Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pěší zóna v Praze se rozšíří

Před kostelem sv. Jiljí pózuje skupinka španělských mladíků fotografovi. Stojí uprostřed ulice. Chodník je totiž úzký a navíc se na něj z tamních obchůdků "valí" stojany se suvenýry. Fotka by to byla zřejmě pěkná, kdyby náhle Jilskou ulicí nezakvílel klakson a skupinka poplašeně neuskočila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

m-v

Na Strossmayerově náměstí

se taky rozrůstá pěší zóna, zatím jsou to ale dva oddělené kousky, které se možná měly řešit kompletní přestavbou, než jen "roztažením" chodníku ke kolejím. Ale snad bude výsledek přijatelný až se to dodělá i na zbývající dvě strany od křižovatky.

0/0
24.4.2008 16:21

Englaw

Smetanovo nábřeží je vážně katastrofa

A dál na zastávce tram Staroměstská a vůbec celý Náměstí Jana Palacha, to je jedno z nejhorších míst v Praze. V těhle místech prostě nemají auta co dělat, povolil bych jedině zásobování a vjezd rezidentům.

0/0
24.4.2008 10:26

vver440

po praze

zásadně holotou nejezdím:-)

0/0
23.4.2008 10:54

leather-man

Re: po praze

Jsem rád, že auto necháváš doma R^

0/0
23.4.2008 11:07

J i ř í

Největší ostuda Prahy

Největší ostudou je Nádražní ulice u Anděla, vyznačená jako "Pěší zúna" s dodatkovou tabulkou "vjezd do ul. Lidické povolen". Když jdete po této "pěší zóně", tak na vás vztekle troubí auta, která tam bez omezení projíždějí a domnívají se, že tu jsou pány. Bude se s tím něco dělat? Aspoň bych odstranil tu ostudnou ceduli "Pěší zóna".

0/0
23.4.2008 10:13

topič elektrárenský

Re: Největší ostuda Prahy

Nejen Nádražní ulice, celá takzvaná pěší zóna Anděl je výsměchem chodcům a cyklistům. Zónou trvale projíždějí auta, výjimky jsou na značkách v takové míře, že tam víceméně může jet každý. V nejhorším vždycky ukecá policajta, že jede zásobovat. Městská policie toleruje řadu aut, zaparkovaných celodenně na zákazu zastavení před úřadem Prahy 5, ale o to víc buzeruje cyklisty, zejména zahraniční, kteří pochopitelně nemají ani tušení, co znamená světová rarita, značka s nápisem "cyklisto, sesedni z kola". Pohled na policajta, který se snaží česky vysvětlit holandskému cyklistovi, že v pěší zóně musí z kola sesednout, zatímco kolem projíždějí auta a tramvaje, je poněkud tristní a reklamu této zemi rozhodně nedělá.

0/0
23.4.2008 11:35

Grossak

Re: Největší ostuda Prahy

Pěší zóna Anděl znamená především, že tramvaje musí zpomalit na 20 km/h, což mi hlavně ve směru od Arbesova náměstí přijde jako zbytečné. Osobně si myslím, že by se pěší zóna na Andělu měla významně zmenšit (jen do oblasti Plzeňské ulice), možná i úplně zrušit, a ponechat zákazy vjezdu. Pěší zónu si představuju jako rozlehlé prostranství s přirozeným volným pohybem všech osob všemi směry a ne jako sevřenou ulici se dvěma chodníky s tramvajovým provozem.

Podobné nesmysly jsou třeba ve Vodičkově, ale nově také v Milady Horákové u Strossu. Nehledě na to, že podle českých zákonů nesmí tramvaj v pěší zóně ohrozit chodce, který se zde může pohybovat všemi směry. Nesmysl... :(

Honba za nárůstem pěších zón bohužel ústí v jejich bezhlavé zřizování tam, kde se nehodí. Přitom víme, že doprava se dá zklidňovat i jinak - viz Karlín.

0/0
23.4.2008 14:21

Dusan321

Prazska logika

Takze ticha auta, ktera nikomu nevadi vyzeneme z ulic, ale budeme rozsirovat nebezpecna, hlucna monstra jmenem tramwaje. To dava rozum a lide bydlici v tech ulicich to jiste oceni.

0/0
23.4.2008 10:13

Grossak

Re: Prazska logika

Jedna tramvaj veze v průměru stejně lidí jako 100 aut. Tak co je hlučnější a nebezpečnější? ;-D

0/0
23.4.2008 12:44

roedor

Re: Prazska logika

no, pokud bych si měla vybrat mezi tramvajovou tratí pod oknem a kolonou starejch smradlavejch křápů a Aviíí pod oknem, tak tramvaj vítězí:-P

0/0
23.4.2008 13:40

Najdete na iDNES.cz