Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministerstvo chce v příští dekádě zrevidovat české památky, uvedla ČT

S revizí všech památek v České republice počítá jedna z pracovních verzí nového památkového zákona. Připravuje ho ministerstvo kultury. Revize má být hotova do deseti let, celý památkový fond přitom obsahuje statisíce položek. Uvedla to dnes Česká televize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ossetepo

Konečně 1. jarní kvítek

  Současný zákon je stále poplatný bývalému komunistickému režimu . Vůbec nezohledňuje současné vlastnické  vztahy , zasahuje svojí bezohledností práva vlastníků.

  Na příklad : Hodlám - li některou věc pro sebe ( stát) uchovat , měl bych si ji koupit nebo zaplatit vlastníkovi zvýšené náklady na udržování objektu v původním stavu.

To se však neděje. Vlastníkovi se pouze nařizuje, ale neplatí. 

   Chci-li  se pomstít sousedovi , navrhnu jeho objekt jako památkově chráněný  ministerstvu kultury a mám vystaráno. To může bez souhlasu vlastníka udělat každý , kdo umí číst a psát.

   Stát si má ponechat jen takové objekty , které je schopen udržovat v řádném stavu. Ostatní objekty , které mají původní vlastníky  , okamžitě vrátit. Není- li znám  vlastník , objekt prodat pouze s doporučením a informací o významu objektu. Významně posílit státní podporu u vybraných památek v soukromém vlastnictví.

0/0
16.4.2008 8:25

Najdete na iDNES.cz