Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudce lže? To jen chybička se vloudila

Nezávislost soudce je pilířem demokratického státu. Pokud by politici zasahovali do rozhodování soudů, nedalo by se nepochybně mluvit o demokratickém a právním státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dr No

Soudce, který si vymyslel řízení

asi udělal mnohem menší škodu, než soudci, kteří rozhodují v naprostém rozporu se zdravým rozumem a objektivními důkazy, což se nezřídka děje. A ty nikdy nikdo nepotrestá ....

0/0
13.3.2008 23:48

ix.

....autor má plnou pravdu....

protokol je veřejnou listinou....nedošlo navíc k trestnému činu????

..§ 176 tr.zákona:

Padělání a pozměňování veřejné listiny

 (1) Kdo padělá veřejnou listinu nebo podstatně změní její obsah v úmyslu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo kdo užije takové listiny jako pravé, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.....

proč to soudci kryjí????

0/0
8.3.2008 15:13

prasák

Re: ....autor má plnou pravdu....

Soudci nic nekryjí, není jejich úkolem vyhledávat pachatele trestných činů, na to jsou jiné orgány.

0/0
8.3.2008 16:00

ix.

Re: Re: ....autor má plnou pravdu....

...kárný senát  tvoří soudci. Věc měli postoupit policii.

0/0
8.3.2008 16:16

drsňák

tak to uvedeme na pravou míru

Pan redaktor se nese na laciné vlně útoků na soudce, která je z největší části živena závistí kvůli platům, které se u soudců neustále medializují. Postačí jeden chybující soudce a pan redaktor má jasno, že je justice prohnilá odshora až dolů. A teď jednotlivě. Není pravda, že u nás je dvakrát více soudců než ve vyspělých zemích (evidentní lež). Srovnatelné jsou s námi systémem Německo a Rakousko (21 a 25 soudců na sto tisíc, u nás 28). Po zamýšleném přesunutí určité agendy mimo soudy bude počet stejný, jen se to bude dělat jinde. Pan redaktor komentuje rozhodnutí ÚS o třináctých platech, pokud by si rozhodnutí přečetl, zjistil by, že stát ve stejné době zvyšoval platy ve státní správě a soudci se jen svezli na snaze politiků zavděčit se voličům, s nimiž mají platy společně. Odvolatelnost předsedů okresních soudů je řešena novelou. Tlak na Brožovou je uměle vytvořený a celé to její údajné pochybení nestojí stát ani korunu.

0/0
7.3.2008 19:58

drsňák

Re: tak to uvedeme na pravou míru

Jmenování soudců prezidentem je popisováno naprosto účelově až lživě. Prezident může odmítnout kohokoli a žádný úředník na ministerstvu jej nemůže donutit, prezident má pouze zamítavé stanovisko zdůvodnit. To je snad zcela legitimní, ledaže by pan redaktor neměl soudy rád, že mu někdy ublížily. Soudcovské samosprávy jsou obvyklé a není zřejmé, proč se pan redaktor chce vydávat třetí cestou. Laický prvek v kárných senátech je napriosto v rozporu s nezávislostí soudní moci a taky není nikde uplatňován. Jestli někdo chce, aby soudce odvolávali libovolně aktuálně vládnoucí politici, např. ze strany lidové, tak prosím, ale pak si nestěžujte, až ze souzení bude politika..Případ soudce Nagye je politováníhodný, neboť protokol by měl být nezpochybnitelný. Ale ten soudce např. zmeškal jednání o tři čtvrtě hodiny a zavolala advbokátce, jestli s tím souhlasí a ona souhlasila, tak zaprotokoloval její řeč z jejího písemného podání, nikoho nepoškodil a nikoho nepodrazil.

0/0
7.3.2008 20:07

drsňák

Re: Re: tak to uvedeme na pravou míru

A stálo jej to přes sto tisíc. Chtěl bych vidět takový přísný postih jinde, třeba když novináři zkreslují výpovědi, vytrhují z kontextu apod. Kdyby za každý takový poklesek dostali takovou sankci, tak by nikdo už noviny nedělal. Soudci jsou dlouhodobě zvyklí na útoky ze strany závistivých občanů (kteří platy v jiných atraktivních profesích neznají),stejně tak lidí, kterým stoupli do cesty (zajména pachatelé trestných činů, neplatiči apod.), jakož i neznalých novinářů, berou to jako součást práce. Není úkolem soudu být oblíbenou institucí. Jistě je co zlepšovat, ale panu redaktorovi bych vzkázal, že až se naučí psát objektivně a pravdivě, pracovat s fakty a názory, pak může dále pokračovat. Do té doby si pište třeba deníček.

0/0
7.3.2008 20:17

jajaja00

Re: Re: Re: tak to uvedeme na pravou míru

Ty bohužel netušíš, že soudce musí být NEZPOCHYBNITELNOU AUTORITOU. Může se samozřejmě mýlit, je jenom člověk, ale nesmí porušovat pravidla, nejen procesní. Ten "JUDr." měl být okamžitě vyhozen, protože podstatně snížil vážnost celého soudcovského stavu.

0/0
10.3.2008 1:16

Harry_sportsman

Re: tak to uvedeme na pravou míru

Jeden chybující soudce ??? Ty asi sleduješ sdělovací prostředky velmi málo, viď ...

0/0
8.3.2008 11:20

sageorg

Skvělý článek.......

popisující přesně smutnou realitu naší justice.R^

0/0
7.3.2008 17:06

Harry_sportsman

Konečně a po delší době

od Pavla Párala kvalitní článek. R^

0/0
7.3.2008 15:41

inzinierbula

Soudce nelže!

Soudce je jen "profesně neobratný". Eufemismus roku!

0/0
7.3.2008 7:10

Najdete na iDNES.cz