Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odhozené harampádí se může prodražit. Klidně i na půl milionu

Jen tak někde pohodit rozbitou televizi, ledničku či pračku nebo se zbavit nabouraného auta jinak než na vrakovišti, se může velmi prodražit. Ministr životního prostředí Martin Bursík ze Strany zelených navrhuje, aby za takové věci nově hrozila pokuta až půl milionu korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

engels

ano

u nas cigoši tahaj z reichu bordel a co neprodaji rozhazuji po okoli, všichni jsou na ně krátcí. Takže pokutovat spořádané občany a cigoše nechat být protože to je rasizmus

0/0
30.3.2008 10:34

Millca

no jo

Kdyby si raději  ´vyskočili´na sběrače kovů, kteří kradou litinu

0/0
29.3.2008 16:32

traktorista operator

Re: no jo

a nasledne ji rozhazuji po krajine;-D

0/0
29.3.2008 16:34

vver440

si platím poplatek za elektroodpad

tak šup s rozbitou TV do konťáku:-)

0/0
29.3.2008 15:05

ELAPHURUS

Buržíku,

konečně z tebe vypadlo něco rozumného...

0/0
29.3.2008 12:50

TrueRobos

Re: Buržíku,

Copak z něj vypadlo rozumného? Další daně a poplatky, to je to jediné, co Zelenokomunisti umí.

0/0
29.3.2008 13:52

ELAPHURUS

Re: Re: Buržíku,

Za každej papír, vajgl i plechovku bych dal pokutu milion. Když bys vyhrál ve sportce, zahodil bys 5 papírků a zařval bys : "Kde je sakra nějaká uklízečka?"

0/0
29.3.2008 15:29

ODSakEda

Za jeden autovrak dostanete až 2000kč! Ale!

Ale! Vzhledem k tomu, že jej pak neodhlásíte, neb při potvrzení i kdyby jste to nechal odborné firmě.zpravidla sběrným surovinám s povolením brát vraky, ještě 1000kč zaplatíte! Pokud zapomenete říci o potvrzení, auto nikdy neodhlásíte natrvalo a ještě dostanete pokutu od higieny! Ale vy jste přitom nechali auto zlikvidovat řádně!!! To je paradox že? Není důležitá realita pro byrokrata, ale papírová deklarace!... No tak si nějakou třeba zaplatíma a bude

 tedy - kdyby tato "ekologická" opatření neplatila, trh zase a opět vše vyřeší sám a nikde se nic nebude válet(kooor při cenách kovů-se proberte, co ji neznáte!) , na to vemte jed! Naopak dnes mám podobně jako plno mojich známých nepojízdná auta stále v registru a SPZ v depozitu , jen aby jsme mohli alespon nejcenější věci pro svoji potřebu demontovat, popřípadě prodat a ponížit ztrátu např. po havárii a posléze bychom zbytek dali do sběru! Ale, takto to necháme v depozitu pěkně dlouho! Viva byrokratická ekologie...

0/0
29.3.2008 12:41

Yurek

..

Není důležité třídit odpad. Důležité je PLATIT!

0/0
29.3.2008 12:13

pfox

Re: ..

R^R^R^

0/0
29.3.2008 22:11

useknutahlava

Jestli je to ze železa,

tak to stačí pohodit na ulici a do několika hodin se to uklidí samo.

0/0
29.3.2008 11:42

harmen

likvidace

 "autovraků" je jen odporný kšeft,nic jiného.Kvůli tomu ani nesmíš prodat auto na náhr.díly.

0/0
29.3.2008 11:21

URB-Královna diskusí

Když čtu tady ty příspěvky, tak si uvědomuju

 jakou dobrou práci nám tu odvádí náš bezdomovec, kterému říkáme Černý Pétˇa,( není Rom je ušmudlaný ) nebo taky Konvalinka. Když se mě něco rozbije a chci se toho zbavit počkám až půjde kolem, pustím ho na zahradu a on si to rozebere na šrot a zbytek nacpem do popelnice. Je skromný, má rád krabicové víno, ale to je jiná kapitola.

0/0
29.3.2008 11:18

George Key

motivace

Máme domek, jsme čtyři, platím 4*400,- tedy 1.600,- kč ročne. třídím důsledně odpad a popelnici naplním jednou za 14 dní. Na můj dotaz na obci, že bych chtěl snížt paltbu a odvážet popelnici jednou 14 dní, mi bylo sděleno, že jí odvezou vždy ať ji napním nebone. tedy fakt úžasná motice jak třídit. proč to nejde jako třeba v novém Boru, kde za každý odevzdané množství ve sběrném dvoře )vytříděný odpad) dostanete slevu na ročním poplatku za odpad. Myslím, že to je motivace. A né zvyšování cen. To je jen cesta jak zvedat zisky firmám, které zajišťují svoz. Tam kde se o odpady stará obec tak náklady na odpady jsou výrazně nižší . A jako dodatek mi úřednice sdělila, proč recykluji, když mám popelnici. Dál recykluji. Ale jen kvůli odpovědnosti vúči svým dětem.

0/0
29.3.2008 10:36

Zadri

Re: motivace

Máte můj souhlas. Nevím, proč bych měl platit stejné peníze za odvoz odpadu, když třídím vše, co se dá. Štve mě, když vidím, že do popelnice na bioodpad hází někdo igelitové tašky s plasty, papírem a směsným odpadem. Stádo je třeba motivovat penězi, protože pro mnoho lidí není životní prostředí důležité.

0/0
29.3.2008 11:01

děndě

Re: motivace

Máte mé sympatie. také třídím odpad, i když s plasty a sklem chodím do 1/2km vzdáleného kontejneru. Papír dávám dětem do sběru do školy. Postrádám kontejner či nádobu na bioodpad (  určitě nejen já), vše cpu do neekologických igelitových pytlů a jednou za čas vyvezu na dvokoláku do sběrného dvora. Platím stejně jako všichni ostatní. Do sběrného dvotra ( naštěstí je asi 1/2 hodiny pěšky s vozíkem) vozíme to, co tam berou. Co mě štve, že tam, kde prodávají baterie, je neberou, tam, kde prodávají žárovky, neberou, když jsme chtěla při koupi nového vysavače vrátit starý, dívali se na mne jako na blázna, že s tím si musím do sběrného dvora. Ještě, že je máme

0/0
29.3.2008 16:29

Eso Rimmer

Harampádí ??? Vždyť na tom lze naopak vydělat

Vyhodit to do lesa, odevzdat "zdarma" pordejně nebo platit autokvrakovišti ???

To může snad jen nějaký ťulpas z města. Vždyť ve sběrnách surovin za to dostanete peníze. Demontáž a odvoz dá sice trochu práce, ale výkupní ceny kovů atd stále rostou.

0/0
29.3.2008 10:14

Yurek

Re: Harampádí ??? Vždyť na tom lze naopak vydělat

On Bursík je přesně ten ťulpas z města...

0/0
29.3.2008 12:08

jarda41

Re: Harampádí ??? Vždyť na tom lze naopak vydělat

Hmmmmm... A kampak šoupnete to co zbyde? Sousedovi? Do lesa? Spálíte v kotli? Ze zákona nejste oprávněn zpracovávat odpad. Jste jen povinen se jej zbavovat. Rozumějte - předávat oprávněné osobě. Napřed je dobré přečíst si pravidla a až pak připomínkovat. Zdar!

0/0
29.3.2008 14:42

Slavek17

Evidence vozidel

K čemu je vůbec evidence vozidel? - Když někdo přijde přihlásit nové vozidlo, měl by být automaticky dotazován, jak naložil se starým vozem - měl by likvidaci prokazatelně doložit a vozidlo odhlásit. - No a evidenčně podezřele staré vozy by měli dopravní policisté prověřovat u majitelů, zda ještě fungují, anebo zda už někde stojí jako vraky. - Jenom chtít, že? - Anebo lze zavést povinnost majitelů pravidelně prodlužovat registraci na svůj vůz. Když se majitel každé dva roky neozve, tak hned jednat a urgovat a sankcionovat. - Jsou dvě možnosti. Buď už konečně zavedeme ordnung, anebo tu bude navždycky borde*l.

0/0
29.3.2008 9:58

děndě

Re: Evidence vozidel

správně

0/0
29.3.2008 16:31

hlupák

sem zvědavej a

tak sem parkrát nakouk do igelitových pytlů co leží v pankejtu u silnice.v blízkosti Libštátu.kdo chcete,najděte si ho na mapě.a je zajímavý že v jednom pytly byl odpad promísen obálkami s pražskou adresou, v jiném s adresou Hostinné, v jiném to byl občan města Wolfsburg.jména byla česká,německá,ale ani v jednom případě tam nebylo něco podobného jménu třeba Le  Hong Son nebo Ho Či Min.z toho usuzuji že v praze,hostinném a wolfsburgu jsou lidé gramotní a motorizovaní, zatímco vietnamci asi číst neumí a nejezdí auty po českých silnicích.jestli se vám někomu můj závěr zdá špatný,opravte mě a odpusťte mi.jsem jen hlupák..

0/0
29.3.2008 9:02

J i ř í

Vymahatelnost?

Jestli bude policie postihovat dělání nepořádku stejně úsilovně jako např. nepřiměřenou jízdu na dálnicích, tak žádný nový zákon moc nepomůže.

0/0
29.3.2008 8:56

Borik2008

Jak zdraží, netřídím.

Přestanu třídit úplně. Už takhle chodím s košem min. 1x denně + nějaké ty plasty a papíry. Kontejnery máme sice hned před domem, ale ten bordel kolem nich. Vyváží se snad 1x za týden, takže to lidi kupí všude kolem. Kdepak, jakmile nebude motivace třídit (mírný náznakl z radnice tu je) a to třídit rychle, relativně snadno a bude z toho něco koukat (finanční úleva), tak třídit nebudu. Ať si to třídí,kdo chce.

0/0
29.3.2008 8:25

zhulená mánička

to je dobře...

kdo se má na ten bordel v ulicích ale i v přírodě koukat,vždyt je to hnus.Vždycky se najde nějakej blbeček kterej vyhodí třeba starej nábytek do lesa nebo  ledničku a ještě má snad dobrej pocit z toho jak ušetřil pár korun....fuj,fuj takovým hnáty zpřerážet:-©:-©:-©

0/0
29.3.2008 7:39

mpes

Re: to je dobře...

zkusím ti to vysvětlit. Lidi ve městě mají možnost odvézt starý bordel do sběrového dvora. Věřím že to většina z nich dělá. Navíc - asi ve většině měst se dělají sběrový soboty, kdy se přistaví kontejnery ještě blíž k lidským obydlím než je ten sběrový dvůr. To je podle mě docela dobrá věc, kterou města dělají.

Na dědině ale máš dvě možnosti - buď ten odpad spálíš (potěš koště) anebo ti doma překáží. Do sběrovýho dvora ho odvézt nemůžeš (nemáš trvalý bydliště ve spádové oblasti a tak ti to tam nevezmou - vlastní zkušenost). Zavolat prodejci že máš od něj lednici, ona se posrala a ty se jí chceš zbavit - ukaž mi jednoho jediného, který si pro ni přijede, aniž bys od něj koupil jinou. Nějaký kontejnery na velký komunální odpad obec zajistí jednou za rok - a to ho přivezou v poledne, než přijdeš z práce a ledničku k němu dovezeš, tak je kontejner plný, bo důchodci stojí na place od rána, aby se jim to tam všechno vlezlo.

Divíš se že se někdo nase/re a vyhodí ten bordel lesa? Já už ne.

0/0
29.3.2008 8:44

savers

Re: Re: to je dobře...

kdepak, lidi jsou prasata a basta - hlavně ti starší totalitou ovlivnění, kterým vyhazování odpadků nepřipadá vůbec divné. Bydlím v Praze Malešicích a v jedné čtvrti je větší travnatý objekt ohraničený ploty, kde se hromadí odpad nejrůznějšího druhu - lednice, pneumatiky, monitory, plechovky atd. Lidi jsou líný si vůbec zjistit, kam by to mohli odvézt a neničit si vlastní životní prostředí. Na jednu stranu nadáváme na cikány a obdivujem českou krajinu, ale na druhou stranu si tu krajinu ničíme jak můžem. Češi jsou podle mě v tomhle naprostí ignoranti a těm co to dělají bych nejradši přerazil pracky.

0/0
29.3.2008 11:23

pravicová lůza Klaus

Odpad do lesa vyvážejí jen

synové prasnic.

Pokud jsem někomu urazil matku, rád mu to zopakuji.

0/0
29.3.2008 12:53

mpes

Přitvrdit!

a) odhozený nedopalek - půl mega

b) odplivnutí na ulici - mega

c) vychcání se ke stromu v parku - dvě mega

d) odhozený papírek od bonbonu na ulici - 5 mega (u děcek do deseti let dvojnásobek :-P)

Mít v občance jméno Martin Bursík - ZASTŘELIT!

0/0
29.3.2008 7:32

hlupák

Re: Přitvrdit!

před zastřelením stáhnout krupon a  vykostit.a ´jeden dotaz:výrobci budou muset... a co dovozci vojetin? ti nemusej nic?

0/0
29.3.2008 8:48

Yurek

Re: Přitvrdit!

Škoda kulky. Spálit v kafilérii.

0/0
29.3.2008 12:10

IPES

zmatek

odpad jsem se snažil - dle výchovy z domova - třidit vždy... jediné co nechápu - proč bych se měl nyní snažit ještě víc třídit bioodpad, který se dal zužitkovat na zahradě odevzdávat, když stejně stojím tváří v tvář to, že budu platit více? to znamená - někdo bude užívat levně mou energii z bioodpadu, a já za to budu víc platit??????? tak tohle může fungovat ve městech, kde není alternativa, ale já budu zadarmo věnovat kompost, a pak za draho odkupovat hnůj ze statku...zatímco se vesele hnojaři prohánějí kolem mě v John Deerech .... no tak to jsem úplně klidný :-):-) (i když teď ve frankfurtu je mi to úplně u prďky) :-)

0/0
29.3.2008 6:39

ravo

Re: zmatek

Ani zmatek jako spíš zmetek. Ano, kamaríčkové kamarádů budou vydělávat ve velkém a občan, ten je tady od toho, aby je ze zvého živil. A pokud se mu něco nemude líbit, ten půlmegový bič tady bude švihat o106... :-(

0/0
29.3.2008 8:55

Deratizátor

Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

tak je to známka toho, že stát na sebe bere odpovědnost za třídění odpadu. V praxi to bude znamenat to, že ti co pilně třídili, se na to vykašlou. Já osobně, pokud se cena za odvoz zvýší, si objednám ještě jednu popelnici. Abych měl kam ten původně tříděný odpad, nyní netříděný, všechen dohromady házet. Ekologická lobby by si měla uvědomit, že pokud chce veřejnost přesvědčit k třídění odpadu, tak ji musí nějak motivovat. A ne tím, že se zvýší poplatky za odvoz, a každý je musí platit stejně. Ať třídí nebo ne.

0/0
29.3.2008 6:31

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

Většina lidí co třídí, tak třídí kvůli svému dobrému pocitu, že alespoň takto ulevuje přírodě. O nějakých 250,- víc za odpad zas nikoho moc nevytrhne......

0/0
29.3.2008 6:41

Libor76

Re: Re: Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

Mám ženu a dítě, tzn. místo 1500 bych platil 2250, to už je poznat. Vícečlenné rodiny to pocítí ještě hůř.

0/0
29.3.2008 6:52

Deratizátor

Re: Re: Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

V dnešní konzumní době jaksi nějakej subjektivní pocit moc motivujícím dojmem nepůsobí.;-)

0/0
29.3.2008 6:53

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Re: Re: Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

zas ne úplně každý svůj život konzumu podřizuje. Ovšem rozumím, že vysvětlovat něco o pomoci přírodě opravdu nemá cenu voliči Občanské Demokratické Strany, který tráví víkendy v OC Nový Smíchov, OC Vaňkovka nebo Avion Zličín a nakupuje tam věci bez kterých se nemůže obejít.

0/0
29.3.2008 7:00

Deratizátor

Re: Re: Re: Re: Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

Pokud už do toho teda motáš politiku, tak by to tedy měla být v první řadě vláda, která by měla občany nějakým způsobem motivovat k ekologickému myšlení. Ovšem jenom hlupák by bral jako motivující neustálé zdražování a argumentaci, že firmy které třídí odpad mají vyšší náklady. Tohle jako má být motivace pro občana, který musí dle zákona platit stejně, když třídí, a nebo netřídí?8-o

0/0
29.3.2008 7:19

děndě

Re: Re: Pokud se zvýší polplatky za odvoz odpadu,

Mne tedy vytrhne, nás je doma 5. A jinak, jedinou motivaci i demotivací jsou peníze ( nakonec to tu v těch příspěvcích je), takže pěkně tomu, kdo třídí , ubrat z platby za odvot popelnic. Dovedu si to představit.

0/0
29.3.2008 16:39

babacek

Má se více třídit. Poplatek za odvoz odpadu se zvýší

To je falešný důvod jak zvýšit....

Lidé třídí, ale mnohdy nemají kam tříděný odpad dát. Tak ho buď položí vedle přeplněného kontejneru a nebo to vhodí do směsného odpadu.

Zajistěte první řádné vyprazdňovaní kontejnerů tak aby byl tříděný odpad kam opravdu dávat a pak teprve začněte mluvit o zdražování.

0/0
29.3.2008 6:13

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Má se více třídit. Poplatek za odvoz odpadu se zvýší

Je pravda, že kontejnery na třídění jsou v některých dnech dost plné.

Ale je poměrně dost zodpovědných lidí, kteří si tašku s papírem nebo s plastem nechají doma a vyhodí to, až když je kontejner prázdný. :-)

0/0
29.3.2008 6:42

babacek

Re: Re: Má se více třídit. Poplatek za odvoz odpadu se zvýší

Tak já mám v domě tři dost velké koše a plasty a papír musím vynést minimálně jedenkrát za týden. A to samozřejmě PET lahve sešlapávám aby zabraly co nejméně místa.

A však většinou nemám vyhodit kam a rozhodně se mne nechce chodit nebo jezdit sem tam a hledat kam vyhodit.

Zrovna minulý měsíc jsem schválně den co den tyto přeplněné kontejnery fotografoval jak to tam kolem pěkně narůstá a posílal jsem to na MÚ Praha 10. Teprve jedenáctý den AVE tříděný odpad vyvezla a tato situace se opakuje celkem periodicky a za takovou službu platit se mne opravdu víc nechce a dělat si z domu skládku též ne.

0/0
29.3.2008 6:52

Helmut_Zazvorka_von_Pilsen

Re: Re: Re: Má se více třídit. Poplatek za odvoz odpadu se zvýší

u nás na Praze 5 jsou problémy jen s papírem.

Když to máš zdokumentované, tak co ti brání v tom poslat to na radnici?

0/0
29.3.2008 6:56

babacek

Re: Re: Re: Re: Má se více třídit. Poplatek za odvoz odpadu se zvýší

Městský úřad je první instancí.

A myslíš, že by to bylo něco platné ?

0/0
29.3.2008 8:39

děndě

Re: Re: Re: Re: Má se více třídit. Poplatek za odvoz odpadu se zvýší

problémy jen s papírem? V Praze 5 nejsou bezdomovci s vozíky, ketří probírají kontejnery na papít¨ry, aby dostali ve sběrně pár peněz? Tady se občas i porvou.

0/0
29.3.2008 16:36

Najdete na iDNES.cz