Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Někteří lékaři vybírají poplatky neoprávněně

Jen za leden má největší zdravotní pojišťovna tolik stížností od pacientů, kolik měla loni za půl roku. Stovky pacientů v nich upozorňují na lékaře, kteří vybírají poplatky neoprávněně. Podle Všeobecné zdravotní pojišťovny jsou nejčastější stesky na to, že někteří lékaři vybírají třicet korun za vypsání receptu bez vyšetření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

987a9

Poslyste, vy statecni hosi,

co tu melete o Bile mafii. Ja ted pracuju v UK a moc bych vam pral, abyste tu byli i vy, ale jako pacienti. Pak se budete radi vracet domu, do Cech, k svemu bilemu mafianovi, ktery vas osetri i v pripade, ze ma vycerpano a VZP mu peci o vase zhuntovane telo neproplati.

Doma jsem osetroval denne 40 lidi a pacienti remcali, kdyz hodinu cekali. Pokud jsem je objednal az za mesic, prisla mi urgence z VZP, jak to ze ta pani nesla na radu hned. Tady vysetruju 10 pacientu za stejnou dobu, objednaci doba na vysetreni je nekolik mesicu standardne a prijem tu mam osminasobny.

Tady v UK se na planovanou operaci ceka nekolik let a  historky o zanedbani jsou jako z horroru. Az pujde v Cechach 80% ze zdravotni dane na platy doktoru jako tady (a to je duvod, proc tady delam), tak budete radi vzpominat na peci zajistovanou poslednimi hity techniky a ja mozna zase zacnu pracovat ve svych milych Cechach.

Proste blabolte a nemate nahled.

0/0
14.3.2008 17:00

David H

Re: Poslyste, vy statecni hosi,

Veřím, že se Vám v UK líbí,čtvrtina pacientů, osminásobný příjem, dlouhé čekací lhůty....tak Vy pane doktore, se do Čech nevracejte.

 David Horáček

0/0
16.3.2008 8:57

singlemalt

Re: Re: Poslyste, vy statecni hosi,

proč by se neměl vracet? Čekací lhůty na operace snad nejsou problémem konkrétního doktrora a jestliže si navykl věnovat se pacientovi více, než je u nás obvyklé a možné, je to jenom dobře. Nebo vadí výše příjmu? 8-o

0/0
16.3.2008 9:16

David H

Re: Re: Re: Poslyste, vy statecni hosi,

¨no proto, že mu více vyhovuje mít vyšší příjem za horší služby pacientům.

0/0
16.3.2008 9:39

singlemalt

Re: Re: Re: Re: Poslyste, vy statecni hosi,

kde jsou ty "horší" služby? Má čtvrtinu pacientů, předpokládám proto, že se jim věnuje podstatně více, než to je u nás obvyklé. Takže jde o výši příjmu?

0/0
16.3.2008 9:54

David H

Re: Re: Re: Re: Re: Poslyste, vy statecni hosi,

prosím, čtěte text i mezi údajem o počtu pacientů a penězi, navíc p.doktor o tom, že by se někomu více věnoval nic nepíše, pouze prostě sděluje, že to tam pro pacienty ještě horší než unás, za více peněz pro něho. 

0/0
16.3.2008 9:58

BenediktSpinoza

asi tak nejak

:-) nadavat na zdravotnicvi v CR muze 1) zdravotnik kvuli ostudne podhodnocene cene prace 2) nezdravotnik, ktery nezazil, jake to je byt pacient nekde jinde za penize, co plati zde, 3) idiot typu D. Horacka:-P;-D

0/0
16.3.2008 14:48

sageorg

Proč to dělat...........

složitě,když to jde jednoduše.Proč se trápit a řešit skutečnost,že min. 20% prostředků ze zdravotnictví končí nekontrovatelně v černých dírách.Raději napaří další a další nekoncepční poplatky a celý problém se hodí na toho posledního v řadě.Jestli by potřeboval někdo regulovat,je to hlava ryby a ne ocas.

0/0
14.3.2008 16:01

rezistin

Nejdřív byla veliká obava z vybírání...

a najednou to Bílé mafii rychle zachutnalo.Mnoho lidí a tedy pacientů by se velmi divilo,kdyby poznali poslední stanici jejich 30 koruny.Jen bláhový pacient - občan snad uvěří tomu,že tato finanční částka jde na rozvoj a modernizaci zdravotnictví.Pokud to ještě fungovalo v SK /tam se platilo v ordinaci 20 korun/,tak všechny pokladní v hypermarketech v pátek-sobotu okamžitě odhalily profesi lékaře.Dvacetikorunami prý platili týdenní velké,mnohatisícové nákupy.A proto velice pochybuji o tom,že v CZ tomu bude jinak...;-D

0/0
14.3.2008 14:32

vovov

Re: Nejdřív byla veliká obava z vybírání...

NENAŽRANCI

0/0
14.3.2008 20:18

capitaneam

Je to vládní finta,

jak nemuset řešit platby a platy ve zdravotnictví. Uzákonili "zákonné spropitné", ať si ho doktoři vybírají sami a dělají s tím, co chtějí, to přilepšení jim zavře ústa... a taky že jo.  Nevole společnosti se tím přenesla na lékaře a nemocnice, a zastřela se tím neschopnost a nezájem vlády něco vyřešit. Vlastně je to od vlády geniální tah ve svůj prospěch! :-©

0/0
14.3.2008 12:14

muzzgalaxie.vega

Regulace je od slova regulovati

Nesmysly!   Regulace   je od  slova  regulovati. Tedy upravit  své  chování   vůči zdravotnímu systému,  a lékařům.  Pokud si někdo myslí, že bude  vyšetřen  " odborníkem "   ten mu napíše jeden lék a  k napsání ostatních  jej pošle  za " obvoďákem "  tak se mýlí, odborník MUSÍ napsat  DOSTATEČNÉ množství léků,   a  všech které souvisí s  nemocí   pro které jej odborník sleduje.  Pokud  pacient   přijde   za  " obvoďákem " k přespisu léků -  ten  jej musí !!  zkasírovat. Totéž platí    " jen pro  vypsání práceneschopenky " .  Odborník  DLE  ZÁKONA  může vypsat  PN.   U  PL   za   blbé vypsání  musíte  zaplatit !!  Podobná úvaha  platí  pro jiné věci.  Mimochodem - počty návštěv  u lékařů jsou nižší,    doktoři  si vydělají méně  a  my  všichni  ušetříme !!!    VYČKEJTE  !!!  6 měsíců, pak  ať  se to zreviduje. Pokud  systém  UŠETŘÍ,   regulace byly  SPRÁVNÉ!!!R^

0/0
14.3.2008 10:59

_Aleister_

Re: Regulace je od slova regulovati

proč by měl takový prof. Pafko ztrácet čas vypisováním prac. neschopnosti, když musí tahat vetřelce z hrudníků vyuděnců?

0/0
14.3.2008 11:04

muzzgalaxie.vega

Re: Re: Regulace je od slova regulovati

Prof  Pafko vypisovat  PN nemusí,  na to má lidi.  A navíc  nemusí vzít ani 30 kč, proč - když nenaplnil obsah kontrolního odborného vyšetření!  Problém  je  že  on  těch 30  chce,   stejně  jak   ostatní doktoři. A  všichni mají pravdu.

0/0
14.3.2008 11:10

sorgedoktor

Totomco tady píšete je desinformace, me-li přímo,lež

Na   odborných  oddělních  mají   na   dveřích napsáno, že  léky, které  nemají  tak zvané  preskripční  omezení Vám odb.lékař napsat nesmí.

  Jinnými slovy:Pacient jeden na vnitřní oddělení.Část  léků   dostane  a pro   druhou čás  si jede k praktickému lé=kaři třeba 20 km autobusem.System   ušetří.

Hlavně na   důchodcích, kteřáí na léky nebudou mít peníze.Brzy zemřou a stát ušetří na důchodech..

0/0
14.3.2008 11:19

muzzgalaxie.vega

Re: Totomco tady píšete je desinformace, me-li přímo,lež

NE NE NE !  žádná desinformace.   Ještě jednou. Pacient   není maratonec, který bude  běhat od jednoho doktora  k druhému.  KAŽDÝ  předpis   léku je  POSLEDNÍ  v kontaktu  lékař - pacient,  po předchozím  zhodnocení stavu.   Informace  o  tom, že   pacient   má povinnost běhat od jednoho  k  druhému  - je  špatná. A  odborná ambulance  která  si  to vyvěsila porušuje pravidla. I  když  na  druhé straně připouoštím, že  může mít  problém  s limity, které na všechny  dokrory  uvalil pro  změnu Rath.    Pokud  si myslíte, že   je  správné  běhat od  doktora  k doktorovi -  je  vaše  věc. Ale  LOGICKY !!   to  dělat  nemusí. Není otrokem pochybných názorů  některých lékařů.

0/0
14.3.2008 11:25

muzzgalaxie.vega

Re: Re: Totomco tady píšete je desinformace, me-li přímo,lež

A ještě  k preskripčnímu omezení -   některé léky mohou  psát všichni lékaři - tedy  například  gynekolog   může  napsat   Brufen. Ale on  to NECHCE !  tak nenapíše!!

Naopak léky  s uvedeným preskripčním omezením může napsat odborník - a k tomu VŠECHNY !!! léky  bez preskripčného omezení - pokud se vztahují  k nemoci  pro kterou pacient  chodí  k odborníkovi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Nenapíše ? - neznalý pacient  běhá a běhá a běhá....

0/0
14.3.2008 11:28

Josefaprav

Re: Re: Re: Totomco tady píšete je desinformace, me-li přímo,lež

Jak mi může urolog napsat léky, které mi předepisuje např. psychiatr. On ten urolog ví, že mi nechce při příští návštěvě psychiatra, chce psychiatr léky změnit, nebo změnit dávkování? A totéž ve vztahu urolog - diabetolog, ORL - kardiolog, neurolog - praktický lékař. Pacient neběhá, pacient kmitá mezi specialisty a všude platí, protože specialisté nemají kapitalizační platbu a také chtějí lepší auto nebo domek.

0/0
14.3.2008 12:07

juranda

Re: Regulace je od slova regulovati

Poplatky tak jak jsou vybírány regulují jen příjem doktorů (dle fundovaných propočtů cca o 20000 Kč měsíčně plus), jinak též lékárníků, neboť náleží těm kdo je vyberou. Dnes hodně lékařů kouká na to jak nahamunit co nejvíc místo toho jak co nejlépe léčit-doktory jsou často proto aby se měli dobře a ne aby dělali dobro jiným.

0/0
19.3.2008 21:54

j@ck

nacerpejte moudrost svateho Vaclava:

"Řešení není v ničem jiném než v důsledném zavedení tržních vztahů, jedině ty nám ukáží, kdo si co skutečně zaslouží. neztratí se v nich ani ti eventuální Einsteinové nebo van Goghové, ztratí se v nich však zcela jistě ti, kteří toho k našemu krajíci budou přidávat příliš málo a kteří byli zvyklí, že toho bez zásluhy dostávali moc."

0/0
14.3.2008 10:48

_Aleister_

Re: nacerpejte moudrost svateho Vaclava:

nemám Klause rád, ale v tom má pravdu, Jacku...

0/0
14.3.2008 10:59

j@ck

Re: Re: nacerpejte moudrost svateho Vaclava:

ukaz mi jedinou zemi, kde zdravotnictvi stoji na cistem trhu a kde to funguje. Kazdy kdo se nad tim zamysli musi dojit k zaveru, ze moderni pece o zdravi a volny trh nejsou zcela kompatibilni

0/0
14.3.2008 11:05

slatin

Re: nacerpejte moudrost svateho Vaclava:

Mám obavy,že jakmile začnou neschopní lékaři vyhnívat,roztočí to znovu odborová centrála.

0/0
14.3.2008 19:21

Dezo-Conka

Soudruzi,nejde jen o prachy

ale já si už v této naši bananové republice připadám jako žid za Hitlera.

Začalo to soudruzi po přvratu 1989,z redakce Zdravotnických novin odvolali MUDr.Hýska a dali tam Vladimíru Boškovou.,to už jsem tušil,že jse zle.

/Lenka Petrášová je asi její sestra/..od té doby se všem tvrdí,že mají na všechno nárok,nikdo ovšem neřekne kolik co stojí a kdo to zaplatí.Za komančů jsme měli

na platy z rozpočtu 30%.Ted je to závratných 40%./Jinde až 80%/

0/0
14.3.2008 10:47

Dezo-Conka

Re: Soudruzi,nejde jen o prachy

Soudruzi,jdu makat.

At žije soudruh Prokopec,táta všech lékařů!

0/0
14.3.2008 10:49

slatin

Karadžič je také lékař-veterinář vzděláním...

a přesto ze z něj stal masový vrah.

0/0
14.3.2008 10:47

Montaigne

Takže okrádat pacienta není postižitelné?

Napadá mě jedno: modrý bordel;-O

0/0
14.3.2008 10:43

_Aleister_

Re: Takže okrádat pacienta není postižitelné?

to bylo už za tvých kamarádů z ČSSD, Rath by o neoprávněně naúčt. zákrocích mohl povídat...

0/0
14.3.2008 10:45

gentlastwo

Pane Navrátile...bylo by dobré..

Kdybyste    DEZO    CONKU   nenapadal.

Pokud  má  klientelu   chudých  lidí, kteří  mají  s bídou na   zaplacení bytu, popelnice,televize a radia...

Pak má   diametrálně   odlišný  názor   na poplatky..

0/0
14.3.2008 10:42

Dezo-Conka

Soudruzi k polatkům za recept

přečtěte si vyhlášku MZd 58/2008 z 25.8.08

Ono soudruzi lékarníci chtějí už abychom psali na recept už i telefonní číslo

pacienta/se souhlasem pacienta/- aby mu mohli zavolat,v případě vadné šarže léku..... proč so to číslo tam nepíšou sami ?

0/0
14.3.2008 10:38

Dezo-Conka

Re: Soudruzi k polatkům za recept

Hradí nemocný...musí se psat ručně

Repetatur 2x/dvakrát/....ručně,i to slovo v závorce...ručně

Nezaměňovat....ručně

Vystavení receptu je náročnější než ověření podpisu u notáře,o tom žádná

0/0
14.3.2008 10:39

Dezo-Conka

Re: Re: Soudruzi k polatkům za recept

Nicméně,pokud se za recept nemá inkasovat poplatek,tak ti co ten předpis

porušují,by měli přijít o licenci-Ve špitálech za to lékaři nemohou,je to nařízení

managementuRv

0/0
14.3.2008 10:40

Josefaprav

Re: Re: Soudruzi k polatkům za recept

Tak abych poslala stížnost na lékaře, že neumí psát recept. Kromě podpisu je všechno vypsáno tiskárnou i ono 3x (tres). Notářský poplatek za ověření podpisu nebo pravosti kopie je 20 Kč.

0/0
14.3.2008 12:12

petyo

Re: Re: Re: Soudruzi k polatkům za recept

No to ani náhodou. U notáře 30,-Kč+DPH 19%

0/0
14.3.2008 13:43

old_kolacos

Re: Soudruzi k polatkům za recept

abys mel pocit ze take obcas pracujes felcare ;-D;-D;-D

0/0
14.3.2008 10:39

old_kolacos

no zatim socani vedou a to jeste ty nejvetsi lahudky ods

teprve prijdou, jako placeni za vyjezd flakacu z policie a podobne , doufam ze to takle odska povede dal, ve volbach pak bude rada kdyz se dohrabe do snemovny ;-D;-D;-DR^

0/0
14.3.2008 10:38

gentlastwo

V Brně v lékárně brala paní

antbiotika pro manžela. /dajně po borreliose, část. invalidní  důchod..

Taky jsme se na ni skládali..

0/0
14.3.2008 10:35

_Aleister_

Re: V Brně v lékárně brala paní

Doxycyklin se dává v nemocnici v Akutním stavu, a mj. je to lék i v lékarnách bez spoluúčasti. tj. dobře vás pumpla... :-)

0/0
14.3.2008 10:39

gentlastwo

ane Aleister, pokud tomu rozumíte

lépe, tak příležitostně  něvštivte   přednášky Doc. Bojara.Tedy ten  doxycyklin se  dává v l   fázi   borreliosy.Pak když je  někdo   travle   ochrnutý, nechodí.Má opakované  ataky bronchitid, bronchopneumonií atd, dostává už   antibiotika jiná....

    V    daném  případě   se   jednalo o   několik   balení  Claritromycinu.Lékárnice nabízela slabší   balení, to že je bez doplatku..Že bude brát   dvakrát  tolik..

Ovšem   toto  nebylo   řešitelné..

0/0
14.3.2008 10:48

gebra

Re: V Brně v lékárně brala paní

kecy v kleci, agentura JPP co?

0/0
14.3.2008 10:39

gentlastwo

Re: Re: V Brně v lékárně brala paní

Gebra, já   opravdu   nechápu, jak může být někdo   tak impertinentní.Jsem to   rozcedl.Ženská asi mdlého   rozumu, protože jí řekli že slabší balení je bez doplatku...Paní řekla, že to manžel pak brát nebude a že to nejde..

0/0
14.3.2008 10:52

slatin

Lékaři se chlubí vysokoškolským vzděláním...

budiž.Je to neschopnost nebo úmysl přečíst si pravidla,kdy lékař smí a kdy nesmí vybírat ? Já si spíše myslím,že jakmile člověk dostane možnost si přilepšit,udělá vše proto,ahy oškubal bližného svého, bez ohledu na vzdělání a morálku.

0/0
14.3.2008 10:30

old_kolacos

Re: Re: Lékaři se chlubí vysokoškolským vzděláním...

a prave to nemuze, neni zadny postih proto lze ocekavat ze to bude zkouset cim dal vice lekaru R^

0/0
14.3.2008 10:32

Flynn

Re: Lékaři se chlubí vysokoškolským vzděláním...

otazkou je, kdo to nedela... ;-)

0/0
14.3.2008 10:32

BenediktSpinoza

je nejaky racionalni duvod

proc by lekari nemeli delat to co delaji vsichni okolo?:-)

0/0
14.3.2008 10:35

old_kolacos

Re: je nejaky racionalni duvod

protoze vsichni okolo nejsou placeni z POVINNE ZDRAVOTNI DANE;-)

0/0
14.3.2008 10:36

BenediktSpinoza

to je problem

tech kdo ty dane plati, ne lekaru:-). Kdyz vsichni okolo zdimaji statni kasu jak jen muzou, proc by dokroti meli stat opodal?;-)

0/0
14.3.2008 10:38

old_kolacos

Re: to je problem

nevsiml sem si ze by vsichni okolo dostavali kapitacni platby , dostavali platy z povinne zdravotni dane apod, proto

0/0
14.3.2008 10:41

BenediktSpinoza

kapacitni platby

maji jen prakticti lekari, specialiste delaji za body:-) trochu se seznam s problematikou nez zacnes blbe pindat:-P

0/0
14.3.2008 13:01

BenediktSpinoza

BTW

pokud se zrusi povinne zdravotni pojisteni a zavede placeni na drevo jako v autoservisu, tak lerai budou ti posledni, kterym to bude vadit z ekonomickeho hlediska;-)

0/0
14.3.2008 10:41

Najdete na iDNES.cz