Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dětské linky žhaví víc než známky problémy v rodinách

Rozdává se pololetní vysvědčení, dětské linky bezpečí jsou v pohotovosti. Ovšem přestože počet telefonátů vzrostl, známky a prospěch ve škole už děti netrápí tolik jako dřív. Rodiče jim totiž přikládají menší váhu. Krizová centra spíš mnohem častěji řeší problematické vztahy v rodinách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek1979

aha, takže zase rodiče

Ze své zkušenosti mám nějaké povědomí jak to chodí. Nejenže už sem od učitelky slyšel názor typu na co se učit krasopisně psát, stejně na to budou používat klávesnici (dcera okamžitě měnila školu) ale i další věci. Když v pátek třídě dva měsícepo prázdinách nedonesla jedinej úkol, volali sme do školy, a jaké bylo naše překvapení. Slova učitelky, "já vím že děcka nedělaj domácí úkoly, ale o to se nestarejte, já si to ohlídám". A co se stalo? Nic dál nebyly žádnů úkoly. A tak to je se vším.

A děti v první třídě? Určitě je to jen rodičema? Kolikrát rodičovskou přípravu zničí přístup ve školce škoda mluvit.

Nechci vidět co z dnešních děcek vyroste. Když si doma mají plnit povinosti připadají si týraný, tím je krmí taky ve škole. Škola po nich skoro žádný povinosti nechce...

0/0
31.1.2008 13:18

sappho21

Re: aha, takže zase rodiče

Tak on odborník na literaturu je i odborník na školy. Trošku méně lhaní.

0/0
31.1.2008 13:27

Radek1979

Re: Re: aha, takže zase rodiče

Jak jsi přišel na to že jsem odborník na literatur? Jen pro to že sem vyjádřil svůj názor na knihu? Potom pro tvoji informaci jsem odborník na politiku, huziku, film, policii, auta, kola....

A pro po, prosím můžeš upřesnit svoji větu "Trošku méně lhaní." to je dost všeobecné a nedá se proti tomu moc bránit.

0/0
31.1.2008 13:30

moopy2

Re: Re: aha, takže zase rodiče

Jenže on má pravdu..v tom je ten pruser... dneska na to fakt serou i učitelky...neříkám že rodiče jsou vždy u obliga...ale je fakt že to co se na školách děje..je hruza.. nejsou učitelé, mají malé platy... tak to dělá kdo muže..a jak se mu chce!

0/0
31.1.2008 15:02

selmakockovita

Re: Re: aha, takže zase rodiče

Nedávno jsme se kamarádem řešili prohlášení jeho 12 letýho syna.Prý jsou nemoderní rodiče a odpověď toho kluka proč si to myslí:Chcete po mě povinnost-Uklízet si,vysát,vynýst odpadky, UČIT SE.

0/0
31.1.2008 22:25

Tondach

Re: aha, takže zase rodiče

ani tu klávesnici nezvládáte

0/0
31.1.2008 13:29

Radek1979

Re: Re: aha, takže zase rodiče

jo to má opravdu vliv na výchovu dětí Rv 

0/0
31.1.2008 13:32

Akorát

Re: aha, takže zase rodiče

Milý Radku, kde to žijete? Vůbec jste nepochopil dnešní školskou "reformu" ! Učitelky, na něž se tak zlobíte, jen postupují podle jejích nařízení! Po školách chodí školitelky, jež jim zakazují vymáhat z dětí domácí úkoly s tím, že je to proti Listině práv dítěte! To prý má právo po návratu ze školy už na školu nemyslet, ani jeho rodiče tím nesmí být zatěžováni - všechno se má dítě naučit ve škole. Ani úhledné písmo nesmí na dětech učitelky vyžadovat - opravdu ho podle nejnovějších názorů nebudou potřebovat, když mohou psát na počítači. Že jsou díky tomu děti stále línější? Že vůbec nepoužívají paměť? Že ve vyšších ročnících nelze naučit jen ve škole vše, co je předepsáno a pro život potřebné? To je nám, starým kantorům, jasné. Stejně tak to, proč nám tato "reforma" byla od zeleného stolu vnucena, aniž bychom v ní - přesně jako za bolševika - mohli cokoli změnit: Blbci se líp ovládají než vzdělanci, věří politikům i reklamám, nebouří se...Měl jsem své povolání rád,teď se těším do penze.

0/0
1.2.2008 0:01

Radek1979

Re: Re: aha, takže zase rodiče

Je to pěkně napsaný ale tvrdý. Myslím že to stokrát líp vystihuje co sem chtěl říci já.

Já osobně sem zažil učitele kterej se s náma seznámil tak že při první hodině přišel do třídy, zapálil si cigaretu, típnul ji o jazyk... od té doby před hodinou matiky bylo pět minut před zvoněním absolutní ticho. Zažil sem si lítající svazky klíčů, natržený ucho. Vězšinou když si člověk doma stěžoval dostal ještě přidáno. Zažil sem si PANA UČITELE Šíbla (ten co ho nějakej kripl ubodal při vyučování) Člověk neskutečnejch kvalit kterej dokázal přivést a připravit člověka k maturitě a do života.... Teď s  odstupem času jsem za to těm učitelům vděčnej.

Nějak se s tím školním přístupem nemůžu smířit. A pokud někoho slyším jak povídá jen o tom že vše je na rodičích otevírá se mi kudla v kapse. Pokud si člověk uvědomí co ve školestrávil času, musí mu bejt jasný že na výchově i ta škola má moc velkej podíl.

0/0
1.2.2008 7:54

Akorát

Re: Re: Re: aha, takže zase rodiče

Věřte, že je mi v poslední době velmi smutno. Učitel si musí nechat od žáků líbit absolutně všechno - běžně slyšíte :Ty č.....u, vrať se do hrobu! Di do p.....e, ty p...o!" Raději děláte, že neslyšíte, protože kdybyste na dítě sáhl, nebo třeba hodil klíče, okamžitě zvou rodiče televizi Nova a stěžují si - nejlépe hned na ministerstvu. Ze známek z chování ani pětek si děti opravdu, jak článek praví, nic nedělají - na střední školy je vždy vezmou, protože jich je málo a škol mnoho - všechny se chtějí udržet a nepřijít o chleba. Dřív jsem mohl  u č i t , dnes smím jen hlídat a "bavit" děti, aby se nenudily, chudinky. Sdělovací prostředky balamutí veřejnost, jak je nová reforma nádherná. To už tu bylo, reformy jsem za pětatřicet let ve školství zažil již mnohé - všechny jásaly, jak jsou samospasitelné, a všechny zkrachovaly, protože nešly zdola, z praxe, ale od úřednických stolů.. Hodnotit by se měly, až projdou celých 15 let, a ne při zavádění... Nedivte se, potkáte-li vyhořelé pedagogy.

0/0
1.2.2008 9:30

ygor

nadpis

:-©já to ještě nepochopil? vysvětlí mi to někdo?

0/0
31.1.2008 12:35

strycek_Pompo

Re: nadpis

To je jednoduchý. Dětské linky jsou víc žhavé než by se mohlo zdát podle známek problémů v rodinách

0/0
31.1.2008 13:28

Better red than dead

.

proc by mely bejt znamky takovej problem - dneska uz vsichni posilaj mejly...

0/0
31.1.2008 12:21

Maxmilian72

Čeština

Chvíli mi trvalo než jsem pochopil titulek, ale mají to přeci jen v souladu s češtinou, jen trochu kostrbatě...

0/0
31.1.2008 11:24

Ještějednounaposledy

Re: Čeština

Já jsem si také říkal, že název "Více než známky žhaví dětské linky problémy v rodinách" nebo "Dětské linky více než známky žhaví problémy v rodinách" by mi připadal srozumitelnější. Tedy pokud by měla zůstat stejná slova. :-)

0/0
31.1.2008 11:37

strycek_Pompo

Re: Re: Čeština

A co: Problémy v rodinách žhaví dětské linky více než známky

0/0
31.1.2008 13:24

Najdete na iDNES.cz