Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vzdálené obce spojily výhrady k radarům, žádají „brdské“ odškodné

Obce z Chlumecka v Královéhradeckém kraji a Slavkovska na jižní Moravě budou po vládě požadovat odškodné za přítomnost radarů NATO v jejich okolí a průkazné rozbory vlivu radiolokačních zařízení na zdraví obyvatel či příjem televizního signálu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aveva

Paroubek ohrožuje Českou republiku!

Mě by zajímalo co na Paroubkovo jednání říkají řadoví členové ČSSD. Jestli se ztotožňují s kroky k návratu rudých socialistických zítřků.

Jestli si uvědomují, že někteří lidé mohou smýšlet o Paroubkově cestě do Moskvy jako o stejném aktu, kterým byl zvací dopis soudružské pomoci v roce 1968. Situace v 1968 a dnes je prakticky stejná. Konzervativní komunisti v opozici jedou na zahraniční cestu do Moskvy. Hrůza je, že si toho nikdo nevšímá!!!

Kdo alespoň trochu uvažuje v souvislostech uvědomí si minmálně tři hrozby. 1. Umístění radaru USA v čechách. 2. Nové Rusku konkurenční zdroje ropy v čechách. 3. Příprava a pvní kroky Ruska k teroteriálnímu rozšířování.

Pozdní prozření je vždy velice bolestné. Bod jedna je pro Rusko záminka. Další dva body jsou právě ty, o které jde! PENÍZE! PENÍZE! Ty jsou až na PRVNÍM místě!!! Politika, zvláště pak v Rusku, nevychází z představ o ideálním světě. Politika vychází z představ o dobrých zdrojích PENĚZ!

0/0
29.3.2008 16:16

Josefaprav

Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

Nemohu mluvit za řadové členy a příznivce ČSSD, protože k nim nepatřím a věřím, že rudé socialistické zítřky se nevrátí.

Nemyslím, že Paroubek je schopen toho, co levé křídlo KSČ v roce 1968, protože se v Moskvě se svými požadavky pěkně ztrapnil. Dnes už se mu směje celý svět včetně strany Baas. Dělá ČR ostudu kam přijede, nejvyšší čas, aby odešel na smetiště politiků. Na druhou stranu bych v Moskvě raději viděla prezidenta Klause, našeho rusofila, ale ten jede raději na Slovensko.

0/0
29.3.2008 16:38

Aveva

Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

První zahraniční cesta Klause do Ruska by byl stejný skandál jako Paroubkova zrada.

0/0
29.3.2008 16:52

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

mno ... vono talmánkovo americké řiťolezectví je skandál taky ... holt žiješ ve skandální zemi a době ...

0/0
29.3.2008 16:59

Aveva

Re: Re: Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

Komunistům se opravdu podařilo změnit lidské svobodné myšlení. Zaseli panický strach a hůzu z vlivu imperialistického USA. Člověk se dnes tomu musí smát.

Američanů se musíme začít bát právě po takových nesmyslných zahraničních cestách jako Sýrie a Moskva. Jednat s teroristy a zbrojaři pro teroristy.

Člověk musí mylset na zprostředkovávaní zbrojního zásobování pro teroristy z Ruska a na věčné hrozby totalitního Ruska.

0/0
29.3.2008 17:11

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

mno ... já být váma bych zase takový zásadní význam pro rozmach islámského fundamentalismu neviděl ... to šíření americké administrativy bylo přece jen určující ...  dokonce teď po 5 letech konfliktu, když zhn a spojení s al kajdou nejsou k mání jako na yačátku,  se stává módou to vykládat jako hlavní důvod agrese ... a tak ona postupně  fašizující us-administrativa se stává hlavní zdrojem jí odporujících sil .....;-D

0/0
29.3.2008 17:51

honzajaka

Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

To už musí mít každý bumážku, když chce někam jet draku? On sem přece nikoho nezve, tohle co tady říkáš je pěkná demagogie, ODS když byla v opozici dělala to samé, ale nikdo jim v tom nebránil

0/0
29.3.2008 16:50

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

ostatně od zvacího dopisu v 68 se časy změnily ... sám na případu talmánka vidíš, že zvaní je světu leda tak pro smích či srandu ... že velmoci se v lepším případě pozvou samy  ... v horším případě se rovnou preventivně brání rozšířováním svých svobod, demokracií a prosperit ....:-)

0/0
29.3.2008 16:51

Aveva

Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

Haha,  násilí v Evropě ve 21. století 8-o. Jde o politický vliv v prvním kroku. Později se rozprostře opona nevědomosti a bránění informacím. Teprve po zvednuti nevole ze ztráty svobod je na řadě násilí. 

0/0
29.3.2008 16:58

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

mno ... to v emeryce je to jiné, že? ... tam us-administrativa prvně rovnou vojensky zaútočí - pardon, začne se prventivně bránit  ... a tepve poté zjistí nevoli dokonce vlastních daňových poplatníků, že? ...a teak teprve tehdy začne ignorovat jejich svobody, že? ...;-D

0/0
29.3.2008 17:55

Aveva

Re: Re: Re: Re: Paroubek ohrožuje Českou republiku!

Koukám, že Hollywodské biáky máš zmáklé. Jenže život se nežije na plátně. :-/

0/0
29.3.2008 21:19

Vanislav

2JosefaPrav

jeste jsi mi neposlala ten odkaz na clanek kde Topolanek slibuje odskodneni za radar? Prosim posli odkaz nebo priznej svoji lez. Dekuji

0/0
29.3.2008 12:29

Josefaprav

Re: 2JosefaPrav

Čti si ve vlákně jontující ekonome.

0/0
29.3.2008 12:31

Vanislav

Re: Re: 2JosefaPrav

dekuji ze absenci odkazu na clanek ktery by poukazoval na to ze mate pravdu priznavate svoji lez. Jinak vase radoby vtipna odpoved jen ukazuje na vasi absolutni absenci alespon castecek zdraveho rozumu.

0/0
29.3.2008 13:09

Josefaprav

Re: Re: Re: 2JosefaPrav

Vy jste ten pravý, kdo posuzuje zdravý rozum? Jste vystudovaný ekonom, technik a zdravovědec? Už ZP vrací vaší mamince přeplatky?

0/0
29.3.2008 13:15

Vanislav

Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

pani, jsem studovany sitovi specialista pro site SDH, pokud chcete muzete se nekdy zajit podivat na moji prednasku (www.sssvt.cz) Nikde jsem nerikal ze jsem studovany fyzik. U maminky nebydlim od svych 18 kdy jsem si koupil vlastni byt. Poslednich 5 let stavim radiove spoje - technologie Alcoma, MiniLink ci Ceragon. Proto vim ze tu melete nesmysle.

0/0
29.3.2008 13:18

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

pane, jsem absolventka ČVUT, fakulta elektrotechnická, obor rádiové komunikace. Pracovala jsem ve VÚST A.S.Popova na vývoji barevné televize a televizních kamer, v ČT na odbavovacích pracovištích, u firmy provádějící údržbu a opravy leteckých a vojenských radarů jako technička, naposledy u firmy provádějící plánování a výstavbu mikrovlnných tras a nechlubím se tím. O Alcomě bychom se mohli pobavit, možná také o SRRD 8000, ale ne na iDnes. Že byste byl studovaný fyzik jste nikde opravdu neříkal, ale tvrdil jste, že jste vystudoval ekonomii. Na maminku jsem se ptala, protože jste mi tvrdil, že již dosáhla na strop limitu 5tis.Kč.

0/0
29.3.2008 13:27

Vanislav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

ehm...prosim? O ekonomii jsem nerekl ani slovo, obor pro me naprosto nelakavy a nikdy jsem ho nestudoval. Poslete odkaz kde tvrdim opak. S tim limitem se take pletete. Byla to babicka a v dobe kdy jsem ji pouzival jako priklad jsem psal, ze se ji za leden zapocitalo do limitu temer 1.900KC. Spojitost s radarem take ne chapu.

0/0
29.3.2008 14:26

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

Žádnou spojitost s radarem v tom nehledejte. Hledejte spojitost mezi Vanislavem a moudry, které šíří v diskusích iDnes. Podle jeho moudrých úvah je nejlepším ekonomem, fyzikem a budoucím ministrem zdravotnictví. Omyl je na mé straně, místo maminky má být babička. A už babička dosáhla stropu limitu?

Jinak MiniLink od Ericssona také znám, před osmi lety jsem byla na školení v Praze v Sokolovské ulici (kousek od stanice metra, přes ulici), ale název té firmy si už nepamatuji. Používali jsme jen dvě sady a nebyly s nimi problémy, což se o Alcomě říci nedalo.

0/0
29.3.2008 16:07

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

No já nevím elektromagnetické záření neškodí, když si stoupneš třeba k elektronovému mikroskopu, dlouhodobě ti z toho moc dobře nebude a mobil ti tam vůbec nepůjde, říkám působení neionizujícího záření na lidský organismus ještě není prozkoumáno a když mi to tvrdí nějaký politruk, že neškodí, protože mu to řekli seshora, (ti to přece musí vědět), ale konečně proč se vlastně o tom chce vláda bavit to nechápu, to chce od občanů rozhřešení? Obávám se, že jim ho občané nedají

0/0
29.3.2008 13:50

Vanislav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

elenktronovy mikroskop sem vubec neplet. Ten funguje na extramalych vlnovych delkach a k efektu zvetseni vyuziva posofu fotonu u jednotlivych snimku. Nechapu spojitost s radarem. U urychlovace castic ti taky mobil fungovat nebud a vylitaly by ti ploby ze zubu a pritom zdravi nijak neskodi. Neionizujici zareni vydava treba mobil, mikrovlnka, Zizkovsky vysilac, Cukrak. Neionizujici zareni je zname dlouha lete a jeho vliv je pomerne dobre prostudovan. To ze o nem ty nic nevis, neznamena, ze neni prozkoumane. BTW nevim jestli jsi nekdy videl budovu Casablancy v Praze ci Budovu telefonici v ulici Olsanka. Ty ti vydavaj takoveho neionizujiciho zareni ze by jsi se  z toho zblaznil.

0/0
29.3.2008 14:23

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

Kousek od nás je vysílač rozhlasu a v jeho okolí je 3x větší výskyt rakoviny, než v celém městě asi náhoda,co?

0/0
29.3.2008 14:38

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

U nás žádný vysílač není a také je tu mnohem vyšší výskyt rakoviny než v okolních městech a vesnicích. Zřejmě to bude ještě něčím jiným. Pro info, město Tábor.

0/0
29.3.2008 16:10

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

No, ale tvrdit, že něco neškodí jen ze stranické pozice já považuji za projev arogance. Ty výzkumy probíhají, ale už se ukázalo, že v blízkosti silných zářičůlidi bolí hlava či trpí nespavostí a to je jen začátek

0/0
29.3.2008 16:56

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

mno ... když si jeden předství, jaké síly jsou ve hře, tak vono i to "neinonizující záření" může škodit , a je-li dost silné, tak i ionizovat, že? ....

0/0
29.3.2008 17:01

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

od hranic s rakouskem pod jindřichohradeckým okresem směrem na tábor, příbram a jižní cíp krušných hor se táhne pruh uranové rudy místy vystupující k povrchu natolik, že se uvažovalo a bude uvažovat o těžbě ...  rozpadem vznikají i plynné izotopy, například radon ... anebo je ještě v teplárenských emisích či betonu paneláků ....vliv je rakovinotvorný ....

0/0
29.3.2008 16:57

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

To je příliš jednoduché vysvětlení, protože ten "pruh" uranové rudy je i pod okolními vesnicemi a městy. I když jeden z faktorů to může být.

0/0
29.3.2008 17:05

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2JosefaPrav

nojo ... ale někde je blíž povrchu (jindřichohradecko, příbram, jáchymov ....) jinde mnohem dál .... 

0/0
29.3.2008 17:57

prorok.pravejj

Mluvčí NE základnám podporuje Hizballáh!

Odpůrce radaru vede komunista trockista Májíček ,předseda ČSSD Pohroubek byl PRO radar pak ve větru výhod PROTI ,teď po svém trapném fiasku v Rusku bude nejspíš opět PRO.....vše hovoří PRO RADAR !!  Rozhodovat o bezpečnosti země by měli odborníci s politiky ,ne rozumbradové s lahváčem ,kteří po pár pivech rozumí všemu........

0/0
29.3.2008 12:21

honzajaka

Re: Mluvčí NE základnám podporuje Hizballáh!

Nestačím se divit, tohle vypadá tak na Šinágla či Cibulku

0/0
29.3.2008 14:50

Josefaprav

Mluvčí PRO základnám podporuje válku v Iráku.

Podporu radaru vede modrý lampasák Topolánek.....vše hovoří PROTI RADARU !! 

Rozhodovat o bezpečnosti země by měli odborníci, ne

rozumbradové s lahváčem, kteří po pár pivech rozumí všemu........

0/0
29.3.2008 16:26

celtic

obrana státu dnes bohužel nikoho nezajímá....

jo, to taková akční sleva v Lidlu, to je jiná....!;-)

0/0
29.3.2008 12:18

Vanislav

Re: obrana státu dnes bohužel nikoho nezajímá....

no vzdyt umisteni radaru nema bezprostredni vliv na jejich penezenku tak proc by se starali?

0/0
29.3.2008 12:19

honzajaka

Re: Re: obrana státu dnes bohužel nikoho nezajímá....

Zase je to dobrá příležitost, aby ze státu vyrazili nějaké chechtáky

0/0
29.3.2008 14:52

Josefaprav

Co je to

"brdské" odškodné? Slib Topolánka, který nebude nikdy splněn jako ostatní sliby ODS. Tak si ho klidně v Chlumci nad Cidlinou také vyškemrejte, stejně nic nedostanete. Nebylo to ve volebním programu ODS ani v koaliční smlouvě, tak budete muset ještě pár let počkat na zázrak.

0/0
29.3.2008 11:18

Vanislav

Re: Co je to

holcicko, musim te upozornit, ze cela vlada dopredu rikala, ze penize ktere jdou do Brd nemaji s radarem nic spolecneho, tj zadne odskodne neexistuje. Vlada se proste rozhodla tomuto okresu pomoci. Neco nechapes?

0/0
29.3.2008 11:39

Josefaprav

Re: Re: Co je to

Tebe, chlapečku.

0/0
29.3.2008 11:41

Vanislav

Re: Re: Re: Co je to

kvalitni argument. Neprijdes si trapne kdyz tu blekotas naprsote nesmysle a pak si je ani neumis obhajit? Kdy prosim vlada rekla jediny naznak toho, ze penize ktere jdou do Brd maji neco spolecneho s radarem? Proc si asi myslis, ze tak moc kriceli a na tuto vec upozornovali? Porad nic nedoslo? Vlade bylo jasne ze se ozve pulka republiky s odskodnenim, tak dopredu jasne davali najevo ze penize nemaji s radarem nic spolecneho.

0/0
29.3.2008 11:43

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Co je to

Reaguješ na "nějaké" prohlášení vlády, nebo na tento článek? Stačí si přečíst nadpis článku "

Vzdálené obce spojily výhrady k radarům, žádají „brdské“ odškodné". Už ti došlo?

0/0
29.3.2008 11:47

Vanislav

Re: Re: Re: Re: Re: Co je to

ptam se jake odskodne? Vlada jasne rikala ze penize s radarem nemaji nic spolecneho. Je to promysleny krok ktery udelala vlada aby podobnym parazitu a moralnim troskam zadne penize davat nemusela? Uz ti to docvaklo? Proto tak Topolanek jecel a dbal na kazdem slovicku. Proto nechtel aby se penize co do Brd sly s radarem spojovali. Ja se oprima o oficialni vyjadreni vlady, ty o nadpis clanku co sem napsal naky pisalek z idnes. Bav se prosim na urovni a nedelej ze sebe hlupaka. Nadpis clanku nikoho nezajima, ten tezko popisuje skutecnou situaci. A ta je takova,  ze oficialne vlada zadne penize za umisteni radaru neposkytla.

0/0
29.3.2008 11:50

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co je to

Proč to říkáš mně? Napiš to starostům obcí na něž reaguji. Oni asi mají jiné informace než ty, nebo jsou to podle tebe také jen hlupáci?

0/0
29.3.2008 11:57

Vanislav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co je to

Tvrdis tu, ze Topolanek slibil Brdske odskodne, mas milne informace nebo lzes. Topolanek zadne odkosne nesliboval a slovu odskodne se vyhybal jak cert krizi. Ted se snazis trapne mlzit a otocit. Chudacky jako ty miluju. V hlave duto ale hlavne ze do vseho kecate.

0/0
29.3.2008 12:00

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co je to

Já mám mYlné informace a lžu. Starostové obcí mají také mYlné informace a lžou. Jestli oni to nejsou starostové za ČSSD. Možná lepší dutá hlava než plná pilin.

0/0
29.3.2008 12:07

Vanislav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co je to

ano, konecne jsme se shodli. Kazdy si snad pamatuje jak Topolanek vsude dokolecka opakoval, ze penize co jdou do Brd za radar nejsou. Tehdy jste se mu smali proc rika takovou hloupost. Ted to uz snad chapete ne? Takze ano, lzes tu naprosto nehoraznym zpusobem, ale to je pro socialistickou a komunistickou luzu naprosto bezne. Stejnym zpusobem lzes o vlivu nejonizujiciho zareni na lidsky organizmus.

0/0
29.3.2008 12:13

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co je to

nojo, říkal ... ale tvářil se přitom, jako když místní korumpuje a si kupuje...:-).

0/0
29.3.2008 17:03

ChorcheCh

zdravotní rizika

Jaké kompenzace? Prostě zapnout radar na plný výkon a rebelanty ugrilovat. A stát ušetří na důchodech.

0/0
29.3.2008 10:06

honzajaka

Re: zdravotní rizika

Co tím myslíš. To jako lidi musí držet hubu a krok

0/0
29.3.2008 10:58

Vanislav

Re: Re: zdravotní rizika

jo presne, nechapu proc by mel jezedak s botama do hoven (tak se tu vetsina odpurcu projevuje, viz napr Josefaprav) mel kecat do otazek takto dulezitych. Pulka odpurcu zde ani nema prehled o soucasnem postoji NATO a tezko by slozila lego, natoz smysluplnou vetu a druha pulka jsou komanci kteri udelaji vsechno proto aby tu nic US nebylo.

0/0
29.3.2008 11:41

Josefaprav

Re: Re: Re: zdravotní rizika

Ty toho ještě hodně nechápeš, ale máš naději, že jednou ti to dojde.

0/0
29.3.2008 11:44

Vanislav

Re: Re: Re: Re: zdravotní rizika

promin, ale jsi hloupa. Kdyz debatujes pouzivej argumenty. Tvoje naprosto zcestne a mnohdy vylhane argumenty pusobi usmevnym dojmem. Paklize se ve veci neorientujete tak se o ni nebavte. VIte napriklad, ze v Praze je prumerna 3x vetsi intenzita nejonizujiciho zareni nez v okoli radaru na Marshalovych ostrovech?

0/0
29.3.2008 11:48

Najdete na iDNES.cz