Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nejzdravější trest pro kuřáky: provaz

Sněmovna chce novelizovat zákon proti kuřákům. Jednání o něm bylo ale pro tuto chvíli odloženo. Pro nekuřáky by byl nový zákon krokem vpřed, pro kuřáky také. Novela by byla přesnější, vyloučila by dvojznačné výklady. Kuřákům by bylo jasné, kde na ně udeří teror, kde ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

veroz

Smíšené restaurace???

Dobrý den,

svodoba, svoboda, svoboda... co ti kuřáci ještě chtějí - zakázat nekuřákům chodit do restaurací? a smíšené restaurace opravdu nemohou existovat, protoze jakmile si nekde jeden clovek zapalí, už to je kuřácký prostor!!!

V.Z.

0/0
29.10.2008 12:45

ix.

Kuřáci jsou bezohlední h.a.j.z.l.i.....

0/0
7.2.2008 6:47

sageorg

Re: Kuřáci jsou bezohlední h.a.j.z.l.i.....

Zato ty jsi tolerantní,jak tureckej hajzlík!Jak jsi přišel na to,že svět patří nekuřákům?A proč ne impotentům,nebo anorektikům?Kouření je jen jedna z mnoha neřestí,které život nabízí a i ty jsi jistě několika propadl.:-P

0/0
7.2.2008 15:11

sageorg

Karle,........

trefils to přesně!A mimochodem,propagátor tohoto nesmyslnýho zákona,p.Šťastný,sice asi nekouří,ale vůbec nevypadá zdravě.Tak nějak rosolovatí!;-)

0/0
6.2.2008 14:57

klv

autor článku

našel jádro pudla, a mluví mi z duše

0/0
6.2.2008 10:21

h@luzak

Re: autor článku

Už jsem nevěřil, že na iDnesu najdu tak skvělý článek. Děkuji za něj.

0/0
7.2.2008 10:10

ix.

Plácá, aby neřekl podstatné....

...nejde o starost státu o zdraví kuřáků. AŤ si v soukromí kouří do roztrhání plic. Jde ale o to, aby svým kouřením neotravovali nekuřáky a pak také o to, aby lobby výrobců nevtahovala do závislosti další, zejména mladé. 

0/0
6.2.2008 10:05

Vanislav

Re: Plácá, aby neřekl podstatné....

a on vas nekdo nuti chodit do podniku, kde se kouri? At zakon jasne urci, ze hospoda musi byt jednoznacne oznacena jako kuracka ci nekuracka. At si kazdy rozhodne kam pujde.

0/0
6.2.2008 10:27

dykl

To je

marně se snažím pochopit vo co f tom článku gou,......snad aby se koza nažrala a vlk zůstal celý,....tipické.....;-D;-D;-D;-D

0/0
6.2.2008 7:21

Greybeard+

Je to IN

Ano je to moderní. Normální je nekouřit. ALE. Málokdo se pozastaví nad tím, že denně dýcháme zplodiny motorových vozidel. On takový čadící TIRák toho škodlivého do ovzduší za sekundu vypustí víc než kuřák za celý život. O komínech fabrik nemluvě. Ale je pohodlnější všechny problémy házet na konkrétní osoby. Autama jezdíme přece všichni, fabriky potřebujeme všichni. Ano,nepochybně kouření škodí zdraví, ale daleko větší škody na zdraví nám všem způsobuje každodenní činnost nás všech. Doposavad nikdo solidně neprokázal, že rakovinu způsobují cigarety. Moje matka nikdy nekouřila a zemřela na rakovinu plic, můj otec nekuřák na rakovinu hrtanu. Souhlasím s tím, že pro nekuřáka je velice nepříjemné sedět ve společnosti kuřáků, ale to je už otázkou ohleduplnosti jednoho k druhému.

0/0
6.2.2008 4:11

zena_zdena

Re: Je to IN

na rakovinu plic zemře i hodně pasivních kuřáků ...

ale máš pravdu, je to zástupný problém :-/

0/0
7.2.2008 6:54

h@luzak

Re: Re: Je to IN

Konečně můžeme vážně diskutovat nad reformou zdravotnictví a skutečnou zainteresovaností zúčastněných na cíli péče o zdraví. Šílený systém veřejného zdravotního pojištění dělá z příjemců péče někoho, kdo nemá motiv se starat o sebe, musí přijímat standardní péči a nemůže nakládat se svým majetkem (myslím tím jeho tělo, např. alternativní léčby rakoviny - např. devitalizace, ale je toho mnohem víc). Z doktorů tento systém dělá servismany, kteří jsou nuceni "prodávat" zákazníkům něco, co zákazníci nechtějí ani nečerpají (tomu začínají bránit poplatky, konečně aspoň něco). A všechno se to schovává za slovo pojištění, které má význam "další daň z příjmu". To proto, že se platí podle příjmu, nezáleží na riziku a už vůbec neodpovídá pravděpodobnosti vzniku a pravděpodobné výši škodní události.

Howgh..

0/0
7.2.2008 10:15

veroz

Re: Je to IN

Je mi líto Vašich rodičů. Je několik forem rakoviny plic, a pouze bronchogenní karcinom má velmi úzký a vědecky podložený vliv kouření. Celkem asi 90% nádorů plic je způsobeno kouřením. Vědecky podloženo to je, stačí navštívit katalog medline: www.pumed.com, kde narazíte na mnoho hodnotných a vědecky uznávaných studií.

Cigaretový kouř obsahuje cca. 100 kancerogenních látek, které podporují nádorové bujení nejen  v plicích, ale i v žaludku a v močovém měchýři.

Když budete porovnávat množství zplodin z jedné cigarety, TIRák tolik vypustí za jednu hodinu!!! Nejde jen o bezohlednost, jde o život nás všech.

0/0
29.10.2008 12:55

veroz

Re: Je to IN

prominte... preklep:

www.pubmed.com

0/0
29.10.2008 12:56

Najdete na iDNES.cz