Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Předvoláme všechny vaše „osoby blízké“, hrozí řidičům policisté

Policie by se ráda zbavila takzvané osoby blízké. O ní často provozovatelé aut tvrdí, že seděla za volantem v době spáchání přestupku. Záměr zlikvidovat ji ale naráží na české právo. Svitavští policisté proto hrozí, že předvolají k výslechu všechny blízké, o kterých mluví zákon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jeza

Proč to tu vůbec řešíte?

Slušnému člověku přeci svědomí nedovolí se zbaběle vymlouvat na nějakou osobu blízkou. Někdy člověk prostě spěchá a překročení rychlosti přece není něco tak závažného. A když už mě při tom chytí tak ještě lhát? No nevím - my jsme přeci slušný národ, nebo ne?

0/0
11.12.2008 18:50

bindy

Re: Proč to tu vůbec řešíte?

A co když nejde o výmluvu a skutečně řídila osoba blízká? Nezavání Vám udávání členů rodiny minulým režimem?

0/0
12.12.2008 12:13

mala_panda

ono by stacilo aby ti lenosi

zavedli zakon ve smyslu do vyreseni prestupku se zabavuje auto a hned by bylo po osobach blizkych :) 

0/0
11.12.2008 16:25

Martin5412

No a co

No a co když uvedu : "řídila osoba, která mi není blízká, ale její jméno odmítám uvést, i když je to moje povinnost. " Za odmítnutí uvedení řidiče žádné body nejsou, tak co můžou ?

0/0
11.12.2008 15:14

Lajtnant

Re: No a co

potrestají tě za podílnictví. Znát pachatele trestného činu nebo přestupku a odmítnout ho uvést policii nebo soudu je sám o sobě přestupek. Pokud bys to formuloval takhle, tak nemáš naději

0/0
11.12.2008 15:56

KarlKubrt

...jedním slovem :

...opravdu kravina a technicky neproveditelné:-P;-D;-D

0/0
5.2.2008 1:10

kolacos

klasika , zase budou buzerovat lidi ale tam kde je potreba

aby neco udelali tam maji stazeny zadky viz clanek jak osvobodili dnes toho vezne , tam jsou opet bezradny , proste co policajt to tupec;-D;-D;-DR^

0/0
4.2.2008 18:59

Babul

Re: klasika , zase budou buzerovat lidi ale tam kde je potreba

Koláčku, ty tomu všemu tak rozumíš... Jak ty to děláš? Ty musíš mít bab...

0/0
4.2.2008 22:12

5alfa

2 libienski

Abychom po Tvých výlevech zase zašli na prapočátek... Tak a teď zkus tedy Ty napsat paragraf, o kterém někteří právníci povídají, že existuje. A to konkrátně "v zákoně je zmínka, kdy tyto explicitně vyjmenované vztahy nemusejí platit".

Stačí jeden link, který zákon v institutu blízké osoby v českém právu dovoluje (a za jakých podmínek) opomenout "poměr rodinný nebo obdobný".

Možná to bude jednodušší, než Tvé "chytré teplé řeči" v mnoha odstavcích. To si nechej do klubu navečer, pokud máš takovou potřebu.

0/0
4.2.2008 15:53

libienski

Re: 2 libienski

doktor bota se ti to snažil vysvtlovat na dvou stranách asi 8 x, já asi dohromady 3 x pokud jsem to tedy nevysvtloval Babulovi, není-li už jiné cesty než ti vysvětlovat znovu, tak s cesty raději sejdu.

0/0
5.2.2008 1:09

5alfa

Re: Re: 2 libienski

Ano, Ty i bota jste toho popsali hodně. A těď stačí abyste přestali psát  11x  a zkusili 1x napsat ten paragraf, o kterém tvrdíte, že existuje. Volám po něm skoro týden. Jak  jsem napsal už dávno, jinak vedete pivní řeči. A délka projevů nebývá argumentem...;-)

Tak zkus tedy Ty nebo doktor bota napsat paragraf, o kterém vy už 11x povídáte, že existuje. A to konkrátně takový, kde je "v zákoně zmínka, kdy tyto explicitně vyjmenované vztahy nemusejí platit". Mám na mysli explicitně jmenovaný "rodinný nebo obdobný poměr". Bota po tomhle z cesty sešel, Nyx poznamenat nakonec "poměr pochopitelně platí". Takže dej tu odkaz Ty na něco, za co se biješ jak poslední lev a já pochopím. Jinak bude lepší, když sejdeš, pivní řeči jsou nezajímavé... :-P

0/0
5.2.2008 9:05

TomášMarný

....2

Nevím, jak kdo se tady díváte na morálku, ale když to dovedu do krajnosti, lidé vždy takovými lidmi, kteří nechtěli nést odpovědnost za své jednání, pohrdali. Co třeba nazi po válce, kteří se hájili: já nic, já vraždil, protože jsem dostal rozkaz, nebo co lidi, kteří se vyhýbají nástupu trestu po pravomocném rozsudku, jako je Pitr, nebo chlap, který srazí kluka a odveze ho umřít do lesa, takoví lidi Vám jsou sympatičtí? Takovým fandíte? A když se vy pak vymluvíte na někoho blízkého, že on je viníkem dopravního přestupku, není to podobně nemravné? 

0/0
4.2.2008 15:20

wcbaba

Re: ....2

Bydlíme na vesnici, kam nejezdí veřejná doprava ani zde není obchod, máme jedno auto každý den vyjede několikrát po stejné trase do města. S dětmi do školy, ze školy, do obchodu, na úřady, na poštu atd. jako řidiči se střídáme 4 jede většinou ten kdo má zrovna čas a Ty si myslíš, že třeba po 2 měsících jsem schopná říct kdo řídil v ten konkrétní čas? 

0/0
4.2.2008 18:50

Babul

Re: Re: ....2

To sice vědět nemusíte, ale pokud je dokumentován přestupek řidiče vašeho vozidla, tak proč to tedy hrdinně nezaplatíte??

0/0
4.2.2008 22:16

bindy

Re: Re: ....2

No pokud je ze snímku z radaru patrné, že jste auto řídil Vy, tak není co řešit. V takovém případě výmluva na osobu blízkou nepomůže. Problém nastává v případě, že jasně poznáte, že osoba na snímku je jiný člen Vaší rodiny, partner, syn, kamarád, apod.

Tato osoba pokutu nezaplatí, pokud Vy při podání vysvětlení neudáte její totožnost. Takze nezbývá než se popasovat se svým svědomím a buď všechno zatlouct nebo udat bližního svého a pak jsem zvědav, jak mu to vysvětlíte.

Další možností jak z toho ven je zaplatit pokutu sám. Jaký to má ale smysl - jste nevinen a platíte.

0/0
12.12.2008 15:27

TomášMarný

....

Např. jestli jsem vlastník vozidla, tak mě k mému vlastnictví váže ze zákona nějaká povinnost a když jsem povolán k podání vysvětlení, pochybuji, že mi pomůže odmítnutí podání vysvětlení, jak tady někdo odkazoval na stránky d-fens. Ten policista (nebo úředník, já nevím, jak jsou teď ty kompetence rozděleny) mě předvolal vlastně v mém zájmu - proto, abych své jednání nějak omluvil. To, že odmítnu vysvětlení podat, neříká nic jiného, než že k tomu nemám na svou obhajobu co říct a odejdu s pokutou. Tím, že nepodám vysvětlení, neříkám, že jsem přestupek nespáchal. Ani policista nemusí hledat další viníky. Proto ten rozmach "osoby blízké", protože tak jasně říkám, že VÍM, kdo přestupek spáchal, jen ho nechci označit; sám sebe tím ovšem označím za nevinného.

0/0
4.2.2008 15:20

TomášMarný

jéje to je příspěvků!

já myslel, že už to skončilo a tady se stále živě diskutuje... já si dovolím, ještě taky jeden. Stále dokola se tady přestřelují ti, kteří si myslí, že policajti jsou tady na to, aby se podkopávala jejich autorita jako mužů zákona a pak jsou tady ti (k těm se řadím i já), kteří správně chápou, že policajti jsou tady od toho, aby honili grázly a strkali je za katr, nebo jim aspoň dávali pokuty. Věřím, že to je ambicí všech, nebo aspoň většiny policajtů a jsem dalek takového uvažování, že jejich touhou je zbuzerovat slušného občana. Neříkám, že mám s policajty jen dobré zkušenosti, přesto si myslím, že mají mít respekt.

Co se týká přemětu diskuze. Opět zopakuji, že institut "osoby blízké", resp. odkazování se na ni, souvisí pravděpodobně s benevolencí policistů, kteří místo toho, aby šli důsledně za svým, tak možná z pohodlnosti tyto přestupky odkládali a tak se rozmohlo její zneužívání. Myslím si, že většina těch návodů, jak tady byly uvedeny by v praxi nebylo možné použít.

0/0
4.2.2008 15:04

redakce.idnes

TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA KLAUSE PODÁNO

V pondělí 28.ledna 2008 v poledne bylo podáno na Václava klause s manželkou trestní oznámení, které se týká převodů pozemků v Libni za netržní cenu z majetku Hlavního města Prahy. Bylo tím v červnu 2005 porušeno usnesení Zastupitelstva hl.m. Prahy č. 45/37 ze dne 12.9.2002. Kromě manželů Klausových bylo podáno toto trestní oznámení rovněž na 4 osoby z Magistrátu hl.m. Prahy, mezi nimiž je i primátor MUDr. Pavel Bém. Další osobou označenou v trestním oznámení je JUDr. Ivan Přikryl. Text trestního oznámení je dostupný na požádání na adrese : m2008@volny.cz. Trestní oznámení má celkem 9 stran textu a dalších 101 stran v příloze. Je tam řada dokumentů dokládajících nelegálnost majetkových transakcí jak s pozemkem, tak i s pořízením bytů.

0/0
4.2.2008 0:18

pius99

Re: TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA KLAUSE PODÁNO

ale média mlčí a mlčí. Pan Klaus a zloděj ? No to né, to je hrozné nedorozumění. To určitě KGB, STB, Mosad ... upekli. Aha tak Mosad ne, ten je teď náš kámoš :-))) Náš ? Kdo je to my ? My na hradě ?

0/0
4.2.2008 7:41

Ruger

PIUS nebo pyj?

;-D

0/0
4.2.2008 11:00

wcbaba

Topolánka taky předvoláte ?

Praha - Brno  s průměrem 150 - to je místy dobrejch 200

0/0
3.2.2008 21:34

pius99

Re: Topolánka taky předvoláte ?

Topolánka néééééé, proboha toho nééééé, on je přece chlap s gulama.

0/0
4.2.2008 7:40

Babul

Pro libienski

Libienski, ty jsi snad v mládí spadl z třešně a rovnou na hlavičku. A nebo se ti to ještě nezahojilo. To by omlouvalo tvoje veškerá vyjádření na této stránce. A docela bych si tě vychutnal, kdybys přišel podávat vysvětlení "za někoho". Komiku.

0/0
3.2.2008 13:27

libienski

Re: Pro libienski

No už tady se tady pár fízlů kasalo a zatím vždycky ztichli.... Přestupkové řízení totiž není holubník a důkazní břemeno v něm zatím ještě naštěstí nese policie a na ní je zda shromaždí dostatek důkazů. Viz. zmíněná judikatura nejvyššího soudu.

0/0
3.2.2008 15:45

kolacos

Re: Pro libienski

klidek svestko, smir se s tim ze proste dokud se nehne se zakonem tak na osobu blizkou nemas  v prestupkovem rizeni;-)R^

0/0
3.2.2008 16:17

Babul

Re: Re: Pro libienski

Jenom klídek, hoši. Odmítnout uvést řidiče je vaše právo, to vám nikdo nebere. Jenomže odmítnutí je v podstatě přiznání. A správní orgán to i tak posoudí. Tak zdar, hodně úspěchů na silnici a následně při projednávání. Vaše švestička modroučká s kloboučkem bílým.

0/0
3.2.2008 16:26

libienski

Re: Re: Re: Pro libienski

Odmítnutí podání vysvětlení je naše zákonné právo a nemůže být proto na nás pohlíženo jako na pachatele:-) Odmítnutí rozhodně není přiznání a to ani "vpodstatě". To si může myslet pouze fízl, ale naštěstí mu to většinou už i jeho nadřízení rychle rozmluví...

0/0
3.2.2008 16:29

Babul

Re: Re: Re: Re: Pro libienski

Aha, hlavička pořád bolí... Napiš mě upřímně, kolik jsi už takových jednání absolvoval? Kolik máš bodů v kartě? Kolikrát tě vůbec policajti přichytili nebo kamera zachytila??

0/0
3.2.2008 16:49

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Pro libienski

Kolik mám bodů vpravdě nevím, protože když jsem se to pokusil naposledy zjistit, tak jsem to po 3 hodinách čekání na oddělení dopravně správních agend vzdal. Ale jednou jsem zaplatil pokutu na míst za jízdu po trampásu, tak myslím budu mít 1 bod dolů.  Po trampásu jsem jel v noci, protože za trampatníkem stála dodávka a mě chytala policejní felicie. Měl jsem v autě kolegyně, takže jsem ani neprotestoval....Do chvíle než mi policista po 15 minutách mého prověřování před kolegyněmi žoviálně sdělil, že nepředpokládá, že po tom incidentu z roku 1998 pil alkohol, takže po mě nebude chtít "foukat". To  mě teda dožralo, protože v kartě řidiče žádný takový přestupek veden nemám a moc mě zajímalo, jak se onen indiskrétní fízl tuto informaci vůbec dozvěděl? Kdo mu ji dal a jak je možné, že ji vůbec před svědky použil. Jinak mě jde hlavně o placení pokut za odtahy a parkování.....Kamery se mě asi netýkají, protože rychle ve městě nejezdím a o přestupcích odhalených na místě tady není řeč.

0/0
3.2.2008 16:56

Babul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro libienski

V kartě máš vyznačeny všechna závažné přestupky od doby, kdy máš ŘP. Takže jsi musel mít nějaký alkoholický nebo jiný problém v r. 1998. Já bych ti však fouknut dal vždycky, byla to profesní chyba policajta, stejně tak, jako jeho indiskrétnost. Tu informaci, co máš už v kartě, policajt dostane vysílačkou při ověřování tvé identity. Možná jsi trochu před kolegyněmi machroval, tak ti to tímto vrátil. Odtahy a parkování  - dnes už je to drtivou většinou záležitost městské policie. Jediná rada - parkuj jenom tam, kde to máš povoleno.

0/0
3.2.2008 18:01

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro libienski

Dobrá rada nad zlato, díky;-)

0/0
3.2.2008 22:49

Babul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro libienski

Čau.

0/0
4.2.2008 22:19

libienski

Pozdravuju Svitavské:-)

Mocně doporučuji používat jiný fígl a sice se soudruhům policistům odmítnout vyjádřit se zcela. Čili Vaše výpověď nebude znít: odmítám podat výpověď podle paragrafu s odazem na osobu blízkou. Text navržený k zapsání u vyšetřujícího policisty bude znít: "odepírám podání vysvětlení". Podpis, konec, nazdar, odchod. Ať už si onen Svitavský policista dumá a dumá, jaké důkazy má shromážděné. Ať dumá o důvodnosti svého podezřen na osobu blízkou......Inu ať tedy začne prověřovat a hledat důkazy. Ať tedy začne pátrat v okolí Vašeho trvalého bydliště po Vašich přítelkyních. Ať prostě koná svou práci, kterou si vybral a koná ji dobře. Odepřením podání vysvětlení poouze využíváte svého nezpochybnitelného práva a žádný policista nesmí říct ani popel! Navíc nijak státnímu aparátu nelžete.... Je třeba pochopit, že důlkazní břemeno zde nese policie (ať už státní či městská) a vše co řeknete může být použito proti Vám:-)

0/0
3.2.2008 8:37

5alfa

Re: Pozdravuju Svitavské:-)

;-D Podpis, konec a basta. Co tedy brání policistovi, aby usoudil, že důkazy jsou dostatečné a poslal pokutu k proplacení - když Ty konec a basta? Ty zase konec a basta - tak zaplať! Nebo k soudu a Ty zase konec a basta a i soud řekne, že důkaz stačí. Ty zase konec a basta a přijde nakonec exekutor. Prostě Konec a basta... Opravdy se nemusíš hájit, pokud jsi nic neprovedl, klidně můžeš nevypovídat a basta...

A nebo jinak, co brání po Tvém "konec a basta", aby policista "začal pátrat", začal dělat svou práci a začal volat všechny dospělé osoby, co bydlí s Tebou na stejné adrese?  Přijdou a buď se něco dozví a nebo ne. Jednou - dvakrát to snad snesou. Pokud tam půjdou potřetí, možná už pak Tvé "konec a basta" způsobí, že nebudeš v kolektivu rodiny oblíben.

Za chyby se platí, a penězi v tom lepším případě. Je na Tobě zda začneš platit penězi, nebo časem svým a časem svých příbuzných...

0/0
3.2.2008 12:16

libienski

Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

Ty seš snad fízl nebo terorista. Žijeme v právním státě, kde jsme si před zákonem rovni a uplatňujeme před ním práva, která nám poskytuje ústava. Popořadě. K usvědčení ze spáchání přestupku jsou zapotřebí důkazy. Pokud policista nějaké má pak na základě těchto důkazů může a) udělit sankci b) postoupit případ správnímu orgánu (většinou dopravnímu odboru magistrátu nebo pověřené obce) nebo pokud dostatečné důkazy nemá případ odložit. Pravda nic mu také nebrání "rozjet" vyšetřování a např. k vůli špatnému parkování obeslat celou rodinu za účelem dokazování. Úvaha zde uvedená, že 100 předvolaných členů mého příbuzenstva se dostaví a nebude požadovat úhradu nákladů spojených s podáním vysvětlení (neexistuje totiž jediný důkaz, pro jejich podezření se spáchání přestupku), je lichá. Dá se tedy dovodit, že postup policie by byl v tomto případě neadekvátní a stál by ji dost prostředků hlavn v souvislosti s očekávaným výnosem do 2000 Kč. 

0/0
3.2.2008 15:56

Babul

Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

Musím i na toto zareagovat. Po obeslání tvé rodiny - doložitelně - musí přijít a to v jejich vlastním zájmu, protože byli tebou označeni jako pachatelé přrestupku s tvým autem. Nedostaví-li se bez dostatečné omluvy, mohou být sankcionováni, což je zase vývar do státní kasy. A o jejich náhradě cestovních a jiných výdajů nehovoř, nedostanou nic, protože byli pozváni k podání vysvětlení v jejich vlastním zájmu.

0/0
3.2.2008 18:12

libienski

Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

Právě o tom vlastním zájmu se dá s úspěchem pochybovat. Vzhledem k neexistenci kolektivní rodinné viny totiž nemá policista právo předvolat k podání vysvětlení někoho bez relevantních důkazů. Odepření podání vysvětlení dle příslušného paragrafu není žádný důkaz, který by zavdával někomu přičinu předvolávat kohokoli kamkoli.

0/0
3.2.2008 22:52

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

Proč hned policajt a proč terorista? Pokud budou mít fotku Tvého auta se 130 v obci a Ty budeš mázlej "skoro k nepoznání" tak pokud "opravdu nic neřekneš", tak to dají k proplacení a pak třeba k soudu a pak k exekuci... Pokud využiješ institutu nevypovídat podle patřičných paragrafů, je na nich co s tím udělají. Možná odloží, možná začnou pátrat dál

Třeba tedy předvolají rodinu - resp osoby blízké. Pokud jich máš 100, pak blahopřeji, ale když k nim počítáš Kačera Donalda, tak neboj, toho předvolávat nebudou.  ;-D

0/0
3.2.2008 23:45

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

A nikdy neředvolají všechny osoby blízké....protože je nemohou znát a a ni vypátrat:-) Pokud jim sám nesdělím jména. Ale i kdyby vypátrali 60 mých osob blízkých a všechny jim podaly vysvětlení (neodmítli by s odkazem na osobu blízkou), že oni vůz neřídili, tak to stejně nikdy nebude důkaz pro usvědčení ze spáchání onoho přestupku.

0/0
3.2.2008 23:51

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

To nech na nich, co mohou a co ne. Je to jejich právo stejně jako Tvoje zatloukat a zatloukat. Stačí předvolávat osoby, co s Tebou žijí, je jim 18 a více a třeba mají ŘP.

Já - pokud bych měl jít potřetí na úřad kvůli tomu, že syn jezdí jako hovado, seberu mu klíčky od auta. Pokud Ty máš čas a chuť běhej si po úřadech, běhej k notáři pro plné moci a nebo nechej buzerovat své (některé) nejbližší. Je to Tvé právo, já Ti ho neberu.

0/0
3.2.2008 23:59

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

Tak znova, k žádnému notáři nepoběžím, žádný můj příbuzný se na podání vysvětlení nedostaví. Jestli po nich policie bude toužit, ať je zkusí předvést - podotýkám bez důkazů a ať čelí stížnostem, podáním proti zneužití pravomoci atd. Všichni příbuzní se jednoduchým formálním dopisem zbaví své povinnosti vypovídat tím, že k této výpovědi zplnomocní buď mě nebo třeba Mbikha Kivitrhu z Ugandy. To se pak členové Alfa týmu proženou než ho obešlou k podání vysvětlení ve věci přestupku;-D

0/0
4.2.2008 7:32

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské:-)

No vida, takže si pochopil, že s tím notářem a tedy s plnou mocí to byl jen čístý a trapný pokus, tudy cesta nevede. Tys povídal, že osoby blízké Tě zplnomocníš... ;-D

Prostě opravdu to není holubník a tak, jak si to Ty představuješ. Ale to je Tvůj problém. Přečti si první dva paragrafy zákona, co může policie a co musí občan... Pak jsem přijď a zkus zase amatěrsky tlachat. Pak přečti třetí paragraf, jaká máš práva.

To, že co vidíš Ty, že předvolaná osoba na to může hodit beztrestně nevšímáka, není pravda. Bez ohledu na Tvé frajerské poznámky na konci.

Ty máš svá práva a policie (pokud chce) své povinnosti. To co Ty si myslíš, že může a nemůže dokázat nech na nich. Nemusíš jim to ulehčovat, k tomu Tě nikdo nenutí. Ani oni to nemusejí ulehčovat Tobě, pokud to nechtějí udělat.

0/0
4.2.2008 9:33

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské

No jen ať si kucí jedni cajtší zdůvodňují pozvánku mého 91 letého dědy z Valašska..:-) Jen ať ho zkusí předvést milej šikanující poldíček....už i kolegové z místní služebny se mu nato vy....;-D Nevyšetřují totiž vraždu, ale pouhopouhý přestupek proti plynulosti a bezpečnosti v dopravě.... A policii je těmito právy nadána jaksi v přímé úměře společenské nebezpečnosti spáchaného přestupku...Ať tedy kvůli parkování koná jak uzná za vhodné....Já tvrdím, že se zavytím odpadne hned v 1. kole RSC. Po prvním oznámení na spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Pořád se nezabýváš faktem, že policie nemá v rukou k předvolání blízkých ŽÁDNÝ DŮKAZRv:-P

0/0
4.2.2008 14:17

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju Svitavské

Pokud se nedostavíš, tak nevíš, co vyšetřují a jaké vysvětlení chtějí. Můžeš dopadnout jako ten Rambo v BRD, tedy předvolali manželku, ona poznala milenku, ta zaplatila pokutu a frája co odmítl i kouknout na fotku slovy "Polibte mi, neřídil jsem" skončil rozvodem. Boreček pak vysoudil jen omluvu policie, ne peníze.

Důkaz naštěstí není nic, co by muselo přesvědčit Tebe. Tebe přesvědčit nemusí, navíc pokud nebudeš komunikovat a k tomu arogantně. Jsi moula, který nechápe, že můžeš prudit podle zákona - to já nezpochybňuji. Ale ječíš, když podle zákona mohou prudit policajti. Dokonce i když nic nakonec nezjistí, stále mohou prudit - pochopitelně v mezích zákona. Kapišto? To je jedinej Tvůj problém, tohle pochopit, že mohou prudit i když nic nakonec nemusejí zjistit. 

Předvolat jako obviněného bez důkazu nemohou, jako svědka jistě ano. Fotka Tvého auta není důkaz, žes něco udělal, ale důvod, aby Tě jako majitele auta předvolali a trvali na Tvé osobní přítomnosti. To jsou zase jejich práva.

0/0
4.2.2008 15:45

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju S

To jako myslíš, že mě může kdejaká fízlácká buzna (nebo prostě jen fízl evokuje-li ti váraz fízlácká buzna jakkoli "teploušství" či homosexualitu) předvolávat k podání vysvětlení aniž by v předvolání uvedla v jsem-li podezřelý či v jaké věci má být podáno vysvětlení? V takovém marastu žiješ?8-o;-)

0/0
5.2.2008 1:36

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozdravuju S

Ano, pokud mají fotku Tvého auta s řidičem nebo i bez něj, mají právo Tě předvolat k vysvětlení a dokonce mají právo (ne povinnost!!), aby ses dostavil osobně (Ty zplnomocniteli :-)). Jen nesou riziko, že Ti budou muset uhradit náklady.

To jsem napsal? To jsme řešili, co má předvolání obsahovat? Fakt už máš mžitky před očima, co zase uhýbáš, kličkuješ a taháš to jinam? Takže pro Tvou osvětu, podle závažnosti Tě předvolají jako svědka, podezřelého a nebo pro Tebe přijdou a dají Tě do klepet. To nechej na nich. Tvůj případný obhájce jistě pohlídá, že se vše odehraje v souladu se zákonem.

Já žiju ve světě, kdy obě strany mají svá práva a své povinnosti plynoucí ze zákona. Ale Ty to možná od klávesnice vidíš jinak a pokud o právech protistrany NIC nevíš, myslíš si, že žádná nemají. :-P

0/0
5.2.2008 9:20

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozd

Tady nemá debata smysl, kdo si plete předvedení k vysvětlení se zatčením nebezpečného zločince kukláči, je prostě idiot.

0/0
5.2.2008 17:54

5alfa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pozd

Opravdu nema, pokud mas problemy se ctenim a veta: "Takže pro Tvou osvětu, podle závažnosti..." Ti nic nerika? A nebo umis cist a jen nechapes? Pak je to tezky s Tebou diskutovat. Pokud si to pletes Ty, neprojektuj to ma mne. "Podle zavaznosti" jsou tam popsany stupnujici se moznosti, ktere Te mohou potkat. Pokud si to pletes Ty, nepodsouvej to jinejm. V tom bych s Tebou souhlasil, pokud si to nekdo plete, je idiot. :-P

Ale alespon, zes dospel k nazoru, ze "mohou predvolat". To se tedy jevi jako uspech, pro Tebe asi maximum, co dokazes vstrebat. Mej se!

0/0
5.2.2008 22:08

5alfa

Kniha jízd? Mea Culpa!

Po diskusi s kolegy na pátečním pivu mi jeden řekl -  s tou knihou jízd to mají Němci taky. Poněkud jsem znejistěl a tak jsem zapátral. Takže možná jsem si Francii popletl a přidal ji zásluhy, které patří národu se vztahem k pořádku. Pro zvídavé zde vybírám z

http://zpravy.idnes.cz/zaklinadlo-ridila-osoba-blizka-funguje-dyv-/domaci.asp?c=A070905_211509_domaci_ost

Právník Zdeněk Svátek, který se specializuje na dopravu, by se přikláněl k modelu platícímu v Německu. I tam se může vlastník auta vymluvit na "osobu blízkou". Pokud to však udělá, tak mu mohou úřady nařídit, aby i jako soukromník vedl knihu jízd. Tedy si evidoval, komu auto půjčuje. Pokud to neudělá, hrozí mu vysoká pokuta.

0/0
1.2.2008 21:12

libienski

Re: Kniha jízd? Mea Culpa!

A co brání mít v knize jízd uvedené jména jako třeba Lájosz Bácz nebo Radjiv Sinha popř. Alexander Lukašenko nebo Mbiki Abiwaher - Keňa, Aboname 245, Nairobi, Kenya.... To pak budou muset místní asi začít spolupracovat s Keňskou policií:-)))))

0/0
3.2.2008 8:44

Najdete na iDNES.cz