Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čeští vojáci hlídkují na kosovsko-srbské hranici

Kvůli nedávným protestům proti vyhlášení nezávislosti Kosova mají čeští vojáci nový úkol. Monitorují kosovsko-srbskou hranici v délce sto kilometrů a pravidelně hlídkují podél pomyslné dělicí čáry společně se srbskými vojáky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

objektiv 81

to: zpravodajec007

Podívej se na zajimavé video! Nemá nic společného s Jugoslávii!!! Link:

www.youtube.com

0/0
7.3.2008 16:41

pes Muki

otazka

Co je to spatneho s lidmi v byvale Jugoslavii, ze zadny narod, ani ty nejpribuznejsi, jako cernohorci a makedoncii, nechteji zit ze srby v jednom state?

0/0
6.3.2008 22:23

objektiv 81

Re: otazka

Tvůj dotaz je hloupý, ale přesto ti odpovím:-P.

- Je více národů, které žily v bývalé Jugoslávii.

- Velmi pravděpodobně chceš urazit Srby. Tak jsi se měl zeptat, co je špatnýho na Srbech, že s nimi nechtějí žít i jiné národy. Bohužel pro Srby to není pravda. Bosenští muslimové chtějí žít s bos. Srby v jednom státě, to nevíš;-D;-)? Zkus nám napsat, co je to za stát! Schválně! 

- Tvůj dotaz je rasistický ( i když to slovo je v tomto případě trochu liché ). Snažiš se velmi trapně dokázat, že Srbové jsou zlí, špatní... Skutečně si to myslíš?8-o

0/0
6.3.2008 23:08

zpravodajec007

Re: Re: otazka

Mno, tak invektiv jsi do něj napumpoval, co to šlo, všechna čest. Teď ještě zkusit zodpovědět tu jeho otázku. Můžeš začít třeba těmi Černohorci a Makedonci. ;-)

0/0
7.3.2008 14:15

objektiv 81

Re: Re: Re: otazka

Makedonci jsou jiný národ, Srbům řečí ( což je asi nejduležitější ) vzdálenější, než třeba Slováci Čechům. Je mnohem logičtější, aby Srbové žili v jednom státě s Chorvaty než s Makedonci.

S Černohorci je to mnohem komplikovanější. Karadžić je Černohorec, který se do Sarajeva přistěhoval, když mu bylo 15let. Milošević je syn černohorských přistěhovalců... V Černé Hoře žije cca 30% Srbů. Kde se tam vzali, nikdo neví. Kde žijí, taky nikdo neví. Proč? To záleží na náladě každého Černohorce, jestli se cítí být Srbem či ne. V Černé hoře jeden rok žije 50% Srbů jiný rok 10% Srbů, další rok 70% Srbů...:-/. Pokud chceš vidět všechny srbské zlozvyky, jed do Černé Hory;-) 

0/0
7.3.2008 16:12

m+m

Požádala je o pomoc Srbská vláda?

pokud ne tak jsou to jenom žoldáci chránící vrahy.Svou přítomností schvalují také Mnichov

0/0
6.3.2008 19:29

zpravodajec007

Jeden dotaz

Každou chvíli tady slyším od místních levičáků (v drtivé většině případů totožných se zdejšími "bělehradskými jestřáby") ubezpečení, že válčí-li pravidelná armáda proti partyzánské guerille podporované místním obyvatelstvem, tak ta armáda nemůže nikdy vyhrát. Toto ubezpečení je pochopitelně vždy míněno na adresu zlých ymperyjálistů bojujících v Iráku, Afghánistánu a dalších lokalitách.

Mě by zajímalo, co tytéž jestřáby, podle kterých NATO nemělo v Kosovu zasahovat a mělo nechat Srby to tam "vyřešit", vede k přesvědčení, že jugoslávské armádě by se v Kosovu proti Albáncům vedlo lépe. ... a že by partyzánská válka vypukla, o tom není pochyb.

Jistě by šlo tuto válku vyhrát tak, že by se veškeré albánské obyvatelstvo vyvraždilo či vyhnalo za hranice ... jenomže toto přece ti hodní Srbové v žádném, ale opravdu v žádném případě v úmyslu neměli a ani náznakem nedělali. Nebo snad jo? ;-)

0/0
5.3.2008 19:45

objektiv 81

Jeden dotaz antisrbe

Jak to, že Dragan Džajić, původem srbský Rom, se dostal do národní repre Jugoslávie. Marija Šerifovič je na půl Srbka, na půl Romka. Úspěšná hudebnice. Proč Srbové nebojují proti jiným menšinám, které žijí v Srbsku. Např. Madarům, Romům, Rumunům, Čechům, Slovákům atd.? Třeba se s Čechy domluví... Kos. Albánci chtějí Srbům ukrást jejích půdu. Chtějí ukrást srbský majetek! Já nesouhlasím ani s Gotovinou ani s Ulemekem! Každý, kdo krade, vraždí atd. at táhne do vězení!!! Baskové, Katalánci, Kurdové, Tibetané, Čečenci a Čejeni;-D nemají právo na svůj stát. Proč kos. Albánci ano? Zkus mi, zpravodajče, říct, kolik bylo zabito amer. Indiánů než se Američanům podařilo vytvořit USA:-P. Kosovo je srbské! Albánci tam musí mít stejná práva jako jiné menšiny v Srbsku! Např. Češi, Madaři, Rumuni atd. Souhlas?

0/0
5.3.2008 20:04

pes Muki

Re: Jeden dotaz antisrbe

Ano, cesi misto vyhaneni, meli dat nemcum stejna prava jako maji jine mensiny.

0/0
5.3.2008 22:15

captain cook

Re: Re: Jeden dotaz antisrbe

nebyt Henleina a spol., Nemci by meli stejna prava a zili tam dodnes...nikdo by je ven nevyhanel

0/0
6.3.2008 1:15

zpravodajec007

Re: Jeden dotaz antisrbe

Můžeš mi prosím tě říct, co tahle série prosrbských nacionalistických výlevů má společného s odpovědí na můj dotaz? Fakt by mě zcela vážně zajímalo, jestli si lidé jako ty myslí, že by jugoslávská armáda měla nějakou šanci proti vleklé partyzánské válce v Kosovu, pakliže by tam opravdu chtěla jen "dělat pořádek", jak tady ty a tobě podobní neustále deklarujete, a neměla by v úmyslu Albánce povraždit nebo vyhnat za hranice.

Když mluvíš o vztahu Srbů k ostatním národům v oblasti, proč si vybíráš jen ty menšiny, které jsou početně málo významné (kromě Maďarů ve Vojvodině, kterých je tam okolo 14% jsou to všechno jednotky procent nebo spíš zlomky procent) a neobývají žádné větší kompaktní území, kde by tvořily většinu? Proč nezmiňuješ Slovince, Chorvaty, Bosňáky nebo Černohorce (které leckdo od samotných Srbů nedokáže ani rozlišit)? Pročpak ti všichni nechtěli žít se Srby v jednom státě? Pokaždé chyba na druhé straně nebo soudruzi v Bělehradě opravdu někde udělali chybu?

0/0
6.3.2008 10:44

Montaigne

antisrbský Bondislave

Můžeš mi prosím tě říct, co má tvůj smotanec nesouvislých vět společného s argumenty Objektiva?:-)

0/0
6.3.2008 17:12

zpravodajec007

Re: antisrbský Bondislave

Ty naše malá hloupoučká Monténi, ve tvém případě skutečně nepřekvapí, že Objektivovy offtopic zmínky o amerických indiánech nebo o Srbech romského původu považuješ za odpovědi na moji otázku nebo že jeho popadesátésedmé copy&pastovaným výkřikům typu "Albánci chtějí ukrást srbský majetek" říkáš argumenty. ;-D;-D

V každém případě však zůstává faktem, že já se ptal první. ;-)

0/0
6.3.2008 17:50

objektiv 81

to: zpravodajec007

Jugoslávská armádá už neexistuje. Den, kdy už v ní sloužili jen Srbové je těžké určit ( ted mluvím o válce mezi roky 1991 - 1995 ). Já ani nevím, jaká byla národnost vojáků jug. armády, kteří v roce 1991 byli zákeřně zavražděni ve Slovinsku. Bylo jich cca 30 ( většinou to byli Srbové, na tom se asi shodnem... ). Co se týče kos. Albánců, tak já velmi rád uslyším tvůj názor, zpravodajče, jak by je Srbové měli zkrotit! Pro mě jsou ti kos. Albánci, kteří chtějí za pomoci násilí získat si samostatnost teroristi. A jak na teroristy. Podobně jak to dělají Amíci v Iráku či v Avganistánu. Nezdá se mi, že by kos. Albánci byli nějak rozumný národ ( tedy značná část z nich ). Je mi líto lojálních občanů Srbska, kteří trpěli v roce 1999. Je třeba rozlišovat zpravodajče mezi národností a občanstvím. V Srbsku žije téměř 2 miliony občanů Srbska, kteří mají albánskou národnost!!! Ps. Ani ne 30 států uznalo Kosovo. Jižní Osétie hrozí odtrýením. Kosovo = Wales - to je moje prognoza-:) 

0/0
6.3.2008 18:05

zpravodajec007

Re: to: zpravodajec007

Však já se také neptal na současnost, ale na rok 1999, kdy jugoslávská armáda existovala, a mnozí její existenci pociťovali velmi zřetelně. O zákeřném vraždění by se dalo vyprávět dlouho, kupříkladu o zavražděných chorvatech na Plitvici, Glině nebo v Borovu Selu na jaře 1991 - prácička srbských červených baretů na rozdmýchání chorvatsko-srbského konfliktu.

Pokud jde o Albánce, tak otázka nestojí "Jak by je měli Srbové zkrotit teď nebo v roce 1999?". Již tehdy bylo pozdě a nyní tuplem. Otázka by měla spíš znít "Jak je měli zkrotit, dokud byl čas?". V první řadě jim neměli brát autonomii, to byla asi největší chyba. Také se Srbové vůči ostatním národům neměli chovat jako panská rasa vůči poddaným. Kdyby Srbové prostě Albáncům ukázali, že jsou pro ně něco víc než "naši negři" a že v jejich státě se budou mít líp než samostatně nebo v rámci Albánie, žádní nacionalisté by neměli šanci.

0/0
6.3.2008 19:13

zpravodajec007

Re: Re: to: zpravodajec007

No a to srovnání s Walesem - jaksi zapomínáš, že Wales s Anglií už pár století neválčil, takže tam jsou nějaké třenice a vzájemná nevraživost z velké části zapomenuty. Toto rozhodně není případ Kosova.

0/0
6.3.2008 19:15

objektiv 81

Re: Re: Re: to: zpravodajec007

Copak Srbové měli nějaký užitek z rozpadu Jugoslávie? Před rokem 1991 v Chorvatsku žilo cca 600 000 Srbů. Dnes cca 200 000 Srbů. Kdo je vyhnal? Já znám jednu srbskochorvatsko rodinu. Otec Srb, matka Chorvatka. Mají 3. děti a jejích příjmení je Ocokoljević. Jsou z Dubrovníku. V roce 1991 v létě Chorvati přišli do jejich domu a řekli, že ona ( ta Chorvatka může zůstat ) v Chorvatsku. On ( ten Srb ) a děti musejí opustit Chorvatsko. Ona s nima nakonec dobrovolně odjela taky! Už nikdy se nevrátili do Dubrovníku a nemají to ani v úmyslu, hajzle! Dnes žijou v Srbsku, v jedný vesnici! Kdo říká - Srbe na vrbe. Česky - Srby na vrby. Kdo byl během II. světové války fašoun. Cca 50 - 100 tisíc Srbů bylo zabito v kon. táboře Jasenovac. Během II. světový války bylo zabito cca 1 milion Srbů převážně Chorvaty a bos. muslimy.

0/0
6.3.2008 23:26

objektiv 81

Re: Re: Re: Re: to: zpravodajec007

Pokud by mělo platit oko za oko, zub za zub, tak vám toho ještě hodně dlužímě antisrbe. Já vím, že jsi hajzl. Je mi jedno, jaké jsi národnosti, ale z tvých příspěvků jsem to pochopil. Přeju ti vše nejhorší a doufám, že dostaneš, to co zasluhuješ!! Já neříkám - Srby, Chorvaty, Albánce na vrby! S tím nesouhlasím. Ale hajzly na vrby, to ano! A to ty jseš!

0/0
6.3.2008 23:28

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: to: zpravodajec007

Jojo, klasika. Docházejí argumenty, tak nastupují haj*lové. :-) Jenom se už prosím tě uklidni, než ti prdne cévka a já tě budu mít na svědomí. Nebudu ti tu vyvracet stokrát vyvrácená nadsazená čísla zabitých Srbů, stejně tak se tu posté nebudu šířeji rozepisovat o bleiburském masakru (jistě dobře víš, o co jde). Nevím, jestli tě to uklidní nebo ještě víc rozběsní, ale já jsem Čech jako poleno bez jakýchkoli (mně známých) příbuzenských vazeb na Balkán.

Je legrační, že z tvého tábora se na adresů Albánců ozývají každou chvíli označení jako "jsou to všechno vrahové, drogoví dealeři " apod., každou chvíli by je někdo z vás nejraději vystřílel nebo v lepším případě vyhnal do Albánie, a já, přestože jsem na adresu Srbů nic podobného neřekl, jsem antisrb, haj*zl a kdovíco ještě ... ale na druhou chápu, že pojmenování některých věcí pravými jmény může, zejména fanatického Srba, hodně rozčílit.

0/0
7.3.2008 10:35

objektiv 81

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to: zpravodajec007

Proč by se nějaký Čech tak detailně zajímal o dění v bývalé jugoslávii. Já jsem na půl Čech a na půl Srb. Proto ten můj zájem a ty znalosti. Že bylo v kon. táboře Jasenovac zabito cca 50 000 až 100 000 Srbů se můžeš dočíst v knize Dějiny jihoslovanských národů. Edice Lidové noviny. Šesták, Tejchman atd. jsou autoři. Tedy je to český zdroj. Co se týče Blajburgu, tak tam byli zabiti hajzlové jako ty. Promin, Blajburgu vůbec nelituju. A kromě toho tam byli zabiti i srbští fašouni ( četnyci ) a já jejich smrti nelituju! Co se týče tvých znalostí o válce v bývalé Jug., tak by mě hodně překvapovalo, kdyby jsi byl Čech. Máš podobné znalosti i o jiných konfliktech? Proč tě ty problémy v býv. Jugoslávii tak zajímají. JÁ jsem na půl SRB!!!;-)

0/0
7.3.2008 11:13

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to: zpravodajec007

Proč by se Čech zajímal? Přece to byl největší válečný konflikt v Evropě od WWII, takřka u nás za humny, navíc je kolem toho dodnes spousta vášní (jak nejlépe sám dokazuješ), tak je snad logické, že se i Češi zajímají. Že tě nepřesvědčím, že nejsem Chorvat, Bosňák či dokonce Albánec (čert ví, za co mě považuješ :-)), ani že nemám mezi nimi známé, je mi vcelku jedno. S těmi nadsazenými čísly jsem měl na mysli především ten tvůj milion Srbů zabitých Chorvaty. O Jasenovac jsem se nehádal, nicméně u Bleiburgu těch obětí bylo podle různých odhadů 50.000 až 300.000, přičemž spousta z nich byli obyčejní chorvatští civilisté, zahrnutí pod souhrnný název "ustašovci", takže za WWII si Srbové s Chorvaty nemají moc co vyčítat. Jinak Šestákem a spol. se tady laskavě neoháněj. To je asi tak český zdroj jako je Rajko Doleček Čech.

0/0
7.3.2008 14:11

objektiv 81

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to: zpravodajec007

Ta tvoje odpověd svědčí o všem. Rajko Doleček je po matce Srb, to je pravda. Šesták, Tejchman atd. svoje informace přebírali z různých zdrojů, i západoevropských...  Není mi známo, že mají nějaké vazby na Srby...A u Blajburgu nebyli postřílení chorvatští civilisté. Proč by jug. partizáni chodili tak daleko. Kdyby chtěli postřílet nějaké chorv. civilisty nejdou přes celé Chorvatsko... U Blajburgu byli postříleni fašouni a i srbský! Já jejich smrti nelituji. Nelituju ani Gotovinu ani Ulemeka ani Oriče ani Thaciho. Pokud jsi takový znalec jug. dějin, tato jména ti nebudou neznámá. At jdou Gotovina, Ulemek, Orić a Thaci k čertu!!! Stejně tak Milošević, Tudjman a Izetbegović!

PS. Čím to je, že Gotovina a Ulemek měli podobné životy před rokem 1990;-)? Mysli trochu!!!;-D!!!

0/0
7.3.2008 16:26

objektiv 81

English lesson!

Many serbian civilians in 1991 - 1995 were killed by Croats, bos. Muslims and kos. Albanians as well. Serbs didn´ t start the war in 1991. Hundreds of thousnads Jews were killed in Germany in WWII and Jews didn´ t get any German territory... Serbs, Croats, Albanians, who commited crime should have been punished. But over then 95% of Serbs didn´ t fight! Why should they lose Kosovo ( it´ s serbian teritory )? Be fair! Be objective! Kosovo = Bascia = Kurdistan = Corsica = Tibet.... There are 2 million Albanians in Serbia and Albanians have autonomy. There are 2 million Hungarians in Romania and Hungarians do not have any autonomy. Kos. Albanians are thieves! Fu__ thieves!!!

0/0
5.3.2008 19:22

Železobetonová Krysa

Kosovo je Srbsko.

EU hrozný bolesti.:-©

0/0
5.3.2008 18:07

General_Ratko

Topol před soud!

Nedáme Kosovo a pomůžeme našim srbským bratrům !

publica.cz

Moc zajímavých článků.Třeba: publica.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=437&Itemid=37

0/0
5.3.2008 18:04

karel_modrany

KOSOVO JE SRBIJA!

Žádné kosovsko - srbské hranice neexistují.To by bylo jako napsal česko - moravské hranice.Kosovo je Srbsko a tečka.Naši vojáci tam jenom dělaj vostudu.Až příjde do tuhýho (a příjde) stáhnou se do bezpečí a nebudu se podílet na tomhle zvěrstvu.Pár jich znám a většína jich s nezávislostí nesouhlasí.Dobře vědí co jsou UCK za xindl a jakej podvod tohle všechno je...

0/0
5.3.2008 17:59

General_Ratko

Re: KOSOVO JE SRBIJA!

R^

0/0
5.3.2008 18:04

pes Muki

Re: KOSOVO JE SRBIJA!

Proc jsou tedy na komunistickych mapach Jugoslavie, hranice Kosova zakresleny?

0/0
5.3.2008 22:17

captain cook

Re: Re: KOSOVO JE SRBIJA!

autonomni oblast -stejne jako Vojvodina...az na to, ze Madari, Rumuni, Slovaci atd nedelaji ve Vojvodine stejny bo*del jako Albanci v Kosovu...take se nepremnozili jako kralici jako se tomu stalo v muslimskych rodinach...6-8 decek v rodine, spocti si to za ty dve generce o sedmdesatych let a vysledek je exponencialni zvetseni jedne etnicke mensiny"

hranice existuje, ale byla to hranice regionalni, nikoliv statni...tak by to melo zustat a nejspis i mohlo byt...

0/0
6.3.2008 1:13

pes Muki

Re: Re: Re: KOSOVO JE SRBIJA!

Takze na jednu stranu,jsou to bordelari a muslimove, se kterymi jde se kterymi je tezke vijit, ale zili by se srby v jednom state bez problemu?

0/0
6.3.2008 5:51

Najdete na iDNES.cz