny do bodu varu. Tři odsouzení byli ihned po procesu vysvlečeni a vhozeni do kotlů s vroucí vodou. V Pching-šanu se De Jaegher stal svědkem toho, jak byl starší muž zaživa stáhnut z kůže, zatímco zástupci ČKS přinutili jeho syna, aby mučení pozoroval a dokonce se na něm sám podílel. Ten viděl svého otce umírat v nesnesitelných bolestech a slyšel jeho křik. Členové ČKS polévali otcovo tělo octem a kyselinou, a poté z něj rychle stáhli celou kůži. Začali od zad, přes ramena, a brzy byla kůže z celého jeho těla stažena; ponechána byla pouze na hlavě. Muž zemřel během několika minut.

0/0
4.5.2008 7:38

exe

Tak přece je jich více.

Ještě, že ti tibetští bohové existují. Už jsem začal věřit papežovi ty jeho kecy o jediném bohovi, jednom duchu, zneuctěné bohorodičce jejím hipíkovi. Ale stejně by se mělo Občanské judo zeptat Prof. Ing. Dr. Pekárka Drsc, jak to s tím vícebožstvím vlastně je. 

0/0
4.5.2008 7:38

Si0

Re: Tak přece je jich více.

Já myslím, že na tohle jediný a pravý Bůh bohatě stačí.

0/0
5.5.2008 9:46

hrdý Buďžes

V Číně jedí novorozence, uvádějí zprávy z Hongkongu

To musí být žert, že ano? Bohužel není, toto se skutečně děje.

Reportér hongkongského týdeníku Next zjistil, že se mrtvolky novorozenců a zárodky dětí staly v Číně nejnovějším doplňkem pro zdraví a krásu. Nejen, že je placenta považována za prostředek pro krásu, ale potracené plody jsou často vyhledávanou pochoutkou. V Kung-tungu je po gurmánských tělesných částech velká poptávka a dají se dokonce zakoupit prostřednictvím nemocnic. Reportéry stopy této formy kanibalismu přivedly až do provincie Liao-ning.

22. března 2003 policie v Ping-janu v provincii Kuang-si zajistili 28 holčiček pašovaných v náklaďáku z Jü-lin v Kuang-si do Chou-čou v provincii Ah-chuej. Nejstaršímu dítěti byly jen tři měsíce. Děti byly sbaleny v taškách po třech až čtyřech a řada z nich na pokraji smrti – žádné z nich si rodiče nevyzvedli.

0/0
4.5.2008 7:35

hrdý Buďžes

Re: V Číně jedí novorozence, uvádějí zprávy z Hongkongu

Ráno 9. října 2004 člověk probírající odpadky na okraji města Ťiou-čchuan v oblasti Su-čou našel znetvořené děti v popelnici. Byly tam dvě hlavičky, dvě tělíčka, čtyři ruce a šest nohou. Podle vyšetřování nebyly mrtvolky víc než týden staré a znetvořené byly po uvaření.

0/0
4.5.2008 7:36

czechmade

haha

tak pro tentokrat jim propaganda nevysla

0/0
4.5.2008 1:13

VAE2006

Re: haha

komu ? máš na mysli imitaci přistání na měsící a vlající vlajku USA ve větru ? :-)))) to máš pravdu, to jim nevyšlo. holt soudruzi v usa udělali chybku.;-D

0/0
4.5.2008 1:29

chorhjevanipsejkebuoraP

Re: Re: haha

čau blbe NWO, proč sis změnil nick? ;-D

0/0
4.5.2008 1:33

sacredmoon

Re: Re: haha

Ano, můžeme se těšit na mávající horolezce s pochodní na vrcholu, opalující se na sluníčku. V tu dobu bude samozřejmě na Everestu řádit sněhová bouře.

0/0
4.5.2008 12:34

12345hanka

Re: Re: haha

Ty jsi ale v*ů*l...

0/0
4.5.2008 14:05

armyshop

Re: Re: haha

Další chudák, obraťte se na doktora Chocholouška, vy imitace;-D8-o:-©

0/0
5.5.2008 6:45

Ventre__Saint__Gris

Nějak nám ti maoisté upadají

Kovaný soudruh by ji tam donesl i v hurikánu popř. poručil větru dešti.....:-P

0/0
4.5.2008 0:46

Huczín von Szinágl

Ruml a Bursík?

Bohové nepustí olympijský oheň na Everest...;-D;-D;-D Nediktoval ti to náhodou Ruml s Bursíkem?

0/0
3.5.2008 22:20

BBarret

nasrat

co tam má co hořet:-P

0/0
3.5.2008 21:58

Vysehradsky_jezdec

nejlepší kdyby je zavalila lavina a pochcípali i s pochodní

(Y)

0/0
3.5.2008 21:55

Yaroukh

Re: nejlepší kdyby je zavalila lavina a pochcípali i s pocho

R^

0/0
3.5.2008 22:25

Yaroukh

Re: nejlepší kdyby je zavalila lavina a pochcípali i s pocho

no, na druhou stranu, je otázka, jestli to jsou samí aktivní blbci (typu madqwert nebo weparmalee), potažmo co hrozí těm, kdo by pochodeň odmítli nést

0/0
3.5.2008 22:27

cenzor je /cenzored/999

Re: nejlepší kdyby je zavalila lavina a pochcípali i s pochodní

R^R^

0/0
3.5.2008 22:33

VAE2006

Re: nejlepší kdyby je zavalila lavina a pochcípali i s pochodní

důkaz o hodně slabé inteligenci. I když vezmu v potas, že v tibetu se čína chová tak jak USA v quantanámu, pak tak jak nepřeji smrt amíků, kteří pro USA pracují tak nepřeji žádnému horolezci smrt. Ale asi to bude výchovou.

0/0
4.5.2008 1:31

armyshop

Re: Re: nejlepší kdyby je zavalila lavina a pochcípali i s pochodní

No, důkaz o vaší "inteligenci" už jste přinesl ve svém předchozím příspěvku. Brát v "potas"?!, můžete co chcete, ale srovnávat Guantanámo s Tibetem? Nebyl jste ani na Kubě ani v Tibetu, že? Rv

0/0
5.5.2008 6:49

Příspěvek bude smazán

Co řešej?

Maj helikoptéru, ne? ;-D

0/0
3.5.2008 21:39

fleret1

Re: Co řešej?

na co helikopteru ? Zavolaji yettimu Bemovi do PHA a maji ji nahore na to sup  ---

0/0
3.5.2008 21:56

Yaroukh

Re: Re: Co řešej?

To je legrace jako na Silvestra na Nově.

0/0
3.5.2008 22:24

chorhjevanipsejkebuoraP

Re: Re: Re: Co řešej?

fleret je idiot, to všichni víme už dávno ;-D

0/0
4.5.2008 0:33

Stein-X

Re: Re: Re: Re: Co řešej?

A vsichni taky vime, ze jses cubka.;-)

0/0
4.5.2008 0:53

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.