Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neujedeš a usměješ se, trénuje řidiče MHD ředitel Dvořák

Někteří občas zavřou dobíhajícímu člověku dveře tramvaje před nosem či jsou hrubí na cestující. To by ale už za pár týdnů mohlo být minulostí. Pražský dopravní podnik začal s výchovou svých řidičů. "Jsou výkladní skříní společnosti, musí se podle toho chovat," řekl iDNES.cz ředitel Martin Dvořák.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Warťan

Tohle mne mrzí

Je mi líto jedné věci... Za pár týdnů, pokud řidič počká na cestujícího, budou si všichni myslet, že jenom díky novému generálnímu. To ale absolutně není pravda. Řidiči čekají na cestující i bez školení, mnohdy kvůli tomu nestíhají zelenou na světlech a výjimkou ani nejsou poznámky od jiných cestujících, kteří spěchají do práce. Což je na druhou stranu pravda, má se jezdit podle jízdního řádu a taktéž cestující má být na zastávce včas. To, že řidič počká, je čistě jen jeho dobrá vůle. Zvláště, je- li zpožděný a cestující tak dobíhá vlastně na spoj, co jede po něm.

A myslíte, že někdo poděkuje? Ano, i takové výjimky občas jsou, ale většina lidí, zejména mladá generace, se ani neobtěžuje mávnout. A slušnost? 90% lidí přistupuje k řidiči jako ke zlému bubákovi a už předem nasadí masku výhružnosti a kyselý obličej. Pokud se najde výjimka, je to pěkné, rádo se pomáhá a pomůže to zpříjemnit zbytek služby.

0/0
19.4.2008 12:15

památkář

Re: Tohle mne mrzí

Denně trávím v tramvaji a autobusech pražské MHD 2,5 hodiny, ale ještě se mi nestalo, že by řidič na někoho počkal, naopak pravidelně při výjezdu z konečné Spojovací zavře dveře, pak 10-30 vteřin čeká na zelenou a již nikoho do vozu nepustí!!! Nejsi ty náhodou řidič tramvaje a píšeš, jak by to mělo být (ale dosud není)?

0/0
19.4.2008 12:32

xmankubik

Re: Re: Tohle mne mrzí

Je to řidič, viz dole;-) Trávím v pražské MHD taky zhruba 2 hodiny denně a musím říct, že je to tak půl na půl. Někteří počkají, jiní zase ne. Ale opravdu musím říct, že ti lidi v 90% případů poděkují! Takže paušalizování ze strany řidičů MHD je opět vedle;-) A Warťana můžu ujistit, že já opravdu patřím k těm slušným cestujícím, pouštím starší sednout, poděkuju, když na mě řidič počká atd... Ten řidič, co všem nadával do ku*ev, byl z DPP, i ten co do mě mlátil dveřma. Tohle jsem ješte skousl a neozval se. Nevydržel jsem to u toho, co na mě začal bezdůvodně řvát, když jsem se do busu vrátil zadními dveřmi (ten nebyl DPP). Z mé zkušenosti vím, že jsou prostě řidiči arogantní, namyšlení a když se baví se známým, tak si jenom stěžují. Jak říkam, nemusíte to dělat, běžte přednášet třeba na VŠ, když

0/0
19.4.2008 12:55

xmankubik

Re: Re: Re: Tohle mne mrzí

na to máte;-) Pokud patříš ke slušným řidičům, tak ti to přeju a jen tak dále. Ale myslím, že já chování ostatních řidičů posoudím mnohem více nestranně než ty jako člověk, který je na stejné lodi ;-)

0/0
19.4.2008 12:59

blondie76

Re: Re: Re: Re: Tohle mne mrzí

No ono se to opravdu nedá zobecnit - hrubé chování se týká konkrétních jedinců a ne celé skupiny, ať už se jedná o řidiče nebo cestující. Tuhle jsem se zeptala v Brně v tramvaji jednoho důchodce, jestli si můžu vedle něj sednout a on podle všeho omdlel. Když se probral, tak se mně svěřil, že se ho nikdo už dobrých dvacet let slušně nezeptal, jestli je vedle něj to místo volné... Takže milí cestující, měli byste se taky chytit za nos

0/0
19.4.2008 13:07

ant.

...můj původní názor byl smazán, zkusím to znovu - vhodně...

...Mám dojem, že řidiči MHD se ocitají v postavení většiny Čechů - povinnosti, povinnosti a ještě jednou povinnosti....zatímco cestující jsou v postavení jistého nejmenovaného etnika - jenom práva, požadavky a ještě jednou práva...;-)...jistě že jsou mezi řidiči jedinci, kteří se vhodně nechovají (stejně jako někteří Češi) a mezi cestujícími jsou slušní lidé (stejně jako mezi příslušníky jistého nejmenovaného etnika) - ale i ten poměr je zhruba stejný -  asi 1:100...a to, jak se k sobě navzájem chovají převážně starší spoluobčané, je spíše námět na horror...Rv

0/0
19.4.2008 11:38

Jen Aby

jestli se do Dvořákovi podaří

tak bych ho pak udělal ředitelem všeho .. vždyť je to katastrofa přijít do obchodu nebo kam koli jinam, kde obsluhují prodavači nebo prostě a jednoduše zaměsntanci (netýká se to obvykle malých obchůdků pod přímým dohledem majitele) .... ty osoby za pultem nebo za kasou jsou obvykle (POZOR - JSOU MEZI NIMI SVĚTLÉ VÝJIMKY, ALE NENÍ JICH MOC) naprdlé už jen proto, že tam musí být .. neumí pozdravit, poděkovat, ba často dokonce neumí ani dělat to, za co jsou placení - tj. porádavat nebo počítat přníze .. je to katastrofa a každým dnem se tím vzdalujeme od civilizovaných států, kde to mají ještě trochu pod kontrolou /např. Rakousko/ a kde nejsou ještě v přímém područí přistěhovalců

0/0
19.4.2008 11:13

moim

Re: jestli se do Dvořákovi podaří

Hm, hezká řeč, ale úplně to samé se dá říci o zákaznících. Z vlastní zkušenosti vím.

Jsem vedoucí prodejny v elektře. Rádi poradíme, ukážeme, ale chování některých zákazníků, je tak dokonale sebevědomé, arogantní a bezohledné, že by je člověk nejraději nakopal do zadní části těla. A to nemluvím o jednoduchosti lidí, národa....

Povinně by někteří jedinci měli chodit do hodin slušného chování a do hodin pokročilých technologií, nebo tak něco.... (a teď bez ohledu na povolání)!

To samé je v MHD, na úřadech, a kdekoli jinde, jenže člověk, který s těmi lidmy nepracuje to nevidí. Je jednoduché kritizovat od stolu, kde za celý den mám jen minimum kontaktů s okolím, nebo dělá řidiče kamionu, svářeče, apod.

Zvažte svoje slova....netvrdím, že jste to zrovna Vy ten bezohledný, ale dle mého odhadu tak 8 lidí z deseti !!! Rv

0/0
19.4.2008 11:26

12345hanka

Snad bych i zkouskl

hulvátství řidičů, i to že programově vyjíždějí z konečné pozdě (aby se náhodou nepředběhli s jízdním řádem), jen kdybych neriskoval život pokaždé, když nastoupím do autobusu. Pokud nevolají z mobilu, otáčejí se dozadu ke svým známým na předních sedadlech a vesele se baví (no, vesele - 90% jsou nadávky na práci. Proč ji dělají? Ať jdou dělat neco jiného - neurochirurga třeba, jaderného energetika, leteckého konstruktéra...). Pak se s údivem řeší, jak se např. mohl autobus ocitnout v levém odstavném pruhu.

P.S. Kladenská ČSAD, aby se necítili dotčeni jiní.

0/0
19.4.2008 9:11

babacek

Neujedeš a usměješ se.

To jako již nemá platit, ujedeš a zasměješ se?

0/0
19.4.2008 7:27

vasidiv

Re: Neujedeš a usměješ se.

Stačilo by tak málo pane Dvořák,jen si do toho busu nebo tramvaje na celou směnu sednout a usmívat se na slušné a vstřícné pasažery,myslím že  to není  jako  vést  úpadkovou  TV.

0/0
19.4.2008 10:36

babacek

Re: Re: Neujedeš a usměješ se.

Jak znám Čechy a Moravany tak by nevydržel ani jednu jízdu.:-)  tak

0/0
19.4.2008 15:04

natelius

A kdy tam bude

Vyhodíš houmlesa ze dveří?

0/0
18.4.2008 23:37

babacek

Re: A kdy tam bude

Nechci se jich nějak zastávat, ale mnohdy se ty co insolventní nejsou chovají daleko hůře.:-©

0/0
19.4.2008 7:30

xmankubik

DPP

Autobusáci jsou fakt vymyté mozky, pár mojich zážitků: Plný autobus lidí, nemaji se už kam posunout a pár jich stoji u jeho dvířek (i když musel v pohodě vidět), řidič nepřičetně řve: "Posuňte se, vy ku*vy". Jiný řidič do mě zase začal bušit jeho dvířky, když jsem u nich stál, ale asi mu nedošlo, že se už fakt nemám kam posunout :-) Ale jednoho jsem si vychutnal :-) Byla to linka 300 něco, jak se musi nastupovat předními dveřmi, na jedné zastávce vystupovalo hodně lidí, tak jsem vylezl ven a pustil je a pak jsem se zadními dveřmi zase vrátil, načež vylezl řidič a začal po mě sprostě řvát, jestli jako nepoznám barvu busu, že u něho se nastupuje předkem.... No schytal to ode mě pěkne chlapec :-P

0/0
18.4.2008 23:10

Warťan

Re: DPP

Vážený vzdělaný, aneb nevymytý mozku, pokud je to skutečně tak, jak píšu, pak jistě musíš(-te) vědět, že prostor předních dveří je vyhrazený pro výhled řidiče a cestující jako takový, tam nemá za jízdy co pohledávat!!! Dokud autobus nezastaví v zastávce! Je to z důvodu nutného výhledu (musí vidět? Máš snad oprávnění řídit bus a víš, jaké je tam zorné pole?) a také z důvodu bezpečnosti cestujících... A co se týče té hrubosti. Možná několikrát zkusil "prosím vás mohli byste si postoupit za žlutý prostor"? Myslíš, že někdo adekvátně reaguje? Většinou ne... Pak nezbývá, než vozidlo prohlásit za obsazené a dále prostě nejet, dokud nepostoupí. Případně to risknout a vyjet tak, ale jakmile se něco stane, bude to přitežující okolnost.

Skutečně by chtělo, aby si každý tuto práci na jeden den v Praze vyzkoušel, aby poznal, že to není jen o točení kolečkem... Nikdo nemá představu, co jsou tito "vážení klienti" zač, jak se chovají. A dále jak se chovají okolní řidiči osobáků a chodci.

0/0
19.4.2008 0:58

xmankubik

Re: Re: DPP

Vážený nevzdělaný řidiči MHD, je jenom problém řidiče, kolik lidí do autobusu pustí. Nechápu jejich chování, když vidí, že se cestující už prostě nemá kam posunout. Můžu za to snad já? Nehledě na to, že jsem mu nijak nezasahoval do zorného pole u předních dveří. Uvědom si, že tu práci děláš pro mě, ne já pro tebe. Bez "kaštanů" bys prostě neměl co žrát. A proč bych měl tuto práci zkoušet? Máme snad demokracii, ne? Každý může pracovat, kde chce. Když někdo nemá nervy dělat řidiče, tak ať to nedělá!!

0/0
19.4.2008 1:57

bdriver

Re: Re: Re: DPP

Vážený "nejvzdělanější" cestující, kecy typu "beze mně bys neměl, co žrát", přímo nesnáším. Uvědom si, že bez tebe a tobě podobným se bude všem řidičům MHD jezdit mnohem lépe. Je z tvých příspěvků vidět, že prací řidiče MHD pohrdáš a přitom nevíš, co obnáší. Pokud se ti nelíbí, jak se ve vozidlech hromadné dopravy cestuje, choď pěšky, jezdi na kole, autem, vezmi si taxíka a neotravuj život sobě ani nám.

A navíc nechápu proč se cpeš do autobusu, když vidíš, že je plný, to není poslední autobus, který kdy pojede, za ním jede další, tak těch pár minut můžeš počkat.

Jistě, sprosté nadávky řidiče jsou nepřípustné, ale to už záleží jen na jednotlivcích.

Stejně tak, ale je nepřípustné stejné jednání od cestujících vůči řidiči. Já například jednám s lidmi tak, jak jednají oni se mnou. Jsi na mě sprostý, já na tebe taky.

0/0
19.4.2008 7:47

moim

Re: DPP

Ty jsi dobrej mamlas ! ! ! Nejvíc lidí co řve a nadává na narvaný autobusy, nevrlý řidiče - jsou arogantní a bezohlední rádobyspoluobčané, který neumí ani pozdravit, když do toho autobusu vlezou. Chovaj se jako by jim, patřil svět a neberou ohledy na druhé.

Tenhle národ, nebo alespoň jeho většina by se měla naučit chovat jak sama k sobě, tak i k dalším lidem okolo.

A věř mi, že vím, o čem mluvím - pracuji s lidmy a víc jak polovinu z nich bych za takový chování a bezohlednost nakopal rovnou do..........! Jenže to nejde, jen se člověk musí usmívat, ale někdy to prostě ujede - obvykle, když si to ten člověk opravdu za slouží. Tak drž zobák a až budeš někdy pracovat s lidmy, tak teprve pak mluv o zkušenostech... ;-O

0/0
19.4.2008 8:39

Warťan

Re: Re: Re: DPP

Nevzdělaný?? To je dost odvážné tvrzení na to, že mě neznáš.;-D Možná jsem vzdělanější, než většina cestujících, kteří se mnou autobusem jezdí a možná i víc, než jsi ty sám. Proč jezdím autobusem? Máme přeci demokracii a každý může dělat to, co ho baví, jak sám říkáš. Ale nedávám to, narozdíl od jiných -například studentů VŠ, když jezdím kolem kolejí- najevo a chovám se tak, jak se ke mně chová ten druhý. Nejlépe se s člověkem, který se chová namyšleně, vůbec nebavím. A nehraje v tom roli, jaké má vzdělání. Tvá "slušná" odpověď, na moji slušnou reakci hovoří za vše, jak by spolu lidi neměli jednat, ale bohužel právě hlavně v té Praze, jednají. Mimochodem, ty hlášky, které jsi zmiňoval, by nepoužil žádný řidič DP, zřejmě se to týkalo některé z příměstských linek, ty ovšem v drtivé většině jezdí jiní dopravci! Doba neslušných řidičů DP je víc, jak 10 let pryč, neplašme hady tam, kde nejsou!

0/0
19.4.2008 12:04

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Re: DPP

R^

0/0
19.4.2008 7:13

Lanhout

Není to tak hrozné

Využívám MHD denně a zřídka kdy se setkám s hrubým řidičem.

Domnívám se, že důvodem k tomuto školení je dobrý kšeft lektorů s příslušnou provizí pro pracovníka DP, který mu to sprostředkoval.

Nedívím se, že někdy řidičům při jejich namáhavé  a zodpovědné práci ujedou nervy. Mnohdy jsou vyprovokováni hrubým chováním pasažérů. 

Jsem pražský důchodce.;-D

0/0
18.4.2008 22:33

Thegrid89

s*ine

teda věřím že je dost slušnejch řidičů autobusu pražský mhd, ale co vídávám cestou ze/do školy,to nemá obdoby a to nám mladejm babky vyčítaj, že sme neslušná generace.

0/0
18.4.2008 22:32

doktor_bota

To jsem zvědavý.

Nedávný zážitek - stará paní zaklepala na dveře řidiče...

"No co je?!?" *** "Dobrý den, jede prosím vás tahle tramvaj na Černý Most?" *** "Na čerňák tramvaj nejezdí, babi." *** "Já myslela, jestli to jede tím směrem, že bych pak přestoupila" *** "Jo." *** "A řekl byste mi, kde mám vystoupit?" *** "Na masaryčce" *** "Děku-"prásk, cinkcink, paní zapadla do hlubin vozu a kdybych to nečekal, nejspíš by se projela po zádech. Tramvaj č. 8, stanice Kamenická.

Pokud by se toto podařilo panu Dvořákovi vymýtit, byl bych velmi spokojen - a kdyby zprovoznil ftp server, kam by bylo možné posílat videa s nahrávkami, zachycujícími podobná jednání, bylo by to ještě lepší.

0/0
18.4.2008 21:39

babacek

Re: To jsem zvědavý.

Na druhou stranu však vezmi potaz, kdo z nás by si nechal líbit to co mnohdy musí oni ?

A tak docela věřím, že tato zlomyslnost v těchto lidech narostla během nějakého času kdy museli sami čelit podobnému jednání a tak se útok stal obranou. :-/

0/0
19.4.2008 7:35

RumFighter

co tramvajáci, autobusáci jsou špína

;-€ když předvedou jejich specialitku, že zavřou před nosem, pět vteřin ještě provokativně počká se zavřenýma dveřma a odjíždí, doporučuju mu fláknout do autobusu. Většinou zastaví a pak už jde o to, kdo je sprostější :-P Zásadně ovšem po tom do autobusu nenastupovat! Zachovat si čest je nutné

0/0
18.4.2008 21:01

lagarta gordita

Re: co tramvajáci, autobusáci jsou špína

8-o Že by se ty hajzlové 5 vteřin rozhlíželi, jestli můžou vyjet ze zastávky?!?

0/0
18.4.2008 21:05

RumFighter

Re: Re: co tramvajáci, autobusáci jsou špína

na tom letišti v Hostivaři zajisté ;-D

0/0
18.4.2008 21:08

doktor_bota

Re: co tramvajáci, autobusáci jsou špína

To se nám stalo po jednom flámu před lety. Řidič si vyčůraně počkal, až budeme metr od dveří a zavřel. A čekal. A pokukoval po nás, co budeme dělat. Tak jsme se mu postavili metr před autobus a vesele se na něj culili. Když po několika desítkách vteřin troubení, tůrování motoru a hojných neslyšitelných (oba jsme nechápavě kroutili hlavou) nadávkách vylezl z autobusu, pronesl na jeho nepublikovatelnou a anatomicky neproveditelnou výzvu můj kamarád dnes už poměrně rozšířenou repliku: "Já nerozumět jazyk tvůj kmen, chtít dovnitř do tvůj páchnoucí kočár."

Dnes bychom mu už asi neutekli...

0/0
18.4.2008 21:49

blondie76

Re: Re: co tramvajáci, autobusáci jsou špína

;-D;-D;-D Ale no tak uznej, že jste prostě měli smůlu vy na něj a on na vás... Třeba ho ten den vytočilo tolik pasažérů, že ve vás viděl snadnou oběť, díky které aspoň trochu uleví svému nelehkému údělu (převážet pitomce z místa na místo) a zchladí si žáhu - jak pochopitelné :-/

0/0
18.4.2008 22:16

pingl.zpet.do.RAJe

copak drajvri

Ale to panoptikum co jezdi sockou...ac jsem zprvu nechapal, proc si nekteri vozi (Y) v aute, zacinam pomalu chapat...

0/0
18.4.2008 20:45

Smil

sportovat se bude

řidič počká až na další zastávce!

Jinak do autobusu kde neuvidím řidiče bych nevlezl.

0/0
18.4.2008 19:17

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany o tom,

jak se chovat v MHD, pane řediteli?

Např. vidlákům vysvětlit, že po nástupu do vozidla se nezastavujeme hned u dveří,ale postupujeme dál do vozidla. V plném vozidle si sundaváme batoh. Dodržujeme zásady slušného chování, do nikoho nestrkáme, případně se omluvíme. Dáváme si navzájem přednost, starým lidem zvlášť atd.

A na závěr vidlákům vysvětlit, že stejně tak jako vidláka rozezná pražák, tak vidláka rozezná i revizor. Takže pomocí jednoducých piktogramů vysvětlit na co je lístek do MHD, kde, jak a za kolik si lístek koupit, jak lístek cvaknout atd. :-)

0/0
18.4.2008 18:59

blondie76

Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany o tom,

Možná mně něco uniklo - člověk z města rovná se automaticky slušňák?

0/0
18.4.2008 19:08

lipl

Re: Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany o tom,

Ne, to znamená že Helmut je blb.

0/0
18.4.2008 19:36

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Re: Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany o tom,

mohl bys svou myšlenku rozvést?

0/0
18.4.2008 19:42

JelenoviPivoNelej

Re: Re: Re: Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany

Ano, jsi namysleny blb, rekl to spravne. Nemluve o tom, ze veci o kterych mluvis jsou vyznaceny na zastavkach i v dopravnich prostredcich legracnimi kresbickami, tak napr. ja ziju par let v Praze, a pochazim taky z vesnice - nezdalo by se mi ze bych nedokazal koupit nebo oznacit listek. Nevim jakou utkvelou predstavu o "vidlacich" mas, ale me nikdy nenapadlo rozdelovat svet na Prazaky a vidlaky, takovou uchylku meli Hitler apod. jedinci (ve smyslu nadrazenych ras apod. hovadin).

0/0
18.4.2008 20:12

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Re: Re: Re: Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany

Až budou vidláci dodržovat základy slušného chování, NECHOVAT SE NADŘAZENĚ, nebudou mi vadit. Ještě jsem zapomněl napsat, že pod pojmem vidlák nechápu naše vesničany, ale vesničany z celé Evropy. Takový Ital odněkud z jihu co je poprvé v metru.....

0/0
19.4.2008 7:06

natelius

Re: Re: Re: Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany

No já pocházím, ty jelito, taky z vesnice (v Praze ale bydlím léta), ale myslím, že patřím z cestujících v pražské MHD k nejslušnějším. Na druhou stranu ten dobytek, který například nenechá vystoupit lidi ze soupravy a hrne se hned do dveří, je podle mě velmi často pražského původu, už vzhledem k věku - buďto jsou to důchodci a předdůchodci nebo naopak puberťáci. Tyhle dvě skupiny lidí se ale naštěstí dají velmi snadno pacifikovat.  :-P

0/0
18.4.2008 23:44

Chytrakz hospody

Re: Re: A co takhle poučit naše vesnické spoluobčany o tom,

Bohužel Vidlák z Buranova se opravdu v MHD opravdu pozná.

0/0
19.4.2008 0:14

made.in.panelak

Co si vo profíkovi Dvořákovi vod Primy až do MHD šuškáme

Tož nevím. Nám v paneláku byl ten hošík více symatickej, když byl ještě říďa Primy. Nejlepší bylo, když se ukazoval a šašoval s Vyvolenejma před kamerou anebo když jako celebrita chlastal na večírkách a pak ho také náš celej panelák vobdivoval na Revue nebo Blesku, fak jo. Von byl takovej říďa lidovej ale moc to Primě nesedělo, už tenkrát to šlo z kopce, von hoch také nic moc neuměl, že jo, tak ho poslali do háje. Tam si trochu pobyl a ejhle, z amatéra na Primě je profík a říďa na MHD v Práglu. No a jako první bylo, že zvýšil jízdný. To je totiž snadný. To samý dělá Janeček nebo Roman. Voni jsou totiž monopol, že jo. Takže jízdné musíme platit, poplatky ČT též a elektřinu jak by smet. Jenže hošanům je to fuk, ba naopak, pojistěj si prémie a vodměny za dobrý hospodaření. Kupodivu, když by to museli dokázat bez monopolu, tak to byl pravej vopak. Proto ho také vyhodili. Dvořáka. No neva, teď se něco naučil vod Vyvolenejch a zase se nám tu šaškuje v tramvaji. Inu,náš panelákovej Kocourkov.

0/0
18.4.2008 18:06

made.in.panelak

Re: Co si vo profíkovi Dvořákovi vod Primy až do MHD šuškáme

Tož Maruš, ta co chlastá a jako jediná nedá dopustit na Zunu na Primě na mně ještě tlačí, ať prej dopíšu -  Jednou, když se dostaneš mezi hlavatý, tak se vezeš. Anebo dostaneš trafiku. Prej za komoušů už to tak bylo. Tak nevím. Odkuď ta Maruš, co je stále vopitá, bere ty rozumy?

0/0
18.4.2008 18:14

1_130_202_135

Re: Re: Co si vo profíkovi Dvořákovi vod Primy až do MHD šuškáme

Asi chlastá s Urbancovou, ale evidentně vydrží víc...

0/0
18.4.2008 18:45

prasák-reloaded

ale ale

Ujedeš a upřímně se zasměješ. R^

0/0
18.4.2008 18:06

briza

Zatim nehorsi moje zkusenost

Na linkach autobusu co zacinaji trojcisli trojkou se nastupuje zepredu a ridic prodava/kontroluje jizdenky. Obcas to nekdo nevi, nebo na to kasle takze a zkousi nastoupit strednimi nabo zadnimi dvermi coz nekteri "ridici" resi tim, ze ty dvere oteviraji jen na chvili aby stihli lidi vystoupit coz casto nestihnou. Jednou takovy idiot "rychle rychle hlave ty dvere zavrit" do nich skripl tasku skolakovi, kluk uz byl venku a ten blbec se rozjel. Samozrejme ho shodil na zem a kdybysme na nej nezarvali tak ho tahnul s sebou. Myslite, ze se sel alespon podivat jestli se klukovi neco nestalo? Rv;-€

0/0
18.4.2008 18:01

natelius

Re: Zatim nehorsi moje zkusenost

To já jsem viděl, jak tramvaják táhne paní za francouzskou hůl a to v předních dveřích. Samozřejmě že mu ji tam možná strčila na poslední chvíli, aby se do tramvaje dostala a on jí chtěl uštědřit lekci, ale i kdyby snad jo, tohle podle mě dost přehnal.

0/0
18.4.2008 23:49

Sergei

Re: Zatim nehorsi moje zkusenost

U nás v LBC jeden expert s tramvají stihl na jedné zastávce pětkrát přivřít vystupující, z toho jeden se o vystoupení musel pokusit třikrát, než se konečně dostal ven.

0/0
19.4.2008 0:31

Chytracisko

A ještě pro chodce

A ještě pro chodce, "nevběhneš na Smíchově řidiči před tramvaj" a podobně :-)

0/0
18.4.2008 18:00

kotatkoxxl

Neopustíš vozidlo s pasažéry

Nedávno jsem zažila, jak v Praze na křižovatce (auta stála na červené) vystoupil řidič autobusu, otevřel dveře řidiče před ním stojícího vozu a začal se po něm sápat a hrubě mu nadávat. Kdyby mu někdo s autobusem odjel, asi by se divil.

Takovéhle jednání u profesionála není přístupné Rv

0/0
18.4.2008 17:55

tourismo

Re: Neopustíš vozidlo s pasažéry

Nedovedu si představit, kdo by odjel z autobusem, když před ním stála auta na červenou! Ono není žádný med jezdit po Praze s autem natož s autobusem!

0/0
18.4.2008 20:25

Najdete na iDNES.cz