Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bezpečnostní rada státu schválila reformu tajných služeb

Bezpečnostní rada státu schválila věcný záměr zákona o zpravodajských službách ČR a o jejich kontrole. Dosavadní tři zpravodajské služby by se tak měly změnit na dvě - vnitřní a vnější, tedy kontrarozvědku a rozvědku. Reformu ještě musí posvětit vláda a parlament.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cejkis

Hlavně je důvod pro dosazení nového vedení loajálního k ODS

O nic jiného nejde.Služby fungují pokud by je nezneužívali politici. Teď ODS konečně zamete se členy tajných služeb loajálních k bývalým vládám.

0/0
6.3.2008 12:32

kasikv

Re: Hlavně je důvod pro dosazení nového vedení loajálního k

Přečtením příslušných zákonů by jste se dověděl, že ve všech službách má vláda (nebo její člen) právo navrhnout a následně schválit ředitele příslušné služby, tj. každá vláda může kdykoliv změnit příslušného ředitele. Kontrolní mechanismy (příslušné rady a komise) zpravidla ovládané opozičními silami dohlíží na dodržován zákona (minimálně může bránit politicky motivovanému úkolování vládou);-) Tedy řečeno jinak: Pokud vláda chce vyměnit "loajální členy" má na to dost nástrojů i bez reorganizace. Stačí si pouze přečíst příslušné zákony :-/

0/0
6.3.2008 13:28

cejkis

Re: Re: Hlavně je důvod pro dosazení nového vedení loajálního k

KOntrolní mechanizmy ? Přečti si knížku kmotr Mrázek, aby jsi věděl, jak to tady funguje!

0/0
6.3.2008 14:42

kasikv

Re: Re: Re: Hlavně je důvod pro dosazení nového vedení loajá

Takže podle uváděné (a jistě velmi "hodnotné") knihy potřebuje vláda reorganizaci zpravodajských služeb k vyřazení příslušníků, kteří jsou v podezření, že mají zájem prosazovat zájmy předchozích vlád na úkor současné vlády? Hm, velmi zajímavé, takže podle Vás není schopna např. parlamentní komise pro kontrolu BIS (pod vedení poslance ČSSD Tejce)  dohlížet na fungování vztahu Vláda-BIS? Možná by bylo lepší začít číst i jinou než bulvární literaturu a neakceptovat každé tvrzení, jenom proto, že to vyhovuje Vašemu politickému přesvědčení. Tím ovšem nechci říci, že schvaluji byť jen věcný záměr slučování zpravodajských služeb, pouze reaguji na Vaše tvrzení o politických čistkách v řadách tajných služeb, které (pokud by k nim došlo či docházelo) nejsou nijak závislé na jejich reorganizaci.

BTW Předpokládám, že jste si kromě oné "knihy" přečetl také příslušné zákony !?!

0/0
7.3.2008 8:37

ossetepo

Nic nového pod sluncem

Tyto tři složky v tomto státě vždy byly , jsou a budou . Pokud však nedojde k oficiální  změně kompetencí při využívání jejich výsledků , existuje vždy možnost zveřejnění výsledků osobami jiných než vládních názorů, a tím i ke znehodnocení vlivu vlády na řízení země , dále pak k obecnému chaosu po totální ztrátě důvěry , dále k anarchii a v poslední řadě revoluci, jejímu krvavému potlačení , vystřízlivění pod dojmem nově vydaného poučení z krizového vývoje. Je Jen škoda , že došlo k vyzrazení dělení kompetencí , čehož se chytli někteří redaktoři a tak se musí s pravdou ven. 

0/0
6.3.2008 8:17

kasikv

Re: Nic nového pod sluncem

???? To co tu uvádíte je zcela zcestné a svědčí to absolutní neznalosti zákona nebo jeho naprosté ignorace. Jaká změna kompetencí, zákon jasně hovoří o tom, kdo je adresátem výstupů těchto služeb?!?

Vyzrazení dělení kompetencí????  Stačí si  opět pouze přečíst současný(é) zákon(y), který(é)  jasně dělí kompetence.

0/0
6.3.2008 13:11

Tupolánek

3 tajné služby

Nestačí jedna kartářka  ?   ;-D

0/0
6.3.2008 1:08

odborar

Jasně ještě tam Langer opomněl udělat chaos.

No coment!

0/0
5.3.2008 23:05

VláďaK

Takže korupce a slídění ve službách ÚVODSS.

Reformy = rozkradení = ovlivňování ,to je přesné v souvislosti s činností ODS.

0/0
5.3.2008 20:27

ossetepo

Re: Takže korupce a slídění ve službách ÚVODSS.

Jen aby diskutující nežili v iluzích. Tento portál ( celý diskuzní klub) je sledován příslušníky  výzvědné služby a jsou zamaskováni  jako zaměstnaneci  tohoto portálu.

   Důkazem tohoto tvrzení je i to , že odstraňují některé názory závažného charakteru , to znamená názory , které mohou významně  dle daných direktiv skutečně ovlivni vnitřní politiku státu a nebo rozkrýt bezpečnostní služby.

    Současně  si také vůbec nevšímají takových výroků , které jsou vulgární a urážlivé , přesto, že  je to obsahem kodexu diskutéra nedovoleno. 

0/0
6.3.2008 8:27

redback

Od teďka budou špijóni podřízeni přímo KGB.

:-(

0/0
5.3.2008 20:22

Najdete na iDNES.cz