Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Radar se už blíží a současně je daleko

Mirek Topolánek zvolil lišáckou formulaci, když tvrdil, že jednání o americkém radaru budou uzavřena během jeho cesty po USA. Ale že dohody nebudou podepsány. No nebudou. Protože to, že se Topolánek s Georgem Bushem na něčem shodnou (a jako že se ve středu shodnou), neznamená konec vyjednávání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rezjir

pan Topolánek by měl lidu této země

prozradit, jak chce americký radar v Česku umístit v  souladu s českou ústavou a mezinárodním právem, protože jinak můžeme být označeni za agresory se všemi důsleky, které to pro nás může znamenat.

1) Podle kterého článku ústavy bude postupovat při schvalování radaru v Parlamentu, když ústavá zná jedině možnost úmístění obranného zařízení, vlastněného mezinárodní organizací?

2) Jak chcete schválit radar, když členské státy NATO přijaly počátkem 90.let závazek, že nebudou své ozbrojené síly úmísťovat východně od Německa,

3) Jak chce schválit radar, když Prohlášení ministrů zahraničních věcí budoucích stálých členů Rady bezpečnosti OSN v r. 1943 v Moskvě, zřejmě z podnětu právě USA zavázalo své signatáře k tomu, že nesmí bez vzájemné dohody umístit své ozbrojené síly mimo hranice svého státu?

V podstatě americký radar v Česku lze umístit jen tehdy, bude-li to schváleno Radou bezpečnosti OSN a bude-li následně změněna česká ústava.

0/0
26.2.2008 7:08

Vanislav

Re: pan Topolánek by měl lidu této země

chce ho schvalit uplne stejne jak ho chtel schvalit Paroubek :)

0/0
27.2.2008 12:05

babacek

Dlegace do USA.

Předseda vlády ČR Mirek Topolánek ve dnech 26. až 28. února navštíví USA. Členy delegace jsou také: ministryně obrany Vlasta Parkanová, ministr vnitra Ivan Langer a ministr dopravy Aleš Řebíček.

A tak protože součástí delegace je ministryně obrany Vlasta Parkanová nemůže dojít k neúspěchu obzvláště když Bushovi zazpívá vlajku z hvězdy a pruhy. :-P;-D

V úterý 26. února je na programu schůzka s ministrem obchodu USA Carlosem Gutierrezem. Předmětem rozhovorů budou ekonomické otázky i aktuální situace na Kubě. Premiér M. Topolánek také vystoupí s přednáškou na prestižní Heritage Foundation, uctí památku obětí komunismu položením květin u jejich památníku a sejde se s kubánskými, běloruskými a barmskými disidenty.

0/0
26.2.2008 5:34

babacek

Re: Dlegace do USA.

Ve středu 27. února se v Oválné pracovně Bílého domu český premiér setká s americkým prezidentem Georgem W. Bushem. Tématem jednání bude především ukončení vízové asymetrie, případné umístění prvků systému protiraketové obrany na území ČR a dubnový summit NATO v Bukurešti.

Plán návštěvy zahrnuje řadu dalších setkání a bilaterálních jednání s reprezentanty americké politické i podnikatelské sféry.

0/0
26.2.2008 5:34

babacek

Re: Re: Dlegace do USA.

Pracovní cesta české vládní delegace pokračuje 28. a 29. února návštěvou Kanady. V Ottawě bude premiér Mirek Topolánek jednat se svým protějškem Stephenem Harperem. Sejde se také s předsedou senátu kanadského parlamentu Noëlem Kinsellou i s předsedou dolní komory parlamentu Peterem Millikenem.

V Torontu předseda vlády zahájí výstavu Zmizelí sousedé připomínající osudy lidí zmizelých v době holocaustu. M. Topolánek zamíří také mezi početnou českou krajanskou komunitu.

0/0
26.2.2008 5:35

pacers

Re: Re: Re: Dlegace do USA.

Uctí památku obětí komunismu?To jako Topolánek?Synek jednoho z největších komunistických fanatiků 50tých let?Asi budu :-©:-©:-©:-©

0/0
26.2.2008 6:21

babacek

Re: Re: Re: Re: Dlegace do USA.

Já měl za to, že doba kdy byli děti trestáni za své rodiče již je pryč. Jak vidím v hlavách některých je pořád taková netolerance. Rv

0/0
26.2.2008 6:31

JÚLINEK ŠÍŠAL

... Heritage Foundation - to je ta nadace válek chtivých,

že? ...to  by tam ta čížská pěnice měla početnější odezvu úspěchu, ne?;-D

0/0
26.2.2008 5:49

babacek

Re: ... Heritage Foundation - to je ta nadace válek chtivých,

Ne jen úspěch, ale ještě jí dají dodatečně Oskara jako Markétě Irglové!;-)

0/0
26.2.2008 6:09

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: ... Heritage Foundation - to je ta nadace válek chtivých,

a proč k těm alkoholikům nepozvali i autora slov  ... šlo by to pak léčit najednou?:-)

0/0
26.2.2008 6:15

babacek

Re: Re: Re: ... Heritage Foundation - to je ta nadace válek chtivých,

Léčit by se měli jiní.:-)

0/0
26.2.2008 6:17

JÚLINEK ŠÍŠAL

Re: Re: Re: Re: ... Heritage Foundation - to je ta nadace válek chtivých,

taktak ... uvědomění si sebe a následné sebekritické zhodnocení je prvním předpokladem úspěšné léčby ... vidím, že na tom ještě nejsi tak špatně, jak  z prvního pohledu vypadáš ...:-)

0/0
26.2.2008 6:25

Najdete na iDNES.cz