Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tadič těsně uhájil post prezidenta, Srbové volili proevropsky

Srbsko zvolilo proevropský kurz. Ve druhém kole prezidentských voleb totiž zvítězil dosavadní prezident Boris Tadič. O několik procent porazil vítěze prvního kola, nacionalistu Tomislava Nikoliče. Ten už porážku uznal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JúIinek šíšaI

Jak to bylo

Poprvé byly nasazeny strategické bombardovací letouny B-2 SPIRIT. Letouny, které vzlétly ze své domovské základny v USA, překonaly oceán, doplnily palivo za letu a bez mezipřistání zahájily bombardovací mise a určené cíle zasáhly s mimořádnou přesností. Do úderu v počáteční fázi byly nasazeny hlavně proto, že jsou schopny nepozorovaně překonávat protivzdušnou obranu protivníka a operovat v hloubce jeho území za libovolného počasí a účinně zasahovat hlavně zodolněné cíle prvořadé důležitosti.

Záhy se ukázalo, že Aliance má velmi dobrou výzbroj k ničení strategických cílů, z nichž již většinu zničila. Vyvstalo však další nebezpečí, spojené se značným množstvím těžké techniky a její využívání při násilném vyhánění civilního obyvatelstva z domovů. Postrádala účinné prostředky k ničení pozemních, zvláště pak obrněných cílů – tanků, BVP, děl, raketometů a minometů. Proto byly nasazeny rovněž americké bojové letouny, určené pro přímou leteckou podporu pozemních vojsk A-10 THUNDERBOLT.

0/0
5.2.2008 12:13

JúIinek šíšaI

Re: Jak to bylo

... Tyto pancéřované a obratné letouny s velkým množstvím protitankové munice a pum mohou působit v noci, v přízemních výškách, vyhledávat, rozpoznávat a bezprostředně ničit tyto cíle ve dne, v noci a za snížené viditelnosti.

... Nejspolehlivějším úkrytem pro bojovou techniku se zdají být buď přirozené úkryty, jako například rokle, jeskyně, lesy, i uměle vybudované podzemní objekty, např. tunely. Jugoslávci v domnění maximální bezpečnosti ukryli leteckou techniku do tunelu pod letištěm v kosovské Prištině. Americké víceúčelové bojové letouny F-15E použily proti těmto cílům další novinku - speciální pumy GBU-28 s laserovou naváděcí soustavou, schopné pronikat vrstvou zeminy a betonu o tloušťce několika metrů. Americké letouny shodily několik těchto pum o hmotnosti 2273 kg, které zničily většinu uschované techniky. Protizemní řízené střely GBU-28 byly rovněž použity v irácké válce již v roce 1991. Tehdy se jednalo o hlavní velitelské stanoviště irácké armády

0/0
5.2.2008 12:16

JúIinek šíšaI

Re: Re: Jak to bylo

...vybudované ve spodních patrech budovy pošt a spojů v Bagdádu. Střela GBU-28, nesená též letounem F-15E se provrtala dvěma patry a vytvořila v budově obrovský kráter. Další puma stejného typu využila vytvořeného kráteru, probila se dalšími dvěma patry a zničila prakticky vše, co velitelské stanoviště obsahovalo, včetně obsluhy. K úderu na cíle v tunelu byly použity stejné zbraně stejným způsobem. Tento fakt svědčí o tom, že mnozí velitelé si neberou ponaučení z taktiky a způsobů vedení boje v posledních ozbrojených konfliktech a analýzy účinnosti zbraňových systémů neberou vážně.

Srbové jsou prostě nepoučitelní :-P

0/0
5.2.2008 12:16

Montaigne

Re: Re: Re: Jak to bylo

Růženko, to byly ty super americké bomby, které v r.91 v Bagdádu vnikly do jednoho bunkru a zabily tam stovky žen a dětí? A měla jsi u toho orgasmus?:-)

0/0
5.2.2008 13:16

JúIinek šíšaI

Re: Re: Re: Re: Jak to bylo

to musel být Růžo podobný masakrrrr, jako údajný zásah bělehradské porodnice, ze kterého se nakonec vyklubal jen zničený generátor, který dodával porodnici proud ;-D

0/0
5.2.2008 13:25

rene1879

volili proevropsky..

Polovina volila Evropu, která jim v roce 1999 bombardovala nemocnice a školy, srovnala se zemí automobilku Zastava, zabila celkem asi 2000 civilistů. Ta Evropa bombardovala i porodnici v Bělehradě,  přičemž bylo usmrceno několik dětí pár hodin po narození. Evropa jim slíbila miliardy, když pošlou svého prezidenta k soudu do Haagu. Prezident byl  dlouhé roky vězněn a nakonec i zavražděn, když nenašli důvody, pro které by ho mohli odsoudit. Miliardy se nekonaly, prostě klasický mafiánský podraz. Evropa naplnila přesně odkaz Hitlera a ve jménu poraženého Německa se pomstila Srbům za výprask, který nakonec uštědřili nacistům. K tisícům Srbů, které Hitler vyhnal z Kosova a nahradil je kolaborujícími Albánci přibyli po okupaci Kosova vojsky NATO další.  Evropa trpěla v roce 1999 etnické čistky, které postihly nejen Srby, ale i Židy (Izrael byl kupodivu zticha) a ostatní menšiny v Kosovu. Jednou  bude Evropa litovat, že se postavila na stranu teroristů.....

0/0
4.2.2008 21:16

Hrdý Budžes

Re: volili proevropsky..

Merriss? :)

0/0
4.2.2008 21:19

Montaigne

Re: Re: volili proevropsky..

napsal něco nepravdivě Móricko?:-)

0/0
5.2.2008 11:47

Montaigne

Re: Re: Re: volili proevropsky..

ale ano , napsal, nebyla to Evropa, ale americké bombardéry rozsévající demogracyji po emerycku!

0/0
5.2.2008 11:56

Pan Navratil

Re: volili proevropsky..

:-/

0/0
5.2.2008 12:05

JúIinek šíšaI

Re: Re: volili proevropsky..

máš pravdu Navrátile, já bych se na tu snůšku blbostí a prosrbské propagandy tvářil podobně. R^

0/0
5.2.2008 13:28

Pan Navratil

Pchá,

kdo chce kam, pomozme mu tam. Srbové se zřejmě nemohou dočkat povinných aut s polomotory a balených koblih.:-P

0/0
4.2.2008 16:27

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze Putin je vzteky bez sebe a rozhazuje rukama i nohama ?  ;-D;-D;-D

0/0
4.2.2008 16:18

objektiv 81

Re: vy v Cesku

Podívej se na zajimavé video o USA! Link:

http://www.youtube.com/watch?v=W1_yd72QH0s&feature=related

0/0
4.2.2008 17:13

zeto

Ehmm...

Je mi jedno, koho si zvolili v Srbsku. Jen mne zaráží, o kolik jsou to asi lepší lidé, když si mohli svého prezidenta zvolit jako svéprávní občané.;-(

0/0
4.2.2008 12:32

captain cook

Re: Ehmm...

nezalezi jestli jsou nebo nejsou lepsi jako lide...zato ale maji Ustavu, ktera pozaduje primou volbu obcany, ne arogantni bandou nejakych vyvolencuRv

0/0
4.2.2008 15:44

Montaigne

Americký komsomolec Mirco 1

moc dobře připomněl v těchto souvislostech Židy. U nich by se mohli Srbové poučit , jak si ohlídat za pomoci tanků a letadel, tajných operací a vojenských invazí na cizí území svoji územní integritu a bezpečnost.  A kdyby to Srbové dokázali, pak by se mohli stejně jako Židi vybavit za tichého souhlasu i jadernými zbraněmi. Ovšem předtím vším by museli skákat, jak ve Washingtonu poručí a rozkážou!:-P

0/0
4.2.2008 10:41

zpravodajec007

Re: Americký komsomolec Mirco 1

Ale ty naše malá hloupoučká Monténi. Tvoje paralela jako obvykle kulhá na obě chromé nožičky. Izrael byl v minulém století třikrát terčem likvidační války spojených arabášských armád. Nějak jsem si nevšiml, že by se totéž dělo Srbsku v podání spojených armád slovinsko-chorvatsko-bosensko-albánských. Spíš to bylo tak trošku naopak, že? ;-)

Nicméně aspoň s tou bezpečností máš pravdu. V Srbsku je mafie natolik prorostlá do státního aparátu, že by na Sicílii mohli závidět. :-)

0/0
4.2.2008 13:08

Montaigne

Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

ale přiblbý Bondíku, asi máš absťák z nedostatku bondovek:-), cudně jsi zapomněl napadení Libanonu před asi 25 lety a teď nedávno znova. Kvůli 2 uneseným vojákům. UCK povraždilo ze zálohy před akcí jug.armády v Kosovu 150 jug. policistů a vojáků ! To nepsali v Lidových novinách? Vážně ani to ani  nehlásila CNN ?:-P 

0/0
4.2.2008 13:22

zpravodajec007

Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

Malá hloupoučká Monténi, nesmíš tak slepě věřit všemu, co napíšou na Messinu nebo Serbianně. Pokud jde o Izrael, tak ve svojí cudné amnézii jsi z toho taktně vynechal raketové ostřelování Izraele svými arabášskými kámoši, a to jak v roce 1982, tak i nyní (neberu-li v potaz skutečnost, že samotný útok přes hranici a únos vojáků druhé strany je válečný akt jak vyšitý).

Chápu, že pro tebe, jako srbského nácíčka je raketové či dělostřelecké ostřelování běžným folklórem, který snad ani nestojí za zmínku ve zprávách, ale halt musíš vzít na vědomí, že těm, kterým to padá na hlavu (jako třeba ve Vukovaru, Sarajevu, Dubrovníku nebo Izraeli) to občas může trošku vadit.   ;-)

0/0
4.2.2008 14:08

podotek

Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

Pokud vím, tak ty Izraelce "unesli" z libanonského území, které sami léta okupují a Albánci v Kosovu prudí od nepaměti www.eurabia.cz/PrintArticle/216-genocida-o-ktere-svet-nevi-a-vedet-nechce.aspx Navíc Srbové byli nejrozhodnějšími odpůrci nacismu, na rozdíl od všech vámi vyjmenovaných separatistů, kterým se při secesi dostalo od federální vlády i ozbrojeného odporu (něco podobného provedl r.1861 v USA oslavovaný Lincoln).

0/0
4.2.2008 15:04

František Koudelka 4.Kyju

Re: Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

To víš blbě, Izrael vrátil Libanonu nárazníkové pásmo dlouho před únosem vojáků. Vojáci byli na území Izraele a stejně je Libanon s Izraelem ve válečném stavu od roku 1948, kdy se hrdině přidal k ostatním zemím s cílem vymazat Izrael z mapy světa a od té doby nějak neměl čas uznat Izrael a uzavřít s ním mír.

0/0
4.2.2008 15:38

Montaigne

Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

a když jsi malý hloupý Bondíku moc velká fajnovka a příměr s Izraelem ti nevoní, tak ti dám jinej.  Kurdové mají na území, na kterém od nepaměti žijí, také početní převahu a chtějí vytvořit vlastní stát. Vzali stejně jako kos.Albánci zbraně do rukou a začali válčit. Tady ovšem, ouha, zčistajasna, jejich práva (na rozdíl od kos.Albánců ) neplatí a jsou dokonce i letecky bombardováni i jinak tureckou armádou už dávno decimováni  Proč? Nečekám, že bys na to tupý Bondislave007 přišel vlastní hlavou, tak ti to řeknu: protože Turecko je součást NATO, šlape podle amerických not a jako takové je územně nedotknutelné, ehm, že?:-P

0/0
4.2.2008 15:37

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

Copa copa, do řiti nakopaný Monténěk nám od Izraele radši horempádem utíká k jinému tématu? ;-D

Nastuduj si, s kolika okolními národy Turci v uplynulých 20ti letech válčili, pak možná i tobě dojde, že tady ti to srovnání zase drobet kulhá. Že Kurdové v Iráku už dávno "šlapou podle amerických not" a přesto svůj stát pořád nemají, to už ti to seno v hlavě nebere vůbec, žejo? :-) 

0/0
4.2.2008 15:57

Montaigne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

ty můžeš Bondislave do řiti nakopat tak maximálně svého spolusoukmenovce a US spolusvazáka teplého Růžena Pilátovou! A ještě ti za to poděkuje!;-D

0/0
4.2.2008 16:30

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

Panejo, ta záplava zničujících argumentů. ;-D;-D

Nevím, komu všemu je Pink spolusoukmenovcem, ale vím docela přesně, kdo je jeho nejčastějším zdejším spolulaškovníkem. :-);-)

0/0
4.2.2008 16:54

Montaigne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Americký komsomolec Mirco 1

Na triviální otázky jako proč mohou Židi použít proti terirstům všechny prostředky a Srbové ne, proč Turkové mohou bombardovat kurdské vesnice a např. Husajn ne, a do kos.alb.vesnic nesmí vstoupit ani jeden srbský voják,  jsi Bondimíre neodpověděl. Zkus si z hlavy vyndat pohádky o Jamesi Bondovi a pak se ti tam vejde možná i něco jiného, smysluplnějšího!;-)

0/0
5.2.2008 13:14

Pilát

vy v Cesku

uvedomujete si, ze Srbove nechteji mit s Ruskem nic spolecneho a proto zvolili Tadice ?  ;-) 

0/0
4.2.2008 6:00

Hucinak

Re: vy v Cesku

A Pinku, Kamil kdyz  voli, pomuze mu to? At tak nebo tak, stejne te ma...no vis Pinku kde.

0/0
4.2.2008 6:12

objektiv 81

Re: vy v Cesku

Serbs killed around 7 000 Albanians in Kosovo in 1999, 2 000 Serbs were killed by Albanians and around 1 000 others ( Turks, Gypsies, Goranaces ) were killed by Albanians and Serbs. Anyway around hundreds thousands Jews were killed in Germany by Germans in WwII and Jews didn´ t get any german´ s territory. So I don´ t see any reason why Kosovo should get indenpendence. Serbs should arrest people who commited crime, Albanians should do as well. And that´ s all. Kosovo should stay under serbian control.:-P:-P 

0/0
4.2.2008 7:20

sojkal

Re: vy v Cesku

Na toto téma lze parafrázovat starý vtip. "Vy..ali se na východ a ze západu jim přiletí hov.. ". Jen jim tam budou rejdit pátrači po tzv.válečných zločincích. Dobře jim tak. Vlastního prezidenta prodali za nejisté sliby. Nemají teď nikoho. Nakonec možná i Rusové uznají Kosovo.

0/0
4.2.2008 9:26

captain cook

Re: Re: vy v Cesku

Vlastniho prezidenta prodali???? 8-o8-o8-oTadic byl jejich vlastnim prezidentem, zvolili ho znovu..tak co prosim te tak blbe kecas???8-o8-o8-o

0/0
4.2.2008 15:42

Premysl Or.

Schizofrenní politika USA a EU

V dnešní době je ze strany USA a EU vůči Srbsku uplatňována především schizofrenní politika, ktará má jediný cíl - srazit tuto zemi totálně na kolena. Vždyť posuďte sami:

- USA a EU tvrdí, že když Kosovo (správný název: Kosovo i Metohija) vyhlásí samostatnost, podpoří jej,

- zároveň ale dodávají, že nikdy nepřipustí rozdělení provincie na etnicky čistě albánská a etnicky čistě srbské části, které by zůstaly součástí Srbska - jaký obrat oproti předchozímu bodu,

- když Srbové v Republice Srbské - tedy opět na etnicky "čistém území" (v Bosně a Hercegovině) říkají, tak OK, když může Kosovo, tak mi můžeme taky a nechceme být součástí Bosny a Hercegoviny, USA a EU říká V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TO NEPŘIPUSTÍME...

A my, namísto abychom sami vzpoměli na Mnichov 1938, vykřikujeme cosi o právu Albánců v Kosovu na sebeurčení??? (Y)

0/0
4.2.2008 0:07

mtis

Re: Schizofrenní politika USA a EU

Já si na rok 1938 naprosto zřetelně vzpomněl: konkrétně na jistého nacionálně socialistického diktátora, který se rozhodl sjednotit všechny Němce z celé Evropy do jedné říše, taky si dobře pamatuju, co následovalo pak a jak dopadli Němci, kteří po staletí žili v Čechách a provinili se tím, že tomu diktátorovi uvěřili.

0/0
4.2.2008 0:21

nibor

Re: Re: Schizofrenní politika USA a EU

nojo, takže by se toho Albánci měli vyvarovat a nezkoušet odtrhnout území Srbska a Makedonie.

0/0
4.2.2008 8:02

mtis

Re: Re: Re: Schizofrenní politika USA a EU

Pouhých 18 let zpoždění za událostma, to na tebe není až také zlé .... :-):-):-)

0/0
4.2.2008 8:21

nibor

Re: Re: Re: Re: Schizofrenní politika USA a EU

no, jednoduchou odvolávku na roky 1990 a 1991 jsem vcelku očekával, neb hlubší ponor do problematiky asi nehrozí. Paralela kulhá v tom, že zahraniční Němci v desetiletích před rokem 1938 nebyly vystaveni ani stínu genocidy, kterou prožili Srbové v ustašovském státu. Touze po odtržení chorvatských a bosenských Srbů se tedya nedivím.

0/0
4.2.2008 8:38

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Schizofrenní politika USA a EU

Ani já se těm bosenským a chorvatským Srbům nedivím, že nechtějí žít ve společném státě s lidmi, kteří mají dobrou paměť, a jen tak nezapomněli na řádění Mihailovičových četniků v Chorvatsku a Bosně nebo na statisícový masakr u Bleiburgu. ;-)

0/0
4.2.2008 14:15

Pan Navratil

Re: Re: Schizofrenní politika USA a EU

Ty si nepamatuješ, ani jestli jsi byl ráno na záchodě. Násilný vznik ČSR byl příčinou Mnichova.

0/0
4.2.2008 10:03

Montaigne

Re: Re: Schizofrenní politika USA a EU

kdybys tMišpulko Ticháčku nebyl takový ignorant, tak bys věděl, že např. Srbové v Krajině se vzbouřili i proti tomu, že nová  ústava pana Tudjmana, demokrata amerického střihu, nepřiznávala Srbům v Krajině např. volební právo. A že Srbové měli táž práva na sebeurčení stejně jako ostatní národy. Věnuj se raději svým ekologickým traktátům, jestli  na ně ovšem někdo zvědavý!;-D

0/0
4.2.2008 10:45

Železobetonová Krysa

To je všude stejné...

"Hlasovala jsem pro Tadiče, ne že by byl nejlepším kandidátem, ale

protože nechci, aby moje vnoučata ztratila dalších pět let," řekla v

narážce na srbskou integraci do EU důchodkyně Radmila Milovanovičová

při odchodu z volební místnosti v Bělehradu. --- Aktivní důchodci - ti samí dementi, kteří věděli ,že pro nás bude nejlepší socialismus dnes vědí, že pro nás bude nejlepší EU - ať už v Srbsku nebo Česku - a dokud nevychcípou tak se budou starat o naše čím dál tím lepší a světlejší zítřky.... :-©

0/0
3.2.2008 23:56

blekkal

Re: To je všude stejné...

Ehm. Ta druhá možnost bylo Rusko... ;-)

0/0
4.2.2008 0:37

fuozx

pravopis

Vsechny zpravodajske weby pisou srbska jmena spravne s carkou nad c, jen naprosto ignorantsky krupansky idnes to pise s hackem.:-© pry "nejduveryhodnejsi zpravodajsky portal" Rv

0/0
3.2.2008 23:17

Terran

Re: pravopis

ty máš teda starosti!!!

0/0
3.2.2008 23:33

Terran

Re: pravopis

hlavně že ty máš diakritiku OK(Y)

0/0
3.2.2008 23:36

fuozx

obavy

Mam obavy, ze se vysledek oproti odhadum muze zmenit. Tento odhad je zalozen na tom, co rekli lidi pri odchodu z volebni mistnosti. V techto to pruzkumech vzdy dostavaji bolsevici min nez pak je vysledek, Vzpomente si na prvni odhady v roce 2006, ktere rikaly, ze ODS ma 38% a Paroubek 28%. Vysledek pak byl 35:32.

0/0
3.2.2008 23:03

Ahaman

Odhady ještě nejsou výsledky

:-)

0/0
3.2.2008 22:56

medanek

to je

skoda,mohla tam byt  zabava,takhle se zas akorat budou nudit chjo:-P

0/0
3.2.2008 22:50

Jan Žižka z HK

Stejně bude válka se Šiptarem tak jako tak

;-)  Albánci do p....  !

0/0
3.2.2008 22:49

mtis

Re: Stejně bude válka se Šiptarem tak jako tak

Tak šupito presto, utíkej, kanonefutr je vždycky potřeba. :-):-):-)

0/0
3.2.2008 23:35

Najdete na iDNES.cz