Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Liška on-line: Školné aktuální není, ale změny jsou nutné

Miliarda, o kterou byl koncem roku navýšen rozpočet školství, by se měla projevit na výplatních páskách učitelů. Ministr školství Ondřej Liška dále v on-linu prozradil, že resort připravuje systém půjček a hledá i způsob, jak umožnit studentům přivýdělek, aniž by přišli o sociální dávky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nayana

Kázeňsky problematičtí žáci

Vážený pane ministře, v on-line rozhovoru v Týdnu jsem se Vás ptala: Je šílené, že učitel nemůže vyloučit žáka ze školní akce

odehrávající se mimo školu v případě, že se bojí za něj nést

zodpovědnost. Když ho žák neposlechne a něco se mu stane, bude

potrestán učitel. Rovněž bych uvítala opatření proti rodičům, kteří

učitele šikanují a vyhrožují jim. Slíbil jste, že „to prověříte”. Už jste se k tomu dostal? A dále: proč se nepodařilo prosadit, aby žáci mohli již letos dělat přijímací zkoušky na více gymnázií? Děkuji za Vaši odpověď.

0/0
7.2.2008 12:17

kremsa

Když budou ředitelé škol více ovlivňovat platy učitelů,

budou přidávat především svým kamarádům, patolízalům a donašečům. Pokud si někdo myslí, že budou přidávat dobrým kantorům, tak je naivní.

0/0
7.2.2008 12:01

gagaryn

***

pane Liška jak si mohu prodloužit smlouvu a stavebním spoření? Nesníží mi úroky?

0/0
7.2.2008 11:18

jarmilaS

Zvýšení platů

Pane ministře dobrý den,

prosím o Vaše stručné zhodnocení k rozhodnutí o zvýšení platů. Z mého pohledu pokud by se mělo jednat opravdu o navýšení platů, neměla tato suma peněz mířit do nenárokové složky mezd, ale do tarifní složky mzdy. Nenároková složka může být řediteli škol použita různým způsobem a ne jen k zamýšlenému zvýšení mezd tak jak je vehementně prezentováno.

Děkuji za odpověď.:-) 

0/0
7.2.2008 11:16

Dub7

Důležitost větného rozboru.

Vážený pane ministře,

I když to bude vypadat jako provokace, svůj dotaz míním smrtelně vážně. Kdy bude zrušena podrobná a přísná výuka větného rozboru, to za prvé a za druhé - kdo, kromě vědátorů a učitelů tuto kategorii nutně potřebuje pro svoji profesi? Já, coby ekonom, jsem potřeboval větný rozbor v životě třikrát.  Když češtinář rozbor zkoušel, když jsem připravoval dceru ke zkoušce na gymnázium, když jsem připravoval vnuka ke zkoušce na průmyslovku.  Učení tohoto rozboru zabírá hodiny a hodiny.  Za velmi krátký čas je většina zapomenuta.

Byl bych Vám velmi vděčen, kdyybyste pověřil některého spolupracovníka, aby mi   odpověděl, případně zdůvodnil důležitost větného rozboru. Napsal jsem pár řádek. Kdyby přede mě někdo položil krásně srovnaný balíček tisícovek a řekl, ať v textu najdu doplněk - balíček vrátím.

Zdravím Vás, přeji Vám mnoho a mnoho úspěchů

                                                                                                    Ing. Emil Šťastný

0/0
7.2.2008 11:02

hnedka_zdrapana

Re: Důležitost větného rozboru.

To by ale skoly nesmely byt statni a nesmelo by se v nich ucit, co si vymysli idioti urednici, nybrz to, co lide opravdu chteji a o co maji zajem.

0/0
7.2.2008 11:23

kremsa

Re: Důležitost větného rozboru.

Také jsem si myslel, že je to zbytečné. Ale když jsem se pak učil angličtinu, tak mi znalosti větného i slovního rozboru docela pomáhaly. Takže úplně zbytečné to není, ale mělo by se to možná učit pouze v té míře, v jaké je to potřebné pro budoucí učení cizích jazyků. Ale je taky možné, že člověk tyto znalosti intuitivně využívá i v češtině, i když si to třeba explicitně neuvědomuje.

0/0
7.2.2008 11:59

mutantmutant

Re: Důležitost větného rozboru.

větný rozbor se neučíte kvůli větnému rozboru samotnému, ale jako modelový logický systém, takže jeho znalost jste možná aplikoval (v jiné formě) mnohoktrát aniž byste si toho byl vědom ;-D

0/0
7.2.2008 12:42

Kukek

Ani ČEZ ani EON

Dobrý den, p.Ministře.

Pozorně sledují Váš vstup do politiky a vítám ho. Stejně jako v učitelství, není myslím ani na Vašem postu třeba předem daný počet vrásek (přesně tolik kolik jich má bývalý prezident Klaus:-)). Nejpodstatnější je energie,kterou budete potřebovat v realizaci všech reformních kroků, se kterými téměř bez výhrad souhlasím (ohodnocení učitelů, dvoukolové státní maturity...). Tak tedy, máte dost potřebné energie?

Mladý střed.učitel Luke.

0/0
7.2.2008 10:26

anžto

klávesnice

co to má za klávesnici, vždyť se to nedá číst. Udělejte s tím něco..

0/0
7.2.2008 10:23

Janina7

dotaz

Liška nedostala služebního Superba? Že musí stopovat před poslaneckou sněmovnou:-))?

0/0
7.2.2008 10:17

Mr. Attitude

Otázečka

Už se holíš Ondro?

0/0
7.2.2008 10:13

Najdete na iDNES.cz