Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sobotkův hrdinný odboj za 30 káčé

Ó statečný Bohuslave Sobotko, obhájče spravedlivých! Vlastní hruď jsi nastavil, osobní majetek hrozbě exekuce vystavil, abys světu ukázal, že poplatek u lékaře je protiústavní. Nezaplatils za ošetření 30 korun, porušil jsi zákon, vděčný lid tu oběť jistě ocení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Hrdina,

kdyby se takto zbožil a vzepřel celý národ, tak by byla revoluce!

0/0
1.2.2008 22:57

Hrdý Budžes

Pro debatujici - ad vyjadreni nazoru

Podle vas kdyz je muj nazor ze dane jsou prilis vysoke, tak je smim prestat platit?

To beru a doufam ze se za mne postavi pan Sobotka i cela socialni demokracie. Diky.

0/0
1.2.2008 7:32

rezjir

Re: Pro debatujici - ad vyjadreni nazoru

Milerádi se za vás postavíme, až si odkručíte v base. Nechť na Vás i na pana Sobotku samozřejmě dopadne nelitostná, trvrdá, nesmluvavá ruku státu. Být daňovou rebelkou něco stojí. Kulaci za to zaplatili svými životy. Můžete nad sebou začít plakat.

 Ale po smrti už vás čekají samé příjemné věci: Např. socha v nadživotní velikosti, tištěná obrovitým daňovým břemenem.

0/0
1.2.2008 14:49

barbudo

Soudružka svazačka ...

... jistě dostala za uvědomělý článek víc ...

0/0
31.1.2008 18:40

rezjir

Re: Soudružka svazačka ...

Ano to je ještě horší, paní autorka ve jménu okamžiku dehonestuje celý antikomunistický odboj, který právě byl založen na využití principu občanské neposlušnosti. Státní bezpečnost např. mnohokrát upozorňovala paní Ruth Křížkovou, že svými aktivitami porušuje zákony. A ano přesto neuposlechla těchto dobře míněných výzev. V očích naší soudružky svazačky (to jste vystihl dobře) byla tedy paní Ruth Křížková notorickým zločincem, neboť tuším, že při převzetí občansky se všichni závazali, že budou dodržovat zákony.

0/0
1.2.2008 7:16

rezjir

Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

ne-li něco horšího, neboť ve svém článku sama porušuje zákon a šíří poplašnou zprávu:  "Blíží se chřipková epidemie..."  Za druhé napadá právo občana dokonce na nenásilný občanský protest proti  protiústavnímu zákonu. To že nyní občan Sobotka může být za toto porušení protiústavního zákona dopaden, lapen, souzen a odsouzen, to k téfo formě občanské aktivity patří. Je to forma aktivity, která je součástí a musí zůstat součástí demokratické společnosti.  

P.S. To že zákony které mají doplnit ústavu musí být v souladu s jejími základními principy, to je snad jasné. Pokud ústava garantuje právo občana na tajné hlasování, nemůže např. zákon o referendu či nějakého zastupitelského sboru obsahovat paragraf o povinnosti občana hlasovat veřejně.

0/0
31.1.2008 7:26

Helena1

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

No nevím... Uvědomte si, že Sobotka je poslanec má imunitu, je tudíž  "nadčlověk" a dobře to ví.

0/0
31.1.2008 10:15

rezjir

Re: Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

No tak imunita snad jenom znamená, že s jeho vydáním k trestnímu by musela souhlasit Sněmovna. A myslíte snad, že hlasovací válec Trojkolky v tomto případě se zadrhnul.

0/0
31.1.2008 12:20

singlemalt

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

Vyjádření názoru je porušením zákona? 8-o To, že se blíží epidemie přetřásají v mediích pár dní. Předjímáš dokonce, že je zákon protiústavní... To´s presentoval názor politbyra? :-/

0/0
31.1.2008 10:18

rezjir

Re: Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

Tak jak je o to o té epidemii naformulováno, je vše jiné než vyjádření pouhého názoru.

A proč bych nemohl zastávat stanovisko, že ten zákon je protiústavní?

0/0
31.1.2008 12:24

armyshop

Re: Re: Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

Ve vašem vyjádření je to vaše tvrzení naformulováno tak, že je to vše jiné než vyjádření pouhého vašeho názoru  na určitý zákon. Vy si myslíte, že zákon je protiústavní, jiní si myslí, že je ústavní;-D;-D

0/0
31.1.2008 12:51

rezjir

Re: Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

To o té chřipce je konstatováno jako neodvratná událost. A dokonce nevím nic o tom, že by to media několik dnů přetřásala.

0/0
31.1.2008 12:25

armyshop

Re: Re: Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

tak to asi nečtete noviny, neposloucháte rádio a nedíváte se na televizi. Tam to dokonce sdělují dramatickým hlasem. Měl byste je také zažalovat za poplašnou zprávu.;-D;-D

0/0
31.1.2008 12:47

ubuster

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

No to je síla pane kolego: "...právo občana dokonce na nenásilný občanský protest proti  protiústavnímu zákonu..."  Z čeho usuzujete, že zákon je protiústavní ?

0/0
31.1.2008 11:07

František Koudelka 4.Kyju

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

"Za druhé napadá právo občana dokonce na nenásilný občanský protest proti  protiústavnímu zákonu. To že nyní občan Sobotka může být za toto porušení protiústavního zákona dopaden, lapen, souzen a odsouzen, to k téfo formě občanské aktivity patří.  " No je klika, že nemá právo na násilný protest. Sice by ho potom možná zabásli, ale zase by třeba mohl někoho vrámci protestu zapíchnout. On jaksi nelze mít právo na protiprávní jednání. On to může udělat, ale právo na to nemá.

0/0
31.1.2008 12:39

armyshop

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

O kterém protiústavním zákonu to mluvíte? Občan Sobotka může být za porušení jakéhokoliv zákona dopaden a souzen, ale pan místopředseda a poslanec Sobotka nikoliv, proto tady také hraje to divadýlko. Vy jste to nepochopil?8-o

0/0
31.1.2008 12:49

jajaja00

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

Přestaň, až tak hloupý přece být nemůžeš.....

0/0
31.1.2008 18:09

kasavaros

Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

Tak já nevím. Řekl bych, že smyslem podobných aktivit typu Občanská neposlušnost je vymáhání něčeho, co jinak vymáhat nelze. V tomto konkrétním případě bych asi měl počkat na verdikt ústavního soudu a kdyby ten poplatky zrušil, vymáhat je zpět; kdyby je nezrušil, tedy pak teprve by bylo namístě - když už jsem odhodlán jít i proti zákonu - přestat platit. Což je ovšem přesný opak toho, co pan Sobotka deklaruje.

((Oprávněnost Občanské neposlušnosti je samozřejmě druhá otázka, kterou by bylo třeba posuzovat s jinými argumenty; momentálně rozebírám důsledky uznání její oprávněnosti.)

0/0
1.2.2008 15:30

rezjir

Re: Re: Paní autorka si dělá ze čtenářů legraci

Beru vaší argumentaci.

0/0
1.2.2008 21:07

Najdete na iDNES.cz