Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Liberecký kraj zachraňuje obecní rozhlasy

Obecní rozhlasy čeká návrat do života. Liberecký kraj zaplatí studii, která zmapuje jejich stav a počítá s využitím tlampačů například při informování o živelních katastrofách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lotras

heč a my mame v chatove osade ponocneho a bubenika

...jet tak....aby nam nebylo smutno...

0/0
29.4.2008 14:48

zoufalec1

amplion

cituji: "Ampliony máme i na našich autech, informování občanů máme nasmlouváno i s některými médii," přiblížila Iva Michalíčková, mluvčí krajských profesionálních hasičů." konec citátů.

Jen maličkost na adresu paní mluvčí Michalíčkové: Amplion byl někdejší název továrny na výrobu reproduktorů. Chcete-li být profesionální mluvčí, vyjadřujte se profesionálně. Nepůjde tedy o ampliony nýbrž o reproduktory.

A ještě v této souvislosti. Každá firmička má svoji mluvčí nebo mluvčího. Je-li to soukromý podnik, je to určitě jen věcí majitele. U státních podniků mi to připadá jako zbytečné vyhazování státních a tedy vlastně našich peněz. ( myslíte, že bychom se obešli bez Cikrta či jak se ten člověk jmenuje? )

0/0
28.4.2008 19:02

xblack13

Re: amplion

Váš příspěvek je v naprostém souladu s použitým "nickem".

Když už si dovolujete poučovat ostatní, tak si alespoň vyhledejte ve slovníku cizích slov ta slova, kterým nerozumíte.

Slovo: amplion, amplión >>> Význam: zařízení zesilující zvuk

Slovo: reproduktor   >>>  Význam: zařízení na přeměnu elektrických signálů na akustické, amplion

Tedy: reproduktor = amplion.

0/0
29.4.2008 6:30

zoufalec1

Re: Re: amplion

nevím vážený do kterého slovníku jste nahlížel, připouštím však, že to tam mohlo být. Ale zkuste si vyhledat internetové stránky některého renomovaného prodejce elektroniky ( Conrad ) a do jeho vyhledavače zadejte slovo "amplion" Vrátí se vám výsledek v tom smyslu, že dané zboží neexistuje. Zkuste ale totéž s výrazem "reproduktor" objeví se vám nabídka reproduktorů i s vyobrazením a pokud víte, jak taková věc vypadá, dáte mi zapravdu. Vy jste vaše znalosti, jak sám uvádíte vyčetl ze slovníku, já se elektronikou zabývám profesionálně celý život. Nepodezírejte mě tedy z toho, že této problematice nerozumím. ( Mimochodem, veřejný rozhlas jsem ve dvou případech spoluprojektoval )

0/0
30.4.2008 23:05

zoufalec1

Re: Re: amplion

http://miloskraus.webzdarma.cz/radia/sbirka.php?zn=ampliony&typ=brown

ještě maličkost. Zde se můžete podívat, jak vypadal amplion. A jistě vás zaujme, jak tato plechová roura zesilovala zvuk.

0/0
30.4.2008 23:31

URB-Královna diskusí

Atˇ je zachovají, nevíme kdy se budem potřebovat,

ale jen pod podmínkou, že do nich nikdo a za žádných okolností nebude pouštět hudbu. Je to naprostý cynizmus a zmar práce mnoha lidí, kteří se na nahrávce podíleli. Ještě dnes po mnoha letech, jak slyším zpívat Suchého, tak nadskočím, protože to byl oblíbenec obsluhy rozhlasu a nemilosrdně nám ho pouštěla do hlavy.

0/0
28.4.2008 17:53

wildge

Siréna není všude slyšet

Nebyla by investice do nove sireny lepsi nez utapeni penez v necem, co vetsina lidi povazuje za buzeracni nastroj minuleho rezimu?

0/0
28.4.2008 17:47

Najdete na iDNES.cz