Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Terezčin vztah s otcem se lepší, do léčebny nemusí

Terezka Smutná nebude muset zpět do léčebny. Desetiletá dívka, na jejíž výchově se nemohou rozvedení rodiče shodnout, se od začátku ledna stýká každou sobotu s otcem. Vztah zdaleka není ideální, ale mírně se zlepšil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bývalý volič ČSSD

Terezka pochopila přání matinky,

že když přežije hodinu v cukrárně s otcem, tak se vyhne mnohem větším nepříjemnostem. Že když se na hodinu podvolí cizí vůli, bude to mít pro ní výrazný prospěch. Co mi jenom taková průprava pro život  připomíná?

0/0
30.1.2008 20:21

_m-

Re: Terezka pochopila přání matinky,

:-/R^

0/0
31.1.2008 9:14

slidic

Terezka je již navždy zkažená matinkou,

syndromem PAS (vštěpená nenávist k druhému rodiči). Až vyroste a bude mít sama dítě, bude se celý děj opakovat.

0/0
30.1.2008 20:01

nonick2

Bať! Tož Terezko držíme do Bělehradu palce!

;-D

0/0
30.1.2008 17:13

Sid2007

Ledy FEMINIZOVANÉ, EXkomunistické justice se POSOUVAJÍ

Naše justice je - jako DĚDICTVÍ KOMUNISMU - oproti Západu asi 3 až 4-krát více feminizovaná.

Obdobně závažný problém je to, že - i 18 let po Sametu - je justice, v demokratických zemích nejdůležitější ze 3 státních mocí, stále ze 70% obsazena lidmi, kteří tam seděli a rozhodovali již za komunismu.

Představte si, že by exekutiva (vláda) nebo legislativa (parlament) byly v takové míře stále obsazené stejnými lidmi jako před roke 1989. To by nikdo netoleroval, byla by zase revoluce, minimálně nové volby.

Politické strany by měly programově usilovat o rychlou obměnu soudcovského stavu. A Klaus si uvědomit, že je lepší nezkušený, ale polistopadový soudce Pavel Langer, než "zkušená" exkomunistka, 55-letá soudkyně.

0/0
30.1.2008 17:10

zbynek._s

Re: Ledy ? NEBUDEME ŽIVIT PARAZITY!

Hlavně je třeba stav justice neodkladně snížit. Na 100 tis. obyv. máme 3x víc soudců, než jiné státy Evropy, např. Francie. Přiznal to soudce Jirsa, který si nedávnou uřízl notnou ostudu a zesměšnil soudcovský stav tvrzením, z jehož kontextu vyplynulo, že prý měl ing. Jiří Fiala komusi ukousnout kus ruky.No, na takovou blbost může přijít jen komunistický soudce.Takhle lhát také mohli před internetem mikoliv dnes! Naštěstí víme, jak je předseda soudcovské unie "básnivý": Asi jako baron Prášil. Oravdu, že dělá soudcům ostudu!

0/0
30.1.2008 21:10

_m-

Nejsem si úplně jistá,

jestli se zlepšuje vztah Terezky k otci. Spíš si myslím, že poměrně inteligentní holčička pochopila, že to je jediné řešení jak mít klid od soudů a léčeben. :-/

0/0
30.1.2008 17:05

zbynek._s

Re: Nejsem si jistá... Přemoudřelá paní

Vážená paní, po létech devastace dcery matkou snad znáte nějaký jiný působ "nabývání " vztahu, než vzájemný kontakt a interakci, které beztoho ty dlouhé roky český  stát fašoidně bránil?

Jste opravdu přemoudřelá. Napřed musí být zajištěn ten kontakt a pak se může něco vyvíjet, hje vám to už jasné, vy feministická vědmo?

0/0
31.1.2008 7:09

_m-

Re: Re: Nejsem si jistá... Přemoudřelá paní

8-o

Byl byste k smíchu, kdybyste nebyl k pláči..........

0/0
31.1.2008 9:13

helfi

Kde je ochrana práv dítěte?!

iDnes myslím nedodržuje zákony, nebo přinejmenším zásady novinářské etiky !!!

Proč neustále zveřejňujete fotky té holčičky? Proč máme stále vídat jenom jí? Nechápete, že nahráváte na smeč šikaně? Proč ke článkům nedáváte obličeje jejich dospělých rodičů, kteří se nedokází domluvit a trápí vlastní dítě??? Těm by to mohlo trochu prospět, kdyby si na ně ukazovali lidé v tramvaji.

0/0
30.1.2008 16:02

zbynek._s

Nedohodu nezpůsobili oba rodiče, ale jen matka

Buďme upřímní:Nedohodu nezpůsobili oba rodiče, ale  jen matka. Tu dlouho soudxy podporovaly, soudce  Sládek to pak správěn  prohlédl. Přeji ostatním soudcům, ale zejména soudkyním, aby byli objektivní jako Sládek.

0/0
30.1.2008 15:03

cassul

No vida, dohoda se rýsuje

Matka bude dodržovat soudní rozhodnutí, otec bude vídat dceru. Škoda, že se rodiče nemohli dohodnout hned, aby soudce nemusel přistoupit k drastickým krokům. Tyhle spory odnese dítě vždycky.

0/0
30.1.2008 14:24

EWCZ+

Re: No vida, dohoda se rýsuje

Takze jestli clanku dobre rozumim, tak se dcerka prestala vzpouzet navstevam otce, protoze pochopila, ze jinak se ze sparu soudu a psychologu nedostane a navic ji budou kazdou chvili strkat do nejake lecebny.  Tak tomu opravdu rikam podstatne zlepseni vztahu, kdyz uz se aktivne nebrani, ale bere to jako povinnost. :-/

Coz kdyby se podobna metoda aplikovala i na rozvoduchtive manzele? Nemate se radi, tak budete zavreni do lecebny, dokud si zas jeden druheho neoblibite. Vsadim se, ze by to fungovalo taky.

0/0
30.1.2008 16:59

zbynek._s

Re: Re: No vida, dohoda se rýsuje

Jistě.Zvláště když si u sňatku slibují věrnost.Je třeba jim připomenout, že je to smlouiva jako každá jiná a plácání o citech musí stranou.Napřed  závazky a povinnosti, to je snad jasné. Teprve komunisté a jejich soudy s psychologickými nohsledy se pustili do mástrování lásky a pod.

Vše jen proto, aby udržely ženy v práci a měli jejich produkci i daně.

0/0
31.1.2008 7:12

Najdete na iDNES.cz