Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vysočina má lék na vysedávání v ordinacích: internet

Hejtmanství na Vysočině chce šetřit nervy i čas pacientů při čekání před lékařskou ordinací. Připravuje systém internetového objednávání k lékařům. Fungovat by mohl do tří let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sageorg

A co s obligátním -

-Neklepat,pořadí pacientů určuje lékař.;-)

0/0
29.4.2008 17:53

Lotras

My mame lepsi lek hospodu

..ato pivko to lepi ...a ta lepa hostinska...na tu je prilepenej kazdy a uzdravi kazdeho ...kam se hrabou doktorky....

0/0
29.4.2008 14:49

DarkSicek

Nase firma ma smlouvu s Medicoverem

A nemenil bych! Holt soukromy sektor...

Navstevy domluvene, cekani minimalni, pristup nanejvys profesionalni

0/0
29.4.2008 14:30

tyrael

Re: Nase firma ma smlouvu s Medicoverem

Ale kdyz se ti neco opravdu stane stejne musis do nemocnice, Medicover nema vsechny odbornosti a hlavne pristroje. Ale zatu cenu je to dobra volbaR^

0/0
29.4.2008 15:18

odborar

No to je pěkná bejkárna zase na peníze daňového poplatníka.

Já nechápu, proč by lepší organizaci práce v ordinacích u obvoďáků i jinde mělo organizovat za peníze daňového polatníka hejtmanství? Prosím, v kterém jsem státě? Banánovém? Kde každý vyčůránek přijde na úřad s koncepcí, za kterou úředníci rádi zaplatí, zvláště když je straník stejné strany jako hejtman, nebo dá úlitbu do pokladny jeho strany, nebo pokud se naplní jejich kapsy a kryje vše ušlechtilý cíl? Co takhle nechat  ty  soukromé lékaře, ať si organizují práci sami za své peníze? Zaveďte osobní účty v pojišťovnách zdravotních a ty ať se starají výběrem lékařů, který má dobrou organizaci své práce a stihne 3000 pacientů a ten špatný a líný z malou pracovní dobou a s kapacitou 1000 pacientů ať léčí za hotové. Uvidíme zda se uživí? Ovšem za takovými organizacemi práce na hejtmanství se skrývá jenom korupce!!Více http://www.odborar.webzdarma.cz

0/0
29.4.2008 13:52

karel60

K čemu internet,

když ho nemají všichni pacienti? Že by zase jeden dáreček z dotací pro pány doktory v podobě bezplatného připojení na Internet, nového počítače s programy? U nás se pacient ke specialistovi a zubaři nedostane bez předchozího objednání. I když přijde s akutní věcí (ústřel), není vyšetřen a je objednán. Záleží však na tom, jak si lékař plánuje návštěvy. U některých je objednání přesně na čas a nečekáte déle než 5 minut. Jinde je objednání třeba mezi 10-12 hodinou a můžete si být jistí, že tam ty dvě hodiny budete sedět a přijdete-li až ke konci, objedná vás na jindy (obvyklá praxe našeho jediného urologa).

0/0
29.4.2008 12:50

kapkuvulgarniplastovalahev

Re: K čemu internet,

máš urologické problémy ? :-)

0/0
29.4.2008 13:19

karel60

Re: Re: K čemu internet,

Nemám, ale je vhodné si v mém věku jednou ročně dojít na prohlídku prostaty. Zanedbání se může krutě vymstít. Ostatně, urolog si mně objednává sám, jako většinu daších pacientů, starších 50ti let.

0/0
29.4.2008 13:28

herdekflek

Re: K čemu internet,

Ale dědečku, většina lidí se na net dostane. Už aby byli pod tlakem jedni i druzí. Ten systém bude celý poněkud průhlednější, než je dnes.

0/0
29.4.2008 17:42

karel60

Re: Re: K čemu internet,

Většina nejsou podle Ústavy všichni, kterým má být zaručena lékařská péče.

0/0
29.4.2008 18:03

Dezo-Conka

Návštěvnost lékaře 16 x do roka

je světový rekord.A tak se všude čeká.V Německu zavedli regulační poplatky

při návštěvnosti 8x do roka.Jistě i praktik by měl objednávat.To by musel ale ordinovat 8-9 hodin denně a nevyádl by papíry/cca 2 hodiny/ denně a návštěvy.

V případě vyžadané akutní návštěvy jde stejně celý objednací systém do háje.

0/0
29.4.2008 12:47

karel60

Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Doktore, vy se té návštěvnosti divíte? Já mám 3 chronické nemoci a musím každého čtvrt roku k jinému specialistovi (nejprve na laboratorní odběr, za dva dny pro výsledek a stanovení gramáže léku) vždy dvakrát (objednává si mně). Kromě toho k obvodnímu lékaři jednou za dva měsíce pro další léky a s informací, jak pokračuje léčení u specialistů. Za rok jsem tak 30x u některého lékaře. Myslíte, že jsem z toho nadšený? Umím ten čas, strávený v čekárnách, využít jinak. Nebaví mně stále číst, jak si důchodci chodí pro Paralen a pokecat v čekárně, kdybych tam nemusel, nikdo mně tam nedostane!

0/0
29.4.2008 13:00

Dezo-Conka

Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Tak to vás lituji

Musíme se  polepšit.Možná je to i tím,že každý lékař ma limity na léky a nemůže

dělat 2 odbornosti Rv

0/0
29.4.2008 13:24

karel60

Re: Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Ono je to dáno specifičností onemocnění. U diabetes I. je potřeba kontrolovat hladinu cukru a podle toho upravovat dávkování Inzulínu. Po odejmutí štítné žlázy (melanom) je třeba udržovat hladinu hormonů v krvi a také podle toho udržovat dávkování. Totéž se týká epileptického onemocnění, kde je navíc jednou ročně prováděn monitoring. U obvodního lékaře je to dáno současným omezením receptu na tři balení. To by však mohly ovlivnit farmakologické firmy, kdyby vyráběly širší spektrum léků s různým obsahem prášků v balení. Někde už to jde, ale ne u všech léků. Jinak mně nelitujte, mohu si za to sám. Když 30 let nejdete k lékaři a léčíte se sám podle rad lékárníka, tak se to jednou všechno provalí.

0/0
29.4.2008 13:38

Dezo-Conka

Re: Re: Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Dnes se bohužel může psát léky jen na 3 měsíce,velké balení toho moc nevyřeší,výjimečně je na recept možno napsat Repetatur 2x a za 3 měsíce vám dají

přímo v lékárně léky na další 3m.Je to dáno vyhláškou MzD,která platí asi od 1/08.Jinak vznik DM I je nepředvidatelný i ty ostatní dg.Nemusíte si  nic vyčítat..Akorát těch dokotorů máte opravdu moc.Držím palceR^

0/0
29.4.2008 15:26

karel60

Re: Re: Re: Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Díky, doktore. Já vím, jak je to s recepty, ale měl jsem na mysli léky, balené po 24 prášcích při užívání 2x denně. Lékař mi jich nemůže napsat více než 3 balení a tak k němu musím za měsíc znovu. Kdyby bylo 1 balení 60 tablet, stačilo by jít při 3 baleních k lékaři jednou za 3 měsíce. Zvláště když se jedná o chronické onemocnění a léky se užívají stále. Nejde mi o nějaký poplatek, ale o zbytečný čas lékaře. Vím, že to tak u hodně léků je, ale nejsou to všechny. Tady by mělo MZ více zatlačit na výrobce. Nevím, ale možná je i nějaká množstevní sleva a větší balení by znamenalo i úsporu pro ZP a pacienta na doplatku. Korunka ke korunce a je milión.

0/0
29.4.2008 18:14

Dezo-Conka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Lékař může napsat léky na 3 měsíce.....jedno bálení máte na 12 dnů...... může vám tudíž napsat 8 balení ! Nelžu.Já to tak dělám.R^

0/0
30.4.2008 11:10

slatin

Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

souhlas.Můj urolog si mně zve 4x ročně,platím poplatky(takže poplatek mně už nereguluje,protože musím přijít), a zkuste jednou nepřijít,nebo říct,že tohle nechcete(odmítl jsem Prostakan,vysoká cena, chtěl jsem něco levnějšího) to byl fofr,slyšel jsem co by mně čekalo,kdybych se začal léčit jinak. Prostakan lékař tahá ze šuplíku,3 balení po 100 Kč na kvartál + 30 Kč za nenapsaný recept. Já si nestěžuji na postup,je nejsem si jist,zda  je to tak eticky správné.Ale snažím se věřit lékaři,co mi zbývá.

0/0
29.4.2008 14:05

karel60

Re: Re: Re: Návštěvnost lékaře 16 x do roka

Tady neřeším regulační poplatky. Nicméně, lékař mi nic nepředepisuje, ale doporučil mi užívat ve čtvrtletních cyklech Noprostal. Když jsem se ho zeptal, jestli není lepší Prostenal, odpověděl, že to je šmejd. Jak jsem zjistil, mají oba přípravky stejné složení, jen už vím, za kterou farmaceutickou firmu urolog kope.

S odmítnutím mám zkušenost z interníhi oddělení nemocnice. Na základě doporučení obvodního lékaře mně objednali na gastroskopii. Kdo zažil ví, že to není nic příjemného. Nález: peptický žaludek, polyp na dvanácterníku. Za rok mi přišlo pozvání na kontrolu, zda se velikost polypu nezvětšuje. Další rok totéž. Čtvrtý rok jsem na vyšetření již nešel. O několik let později mně obvodní lékař poslal na gastroskopii znovu. V nemocnici mi oznámili, abych si našel jiné zdravotní zařízení, oni mně vyřadili, protože jsem nepřišel. Zajímavé jednání s pacientem.

0/0
29.4.2008 14:26

topič elektrárenský

Internet to nespasí,

problém je v lidech, zejména v lékařích a jejich ochotě něco v zaběhnutém a jim vyhovujícím systému změnit. Pro (zejména) obvodní lékaře je systém "plná čekárna" vyhovující, nemusejí vést žádný plánovací kalendář, sestra jen otevře dveře a řekne "další prosím". Když se zkusím objednat třeba kvůli potvrzení na nějaký doklad na konkrétní hodinu, tak je mi sděleno, že sice "můžete přijít, ale stejně musíte počkat, až vyřídím pacienty před vámi". Placení poplatků v tomto nepřineslo naprosto žádnou změnu, důchodců ubylo minimálně a čas takto získaný se rozpustí ve vybírání poplatků a vystavování dokladů o jejich zaplacení.

0/0
29.4.2008 12:31

karel60

Re: Internet to nespasí,

Pochybuji, že se něco u obvodních lékařů změní, stejně jako tam, kam lidé chodí s akutními případy. Navíc, internet nemají všichni pacienti, ale telefon je myslím již dostupný pro každého a lidé se telefonicky objednávají. Pak nevidím přínos Internetu v ničem jiném, než jako dotaci lékaře na bezplatné připojení a nový počítač. Předpokládám, že stejně jako je IZIP pouze pro pacienty VZP, tak i zdravotní knížky pacientů Vysočiny budou přístupné jen v tomto kraji. Pak jakékoliv onemocnění nebo úraz mimo kraj bude bez patřičného efektu.

0/0
29.4.2008 13:46

herdekflek

Re: Re: Internet to nespasí,

Vy jste se na tu vaší teorii nějak upnul. Vždyť je to blábol! Co to je bezplatné připojení? Nový PC? Snad si nemyslíte, že by nějaký doktor měl potřebu řešit takové prkotiny jako nějakou motivační odměnu?

Cha, cha, cha.

0/0
29.4.2008 17:47

karel60

Re: Re: Re: Internet to nespasí,

Nevím, jestli má nějaký doktor potřebu řešit takové "prkotiny", ale pokud bude kraj (hejtmanství) cokoliv po lékařích požadovat, co jim neproplácí ZP nebo pacient, bude jim to muset na vlastní náklady zabezpečit. A to nejen připojení (WiFi nebo pevnou linku) a hw, ale také potřebný sw.:-/

0/0
29.4.2008 18:20

Seniorintelektualka

Na polikllinice v Telči vládl ortoped z Jihlavy..

Ted jsou tam míst 4   obvodních  lékařů  tři.Tím se   samozřejmě   déle   čeká..

Jsem   udivena, že toto   dají jako  svou  prioritu do  novin !!!

0/0
29.4.2008 12:29

Seniorintelektualka

Kraj Vysočina..

V  Telči   zrušili lékařskou pohotovost,aby ušetřili..

Chudáci  straší  lidé...

0/0
29.4.2008 12:28

herdekflek

Re: Kraj Vysočina..

Chudáci straší lidi? Lidé straší chudáky? Nebo co jste chtěla říct, paní intelektuálko?

0/0
29.4.2008 17:49

Seniorintelektualka

Toto je vopravdu špica

V  Třebíči  vymění novorozence,

v Havlíčkovým Brodě   vrah píchá   heparin aby se n+ěco dělo, aby se pobavil..

No a kraj   vysočina má tyto strarosti..

0/0
29.4.2008 12:27

sluni-sluni

přetlak pacientů?

vždyť se MZ dalo slyšet, že simulanců v čekárnách praktiků ubylo.... LOL, a najednou přetlak.. :-)

0/0
29.4.2008 12:25

Najdete na iDNES.cz