Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Praha ve sporu o bezplatnou MHD ustupuje tlaku poslanců

Náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová zůstala se svým návrhem, aby poslanci a senátoři museli za MHD platit, osamocena. Radní ji v pátek pověřili, aby věc se zákonodárci předjednala. Snad se zalekli výroků některých politiků, podle nichž by město mohlo prodělat, pokud jim nedá pokoj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hadak1

Když už

mají  dopravu zdarma tak ať si zruší příspěvky na dopravu.  Rv

0/0
4.4.2008 14:10

Milicenta

bleee..

Definitivně potvrdili, za co, svoloč eklhaftní,stojí...a za co jim stojí jejich funkce, kdepak blaho států a občanů..Plný koryto u rypáku.Volit jiný? A hlasí se tam jiní? Mám pocit, že normální lidi tam omažitě ty jejich manýry přeberou, nebo se tam radši nederou vůbec, protože na tohle nemají žaludek..

0/0
26.3.2008 9:47

shady

Kala

Slyšel jsem rozhovor na toto téma s poslancem Kalou na Radiožurnálu. Že nás takový lidé můžou zastupovat v parlamentu je smutný. Ten člověk nebyl schopen dáto dohromady smysluplnou větu, furt jen opakoval, že je to populistické téma a poslanci by měli řešit důlěžitější věci. Fakt se to nedalo poslouchat.

Pokud by byli všichni poslanci na takovéhle intelektuální výši, tak by snad bylo lepší, kdyby nic důlěžitějšího neřešili...

0/0
23.3.2008 19:57

hotkey

Re: Kala

Pan Kala me opravdu rozesmal, kdyz maji nahrady na dopravne, proc si nejdou hezky zminovany kupon vystat a koupit, at tyto VIP vidime i ve frontach:oDD

Je to smutne:o(

0/0
23.3.2008 20:10

jan52

Poslanci

 až budou mít platy do 20 tisíc, tak jim přeji bezplatnou MHD.............! 

0/0
23.3.2008 19:56

camelopardalis

Poslanci jistě nejsou žádné nevýznamné osoby

To jistě, ne. Rozhodně se jedná o významné úředníky této země, ale jinak nic víc. Jestli je někdo poslancem (byl v kandidátce nahoře), neříká to vůbec nic o jeho morálních a intelektuálních kvalitách - což můžeme dávno pozorovat. Může být mnohem vzdělanější a chytřejší hlídač parkoviště, na kterém si nějaké nafoukané VIP sele odstaví vůz, jenž používá místa MHD, za níž bere náhrady.:-)

0/0
23.3.2008 19:54

Greybeard+

VIP osobnosti

:-©:-©:-©:-©

0/0
23.3.2008 19:33

bobek_79

Chudáčci

Jsou to přece chudáci, mají tak nízké platy, žádné příspěvky, žádné výhody.  Chce to konečně defenestraci!!!

0/0
23.3.2008 19:19

odborar

Poslanecká arogance poslancům vlastní..

"Nejsem si jistá, zda jsou silná slova náměstkyně Reedové taktická. Budeme schvalovat dotaci na rozvoj metra a nálada ve Sněmovně jí po takovém agresivním postoji nepomůže." Není to Páralová vydírání? Či dokonce výhrůžky? Vždyť duplicita cestovních náhrad ve formě paušálu až 35000Kč a jízdenky zdarma komentovalo mnoho poslanců, že jim to nevadí, když se jedno z nich zruší. A ejhle, ono to vadí zatraceně, mnozí včetně páralové přímo vyhrožují při omezení jediného logického- Buď si necháte paušál, nebo jízdenky zdarma, obojí je nejen nemorální, ale vlastně krádež!! ;-O[>-]

0/0
23.3.2008 18:13

odborar

Re: Poslanecká arogance poslancům vlastní..

Hlasitě je slyšet i poslanec Miloslav Kala (ČSSD). "Krok Prahy vnímá řada mých kolegů jako nepřátelský a jsem přesvědčen o tom, že odvede VIP osobnosti z městské hromadné dopravy zpět do aut, a to je špatně," Aby jste se z té vyjímečnosti své osoby ,pane Kalo jaksi , nepokálel. (Y)  Nechápu, proč by měli právě paralamentní VIP využívat nemorálních zdvojených náhrad. Je jim snad 35000Kč náhrad málo, aby si nemohli zaplatit dopravu? Ukažte mi jediný podnik v republice, který platí na cestovních příkazech 35000Kč, když jezdí zaměstnanci po Praze BUSem? Je to stejné jako by někdo na služební cestě vypsal cestovní příkaz, kdo jel autobusem a naúčtoval si auto. Tam je to trestný čin podvodu. Povšimněte si, že však účtovat dle zákona o cestovních náhradách mají povinnost všichni, podnikatelé, zaměstnanci i ti VIP manageři, ke kterým se někteří parlamentní ješitové tak rádi přirovnávají.

0/0
23.3.2008 18:22

odborar

Re: Re: Poslanecká arogance poslancům vlastní..

"Nelíbí se mi, když poslance poučuje někdo, kdo sám jezdí služebním vozem s řidičem," osočuje navrhovatelku šéf poslanců ČSSD Michal Hašek. Pane Hašku nevidíte si na špici vlastního nosu. Jezděte si také parlamentními auty, ale do poslední koruny účtujte dle zákona o cestovních náhradách. Létejte si klidně i letadly. Ale do poslední koruny vyúčtovat jako každý občan. Nelze jinému dávat nesmyslné paušály a ještě mu garantovat dopravu zdarma. proč pak bere neoprávněně paušály? Nebo neoprávněně jezdí zdarma? Odpovězte si sám a konečně přestaňte s tím svinstvem poslaneckých argumentací, když někdo kritizuje neporovnatelné, co v ostatních demokraciích kolem nás není myslitelné. Všichni máte plné huby demokracie, někteří i v názvu, ale s imunitou a náhradami se chováte jako nejhorší diktátoři ke svým občanům.

0/0
23.3.2008 18:29

odborar

Mezi námi, kdybychom měli opravdového prezidenta

a ne čestného loutkového předsedu, tak už by dávno podal návrh na omezení poslaneckých duplicitních náhrad a omezení imunity. Já bych to v jeho pozici, zvláště po druhém zvolení udělal jako první počinek. A zkuzte ho nařknout z populismu. Vystoupil bych v parlamentu a na poslancích a jejich ješitném EGU by nezůstala nit suchá, vystoupil bych v senátu a pokud by to nepomohlo, vystoupil bych třeba i na Václavském náměstí, madiích,  před nespokojenými občany, místo čtení srdceryvných dopisů od syna, aby naše poslance naučili zase pískat v duchu demokracie a ne totalitních výhod komunismu. Ovšem nejlépe by bylo rozpustit sněmovnu a vypsat nové volby, aby si ti VIPáci  dle Kaly uvědomili, pro koho tu jsou a díky komu: ;-O

0/0
23.3.2008 18:41

abysser

Nikoliv VIP ale zaměstnanec

Kala i Aleny Páralová si pletou svou společenskou roli. Jsou to naši zaměstnanci, platíme si je ze svých vlastních daní. Čili mě nadmíru uráží jejich aristokratické maníry :-).

0/0
23.3.2008 18:00

dedecekzpohadky

Postoj VIP

k voličům se mi zdá příliš agresivní a proto až budu opět volit VIP tak zvolím někoho jiného. Bude-li to co platné, ale na každé prase se voda vaří!!

0/0
23.3.2008 17:45

bezik

Re: Postoj VIP

Nejhorší na tom je,že není žádná slušná alternativa.:-(

0/0
23.3.2008 18:08

chassis hunter

unika mi jedna vec...

VIP(jak se jeden z nich oznacil) stale dostavaji prispevky na dopravu,ale v prazske MHD musi jezdit zadarmo....PROC???

Dokazal by tohle nekdo z VIP obhajit???;-D;-D;-DRv

0/0
23.3.2008 17:37

Micheall

Napište poslanci

Přátelé, nevylévejte si svá srdce zde a napište svoje připomínky přímo poslancům, kteří Vás svými vyjádřeními naštvali. Řečněním v tomto "Hyde parku" mnoho nezmůžete.

0/0
23.3.2008 17:28

Hofos

Pos?anec a VIP?

;-D VIP v národním měřítku je snad ten, který přináší do rozpočtu největší částky a de facto nám tím všem pomáhá (některé i živí). Tomuto kriteriu vyhovuje jenom hrstka lidí typu p. Škoda, p. Baťa apod.. Možná se pletu, ale pos?anci zatím vždy jen a pouze státní kasu huntovali...:-/

0/0
23.3.2008 17:09

fandart

VIP občané

Aspon v nabubřelosti,zhovadilosti a chamtivosti nám naši "VIP" poslanci jdou příkladem.Kéž by jsme se toho dočkali i co se týče kladných vlastností,ale to bychom asi po nich chtěli trochu moc.

0/0
23.3.2008 16:31

wertzu

Od paní Páralové,

tak trošku vydíráníčko co?Ti chudáci by museli platit v tramvaji a to by je zrujnovalo.Jsou to bezcharakterní kreatůry a nedivme se,že je nikdo nemá rád.Všimněte se jak jim jde o peníze tak spolu drží napříč politickým spektrem.Jsou to jedna velká banda.

0/0
23.3.2008 15:37

skrbling

Nestoudnost

No, od SNK-ED, které teče před nadcházejícími volbami do bod, je to sice nebetyčný populismus, ale faktem je, že přístup poslanců je nestoudný. Nejde vůbec o ty prachy, to je drobek, ale o ty velkopanské manýry, které si zřejmě osvojí ve vysoké politice každý, zleva zprava. Zvlášť ODS jako pravicová strana se v této věci chová dost idiotsky (od levičáků ani jiné chování neočekávám).

0/0
23.3.2008 14:59

Scout_duck

Re: Nestoudnost

Nedomnívám se, že jde o populismus. Podobně bojovali před rokem ve věci Student Agency. Navíc v Praze nepotřebují moc populizovat, tam mají docela úspěch. A do parlamentních voleb je daleko, to lidé zatím zapomenou, že se někdo choval rozumně. Je ale fakt, že poslanci ODS se chovají a vyjadřují zcestně.

0/0
23.3.2008 17:26

zbynek01

Alena Páralová: vskutku charakter

Citát : "Nejsem si jistá, zda jsou silná slova náměstkyně Reedové taktická.

Budeme schvalovat dotaci na rozvoj metra a nálada ve Sněmovně jí po

takovém agresivním postoji nepomůže."

Toto se nedá nazvat jinak, než sprosté vydírání. V právním státě by to byl trestný čin. V ČR to platí pouze pro malou část obyvatel (asi 10.000.000). Ta "velká" část (poslanci, senátoři, tuneláři, vláda, zbohatlíci... zkrátka gangsteři) si z nás dělají jen dojné krávy a "dobrý den. Zákony pro ně neplatí.

Po výroku s.Páralové z ODS se mi jeví ve zcela jiném světle výroky o vydírání a úplatcích při volbě hlavy státu...

0/0
23.3.2008 14:55

HenryVIII

Re: Alena Páralová: vskutku charakter

Pro upřesnění - pan poslanec za socany Kala vnímá krok Prahy jako nepřátelský, tak že nejen Páralová (tím ji nijak neomlouvám, oni jsou všichni stejní).

0/0
23.3.2008 15:55

zbynek01

Re: Re: Alena Páralová: vskutku charakter

Ano to je sice pravda, ale jej jsem nevolil, tak ať si to vylíže od svých. Jinak co se týče nepřátelských aktů, nemohu si pomoci, ale připadají mi tak VŠECHNY výroky VŠECH poslanců a senátorů v poslední době, a to vůči VŠEM voličům...

Kdyby se takto chovali zaměstnanci (nic jiného nejsou) vůči zaměstnavatelům, byla by u nás 100% nezaměstnanost a pracovalo by tu 4.000.000 Vietnamců...

0/0
23.3.2008 16:07

HenryVIII

Re: Re: Re: Alena Páralová: vskutku charakter

Máš pravdu, a já nemám koho volit.

0/0
23.3.2008 16:28

Kosovo je srbská provincie

Re: Alena Páralová: vskutku charakter

V parlamentu máme prostě dobytek. Jak může soudružka Páralová vůbec taková slova vypustit z huby. Vždyť ona otevřeně přiznává, že politika u ní probíhá v osobní rovině. A my přitom poslance platíme aby o dotacích rozhodovali úplně jinak 

0/0
23.3.2008 17:59

madqwert

volim SNK ED a jsem na to hrdy

a vy co volite ten oposmluvni dobytek z ODS a CSSD se stydte!!! :-©;-D

0/0
23.3.2008 14:23

traktorista operator

Re: volim SNK ED a jsem na to hrdy

chudero;-D

0/0
23.3.2008 14:36

zbynek01

Re: volim SNK ED a jsem na to hrdy

O dobytku většinou hovoří méně inteligentní honáci. Připouštím výjimky v IQ honáků, ale ty jí rozhodně nejsi...

0/0
23.3.2008 15:16

Hofos

Re: volim SNK ED a jsem na to hrdy

Od nich můžeš být zatím hrdý jenom na kupu keců a takových lidiček máme v [>-]  spousty a spousty ;-)

0/0
23.3.2008 17:04

Scout_duck

Re: volim SNK ED a jsem na to hrdy

Pokud je to pravda, tak by bylo fajn se vyjadřovat slušně. Taky jsem je volil.

0/0
23.3.2008 17:25

Jen Aby

poslanci a senátoři jsou hajlzové

když jsem slyšel argumentovat poslance Kalu, že nechápe DP hl.m.Prahy, jak to, že si dovoluje chtít po poslancích a senátorech peníze, když každá firma by byla šťastná, kdyby mola udělat něco pro V.I.P. zákazníky, tak jsem se málem hned poblibl ... ty hovada (a opovažte se to zcenzurovat, to je ještě velmi slušné slovo) si opravdu myslí, že jsou ještě před pánem Alláhem, pánem Bohem a Budhou (snad jsem je seradil dobře podle abecedy, aby se nehádali) na tom světě první .....

A poslankyně ODS Páralová? Pravicová strana místo aby podporovala zrušování dotací a pořádek v zákonech a daních, tak místo toho vyhrožuje?

Tak pozor, poslanci, já Vás platím ze svých daní a příště bych vám mohl taky nas.at !!!

0/0
23.3.2008 14:18

zbynek01

Re: poslanci a senátoři jsou hajlzové

Tak to nedokážeš, pokud budeš pracovat!!! V.I.P. (rozuměj: Velmi Imbecilní Poslanci) si vždycky uzákoní NAŠE daně ve svůj prospěch! A jestli se nám to nelíbí, tak jim můžeme políbit... Oni potřebují prebendy, výhody, slevy, režijní ceny pokud to nelze zadarmo, zkrátka komunismus (pro nás ostatní divokovýchodní kapitalismus). Když se to NÁM nelíbí, je zajímavé, že se dokáží jednohlasně sjednotit "napříč stranami"... Jaký rozdíl proti prezidentské volbě...:-/ Dohodněme se, že jim necháme zdarma pouze ostudu. Stejně z ní už mají všichni ušitý kabát!;-€

0/0
23.3.2008 14:29

Kosovo je srbská provincie

Re: poslanci a senátoři jsou hajlzové

Slovo hovado je pro českého poslance adekvátní pochvala.

0/0
23.3.2008 18:01

Ventre__Saint__Gris

Je pěkné vidět

, jak se zase jednou voliči všech barev shodnou. :-)

0/0
23.3.2008 14:15

goebels

MHD zdarma pro žíznivé krysy

Jen bezcharakterní svině jako jsou naši poslanci a senátoři se budou neustále zabívat a rozčilovat nad tím, když mají přijít o nějakou výhodu, na kterou samozřejmě mají.Nám obyčejným lidem budou schvalovat samé poplatky,hlavně aby se oni měli dobře z našich peněz.Beztak ty peníze nejdou na to ,na co mají.Jsou to nenažraná prasata.Stydím se že mi vladnou taková hovada.RvRvRvRvRv

0/0
23.3.2008 14:10

Skočdopolis

Chudí poslanci. Čím?

Zastupitelé, že se nestydíte, takové chudáky a ještě je nutit platit v metru a autobuse? Vždyť by ssebou museli nosit peněženku, nejen poslanecký průkaz. A to je  opravdu, ale opravdu nehoráznost8-o;-D;-)!

0/0
23.3.2008 14:05

useknutahlava

Poslanci nejlepším příkladem

;-D:-©

0/0
23.3.2008 14:04

Pilat

kdybych mel uzit slov Ruzena

vy v Cesku si musite uvedomit, ze poslanci kazou vodu , piji vino

jinymi slovy ziji si pekne v komunismu ;-D

0/0
23.3.2008 14:04

Ventre__Saint__Gris

Kala nebude VIP

Já bych řekl, že to bude ta...jak se to...tomu....jo už vím! - CELEBRITA. Vživotě jsem o něm neslyšel, v žádném přenosu z PS nezaregistroval a když se někde dočtu o nějaké té celebritě, tak jí většinou taky neznám... 

0/0
23.3.2008 14:02

Pikot

To znamená, že z poslanců se stanou

čestní cikáni.

0/0
23.3.2008 13:58

babacek

Bezplatná MHD.

Já bych byl také pro zachování bezplatné MHD pro poslance, ale zároveň bych jim odebral služební vozy, řidiče apod. :-)

0/0
23.3.2008 13:57

koleis

Re: Bezplatná MHD.

a oni by pak unášeli červené linkáče třeba směrem na ostravu:)

0/0
23.3.2008 14:00

babacek

Re: Re: Bezplatná MHD.

Proč zrovna na Ostravu?;-);-D

0/0
23.3.2008 14:02

koleis

Re: Re: Re: Bezplatná MHD.

no tak na olomouc. co já vim kde všechen má ten xindl brlohy se svým genetickým odpadem

0/0
23.3.2008 14:04

babacek

Re: Re: Re: Re: Bezplatná MHD.

No tak dobře.:-):-)

0/0
23.3.2008 14:11

koleis

Re: Re: Re: Bezplatná MHD.

je tam přece napsáno "třeba

"

0/0
23.3.2008 14:05

babacek

Re: Re: Re: Re: Bezplatná MHD.

Ono se také říká, středa je ho tam třeba a přitom to není doslovné.:-)

0/0
23.3.2008 14:14

Zajdee

Re: Re: Re: Re: Re: Bezplatná MHD.

Jenže "třeba" v tom poříkadle je od slova "potřeba", kdežto "třeba na Ostravu" je ve významu "kupříkladu na Ostravu" :)

Jinak tedy od posRanců mi to přijde jako vydírání... Běda aby museli zaplatit nehorázných pár korun za městskou hromadnou dopravu (např. v Praze neskutečných 560 Kč za měsíc)...

0/0
23.3.2008 17:53

Najdete na iDNES.cz