Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdo má právo kritizovat Jaromíra Nohavicu

Ponechám stranou, zda se pan Hutka se svou písní vyrovnává s kolaboranty, či jen zpívá závistivou agitku. Nelze mu ale upřít, že se trefil do černého - spousta lidí na pana Nohavicu změnila názor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

2prorok

Všichni na které Jarek práskal .....

.........to že s nimi současně kamarádil je pro slušného člověka k .....:-©

0/0
18.4.2008 12:19

Korytnaačka

Re: Všichni na které Jarek práskal .....

Souhlas, mám přítele, který se z toho téměř zhroutil - a zhroutilo se mu s tím i pár let života, kdy přepisoval Nohavicovi texty a potajmu distribuoval kazety s jeho nahrávkama - NOHAVICA je humus!

0/0
18.4.2008 12:22

Lukiino

a ještě dodám

... a já zemi opustit nehodlám když přijdou zlé časy, jako to udělal pan Hutka.

Krysy totiž opouštějí loď jako první když se potápí. Takže hrdinové jsou tak trochu všichni kdo tu zůstali a nebyli jako krysy.

Pro mě je hrdinkou paní Milada Horáková, která se svým manželem pomáhala lidem utéct ale sama tuto možnost nevyužila. Bojovala až do konce až jí ty bastardi komunističtí zinscenovali soud a pak jí oběsili. A ještě jí upevnili provaz schválně tak špatně, aby na šibenici umírala pomalu.

Tahle žena je ta nejsilnější osobnost českého národa!

Četl jsem její poslední dopisy z kriminálu a tak mě to vzalo za srdce, že na to do konce života nezapomenu.

0/0
16.4.2008 16:21

Korytnaačka

Re: a ještě dodám

Stejnou osobností jako Milada Horáková - kterou ty si ani raději do huby neber, jsou i Mašíni a Hutka! Zatímco ten tvůj Nohavica je ubohý udavač - který mohl v té Vídni 100x říct Krylovi - Jsem od nich vyslanej, abych o Vás podal zprávu, řekněte si, co chcete, abych jim nakecal... nebo tak nějak - ne, on si nechal od estebáků zaplatit cestu do Vídně, a to v době, kdy většina národa seděla tiše doma a mohla vyjet tak akorát za nákupy do DDR a nebo k moři do Rumunska! Samo, že se jim po návratu odměnil, je jedno, jestli práskl jako měl karel Kryl stolici a nebo jestli se Lanďákovi stýská, podstata je, že zradil všechno o čem kdy zpíval. Vyzýval ve svých textech k revoltě a pak napráskal ty, kteří poslechli... asi tak!  Také se podívej na stránky hutka.cz - i tam je všechno, ať tu příště nejsi zase za pitomce - čecháčku všeznale nevzdělanej! (Y)

0/0
18.4.2008 12:16

Lukiino

Nemá právo

Pan Hutka nemá právo kritizovat pana Nohavicu, protože pan Hutka vzal roha někdy začátkem 70.let.

A po revoluci se vrátil jako hrdina. Kdyby tu zůstal a komunisti by ho skřípli, tak by zpíval jinak, to mi věřte.

Hrdina jeden.Taky nemám rád udavače, ale vím co byli komunisti za bestie a kdyby mě ubližovali nebo vyhrožovali ublížením mým blízkým, tak bych třeba taky spolupracoval :( Já totiž hrdina nejsem a upřímně si to přiznám.

0/0
16.4.2008 16:13

Korytnaačka

Re: Nemá právo

Jsi hloupý člověk a navíc lžeš. každý to vidí, jak, kdy a proč pan Hutka odešel do vyhnanství si můžeš přečíst třeba zde:

http://www.atllanka.net/index.php?text=275-samopal-revue-jaroslava-hutky#next

a je tam i video, protože číst zřejmě neumíš, tak si to pusť, ty opravdu hloupý a pitomý člověče! (Y)(Y)

0/0
18.4.2008 12:08

František Koudelka 4.Kyju

Já už jsem to tu kdysi říkal na jiné diskusi.

Takže, já bych asi byl i schopen pochopit, že neustál asi drtivý tlak StB, a odpustil bych mu to kdyby v 90 nebo 91 roce (nejlépe na koncertu s Krylem) předstoupil před posluchače a řekl "Nevydržel jsem tlak, máma byla nemocná , hrozilo že..., prosím přijměte mou omluvu za toto selhání...", jestliže se ale furt tváří já nic já muzikant, tak u mě jako moralista na kterého si tak rád hrál skončil.

0/0
15.4.2008 13:51

Bouše

Milý studente,

to, že za totality herci hráli, zpěváci zpívali a sportovci získávali medaile, ještě neznamenalo, že kolaborovali s režimem. Dělali jen svou práci, jako kdokoliv z nás. S touto logikou bychom museli zavrhnout i všechny sportovní a umělecké (a oceněné) počiny, protože vznikly v době reálného socialismu. Jiná kapitola už byli ti, kteří podpořili režim svým vstupem do KSČ, hlavně po roce 1968 a také ti, kdož podepsali spolupráci s STB a svému závazku  d o s t á l i.  Přitom odmítnutí spolupráce zpravidla neznamenalo nic horšího, než sestup na společenském žebříčku. Byly samozřejmě i výjimky, kdy šlo i o mnohem více, někdy i o život, ale to podle mne nebyl případ Nohavici. Takže právo ho kritizovat mají všichni ti, kteří si v době totality zachovali rovnou páteř alespoň v tom smyslu, že nedělali kariéru díky stranické legitimaci a aktivně nespolupracovali s STB. Je otázka, jestli má být jejich mluvčím zrovna Hutka, protože ten strávil značný čas v emigraci. 

0/0
15.4.2008 13:43

Korytnaačka

Re: Milý studente,

Milý nadutče, zaplať nám to pánbu, že máme takový studenty, který už vás doufám co nejdříve kopnou do pr.. (Y)  a vy pudete a pudete až konečně definitivně odejdete!

0/0
18.4.2008 12:24

sacredmoon

svědomí je ...

Je jen na něm, zda dokáže žít se svým svědomím. Nevím, jestli tím někomu ublížil, ale měl by se z toho zodpovídat hlavně sám sobě. Jako písničkář je vynikající a to mu nemůže odepřít ani pan Hutka.

0/0
15.4.2008 13:02

Korytnaačka

Re: svědomí je ...

Nepravdivý písničkář není žádný písničkář! Nohavica skončil, je jediný, který to nevidí! A pár stejných hňupů se stejným máslem na hlavě - co se na Hutku slétají jako vosy na med.... Pěkně se odkopáváte... soudruzi R^;-D

0/0
18.4.2008 12:20

Najdete na iDNES.cz