Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Můžete držet hubu a krok, stáhnout půlky, nebo bojovat a stát se vrahem

Vzali vám váš rodinný podnik, zaměstnali vás v továrně na traktory a sebrali vám vaše úspory. Nemáte z toho radost. Hranice jsou uzavřené, tudíž nemůžete odcestovat. Máte hned několik možností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ferdapytlik

Tady se stahuje ..... a Lanta nikde

8-o

0/0
26.4.2008 0:50

osvetitel

celkem dobre napsany clanek

Sice mam take problem se zneskodnenym a bezbrannym zajatcem,ale to se delo bezne v kazde valce!Je tezke se vzit do pocitu tech Masinu,v dobe,kdy se delo na lidech takove bezpravi a nemeli nikde zastani!To ze pocitali stim ze mohou tem prisluhovacum rezimu,padnout kdykoliv do rukou, a ze znich nejspis udelaji  komuniste "pokusne kraliky"nezli je dorazi , nejspis ovlivnovalo jejich ciny!Kazdej at se podiva do sveho svedomi, zda mu jde opravdu o toho zneskodneneho , chceteli "zavrazdeneho" zajatce, nebo zda ma ke kritice Masinu jine duvody!A hlavne zda by byl take tak vokalni k tomu bezpravi,ktere nekteri komuniste a jejich prisluhovaci , pachali v te dobe na svych spoluobcanech!

0/0
26.4.2008 0:29

fomacka

Ma to nadech propagandy....

Jako by to napsal zarputily mlady komunista, ale ty posledni dva -tri odstavce jsou pravdivy. Vystihuji cesky narod a jeho mysleni........;-)

0/0
25.4.2008 20:50

obrick

Re: Ma to nadech propagandy....

Spíše bylo asi myšleno anti-komunista(?) který může být stejně radikální a nebezpečný jako je protějšek bez anti.

0/0
25.4.2008 21:00

rohatei_1

No osobně jsem četl o tom jejich útěku na Západ

a žádný zločin tam nevidím, pokud se z někoho stane štvaná zvěř, kterážto "zvěř" ví že buď unikne nebo bude komunisty popravena tam už je dovoleno v rámci pudu sebezáchovi všechno, tedy i zahájit palbu do hrdinných příslušníků NDR policie a bránit se tak zatčení a popravě.:-/

0/0
25.4.2008 20:38

obrick

Re: No osobně jsem četl o tom jejich útěku na Západ

přečetl jste si kromě toho jejich útěku na západ ještě můj příspěvek? "hrdinní příslušníci policie NDR" nebyli rozhodně jejich první obětí. a ty předtím nezabíjeli rozhodně z pudu sebezáchovy.

0/0
25.4.2008 20:49

obrick

byl dostatek informací před vypuštěním této silácké statě? 2

Bratři Mašínové se po smrti svého otce rozhodli pokračovat v odbojářské tradici své rodiny a podniknou několik přepadení za účelem si obstarat zbraně a peněžní prostředky. Při svých akcích mimo jiné omámili a svázali policistu a následně jeho bezvládné tělo podřízli.

Dalším jejich činem je přepadení a smrt Josefa Rošického, pokladníka, který nebyl příslušníkem žádné komunistické organizace a pouze bránil majetek podniku před lupiči.

A konečně vrcholná akce odboje bratří Mašínů na českém území: zapálení 11 stohů a postřelení hasiče, který se jim snažil zabránit v zakládání požárů. Poté přichází rychlý úprk na západ před státní bezpečností, která už po skupině Mašínů intenzivně pátrala. Útěk si vyžádal životy 3 příslušníků německé policie.

Poslední akce odstartuje vykonstruovaný politický proces, při kterém jsou rozdány členům a přátelům rodin Mašínů a jejich spolupracovníků tresty smrti a desítky let ve věznicích a lágrech.

Napsal by autor svůj článek znovu po přečtení této stránky?

0/0
25.4.2008 17:11

obrick

byl dostatek informací před vypuštěním této silácké statě?

Bohužel se nemohu ubránit pocitu, že autorův pohled na věc je kromě zkreslení ovlivněn i jakousi "módou". Ale vzhledem k tomu, že autor je studentem nižšího ročníku gymnázia, nebudu se vyjadřovat k formě a podání jeho myšlenek.

Netuším, do jaké míry si tento student obstaral kvalitní informace týkající se kauzy a do jaké míry věc zná z vyprávění z druhé, třetí až x-té ruky. Ale věřím, že si v médiích, která byla v poslední době opravdu nasycená tímto tématem, něco k věci přečetl, než se pustil do vykřikování svých silných slov.

Nicméně určitě zde i pro ostatní čtenáře neuškodí drobné upřesnění a doplnění fakt. Tyto údaje záměrně předkládám nezdeformované svými názory a komentáři, aby si každý mohl udělat vlastní obrázek.

0/0
25.4.2008 17:05

Deratizátor

Milý hochu, tvůj pohled na svět je velice zkreslený.

Většině těch, co zmíněné vraždy odsuzují, jde hlavně o to, že zmíněný policista byl zavražděn jako bezbranný člověk. Tohle je podle Vás hrdinství, podříznout hrdlo svázanému a chloroformovanému člověku?

P.s. Jaksi jste tendenčně zapoměl vyzdvihnout loupežnou vraždu pokladníka, který nebyl ani členem LM, jak se povídá.

0/0
25.4.2008 7:01

hasmena BANem nenasereš

Re: Milý hochu, tvůj pohled na svět je velice zkreslený.

Ale ta knížka (určitě hodnotná) za ten článek stála,ne? ;-D

0/0
25.4.2008 20:45

obrick

Re: Re: Milý hochu, tvůj pohled na svět je velice zkreslený.

popravdě by mě zajímalo, proč za tuto snůšku emotivních řečí o pivě a celonárodní zbabělosti byla udělena nějaká cena. (ať už hodnotná či nehodnotná) :-)

0/0
25.4.2008 20:54

hasmena BANem nenasereš

Re: Re: Re: Milý hochu, tvůj pohled na svět je velice zkreslený.

Těch "pokladů" od studentů je na idnes víc ... já jim ten elám nechci brát,ale někdy je to v životě úplně jinak.Ale to poznaj sami :-)

0/0
25.4.2008 20:57

obrick

má ještě někdo tento pocit?

Věřím, že takových věcí od mladých lidí musí běhat po internetu spousta. Mluvil jsem o jakémsi ovlivnění názorů módou. Tuto módu bych s velkou mírou nadsázky charakterizoval jako snahu vytvořit si vyhraněný názor na určité téma a pak ho bezhlavě hájit. Tyto módní názory nepozoruji poprvé, dříve bylo možné se s nimi setkat v případě legalizace drog, eutanazie apod. Když vyplave na povrch aktuální téma, týkající se nějakým způsobem skupiny mladých lidí, ta po něm ihned skočí a často převezme nejliberálnější možný ale bohužel také dost jednostranný náhled na věc. Potom je obtížné zastat své vlastní stanovisko, pokud je odlišné a dotyčný nechce být exkomunikován. A naopak je velice "in" propagovat takové názory za argumentace silnými slovy a slovy útočícími "na city". Tuto názorovou módu mám konkrétně na mysli. Znovu opakuji, že jsem se pokusil o značně nadsazené vyprofilování skupiny mladých lidí, do které svým věkem sám patřím. je to jen můj osobní pocit?

0/0
25.4.2008 21:06

Najdete na iDNES.cz