Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bursík má důvěru zelených, podpořilo ho předsednictvo i kraje

Setrvání Martina Bursíka v čele strany podpořilo na mimořádném nedělním jednání třináct ze čtrnácti krajských lídrů. Výjimkou byl šéf olomoucké organizace, která žádala Bursíkovu rezignaci kvůli vulgárnímu e-mailu, který po volbách prezidenta omylem zaslal poslankyni Olze Zubové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aveva

Jak se k NE základnám dnes staví SZ?

Ne základnám? Ano teroristům? Jak je možné, že několik dnů po jedání Paroubka s Abbásem se na východě republiky rozjela rozsáhlá kampaň iniciativy "Ne základnám". Napadají mě otázky:

1. Kdo vlastně financuje tuto kampaň a celou iniciativu?

2. Je to ještě vůle občanů ČR?

3. Souhlasí ti co se již k petici pro nepovolení radaru v ČR s mezinárodním terorizmem a jeho vměšováním do vnitřních záležitostí ČR?

4. Proč je Abbás spojován s mezinárodním teroismem?

0/0
10.3.2008 11:15

inedible

cenzor idnes

podle meho nazoru jde o feministickeho pravdalaskoveho zeleneho fasistickeho komunistu postizeneho megakretenismem! :-© a jsem zvedav, jestli to smazes hovezi jedno

0/0
10.3.2008 11:06

Mak1

Škoda,

kdyby to vzala Kuchta, nebo Stropnický, tak by mohlo bejt veselo ;-D

0/0
10.3.2008 8:29

jajaja00

Na této zprávě je podezřelá jedna věc.

Všechny informace o drtivé podpoře Bursíka poskytuje Bursík.

0/0
10.3.2008 5:15

jajaja00

Tento ožralý zelený mne vždycky pobaví:

http://zpravy.idnes.cz/byvaly-poslanec-doplatil-v-televizi-na-prasky-a-alkohol-pja-/domaci.asp?c=A071004_162724_domaci_adb

;-D

0/0
10.3.2008 5:07

ciankal

Co je tohle za novinarske oblbovani lidi

O duvere Bursikovi se melo hlasovat hned jak se sprahl s ODSkou

0/0
10.3.2008 0:49

NiHauMa

Re: Co je tohle za novinarske oblbovani lidi

ala...Bursik na vsechny strany......;-):-©

0/0
10.3.2008 1:02

blekkal

Re: Co je tohle za novinarske oblbovani lidi

Já bych spíš čekal, že všichni pravověrní melouni vylezou na protest někam na komín, ne? ;-D

0/0
10.3.2008 1:52

o5z5

Důvěru asi nemá, ale všichni ho podpořili,

protože lepšího nemají.

0/0
10.3.2008 0:46

Bobikus1

Re: Důvěru asi nemá, ale všichni ho podpořili,

JJ, to je pravda

0/0
10.3.2008 2:29

KillFrog

Kaťuška má bohužel jenom moji podporu ...

ale novinářům to přece nemůžu takhle podat. Takže  váření krajští předsedové, Bursík si s vámi, po neformálním setkání, vytřel ...., jak předpovídal  Langer.

Že  jste o tom nehlasovali? To Bursíkovi nevadí, A hlavně, novináři můžou napsat, co jim Bursík nakukal. Pane Kopecký, co takhle  si ověřit Bursíkovo tvrzení? Vy mu fakt věříte?   ....k  smíchu!!!! ;-D

0/0
9.3.2008 22:41

KillFrog

Tohle odpovídá skutečnosti

20:55 Předseda zelených Martin Bursík se v poslaneckém klubu strany při pravidelné neformální schůzce sešel s deseti předsedy krajských organizací. Dva z nich Právu potvrdili, že neproběhlo žádné hlasování o tom, zda má Bursík v krajích důvěru.

To je tak trochu jiná káva, než jak píšou "nezávislí" novináři z iDnes. Bursíka   kraje nepodpřily, podpořily vedení SZ.

Sorry Martine

http://www.novinky.cz/

0/0
9.3.2008 22:21

agnofon

Re: Tohle odpovídá skutečnosti

idnes sou lzinoviny:-)Rv

0/0
9.3.2008 22:33

Brancaleone da Norcia

Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Tak jsem si ty dvě zprávy porovnával a skutečně zní dost rozdílně. Teď čim to je. Zatim jsem si nevšim, že by MF Dnes nebo Idnes zelenejm jakkoliv stranili. Právo ale čtu tak třikrát do tejdne (novinky.cz ne) a přijde mi, že jsou v Právu z nějakýho důvodu proti SZ zaujatý. Pozná se to výběrem zpráv na titulní stranu a naprosto krásně se to tam pravidelně demonstruje na stránce s názorama, kde se mnohdy dost slizský názory(spíš přání) redaktorů ventilujou v podobě nepovedený beletrie. Často tam vycházej i zajímavý a dobrý věci, ale vůči zelenejm jde nejčastěji o kydání všeho možnýho a nejčastěji hodně vedle. Mám za to, že se jim znelíbili kolalicí s ODS, což se dá u prosocanskýho plátku chápat. Nesvědčí to ale objektivitě.  

0/0
10.3.2008 0:00

KillFrog

Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Myslím si, že nejde o stranění. Ale zprávy na iDnesu i a  Aktuálně nejsou z četky, přesto mají podobné znění. Těžko to vysvětlit jinak, než že redaktoři dostali stejné zněnní. Zajímalo by mě, jestli ti konkrétní byli přímo osloveni. Vzhledem k vyznění obou článků nejspíš Bursíkem, nebo někým z jeho blízkých. Tedy zdánlivě důvěryhodný zdroj, proč ho ověřovat.

Problém vidím dvojí -  první jsou novináři, ale to je obehraná písnička. Naštěstí je na světě ještě jedna zprávička (o Bursíkovi se nehlasovalo s odvoláním na dva z těch, kteří měli pro Bursíka hlasovat, ale nehlasovali) můžeme si vybrat.

Druhý problém je ta strana  sama o sobě. Melouni mají zablokovaný  vnitrostranický  e-mailový rozesílač, takže se nemůžou momentálně vnitrostranicky organizovat (:-)). V  souvislosti s věhlasnou sms-kou (donutíme je  silou), otevřeným lhaním (v tomto případě věřím Novinkám) má zablokování komunikace smysl. Prostě dál pokračuje silový přístup, není důležité, jak to opravdu je, ale jak to vapadá. 

0/0
10.3.2008 5:06

jajaja00

Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Znalý člověk ví, že novinky.cz (Právo), seznam.cz (Lukačevič to přiznal), aktualne.cz a centrum.cz (nevím co udělá vstup nového investora) jedou v žoldu ČSSD.

idnes.cz se snaží hrát na obě strany, ale pravicovost přesto převažuje.

0/0
10.3.2008 5:13

Brancaleone da Norcia

Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

On určitej silovej přístup je v politice nutnej. Když se ti formuje ve straně křídlo odpůrců, tak určitá síla je třeba. Přece se nenechá přejet parním válcem... Nevěřim, že by měla strana květinkových lidí v politice jakoukoliv šanci. I Masaryk tvrdí, že jedním z hlavních úkolů demokracie je generovat silné lídry. Bez nich to zkrátka nejde. Nevim, jak to bylo s lhaním tentokrát, ale je možný, že Bursíka lhal. Nedivil bych se, od kauzy Zubová si s e r e do bot vydatně. Přesto vidim jeho působení pozitivně a kdyby se měli zelený orientovat do leva a nedej bože na KSČM, tak je přestávám volit. To jen k těm melounům - plodům modré předvolební agitky... 

0/0
10.3.2008 8:28

idneol

Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Včera jsi zareagoval na můj příspěvek, nesouhlasně, nicméně slušně. Slovo "jouda" považuji za standardní. Mám to na mailu, ale zde v diskusi tvoje poznámka již není. Nemám v tom prsty a odpovídám:

Neočekávám, ba ani nechci, aby politici byly vzorem morálky. Chci aby nám předkládali REALIZOVATELNÉ představy o dalším vývoji státu. A protože zelení toto nečiní ani v nejmenším, a zájmy Bursíka a jeho blízkých jsou pouze pozičně - mocenské, případně prestižní, označuji ho za kreaturu. A hlavní problém SZ (všude na světě) nevidím v tom, nakolik jsou ochotni spolupracovat s extrémní levicí, ale právě vnaprosté politické bezkoncepčnosti. Ale zároveň to má i tu pozitivní stránku, o které jsem psal - obrušuje to hrany.

0/0
10.3.2008 9:07

Brancaleone da Norcia

Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

...a zájmy Bursíka a jeho blízkých jsou pouze pozičně - mocenské, případně prestižní, označuji ho za kreaturu... Hezkej obrat, jen místo Bursíka bych tam dal Klause a věta by byla dokonalá. Ale co se týče Bursíka, já vidim jako pozitivum, že dokázal protlačit "zelenou věc" až do parlamentu a je o ní slyšet. To je pro mě nejdůležitější a s bývalym vedenim neschopnym kompromisu (předevšim do prava) by to nebylo možný. Dovnitř nikoho nevidim a ty nejniternější motivace samozřejmě nevim jaký jsou. Je ale trochu filosofická otázka, jestli ty motivace musej nutně odpovídat předváděnýmu výkonu. Občas se divim reakcím, který říkaj, že se zelený zaprodávaj. S asi osmi procentama je kompromis nutnej. Však ani ODS asi KDU si neprosaděj všechno ze svejch programů. A je to tak podle mně dobře, protože někde na tom průsečíku bude zřejmě správná cesta.   

0/0
10.3.2008 11:52

idneol

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

No to bude asi jádro naší neshody - žádná "zelená věc" v politickém smyslu podle mě neexistuje. Ochrana životního prostředí je jeden z dílčích společenských problémů, jakákoliv strana pod touto hlavičkou je prostě podvod. Ani tzv. křesťanské starny v Evropě nemají v programu prioritně prosazování křesťanství, to může být jen nějaké ideologické prostředí.

Klaus je úplně jinde - presidentství je jen a jen mocenská, byť nepříliš významná pozice. A když byl Klaus ještě opravdu politikem, nepodobal se Bursíkovi ani omylem, ale to už je na samostatný článek.

0/0
10.3.2008 12:11

Brancaleone da Norcia

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

To doufám, že se mu nepodobal... Oni zelený nemaj v programu jen ekologii. Mně se třeba líbí ten liberální pohled na svět co se týče menšin, drog apod. V tomhle jsou třeba důležitou protiváhou ke KDU s její bigotností a prudérností. I to je "zelená věc" a pro mě důležitá. Navíc ekologii se žádná ze stran doteď pořádně nevěnovala, když pominu pár řádek někde ke konci předvolebních programů. No a co jsem nejvíc chtěl a co je asi nejdůležitější - jiná, lepší politická kultura. To se zatim daří jen částečně, ale všichni se učej. Já věřim, že to půjde a že oni jsou schopný do toho místního smradu vnést lepší věci. Už jsem měl po krk těch dvou velkejch stran a jejich prvoplánovitýho brojení, osočování bez obsahu, podlejzání voličům věčným přerozdělovánim žvance, následků oposmlouvy v podobě přemnožení korupce na obou stranách atd. atd, moh bych pokračovat do alelujá. O personách nemluvě...     

0/0
10.3.2008 12:48

idneol

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Na "správnost" průsečíků nevěřím už vůbec. Je to tak nanjevýš "aktuálně nejmenší možné zlo".

0/0
10.3.2008 12:14

Brancaleone da Norcia

Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Jinak koncepce v mnoha odvětvích chybí a chyběj taky lidi - to je asi celkem bez debat. Je to holt problém sehnat někoho dobrýho, ale s dostatečně silnym žaludkem... 

0/0
10.3.2008 11:55

KillFrog

Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Souhlas, Zelení nemají schopnějšího a zkušenějšho straníka politika.

Průšvih je, že za posílení opozice a ztrátu některých lidí může on. Těží z pozice, nikoliv z autority. A tady se dostává do problémů. Lídr (vůdce) by měl ty ostatní vést. Bursík je evidentně nevede. Používá způsoby, které v pytli blech ty blešky akorát rozdovádí.

To, co mě fakt  štve je, že prošvihnul příležitost s tou stranou něco udělat. Svým chováním je žene doleva, místo aby je učil, zůstal věcný a mimo levopravé vidění.

Slovo "Melouni" mi nevadí a do jisté míry se mi líbí jako slovní hříčka, i když  vím, že mohou být uvnitř taky zelené anebo žluté. I mně sedí víc osobní odpovědnost než centrální dirigismus.

Ještě jinak, obávám se, že Bursík vábení moci neodolal. Myslím si, že jakmile lídr začne používat sílu k zamezení komunikace, ovládnutí názorových proudů, zamezení diskuse přestává být lídrem a stává se "führerem". Aniž by to chtěl, podle činů zdá se, že jeho pojetí síly v politice k tomu směřovat může.

0/0
10.3.2008 9:07

Brancaleone da Norcia

Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Souhlasim s tebou a jen doufám, že to tak žhavý nebude...

0/0
10.3.2008 11:43

idneol

Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Proti "silovým" metodám též v zásadě nic nemám, jde o to, co si pod tím slovem kdo představuje - například vydírání, či vyhrožování tresty za neposlušnost jsou též silovou metodou. Bohužel celá tato tvoje poznámka je znehodnocena poslední větou - obrat "modrá agitka" není o nic chytřejší než "melouni" - to jsou přece též přípustné politické metody, proč je modrým nepřiznáváš?

0/0
10.3.2008 9:07

Brancaleone da Norcia

Re: Re: Re: Re: Re: Tohle odpovídá skutečnosti

Já to ODS neberu, je to jejich právo dávat v předvolební kampani podpásovky a děje se to ve všech demokraciích. Podívej se na Clintnovou - v poslední křeči zkusila podpásovku a dál žije... Ale myslim že je faktem, že pojem meloun pochází z ODS a je přesně ve stylu dvou největších stran a jejich předvolebního zastrašování, viz oranžová (modrá) totalita. Je jen trochu smutný vidět, jakej maj bláboly politiků vliv na myšlení lidí.

0/0
10.3.2008 11:21

KillFrog

Jsou pro mě, řekl Bursík

kdo by mu věřil...

0/0
9.3.2008 22:18

iveta99

13 lidí v SZ není proti

Bursíkovi, ostatní ano

0/0
9.3.2008 22:10

kiliannedory

Re: 13 lidí v SZ není proti

tak ho soudruzi na sjezdu odvolejte a příští volby budete mít svá obvyklá max dvě procenta R^

0/0
9.3.2008 23:26

velkaselma

DONUTIL JSEM JE SILOU, KATUŠKO

jak je mým zvykem.

Políbení

Martin V

0/0
9.3.2008 22:07

aJFa against censorship terror

Re: DONUTIL JSEM JE SILOU, KATUŠKO

;-DR^

0/0
9.3.2008 22:10

idneol

Dobrá a špatná zpráva.

Špatná je ta, že ty dvě kreatury zůstávají ve vrcholné politice. Dobrá je ta, že se ze SZ stává běžná, průměrně zkorumpovaná, průměrně funkcechtivá, průměrně prospěchářská strana, v které nebude místo pro extrémní chování. Jakoby se náhle nějak globálně ochladilo, nezdá se vám?

0/0
9.3.2008 22:05

Lubos1390

Zelené jsem volil v roce 2006 ...

... ale to jsem ještě nevěděl, že je v čele této strany takový hulvát ... R^

0/0
9.3.2008 21:34

super61

Re: Zelené jsem volil v roce 2006 ...

doufám, že nevolíš stranu jen kvůli lídrovi??

0/0
9.3.2008 21:42

Lubos1390

Re: Re: Zelené jsem volil v roce 2006 ...

Dyť si to přečti, že ho tam zase všichni potvrdili .... jen v Olomouci se ozvali .... Je to hulvátek, který neumí vycházet ani s vlastními poslanci R^

0/0
9.3.2008 21:51

Brancaleone da Norcia

Re: Zelené jsem volil v roce 2006 ...

Chtěl bych vidět tvoji soukromou korespondenci. Zřejmě bude Dušínovsky-spartakiádně příkladná...

0/0
9.3.2008 23:35

Lubos1390

Re: Re: Zelené jsem volil v roce 2006 ...

Ty máš něco proti spartakiádám? Když si chce někdo zaskákat, tak proč mu v tom bránit? R^

0/0
10.3.2008 3:44

Brancaleone da Norcia

...

Já myslim, že si uvědomujou, že bez Bursíka by se nikam nedostali. A pokud jsou tam lidi s citama ke komančům, tak sjem rád, že moc silnej hlas zřejmě nemaj...

0/0
9.3.2008 21:03

nasrat

Kolečkem modrých prášků a vagonem chlastu

První, aby neležel, druhé, aby si lehla ..... hlavně, aby už konečně vypadli !!! :-P

0/0
9.3.2008 20:18

sud__Urquellu

Jeste ze nejsem zelenej!

To dilema - vybrat si mezi Zak a Kuchtou ... :-©

0/0
9.3.2008 20:17

Kocourek69

To by museli být Zelení

padlí na hlavu aby z vedení vyhodili nejpopulárnější osobnosti kteří k nim nemalou mírou přitahují cílovou voličskou skupinu převážně mladých voličů.

0/0
9.3.2008 20:16

EWCZ+

Re: To by museli být Zelení

No to bych teda snad ani nechtela videt, tu cilovou skupinu, co obdivuje politickeho turistu Bursika a provokaterku Kacku JauJau, s jihoceskou macechou a silenou Dzamilou jako pridavkem...

0/0
9.3.2008 22:22

Najdete na iDNES.cz