Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spisovatel Ota Filip účtuje se svými hříchy

V Bavorsku žijící spisovatel Ota Filip představuje novou knihu Osmý čili nedokončený životopis. Píše v ní o svém životě v Česku i Německu a zpovídá se také z hříchů, na něž tvrdě doplatil. Poté, co v roce 1998 vyšlo najevo, že udal své kolegy, spáchal jeho syn sebevraždu. Smrt syna je však jen jedním z momentů jeho nové knihy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kleki Petra

Bonzoval. To je ostudné. Na druhou stranu je mi ho líto.

Protože opravdoví hajzlové, různí Grebeníčci a Filipové a bůh ví, kdo ještě, sedí v klidu v Parlamentních lavicích (případně Ransdorfové v EP) a jsou v klidu. Každé čtyři roky je navíc zparchantělá 1/6 tohoto národa opět zvolí. Opravdoví estébáci, tedy profesionální gestapáci, mají své detektivní agentury a bezpečnostní služby, sedí na vysokých postech na ministerstvech... Tak kdo je horší?:-/RvRv

0/0
26.3.2008 16:25

hrouzek

Nevěřím O.Filipovi ani slovo....

Je smutné,že pan Ota Filip   účtuje se svými hříchy tak,že na tom bude zase vydělávat,tak jako se živil psaním za komunistů,když byl doma,pak když se vystěhoval,psal o tom,jaké to bylo doma a nyní,když se před několika lety provalilo,že dělal udavače,píše zase o tom.Všechny etapy svého života dovede ztvárnit,i ty negativní.Jestlipak také třeba napíše,kolik "vyfasovali" pétépáci,které udal a kteří možná také měli děti,které chtěli chránit.A jestli se jim třeba  aspoň omluvil....Já mu nevěřím.Kdyby s takovým přiznáním vylezl třeba hned co přijel do Německa,to by bylo něco jiného.I když vím,že to musí být velice nepříjemné,ale je to součást pokání.A on se chová podobně jako G.Grass, který potvrdí,že byl u SS,až se to na něho provalí a zase z toko chce vytřískat nějaké prachy tím,že o tom napíše.Já bych to nečetl,protože těmto lidem nevěřím,ale nechci být jejich soudcem,mně neublížili.

0/0
26.3.2008 16:00

hrouzek

Re: Nevěřím O.Filipovi ani slovo....

 A ještě něco,všimnul jsem si,že plno udavačů,ve chvíli,kdy se to na ně provalí,začnou hned vytahovat,kdo ještě donášel  a kdo na ně donášel,a i když je to možná pravda,přece to nezmenšuje jejich vinu.Naposledy jsem se setkal s podobným postupem u krajana pana Filipa nedávno zesnulého Bořivoje Čelovského,,který jako emigrant v Kanadě,aby pustili ven jeho matku,začal spolupracovat s estébáky a až se to po letech provalilo,začal mimo jiné na zamlžení své činnosti psat,kdo z českých emigrantů byl na něho nasazen.Taky pěkný způsob,že?

0/0
26.3.2008 16:10

fren440

soudruzi

Že soudruzi Grebeníčkove a Falmerové nezažívají depresi ze spolupráci. Ale oni byli součástí a iniciátory. Oni mají depresi z fungujícího kapitalismu, když celý život tvrdili, že nefunguje.

0/0
25.3.2008 19:54

Najdete na iDNES.cz