Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudců je dost, stačí jim ubrat práci, míní ministr Pospíšil

Malé týmy složené ze soudce a dvou dalších pracovníků mají soudy zbavit přebytečného papírování, vyplývá ze závěrů personálního auditu. Ten představil ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbudo

Ivánek L(TO) jim práci přidá ...

... budou soudit nehody do 250 000 ...

0/0
5.4.2008 21:07

prasák-reloaded

Re: Ivánek L(TO) jim práci přidá ...

To bude spousta práce a dost dřina bez spolehlivých zjištění z místa nehody.

0/0
5.4.2008 21:38

Sid2007

NE DEFINITIVE Ex-kom FEMINIZOVANE justici, ano OBMENE SOUDCU

Za komunismu byla justiční státní moc okráglovaná, přívěšek. Za demokracie je justice často nejdůležitější ze státních mocí. Proto je šokující, nepřijatelné, že, zejména 19 let po Sametu, justice je ze 70% stále obsazena lidmi, které tam vybrala KSČ a ČSSR a kteři stále o našich životech a věcech rozhodují.

Představte si, zda bychom tolerovali, měli důvěru v exekutivu (vládu) stále ze 70% z ministrů vlády ČSSR nebo parlament ze členů FS ČSSR. Znovu by byla revoluce, nebo alespoň nové volby. Ale justici to prochází.

Druhým zásadním, smutným a všestranně škodlivým dědictvím komunismu je oproti Západu 4-krát vyšší FEMINIZACE justice ve většině postkomunistických zemích. U nás ze 72%, v opatrovnických senátech soudů 1. instance defakto 100%. Tyto ex-soudružky nebyly vybrány do komunistické justice aby měli logické, komplexní, nezávislé myšlení a rozhodování. (pokrač. níže)

0/0
5.4.2008 20:32

Sid2007

Minitymy, elektronizace ANO, hlavne ale OBMENA SOUDC STAVU

Členství v KSČ, spolehlivost, totalitní chápání věcí.a pohodová kariéra, defakto jen lepší úřednice. Hlavně hodně osobního volna, nemocenské na kdekoho, jasné představy jak třídní spravedlnost a porozvodové upořádání mají vypadat. Tyto lidé, s komunistickou minulostí, návyky, "kvalitami" jsou stále žábou na prameni demokratrické země a života jeích občanů.  .......

Elekronizace, minitýmy, atd. nepomohou, neboť gró soudců (tedy soudkyň) nesplňuje pořadavky na soudce demokratické země. Obšané, politické strany by měly pořžadovat a prosazovat co nejrychljší obměnu většiny soudcovského stavu. 19 let po Sametu existují stovky kvalifikovanýcjh, postkomunisticky vzdělaných kandidátů na soudce. .....

I Klaus by měl jít příkladem, neboť je evidentní, že mladí, za svobody PF studující, ve světě stážující soudci jsou jednoznačně lepší než typická "zkušená" 55-letá exsoudružka v taláru. .....

Obcane, politicke strany, atd: Žádejme rychlou obměnu soudců! To je PRIORITA.

0/0
5.4.2008 20:34

drsňák

jinak

Jinak myšlenka jakýchsi týmů je několik let stará. Jen to jako vždy a všechno ztroskotalo na penězích.

0/0
4.4.2008 22:39

unbelieving dog999

Re: jinak

Verim, ze ty penize by byly, ale je treba nekdo, kdo se toho ujme. Zadne zlodejiny na zakazkach, ale odhodlanej clovek, kterej to zmeni. Rekl bych, ze by tam i nejakej byl, ale okolni sebranka si nepreje, aby se tam udelal poradek, neb v CR neni pro poradek misto...Rv(Y)

0/0
4.4.2008 22:43

drsňák

peníze

Všechno je to o penězích. Až stát dá peníze do soudů, tak to bude fungovat jako všechno. Na soudech ještě nedávno nebyly ani počítače, odpovídající software, problémem byly i peníze na toaletní papír. Jediné, co se udělalo, že se daly soudcům platy aspoň takové, aby si vedle ostatních právních profesí nemuseli připadat jako chudáci, aby někdo na soudech vůbec zůstal a aby bylo více kvalitních uchazečů o práci soudce. Jestli někdo chce, aby soudili nejlepší právníci a vše probíhalo rychle a kvalitně a přitom měl soudce třicet hrubého, tak je úplně mimo.

0/0
4.4.2008 22:38

Sid2007

Jsou (ze 705 ex-kom, 72% feminiz) soudci MALO placeni?

Myslim, ze ne, ani oni sami si na platy + vselijake priplatky a pozitky (pravem) nestezuji.

Tak, jako by extra penize ministrum vlady CSSR, zastavajicim mista ministru vlady CR, nebo extra penize poslancum FS CSSR, zastavajicim mista poslancu a senatiru Parlamentu CR nebyly tim HLAVNIM co by se na fungovani vlady nebo parlamentu melo, zejmena 19 let po padu komunismu, resit a zlepsit, stejne tak nejsou u soudcu (ze 70% pohrobci komunismu, za soudce vybrani podle kriterii KSC a CSSR, ze stejnych totalitnich, komunistickych duvodu tedy oproti Zapadu 4-krat vice feminizovanych) tim hlavnim problemem.

Justice, nejen pro obcany, jejich zivoty, ale i pro firmy, organizace, zem i jako takovou, kriticky dulezita STATNI MOC bude lepsi, dustojna demokraticke zeme, clena NATO a EU, kdyz se zbavi exkomunistickeho, feminizovaneho soudcovskeho sboru.

0/0
5.4.2008 20:42

unbelieving dog999

V prve rade je treba resit skutecne soudni

kauzy a ne stupidity ala rath-macek. Je treba rozlisovat co je treba soudit a co ne. Taktez nekonecne odrocovani kvuli nepritomnosti svedku je nanic. Proste neprijdes, mas smulu a je to vyresene. Pospisil se zda clovek na svem miste. Je videt snaha a mam dojem, ze i vysledky. Konecne nejakej schopnej clovek, kterej nezvani 4x tydne na tiskovce, ale neco dela..R^R^

0/0
4.4.2008 22:34

Sid2007

Priritni problem je ze 70% ex-kom, 72% feminizovana justice

Obcan, i ministr vlady CR ma plne pravo hledat soudni cestou satisfakci je-li fyzicky, verejne napaden, zvlastepak pri vykonu sve oficialni funkce (reprezentaci vlady na konferenci asociace stomato;logu).

Zapadni justice se zabyva mnoha jinymi, podle vaseho uvedeneho kriteria "stupidnich" kauz.

Ano, odrocovani, kvuli nedoruceni obsilky, nedostaveni se svedku, atd. je problem: symptom prezivajici ceske "moudrosti": zakony jsou na to, aby se obchazeli, nedostatek respektu k pravnimu prostredi, zacinajici u nasi stale popularni hlavy statu, ktera navic skodi svoji demagogii o "soudcokracii".

Oproti Necasovi (bez pravnickeho vzedlani a zrejme i citu pro pravo si svoji "reformou" mezinarodniepravni ochrany deti KOLEDUJE pro CR o mezinarodni prusvih) Pospisil je kompetentnejsi, zejmena uvazime li stav mysli a jednani populace, justice a i pravniku jako zde jednoho oudniho stavu odmitajiciho.

0/0
5.4.2008 20:49

drsňák

takže

Takže konečně někdo snad pochopí, že pro to, aby soudy lépe fungovaly, je třeba přidat peníze. To znamená zaplatit kvalifikované asistenty. Jak každý ví, že za málo peněz je málo muziky. V zahraničí mají méně soudců (srovnatelné země jako Rakousko a Německo avšak zhruba jen o 15 až 25 procent méně) jenom proto, že mají více ostatního kvalifikovaného personálu, který tady není. Takže pokud se dá dostatek peněz do justice, pak může být rychlá. Zatím se tak nedělo.

0/0
4.4.2008 22:19

rohatey

Zmalovaných soudních čůz je nadbytek

to je pravda, skutečných soudců je na druhé straně akutní nedostatek. Soudní čůze nepomůže k lepším výkonům ani celé hejdo asistentů, tam je problém někde jinde - schopnosti, morální předpoklady atd., tohle se nějakým vzděláváním  a biflováním dogmat na právnické fakultě získat nedá, to lze získat snad jedině přes geny nebo dobrou výchovou od ranného dětství. :-/

0/0
4.4.2008 20:16

drsňák

Re: Zmalovaných soudních čůz je nadbytek

Souzení není až takové kouzlení, z větší části je to tvrdá administrativní dřina.

0/0
4.4.2008 22:26

Sid2007

Podle CEHO si KSC+CSSR vybirala sve SOUDKYNE?

Oproti Zapadu 4-krat vyssi FEMINIZACE justice je dukazem toho, jak okrajovy vyznam justice za komunismu byl.

Je-li dnes, i 19 let po komunismu, oproti exekutivni nebo legislativni statni moci, moc justicni stale ze 70% obsazena temi, ktere tam vybrala a dosadila KSC a CSSR, je li tedy i diky komunismu justice celkove ze 72% FEMINIZOVANA, v opatrovnickych senatech soudu 1. stupne defakto ze 100%, mame ZASADNI problem, zaby sedi na prameni.

Mit, natozpak v takove mire vladu nebo parlament obsazen lidmi, kteri tam sedi a riozhoduji jiz od komunismu, by absolutne neproslo. Justici to trpime, mnozi si fundametalni problem neuvedomuji.

Kdybychhom soudruhum ministrum vlady CSSR, soudruhum poslancum FS CSSR dali minitymy, elektronicke zpracovani agendy (jak to dela Pospisil ted s justici) byla by takova vlada CR, parlament CR vyhovujici? Jak muze byt (navic tak masivne exkomunisticka) justice, byt s minitymi, elektronizaci atd. vyhovujicio?

0/0
5.4.2008 20:57

ix.

Soudcům je třeba ubrat co nejvíc práce...

....aby se neunavili.

0/0
4.4.2008 20:03

Sid2007

Lina, ex-kom, FEMINIZOVANA justice: moc osobniho VOLNA

vech tech "NEMOCENSKYCH" na sebe, na deti, na babicku, cokoliv.

Za komunismu okrajova statni moc, justice, byla, diky komunismu oproti Zapadu 4-krat vic FEMINIZOVANA.

Ex-soudruzky soudkyne byly vlaste jen lepe trenovane UREDNICE, pohodova prace, nekonecne vybirani si vselijakeho osobniho volna, vcetne "memocenske".

Tito lide, ze 70% soudcu vybranych podle kriterii KSC a CSSR, ze 72% (!) feminizovane, mela, ma a BUDE MIT pracovni, ideologicke, atd. navyky a nazory, ktere jsou NA HONY vzdalene kriteriim, kvalifikacim, nazorum, interpretaci zakonu soudcu DEMOKRATICKE zeme, clenske zeme EU, NATO atd. ne Varsavske smlouvy, RVHP.

Co nejrychlejsi OBMENA SOUDCOVSKEHO STAVU je priorotnim ukolem ve zlepseni justicni statni moci.

0/0
5.4.2008 21:04

ChorcheCh

spravedlnost

Je dobré, že v ČR máme největší počet soudců na hlavu z celé unie, alespoň se lze snadno domoci svých práv a spravedlnosti.

0/0
4.4.2008 18:14

ChorcheCh

soudci

Jsem rád, že žiju v zemi, kde máme vysocekvalifikované soudce, kteří se už nebudou muset zabývat nějakým čtením a budou mít tak prostor ukázat svoji kvalitu a spravedlnost v soudních síních.R^[>-]

0/0
4.4.2008 18:12

Borgh

Počet je jedna věc...

kvalita věc druhá:-©

0/0
4.4.2008 16:34

Sid2007

Pospíšile: Priorita: OBMĚNA SOUDCOVSKÉHO STAVU

Za komunismu byla justiční státní moc okráglovaná, přívěšek. Za demokracie je justice často nejdůležitější ze státních mocí. Proto je šokující, nepřijatelné, že, zejména 19 let po Sametu, justice je ze 70% stále obsazena lidmi, které tam vybrala KSČ a ČSSR a kteřé stále o našich životech a věcech rozhodují. Představte si, zda bychom tolerovali, měli důvěru v exekutivu (vládu) stále ze 70% z ministrů vlády ČSSR nebo parlament ze členů FS ČSSR. Znovu by byla revoluce, nebo alespoň nové volby. Ale justici to prochází:

Druhým zásadním, smutným a všestranně škodlivým dědictvím komunismu je oproti Západu 4-krát vyšší feminizace justice ve většině postkomunistických zemích. U nás ze 72%, v opatrovnických senátech soudů 1. instance defakto 100%. Tyto ex-soudružky nebyly vybrány do komunistické justice aby měli logické, komplexní, nezávislé myšlení a rozhodování. (pokrač. níže)

0/0
4.4.2008 16:16

Sid2007

Justice ze 70% ex-komuistická 72% FEMINIZOVANÁ

Členství v KSČ, spolehlivost, totalitní chápání věcí.a pohodová kariéra, defakto jen lepší úřednice. Hlavně hodně osobního volna, nemocenské na kdekoho, jasné představy jak třídní spravedlnost a porozvodové upořádání mají vypadat. Tyto lidé, s komunistickou minulostí, návyky, "kvalitami" jsou stále žábou na prameni demokratrické země a života jeích občanů.

Elekronizace, minitýmy, atd. nepomohou, neboť gró soudců (tedy soudkyň) nesplňuje pořadavky na soudce demokratické země. Obšané, politické strany by měly pořžadovat a prosazovat co nejrychljší obměnu většiny soudcovského stavu. 19 let po Sametu existují stovky kvalifikovanýcjh, postkomunisticky vzdělaných kandidátů na soudce.

I Klaus by měl jít příkladem, neboť je evidentní, že mladí, za svobody PF studující, ve světě stážující soudci jsou jednoznačně lepší než typická "zkušená" 55-letá exsoudružka v taláru. Žádejme rychlou obměnu soudců! To je PRIORITA.

0/0
4.4.2008 16:19

svazak1

Re: Justice ze 70% ex-komuistická 72% FEMINIZOVANÁ

ty seš úplně mimo hochu... já sem právník-advokát a řeknu ti vidíš to jak hurvínek válku. Mladí komunismem nezatížení "soudci" NEJSOU LEPSI nez starsi komunismem "zatizeny" soudce. Proc???? Protoze stary soudce soudil v dobe kdy tihle yupeeci ještě byly u táty v pytlíku, proto. Že soudili podle kom. zákonů? A podle jakých jiných měli soudit? Ono je jednoduché šmahem odsoudit "všechny nad 50" jako staré struktury, ale nahradit je KVALITNÍM aparátem dost dobře nejde prostě proto, že tady není nikdo takový aby mohl jít soudit na vyšší pozice do krajů a na vrchní soudy. Že se soudci flákají? Jestli takového znáš tak na něj upozorni. Já jich znám desítky co sepisují rozsudky i po víkendech protože jejich nápad (schválně jestli víš co to je) je extrémní a jde do tisíců za rok. Pokud mluvíš o požadavcích na soudce v dem. zemích tak si uvědom, že v dem. zemích, podotknu vyspělých, je základním požadavkem profesní praxe v řádu desítek let (USA,GB)!!! To ti tvoji neo soudci "pulci" nemůžou mít

0/0
4.4.2008 16:53

svazak1

Re: Re: Justice ze 70% ex-komuistická 72% FEMINIZOVANÁ

ani teoreticky. S čím musím souhlasit je přemíra feminizace. Snad je to dáno tím že právo jako takové je oborem humanitním pro který mají ženy přece jen více vloh. Tedy pro příště, řvát tady jak ti zlí komunisti stále sedí jak žába na pramenu nemá smysl prostě proto, že to tak není. A i kdybys své nepodložené doměnky dovedl do praxe tak bys uviděl, že mladí nezkušení soudci by tady udělali extrémní bordel a již tak chabá vymhatelnost a předvídatelnost práva by šla do perdele.... Měj se hezky... 

0/0
4.4.2008 16:58

rohatey

Re: Re: Re: Justice ze 70% ex-komuistická 72% FEMINIZOVANÁ

Jo, jo takováhle feminizace je u každého oboru tragedií. Lidé u těch rozhodnutí soudů očekávají nějakou logiku a něco co neodporuje vrozenému smyslu pro spravedlnost, bohužel v téhle zfeminizované justici platí zcela jiná pravidla, zřejmě pocity a dojmy, osobně z vlastní zkušenosti vím že pro některé tyhle dámy neplatí ani ty paragrafy, oni si jsou tak dalece vědomy své nepostižitelnosti že jsou skutečně nezávislé i na tom  právu.

U těch soudců by se měla  podle mě zkoumat nejenom odborná způsobilost ale hlavně způsobilost morální, což v systému kdy president je povinen dle rozsudků našich soudů  jmenovat každého navrženého adepta a nikdo nemůže  nezpůsobilého adepta ani odvolat je zhola nemožné.  Osobně mám silný dojem že pokud nešlo o politické procesy tak ty rozhodnutí soudů byly za bolševika daleko spravedlivější, tam byly totiž soudci závislí a věděli že po absurdních rozsudcích by mohli mít problémy

0/0
4.4.2008 18:35

Sid2007

PARLAMENT z poslancu FS CSFR? VLADU z ministru vlady CSSR?

Mily pane pravniku-advokate, svoji "moudrosti"  a "prehledem", ktery uz zde demonstrujete napovidate, ze problem nasi spolecnosti, konkretne justice je vaznejsi nez si myslime.

Nevim, zda - dokonce jako advokat - spetne, nebo nepozorne ctete, nebo zda nechapete, nebo nejste ochotny ci schopny chapat vecne argumenty, ktere jsem uvedl, musim Vam je zopakovat: V klasicke demokraticke zemi je casto NEJVYZNAMEJSI STATNI MOCI prave moc justicni tak, jak interpretuje zakony nebo zajistuje realizaci zakonu zeme.

Klasicky soudce je osobnost, clovek netolatilne vzdelany, LOGICKY, NEZAVISLE, KOMPLEXNE, bez emoci (a bremene totality) uvazujici a rozhodujici. Tim vetsina, zejmena z totality prezivajicich DINOSAURU "socialisticke zakonnosti" rozhodne neni.

KSC a CSSD, totalita si za soudce (stejne jako za poslance FS CSSR, cleny vlady) vybirala podle HODNE ROZDILNEHO klice a kvalifikaci, nez vybira netotalitni, demokraticka CR. Tak, jako by byo NEDUVERYHODNE, 9pokrac nize)

0/0
5.4.2008 20:25

Sid2007

PRoc zadat OBMENU SOUDCOVSKEHO STAVU?

Tak, jako by byo NEDUVERYHODNE, NETOLEROVATELNE, navic 19 let po sametu, aby ze 70% byla vlada z ministru vlady CSSR, parlament z poslancu FS CSSR, tak neni - soudnemu cloveku - prijatelne aby justice byla ve stejne mire obsazena lidmi, ktere si vybrala KSC a CSSR, kteri o nas rozhodovali jiz za komunismu.

FEMINIZACE, 4-krat vyssi nez na zapade, je take diky komunismu, se vsim, co s ni souvisi. VSADTE se, ze za 20 nebo 50 let atd. tak znacne feminizovanou justici mit nebudeme. I to bude indikator pokroku, zlepseni, priblizeni se k Zapadu a klasicke roli justice.

Od Sametu uplynulo 19 let, postkomunistickych vzdelanych kandidatu na soudce je dost, stabilitu kariery a vaznost demokraticke justice mnoho z nich oceni. Mimochodem: treba v USA jsou soudci casto voleni obcany. Myslite, ze by nase 55-lete exsoudruzky soudkyne obstali lepe nez postotalitne vzdelani protikandidati?

Je mi vas lito, lito je mi i vasich klientu. Bohuzel. Je videt ze ktere doby mate sve vzdelani z PF.

0/0
5.4.2008 20:29

Mak1

Kdo to kdy slyšel

soudce a pracovat ???

No to by pak nemohli vydávat tak zhovadilá rozhodnutí ....

0/0
4.4.2008 14:34

redback

Práci soudcům přidejte. Uberte jim prachy.

Je to stejně komunistická verbež. :-(

0/0
4.4.2008 14:25

drsňák

Re: Práci soudcům přidejte. Uberte jim prachy.

Ty máš jistě dvakrát víc, než bys zasloužil.

0/0
4.4.2008 22:22

medved_cz

To nejde! To znici system prace ceske spravedlnosti!

Oranzove vlady nam tu zavedly system soudu kdy staci uplatit jedineho cloveka - soudce. A ty modre straky to chteji znici aby clovek musel uplacet hned tri lidi! Takhle soudruzi ten socialismus nevybudujeme!

0/0
4.4.2008 12:30

Jan Žižka z HK

Re: To nejde! To znici system prace ceske spravedlnosti!

:-/

0/0
4.4.2008 13:10

Josefaprav

Soudy jsou na nic.

Pan Pospíšil nezná jak soudy pracují. Na každém soudu je kvantum administrativních pracovnic, ať už se jim říká zapisovatelky nebo konspicientky. Soudce nic nikomu nepíše, pouze učiní rukou psanou poznámku do spisu. Obsílky účastníkům řízení, předvolání svědků, přepisy z magnetofonů, dotazy a šetření od různých institucí, to vše dělají ty "šedé" kancelářské myšky, které ani pořádně nevědí co mají požadovat od obesílaných institucí. Jeden takový občanský soud o třech stáních mám za sebou. Pokud chce žalovaný něčeho dosáhnout, musí si související zákony nastudovat sám a soudce o nich poučit i když to o.s.ř. nedovoluje. Soudce zná jen Občanský zákoník a Občanský soudní řád a Zákon o rodině (i když soudce při rozvodu si v něm musel listovat, když jsem ho upozorňovala na znění paragrafů). Nejlepší jsou "přílepky" o nichž nemá soudce ani páru. Nejlepší by byl zákon coltu, ať si to účastníci vyřídí sami, rychlejší vyhrává.

0/0
4.4.2008 12:27

svazak1

Re: Soudy jsou na nic.

konscipient je v divadle a ne u soudu ty troubo....

0/0
4.4.2008 12:32

pralinka_rumova

Re: Re: Soudy jsou na nic.

To je inspicient, troubové:-)

0/0
4.4.2008 13:06

pralinka_rumova

Re: Re: Soudy jsou na nic.

To je inspicient, troubové jste oba:-)

0/0
4.4.2008 13:06

svazak1

Re: Soudy jsou na nic.

BTW: ministr neví jak fungují soudy zatímco tys tento mnohaletý problém briskně pochopila a dokonce i na něj vymyslela lék během jednoho občanskoprávního sporu??? Klobouk dolů, si kádr!!!:-P;-D;-D;-D;-D 

0/0
4.4.2008 12:35

nahradniinteligenceprocenzora

Soudců je dost,

Jenze jsou to line, preplacene bolsevicke lemry.Rv:-P:-/

0/0
4.4.2008 12:16

zbynek._s

Soudců je tu jako psů!

Další zbytečné vyhazování peněz! Soudců má Česká republika na 100. tis. obyvatel 3x víc, než ve vyspělých demokraciích jeko je např. Francie a Belgie. Snížení počtü soudních úkonů by poomohlo odstranění totality z justice, zejména pak v rodinném právu. Tady panuje naprostý bolševismus. Už proto, že tahle republika je velmi chudá, měl by útlak, přirozeného  otcovství  přestat, protože si nemůžeme dovolit v justici tak mizernou politiku spočívající ve financování soudních parazitů a vedoucí k udržování totalitního zřízení. Soudců je v ČR jako psů! Blíže na wwww.K213.cz

0/0
4.4.2008 11:51

lion62

Re: Soudců je tu jako psů!

Stejně tak yb se mělo skoncovat s uměle udržovaným institutem regulovaného nájemného :-©

0/0
4.4.2008 12:10

lion62

Re: Re: Soudců je tu jako psů!

A jeho nepochopitelného protěžování ze strany současné justice při současném pošlapávání úlohy Ústavního soudu ČR

0/0
4.4.2008 12:11

svazak1

Re: Re: Re: Soudců je tu jako psů!

soudnictví nic neprotěžuje. Regulované nájmu jsou principielní zhovadilost, která ovšem udržuje křehký sociální smír jak by řekli oranžády. Je to prostě politická vůle nerušit reg. nájmy, resp. rušit je tak jak se teď ruší (pomalu).

0/0
4.4.2008 17:01

ChorcheCh

Re: Re: Re: Re: Soudců je tu jako psů!

Naši soudci musí také někde bydlet.

0/0
4.4.2008 18:17

Deratizátor

A k čemu potřebujeme více soudců?

Vždyť je to tak jednoduché. Stačí, když státní zástupce řekne, že se žádný trestný čin nestal a není potřeba žádnej soudce. Naskýtá se i otázka, jestli je potřeba policie. Když je už předem jasné, že žádné důkazy nebudou od zmiňovaného akceptovány.

0/0
4.4.2008 11:30

to je jen sen

nabubřelá a nefunkční státní správa ...

co chtít víc

0/0
4.4.2008 11:28

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.