Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Měla jsem štěstí, říká Klausova sestra o incidentu v Lánech

O velkém štěstí může mluvit celá rodina Václava Klause. V sobotu, kdy do prezidentského sídla v Lánech vnikl osmadvacetiletý muž, byla totiž na zámku velká část Klausova příbuzenstva. Kdyby se "narušiteli" podařilo proniknout nepozorovaně o kousek dál než jen do hospodářské budovy, mohl se potkat tváří v tvář s některými z nich.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sid2007

Přepsala vilu na sebe: Splatila Václavovi dluh emigrace?

Švýcarská manželka ideologa a hlásné trouby ODS, Macka, který zůstává jedním z nejbližších poradců Klause, Blochová, oportunistická rentiérka, také zvaná "švýcarská pračka sponzorských fondů ODS", v těchto měsících Mackem, v tradicích "konzervativních" bossů, včetně Klause a Topolánka, podváděná cizoloýným choťěm údajně ví o kontech a fondech Klausovy ODS ve Švýcarsku dost.

 

Když Vovla Železný přinesl v TV NOVA zprávu o tom, jakou vilu V. Klaus z peněz sponzorů své ODS ve Švýcarsku zakoupil, "úklidová četa" Klause nastoupila. Klaus se pak nakonec i dvakrát se železným sešel v jedné restauraci na podolském nábřeží. V tu dobu také začaly Železnému soudní trampoty kolem ukradnutí  NOVY Lauderově CME, který jí získala nečistným odkoupením od původních majitelů licence.

 

Krátce po jednání a schůzkách Klaus-Železný a údajném zaplacení výpalného Klausovi, Železný také prohlásil, že (už) žádná vila na jméno Václava Klause ve Švýcarsku neexistuje tak, ...  (pokrač. níže)

0/0
10.3.2008 16:50

Sid2007

Sestra Ála, vila ve Švýcarech, geroj 3-letý Václav ...

... že (už) žádná vila na jméno Václava Klause ve Švýcarsku neexistuje tak, jak to dohoda s Klausem, kdy Železnému přislíbil eventuelní pomoc s jeho soudními problémy. Některé zprávy tvrdí, že to byla práve jeho mladší sestra "Ála", Alena, která jí převedla na sebe. Údajně tím doufala udobřit si bratra, který jí se švagrovou Lívií po léta vyčítal, že kvůli jejímu útěku s manželem, zubařem,do Švýcarska v roce 1968, nakonec na čas skončila strmá kariéra Václava v EÚ ČSAV.

 

Normalizační prověrková komise na ČSAV totiž Klause "odsunula" do StBČS, protože konstatovala, že mu nemůže být nadále svěřována "citlivá agenda studia západních ekonomik" a nemůže být nadále vysílán až na 5-timěsíční "studijní pobyty v kapitalistické cizině", když má sestru emigrantkou. ač se Klaus ůdajně dušoval, že se ze sestrou "ideologicky rozešel", že mu mohou dále věřit, atmosféra na ČSAV vyřadalovala jednat "rázně" tak, jak někteří pracovníci také na Západ utekli.  (pokrač níže)

 

0/0
10.3.2008 16:53

Sid2007

Marie Klausová: Ála utekla i před sebestředným Václavem?

Po roce 1989 Klaus ale tvrdí, že byl načas z ČSAV odejdut kvůli svým údajným "pravicovým názorům".

 

To je tak masivní překrucování a přehánění jako když on ve své autobiografii, zase ve snaze aby kompenzoval svoji "pragmatickou" kolaboraci a "lojalitu" komunistickému režimu, naprostý nedostatek disidentské činnosti, atd. píše, že právě se setrou Álou, v květnu 1945 ještě v kočárku, na vycházce s rodiči po Vinohradech "kulky kulometu odskakovaly od dlažby jen několik metrů od nás", což pak ještě dovršil nestydatým tvrzením, jak prý, jako 3-letý "tahal žulové kostky na stavbu barikády". Buď je Klaus patologický lhář anebo jeho rodiče byli trestuhodně nezodpovědní takto děti vystavovat nebezpečí. A ano, génius Klaus si také "vzpomíná", že kdyžmu byl jeden roku byly u nich v bytě "podivní návštěvy pánů v kožených kabátech". "Jen později jsem pochopil, že šlo o heydrichiádu", dodává "skromě" echte vlastenec Klaus.

 

Jinak jejich matka, Marie Klausová,  (dokončení níže)

0/0
10.3.2008 16:59

Sid2007

Patologická ješitnou a závislst Václava na matce?

Jinak jejich matka, Marie Klausová, která ikdyž za totality údajně učila "jazyk míru", ruštinu, ale v rozhovoru pro LN uvedla, že dávala kondice z francouýštiny, také řekla, že Ála utekla n Západ nejen kvůli okupaci v roce 1968 a lepšímu platu svého manžela, zubaře, na Západě, ale také proto, aby se vymanila ze stánů svého sebestředného, staršího bratra. Ti, co Klause znají ví, co tím měla na mysli.

Pro občany, ale i ty, kteří Klausovu politickou kariéru po roce 1989 odborně nebo jinak hodnotí, je nepochbně také zajímavé do jaké, z hlediska psychologie až nezdravě, patologicky silné a na jednání Klause, jako člověka a politika dopad mající pouto mezi ním a matkou.

Jak ona, tak Klaus opakovaně přiznávali, že jí musí, i jako MF, premiér, předseda Sněmovny a preident "alespoň jednou denně telefonicky volat", bez ohledu na svůj logicky nabitý domácí nebo zharaniční program. Matka také údajně vyadovala a Václav jejímu přání nebo nátlaku vyhovoval, že jí musel alespoň (pokrač. níže)

0/0
10.3.2008 17:10

Sid2007

Vypestovala Václavovu ješitnost, potřebu uznání jeho matka?

Matka také údajně vyadovala a Václav jejímu přání nebo nátlaku vyhovoval, že jí musel alespoň jednou týdně osobně navštívit, pokud možno s čersvými květinami.

 

Tak, jak intenzivně ješitný, nevraživý, sebestředný, tedy vnitřně nejistý Klaus je i na veřejnosti, je pravděpodobné, že byl velmi nepříjemným a nesnesitelným, když ho v těchto náladách ani nekontroloval pokročilejší věk a vědomí, že jako "státník" se musí krotit.

 

Je evidentní, že potřeba být pochválený, být označován za jedinečného, tedy šablona chování, kterou v něm zjevně pěstovala jejich matka, se po Sametu realizuje na politické scéně a v soukromém životě také velice nekonzervativními, velice netradičními hodnotami jako opakovaným, veřejným cizoložstvím, znevažováním "svátosti" slibu manželské věrnosti, jak by řekli nejen poslanci za KDU-ČSL, které si letos tak nadbíhal.

0/0
10.3.2008 17:12

SlusnyClovek

Paní není moc citlivka

Ona je zkrátka ráda, že se nesetkala s nějakým vyšinutým člověkem. To je ráda většina lidí, ale pokud někdo cestuje tramvají, tak různí homelesové či někdy duševně vyšinutí lidé tam často jsou.

Paní se vůbec nepozastavuje nad tím, že štěstí neměl ten člověk. Ona měla štěstí, on měl smůlu.

Bezcitní lidé mě přeci jen fascinují. Lidi jsou často hulváti, úplně bezcitní, to zas moc lidí není. Dovedu si tu paní představit, jak naříká, že viděla bouračku a tam těžce raněné lidi. Že má z toho újmu, viděla krev, byl tam zmatek. O ty lidi jí nejde ani v nejmenším.

Připadá mě, že ta paní má s někým stejné geny. Zkrátka já, jen já a jedině já. Nikdo jiný nemá pravdu, nikdo jiný nerozumí ničemu. Já rozumím všemu...

Tihle lidé jsou větši neštěstí, než nějaký chudák. Nad tím infarktem stejně budou viset otazníky.

0/0
10.3.2008 16:42

zeto

Hmmm....

Když na ní tak koukám, tak měla spíš smůlu.;-D

0/0
10.3.2008 16:20

odborar

Štěstí před čím?

;-D

0/0
10.3.2008 15:37

qoknu

Tak to se dalo

čekat, že z toho bude přehnaná aféra.;-€

0/0
10.3.2008 15:29

wopi

já jsem měl taky štěstí

onehdy k nám do paneláku vešel cizí člověk a já jsem vůbec nebyl doma! 8-o

0/0
10.3.2008 15:23

forchild

Ty voe!

Tak vona tam bydlí celá famílie, no to je hustý... ;-€

0/0
10.3.2008 15:07

kolacos

no tak bys dostala par facek no

;-D;-D;-DR^

0/0
10.3.2008 15:00

babacek

Měla jsem štěstí. :-))))))))

Pokud by ho neklepla Pepka když ho naháněla hradní stráž tak až by jí uviděl v tváří tvář ( Alenu Jarochovou ) tak by ho klepla naprosto jistě.!;-D;-D;-D

0/0
10.3.2008 15:00

barbudo

Klaus měl taky štěstí ...

... nebýt ségry v emigraci, tak ho do Strany vzali ...

... a zůstal nadosmrti účetním ...

0/0
10.3.2008 14:55

kolacos

Re: Klaus měl taky štěstí ...

;-D;-D;-DR^

0/0
10.3.2008 14:59

babacek

Re: Klaus měl taky štěstí ...

To nevíš možná by dnes stáll na místě Falmera. ;-D

0/0
10.3.2008 15:01

Sid2007

Souhlas: Viz. výše: Skutečné důvody přestávky v ČSAV

...

Normalizační prověrková komise na ČSAV totiž Klause "odsunula" do StBČS, protože konstatovala, že mu nemůže být nadále svěřována "citlivá agenda studia západních ekonomik" a nemůže být nadále vysílán až na 5-timěsíční "studijní pobyty v kapitalistické cizině", když má sestru emigrantkou. ač se Klaus ůdajně dušoval, že se ze sestrou "ideologicky rozešel", že mu mohou dále věřit, atmosféra na ČSAV vyřadalovala jednat "rázně" tak, jak někteří pracovníci také na Západ utekli.

Po roce 1989 Klaus ale tvrdí, že byl načas z ČSAV odejdut kvůli svým údajným "pravicovým názorům".

To je tak masivní překrucování jako když on ve své autobiografii, zase ve snaze aby kompenzoval svoji "lojalitu" komunistickému režimu, naprostý nedostatek disidentské činnosti, atd. píše, že právě se setrou Álou, v květnu 1945 ještě v kočárku, na vycházce s rodiči po Vinohradech "kulky kulometu odskakovaly od dlažby jen několik metrů od nás", a pak jako 3-letý "tahal žulové kostky na stavbu barikády".

0/0
10.3.2008 17:21

Kavka

No tohle

...takže oni jako z mých peněz ještě pořádají trachtace pro svoje příbuzný??? No fuj.:-/

0/0
10.3.2008 14:46

notabene9

Re: No tohle

Samozřejmě, že z Vašich peněz - na některém z talířků s kaviárem tam mají velkým písmem vyvedeno vaše jméno - např. pan KAVKA..A podobně je to i se šampaňským..S tím už se musíte smířit a pilně pracovat...

0/0
10.3.2008 14:54

tomlinson

Re: No tohle

"Kdo jsou ti lidé a kdo je vlastně za nimi?"  Franz Kafka 8-o 

0/0
10.3.2008 14:57

babacek

Re: No tohle

Ono měli pouze vodu z Botiče ?;-);-D

0/0
10.3.2008 15:02

babacek

Re: Re: No tohle

Oni.

0/0
10.3.2008 15:03

marecek.ch

musí to oslavit se všemi...

Jeden den to oslavil s rodinou a druhý den to oslavil se svou milenkou, tomu se říká prezident.... Rv Rv :-©. A ty jeho kecy v tom projevu.....

0/0
10.3.2008 14:45

kotatkoxxl

Ta ségra nadělá

jako by tam vlítla minimálně rota teroristů,... ona měla štěstí..., co by si na ní kdo vzal 8-o;-D

0/0
10.3.2008 14:05

kraxna

Sakra,jsme mohli mít taky svého Kennedyho....

0/0
10.3.2008 14:04

jaseer

Re: Sakra,jsme mohli mít taky svého Kennedyho....

Plně souhlasím, zase jsme mohli být světovější !

0/0
10.3.2008 15:02

notabene9

Re: Sakra,jsme mohli mít taky svého Kennedyho....

No, ten Kennedy nebyl žádný suchar - obracel jednu herečku za druhou a už tehdy v zlatých šedesátých..

0/0
10.3.2008 15:06

Praktik2

Paradox

Paradoxem je, že v době kdy - i dle vyjádření soudkyně -  naprosto nepřevychovatelná zrůda z Ústí nad Labem dostane jen 14 let vězení tak neozbrojený trouba který přeleze plot hodně daleko od chráněných nabobů je rovnou na místě odpraven prezidentskou ochrankou!!?

0/0
10.3.2008 13:41

tomlinson

Tváří v tvář

Zrovna si prohlížím fotografii, jak se prezident Masaryk projíždí na koni ve Stromovce "tváří v tvář" lidem známým i neznámým, bože, to byla krásná doba, čím to asi bylo... Po čase místo koní přišli noví prezidenti a neprůstřelné Tatry 613, a dnes...Co se asi tolik změnilo, že by lidé ?  ;-)

0/0
10.3.2008 13:32

zbynek._s

Re: Tváří v tvář

Ano, prezident Masaryk byl někdo zcela jiný. Leželo mu na srdci otcovství, stejně jako mateřství a nemusel se nikoho bát. Podle jednoho z jeho životopisců  Emila Ludwiga , když měli na Lánech biograf, koukali se všichni, včetně stráže. Tady měli obyčejnou s prominutím žranici a stráž se mohla svojí aktivitou zbláznit. Vsadil bych se, že šlo o některého z otců, kteří nemohouce se domoci spravedlnosti, vyhledávají prezidenta, píší mu novoroční vázvy, atd. Jeden takový před časem přijel na kole do Lán až z Moravy!

0/0
10.3.2008 13:47

Cody666

Re: Tváří v tvář

Havla, v době kdy byl prezidentem, jsem potkal venčit psa v letenském parku. Ochranka nejspíš někde byla, ale dál, než jsme byl já.

0/0
10.3.2008 14:05

tomlinson

Re: Re: Tváří v tvář

Jo, u nás na malé vsi byl Havel na pivku, přijel za kamarádem disidentem. Hospůdka byla na spadnutí, WC  z doby Rakouska Uherska. Tak šel čůrat za plot a nikoho se tam nebál.  Přemýšlím, jak by řešení takové situace asi dopadlo dnes s novými pány...

0/0
10.3.2008 14:35

notabene9

Re: Re: Re: Tváří v tvář

Taky si myslím, že Havel byl VYČůRANÝ..

0/0
10.3.2008 15:08

odborar

Co se týká Lucerny a Chemapolu jistě...

Bylo to velmi neetické obchodovat s tuneláři. Ovšem to by si Zeman musel při svém nástupu k moci s Grossem zaobjímat hodně stromů a zpytovat své svědomí, pokud tedy nějaké mají. Jak se ukázalo při akciovém obchodu za státní dotace, tak nejen, že kluk jeden ze dvou nemá svědomí, ale jde přes mrtvoly. Věřím, že se světská spravedlnost i na něj dostane, ještě před mlýny božími.  Na druhou stranu Lucerna byla  restituce, doufám, že ne podobná Chadimové..:-/

0/0
10.3.2008 15:46

OldFaker

Censore, tos mě zklamal...

...já napevno počítal s tím, že takového narušitele pokojného budování...no, takové republiky, jakou si zasloužíme, jako jsem já, tak nemilosrdně smažeš! A ty nic, milý censore - že by to byla pravda, že ODS(b) je demokratická strana( budu se muset doučit řečtinu, doteď jsem se domníval, že démos znamená lid, a ono to znamená lump, či zloděj....)

0/0
10.3.2008 13:23

Wolfowitz

Re: Censore, tos mě zklamal...

Chlape, co bereš? To je docela síla, co? Dneska sis zobl nějak moc...:-©

0/0
10.3.2008 13:40

redback

Naštěstí utrpěla jen úlek a úkrk.

:-P

0/0
10.3.2008 13:16

OldFaker

Milý censore!

Jsem rád, že mazáním mých příspěvků docela jasně dokazuješ svou orientaci a peněženku, ze které jsi placen! Ani mi neusíš dělovat barvu své košile...ostatně, není to dejá vu?;-)

0/0
10.3.2008 13:02

logar

hm,hm

takhle to dopadá, když se levobočkové chtějí dostat do rodinných kruhů. Hrůůůůůza!

0/0
10.3.2008 13:01

sageorg

Teď..........

pro koho by to setkání tváří v tvář bylo hrůzostrašné?Ten clapík je ani neviděl a zkolaboval.

0/0
10.3.2008 12:34

človíček

My takové štěstí nemáme

My obyčejní lidé potkáváme na ulici a ve svém okolí takové lidi běžně.

0/0
10.3.2008 12:30

LuK63

Re: My takové štěstí nemáme

R^

0/0
10.3.2008 12:36

Kladýnko

Tak to měla fakt hrozný štěstí!

Vždyť kdyby se potkali, tak se mohla i osypat  - nějaký ubožák, a u nás na zámku - jaká hrůza!!!

0/0
10.3.2008 11:46

gentlastwo

Osobně pochybuji, že to ta dáma

řekla. Tam přece je  ještě  ochranka uvnitř.Jistě    ti   wechtři  nebykli poslení   štace...

0/0
10.3.2008 11:37

redback

Zabili Kennyho, parchanti !

:-(

0/0
10.3.2008 11:37

gentlastwo

Tak nějak se nezdá..

že by jim s   holýma   rukama mohl   něco   udělat..

0/0
10.3.2008 11:36

sikin1

Re: Tak nějak se nezdá..

Neměl tam co pohledávat a je jedno pokud by ho někdo zastřelil nebo sejmul nějakým tím chvatíkem a pokud byl zfetlej tak je to taky jeho problém.

0/0
10.3.2008 11:41

jaseer

Re: Tak nějak se nezdá..

Byl to omyl, přijel pouze Klausovičovi pružinskému dodatečně pogratulovat k znovuzvolení !

0/0
10.3.2008 15:21

eman3

Hele, cenzore,

smaž to všechno najednou, takhle vypadám jako sexuální maniak:-P

0/0
10.3.2008 11:33

NickTwisp

Re: Hele, cenzore,

Výjmečně s tebou souhlasim:-)

Je to jelito.

0/0
10.3.2008 11:36

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.