Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Carter se i přes protesty Izraele sešel s exilovým šéfem Hamasu

Jimmy Carter se v Damašku sešel s exilovým lídrem palestinského Hamasu Chálidem Mišalem. Právě kvůli plánované schůzce amerického exprezidenta kritizovali izraelští politici. On ale Hamas považuje za nedílnou součást mírového procesu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze Izrael je vas spojenec ?  ;-)

0/0
19.4.2008 15:58

iPilat

Re: vy v Cesku

Ruzene muzes si jako blb uvedomit, ze jsi blb? :-P

0/0
20.4.2008 1:37

nahradniinteligenceprocenzora

Carter se i přes protesty Izraele sešel s exilovým šéfem Ham

Jo copak Carter, ten byl idiot uz dlouho pred Alzheimrem za svyho prezidentovani, ted' to musi byt sileny.:-P;-D;-D;-D

0/0
19.4.2008 14:08

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Žijeme v domě války

Pro pravověrného muslima je ovšem nesnesitelným pokořením, když musí žít pod vládou nemuslimů, a jeho povinností je proti takové vládě bojovat za konečné a úplné vítězsví islámu. Mluví-li Arabové o „spravedlivém, svatém boji proti izraelské okupaci“, nečiní si nárok jen na území Gazy a Západního břehu, zabraná Izraelem v tzv. Šestidenní válce, ale na celé území Izraele. ...

Nesmysl o nekonečném „kolotoči násilí“, vyvolaném údajně izraelskou okupací, papouškovali novináři tak dlouho, až se jim podařilo z povědomí světové veřejnosti vymazat fakt, že ve skutečnosti barbarské sebevražedné útoky začaly teprve potom, co na základě dohod v Oslo Izrael uznal OOP za legální reprezentaci Palestinců a v polovině devadesátých let jí postupně předal správu obsazených území. Radikální islamisté tak dostali prakticky volnou ruku, aby zde rozpoutali peklo. 1300 povražděných židovských civilistů nebylo tedy výsledkem okupace, ale právě naopak - výsledkem předání správy do rukou OOP.

0/0
19.4.2008 10:41

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Re: Žijeme v domě války

Jen za loňský rok (2003) bylo z území Gazy vypáleno 210 raket Kasám na izraelské osady. Když izraelské buldozery vjely do Gazy, aby zničily tunely, kterými se z Egypta pašovaly zbraně a výbušniny, strhl se pokřik proti „nehumánnímu postupu“ Izraele. O raketách a tunelech v tom pokřiku pochopitelně nepadlo ani slovo.

Podobně to bylo s operací v Džanínu. Fáma o bombardování, tisících mrtvých a masových hrobech obletěla svět, stejně jako film „Džanín, Džanín“, plný lží a hraných srdceryvných scén. Střízlivá pravda, která vyšla později najevo, byla proti tomu novinářsky nezajímavá (jak je tomu ostatně v médiích vždycky), takže ta se na titulní stránky nedostala. Kolik vražedných náloží bylo v tomto táboře vyrobeno a kolik židovských obětí mělo toto hnízdo terorismu na svém kontě, to už nikdy nikdo zkoumat nebude.

0/0
19.4.2008 10:43

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Re: Re: Žijeme v domě války

Zastánci „palestinských práv“se snaží prezentovat islám jako náboženství mírumilovné, neagresivní. Terorismus k jeho podstatě prý nepatří, je mu vnucen nepřátelským jednáním okolí.

... český spisovatel Karel Pecka: „Když si vezmete korán, zjistíte, že to je Mein Kampf. A se vzrůstající silou jeho světa tu roste soupeř strašlivě nebezpečný, bez skrupulí.“ Súra 9:29 například dává nemuslimovi na vybranou jednu ze tří možností: konverzi k islámu, nevolnictví pod vládou islámu nebo smrt. O tom, že islám je náboženství předurčené k ovládnutí světa, korán rovněž nikoho nenechává na pochybách. Víme tedy, co můžeme od islámu očekávat. Strkat před tím hlavu do písku není nic platné. Izrael v té realitě žije už dnes. USA a Španělsko ji zatím okusily částečně, a na ostatní - na ty také dojde. Svět se podle koránu dělí na dva domy - Dům islámu, kde islám už vládne, a Dům války, který musí být teprve ovládnut. Pokud jste to dodnes nevěděli, teď už to víte: žijete v Domě války.

0/0
19.4.2008 10:50

jezkovyvoci

Re: Re: Re: Žijeme v domě války

Pinku a to velké bílé sanatorium s mřížemi na oknech a pokojíčky bez klik, kde s Kamilem žijete, co je dům islámu nebo dům války?:-)

0/0
19.4.2008 11:25

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Žijeme v domě války

Ježku, ty jsi prý vyhrál tu soutěž ve škrcení Palestinců. Sice jsi vydržel bez kyslíku úctyhodných 15 minut a omdlel jsi až jako poslední, ale 99% mozkových buněk máš díky tomu v čudu. Stálo ti to za to? ;-D;-D

0/0
19.4.2008 13:08

jezkovyvoci

Re: Re: Re: Re: Re: Žijeme v domě války

Pinku, jestli někdy najdeš v zahradě vašeho sanatoria ježka, zkus ho vzít do ruky a škrtit ho. A pak sem napiš, jaký to bylo...:-)

0/0
19.4.2008 14:22

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žijeme v domě války

Ježku, oni tě v sanatoriu v téhle zimě vykázali na zahradu? Co jsi proved, že tě nepustí domů na pavilon? ;-D

0/0
19.4.2008 15:49

iPilat

Re: Re: Re: Re: Re: Žijeme v domě války

Ruzene co se stalo? utekl jsi jim Vancouver? ;-D;-D;-D

0/0
19.4.2008 15:19

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žijeme v domě války

Růženo, proč jsi utekla do Humpolce?  :-)

0/0
19.4.2008 16:08

iPilat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žijeme v domě války

;-D;-D;-D Ruzene boliva te casto skopek?

0/0
20.4.2008 1:35

iPilat

Carterova kniha se jmenuje

PALESTINE PEACE NOT APARTHEID stoji okolo $16 a nemela by chybet v zadne knihovne pivniho politika, aby tu neplaskal bludy ;-D

0/0
19.4.2008 7:38

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze Izrael si zaslouzi podporu ?  ;-)

0/0
18.4.2008 23:16

morbidni.kreten3333

:-P

Izrael má strach, že se carter doví realitu z trochu jiného pohledu:-DDD

0/0
18.4.2008 22:26

Pilát

vy v Cesku

vite o tom, ze poslanec Hamasu Junis Al Astal vyzval k dobyti Rima i vychodni Evropy ?  ;-)   co ted budete vy v Evrope delat ?  ;-)

0/0
18.4.2008 22:09

jezkovyvoci

Okupační armáda

Izraelšti vojáci vypovídají o krádežích, drancování, bití a mučení, kterého se jejich kolegové dopouštějí na Palestincích. Jeden voják například ukradl Arabovi tabatěrku. Ten si to nenechal líbit, vyběhl k němu a křičel "zloděj!" Došlo ke strkanici, izraelští vojáci Araba zmlátili a spoutali. Potom ten zloděj vzal kus drátu a namotal ho Arabovi na ruku a začal kroutit tak dlouho, až mu tu ruku téměř odřízl. Za to, že nečistý vztáhl ruku na vyvoleného, musel být zkrátka potrestán... Jindy zase Izraelci soutěžili ve škrcení Palestinců, který z nich omdlí nejpozději. Nebo jiné soutěže - který Palestinec dokáže dát nohy dál od sebe. Jinak bití a krádeže peněz jsou na denním pořádku. Proč se Izraelci pořád diví, že je Palestinci nemají rádi?

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3533441,00.html

0/0
18.4.2008 21:53

jezkovyvoci

Re: Okupační armáda

Okupace v praxi. Kompletní svědectví izraelských vojáků v angličtině zde:

http://www.shovrimshtika.org/testimonies_category_e.asp

0/0
18.4.2008 22:56

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Re: Okupační armáda

Dva izraelští vojáci omylem vjeli do palestinského autonomního města Ramalláhu, jen 6 km severně od Jeruzaléma, a byli zadrženi palestinskou policií. Když došlo k lynči, byli jako zatčení drženi na policejní stanici.

Televizní záběry lynčování, kde je tělo jednoho z Izraelců vyhozeno z okna policejní stanice do zdivočelého davu místních Arabů, kteří pak do těla zuřivě mlátí, obletěly svět. Nevolnost pak u civilizovaného člověka vzbuzují záběry na Araby hrdě mávající ve vzduchu zkrvavenými kusy těla a ukazující své zkrvavené ruce kamarádům.

Můžete shlédnout videozáznam, který je však v horší kvalitě a je mimořádně brutální.

http://eretz.cz/content/view/3434/41/

0/0
18.4.2008 23:58

jezkovyvoci

Re: Re: Okupační armáda

Pinku uklidni se. :-) Chceš říct, že lynčování je specialita ďábelských Palestinců? Takové věci se dějí na celém světě. Před pár lety dav Mexičanů přímo před TV kamerami ubil a upálil policejní agenty, protože si je spletl s pedofily. A to v Mexiku žijí katolíci. Během maďarského povstání 1956 zase davy lynčovaly na ulicích komunisty.

Ostatně slovo lynch pochází z americké angličtiny. Můžeš hádat proč a po kom je pojmenované. Když tak se zeptej Kamila nebo nějakýho černocha tam na jihu USA.;-D

0/0
19.4.2008 0:46

JÚLlNEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Okupační armáda

V lednu 2002 sám Arafat, nositel Nobelovy ceny míru, prohlásil v palestinské televizi: „Dítě, které zvedne kámen, postaví se proti tanku a zemře mučednickou smrtí - není to snad to nejvýmluvnější poselství světu? Jsme pyšní na takové děti...“ V dětech se cílevědomě a záměrně pěstuje kult mučedníků a nenávist k odvěkému nepříteli. V jejich školních atlasech žádný Izrael nenajdete; pouze Palestinu, od Jordánu až k moři. Židé tu nikdy nežili, holocaust je výmysl, z tisícileté židovské historie se ve škole nic nedozvědí. Zato se tam učí básničky Ramondy Tailové, Arafatovy tchýně: „Chci ochutnat játra židovského vojáka, zavrtat své zuby do Židova masa...“ http://www.blisty.cz/art/17938.html

Tohle se asi na maďarských nebo mexických školách neučí, viď Ježoure?

... a že tyhle básničky Palestinci berou smrtelně vážně, o tom netřeba pochybovat. Tohle nebyl zdaleka jediný případ, kdy Paloši hrdě nesli ulicemi vnitřnosti právě zabitého Žida ...

0/0
19.4.2008 10:37

júLinek šíšaL

Re: Re: Okupační armáda

hele, Ružo, a jestlipak vis, co by ti dva izraelci v tom autonomním městě MOHLI všechno napáchat? :-/

0/0
19.4.2008 4:49

jezkovyvoci

Carter

Carter má s tím apartheidem, který Izrael uplatňuje vůči Palestincům, do velké míry pravdu. :-) Stačí porovnat mapku Zapadního břehu Jordánu s vyznačením Izraelci prováděné postupné fragmentace palestinského území pomocí osad s mapkou bývalých jihoafrických bantustanů, které bělošská vláda JAR připravila pro černošské obyvatelstvo. Podobnost není čistě náhodná.

http://tinyurl.com/5g5cyp

http://tinyurl.com/5a4jec

0/0
18.4.2008 21:05

Ahaman

Jestli chtějí mír,

nemohou Hamás vynechat z jednání. Ale oni mír nechtějí, takže Carterova akce je k ničemu.Rv

0/0
18.4.2008 19:54

Júlinek šíšal

Re: Jestli chtějí mír,

Růženo, kolik je teď hodin v Humpolci?  :-)

0/0
18.4.2008 20:52

júLinek šíšaL

Re: Re: ...mno, Růžo, když nevíš ...

tak aspoň kolik máš v tom venkůvru ?:-)

0/0
19.4.2008 4:51

Ventre__Saint__Gris

Carter

Tenhle užitečný idiot si poplácával po rameni s Brežněvem a teď to zkouší s islamistickými teroristy....

0/0
18.4.2008 19:41

captain cook

Re: Carter

Carter byl odjakziva slusny clovek, hluboce verici a zoufale se snazici o politickou rovnovahu ve svete...socialisticka realita mu ale unikla;-)

0/0
19.4.2008 11:17

Muslym

Ty teroristi mají ale záběr: od Paroubka po Cartera...

0/0
18.4.2008 18:03

Najdete na iDNES.cz