Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Češi vyměřili mrtvým z wehrmachtu „nájem“, zlobí se Němci

Přemrštěné požadavky české strany údajně brání důstojnému uložení ostatků 4 300 padlých vojáků wehrmachtu na chebském hřbitově. Jak napsal list Bild am Sonntag s odvoláním na německý Spolek pro obnovu válečných hrobů, chebská radnice prý požaduje za mrtvé "nájem" půl milionu eur na 25 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

osvetitel

<><><>

Myslim ze se mylis "zahoraku" v tom ze CSR skoncilo v rukach Stalina ,protoze drtiva vetsinna Cechu volila komunisty!Sice je fakt ze v tech jedinych svobodnych povalecnych volbach ziskali komuniste dost hlasu od Cechu,ale jednak to nebyla drtiva vetsinna tech vice mene 40%, a potom se tomu delo hlavne proto ze mlada inteligencia Cechu skocila na spek slibum,ktere komuniste potom nedodrzeli!Samozrejme ze na Slovensku byla jina atmosfera tak se dalo ocekavat ze  tam po te okupaci CSR,bude jina nalada nezli u mnoha Cechu!Napric tomu ale to Slovenske "povstani" bylo organizovane Stalinem a prave prez nej si upevnil sve pozice v CSR jeste pred skoncenim valky!A mimo jine se natom podilel i Slovak Slansky,prezto ze namitnes ze byl od reky "Jordan",ale prece jen Slovak ze?Ale o osudu CSR uz bylo rozhodnuto koncem valky a ostatni vcetne tech lidovejch milicionaru,bylo jen na reklamu jako ze si to vybojoval  lid,prezto ze uz bylo rozhodnuto!A napric tomu ze Slovaci nebyli s komunistu >>>

0/0
28.1.2008 21:08

osvetitel

Re: <><><>

>>> tak "uneseni" jako velka cast Cechu tak "ze zhora" melo Slovensko velky  zajem ,aby nedopadlo jako Hitleruv spojenec a proto slo v pozadi Stalinovi na ruku o nic mene nezli "Klema" a spol.Jelikoz nejsem zadny expert na Slovenskou politiku a pouze pouzivam logicke mysleni z dostupnych informaci,tak je klidne mozne,ze Slovensko ktere po zabrani CSR vyhlasilo samostatnost a bylo de fakto Hitleruv valecny spojenec,melo po valce lepsi sanci nezli Cesi na samostatny stat.Tak budu rad opraven pokud se mylim!!Podle meho nazoru  nemelo na vybrannou a mohlo dopadnout daleko hure!A tudis bych netvrdil ze na tom povalecnem usporadani v CSR meli prevazne vinu Cesi;-)

0/0
28.1.2008 21:23

iDaddy

Nojo, nabídka a poptávka.....

U mě by to šlo za 450.000,-, ale museli by být ve dvou vrstvách. Spodní by mohla mít slevu, ale ne na celých dvacetpět let, tak na deset.

Tak co, plácnem si???

0/0
28.1.2008 16:41

osvetitel

<><><>

Zrovna nedavno tu byl clanek otom ze pry maji nemci ty cechy co udelali ten atentat na "H" nalozene v lihu nebo co?Nebo jejich casti.To me take moc mravne nepripada ,ani to ze do nedavna nemeli zadny hrob!

0/0
28.1.2008 12:19

frankie51

Mrtví vojáci za to nemohou, ale morální právo?

Je pikantní, že práva se domáhají ti, kteří právo sami nerespektovali a všechno zavinili. Kde jsou pohřbeni ti, kteří vyletěli komínem v koncentrácích? Ale protože je neslušné se chovat jako oni, bylo by dobré se dohodnout a nedělat velkohubá gesta a titulky jako v Blesku.

0/0
28.1.2008 12:04

osvetitel

<><><>

Tak jsem tu "venochovi" pred par hodinama napsal aby se uklidnil,protoze tu zdejsi zlobu vyvolalo to slovo "ceska mravni povinnost" ,protoze si myslim ze slovo "slusnost: by bylo mene kontraverzni a jaksi to odtud zahadne zmizelo!8-o;-DTeda vazne nevim co se natom iDnesakum nelibilo!

0/0
28.1.2008 11:42

Ahaman

Ať to udělají za podobných podmínek

jako je to v jiných zemích a bude klid.

0/0
28.1.2008 10:08

redback

Přáteli buďme, dluhy si plaťme !

;-)

0/0
28.1.2008 10:02

barbudo

Re: Přáteli buďme, dluhy si plaťme !

... když nám zaplatí válečné reparace, nebudou muset příští dvě generace pracovat ...

0/0
28.1.2008 12:10

blastula

O mrtvých jen dobře- platívalo

Tady akorát umíme nejdřív  někomu lézt do riti a pak, když samovolně nebo cizím přičiněním uhyne, se silnými slovy svrhávat jeho sochy, symboly  a vyžívat se na hrobech .S mrtvými se  neválčí ! Ať byli  kdokoli, po smrti by s nimi už  mělo být vždycky zacházeno s úctou , i kdyby se za života jakkoli provinili.

Zvláštní je, že celé dějiny jsou oslavou vojevůdců a dobyvatelů,kteří nebyli nic jiného než organizátoři masových vražd. Přestože by si zasloužili "věčné zapomnění" musíme se o nich učit   do alelujá, ale kosti obyčejných vojáků, kteří vždycky musí jít  na befel budeme vykopávat a plivat po nich?

0/0
28.1.2008 9:24

minutos007

Re: O mrtvých jen dobře- platívalo

Co to meleš? Nemci si je můzou odvézt a pohřbít u nich. To má být jen příspěvek na úpravu hřbitova. Mělo by být morální povinností němců postarat se o své padlé....

0/0
28.1.2008 10:05

blastula

Re: Re: O mrtvých jen dobře- platívalo

Jistěže mohou a měli by. Ale pokud jsi to četl, a nebylo to tak moc složité, platilo to všeobecně.Ať už jde o mrtvé Němce, Rusy, mohamedány, židy..nebo kohokoli jiného- po smrti by se je mělo důstojně pohřbít a k pohřebišti mít úctu.Bez ohledu na režim, peníze atd.Kolem kdejaké nablblé "celebrity" se panáčkuje a mrtvé se překládá jako brambory ze skladiště do skladiště.

(jinak pro tvé uklidnění- skopčáky zrovna nemusím)

0/0
28.1.2008 10:44

Kirken

Jasně že máme povinost!

Byla to přece bratrská pomoc německého lidu... Naši němečtí přátelé s tím sjednocováním Evropy sice poněkud předběhli dobu, ale historie jim dala za pravdu. Ať žije Evropská unie! ;-D

0/0
28.1.2008 9:22

_m-

?

V Německu se pronájem za hroby neplatí?

0/0
28.1.2008 9:13

odborar

Samozřejmě, že se musí za hroby platit nájem..

Vždyť ho platí každý občan v ČR a jeho příbuzní. Čemu se německá strana tak diví? Konečně  to jsou její padlí vojáci, které země ve válce vyslala k agresi, tak ať jim konečně umožní po smrti spočinout v rodné hroudě a pochovají si je doma, nikoli v cizině. Za nás tu přece nebojovali, naopak. Tak nechápu, proč bychom my jim tu měli zřizovat hřbitovy. A když už, tak minimálně s nájmem jako všichni občané v ČR, nebo nájmem vyměřeným v Eurech, jako kdyby byli pohřbeni doma ve stejné ceně.

0/0
28.1.2008 8:53

rbursik

opět jsme nepřekvapili

Vzhledem toho, že většina z vás  jsou jen velká němá ústa, Tomu se říká smíření či chcete kostmi mrtvých krmit psi? Chtějí Kelti či Galové peníze za slovanské vyhnání, to určitě nebylo v duchu charty a nezapomeňte na to, že jsme většinou přišly z bájné Rusi. Je mi vás líto jste omezeni svou jazykovou menší vybaveností a tudíž se opíráte jen o to co najdete v češtině. Zkuste BBC stránky a je zajímavé k jakým informacím se můžeze dostat.

Přeji klid všem mrtvým světových válek.

Radim Buršík 

0/0
28.1.2008 7:31

cufir-mufir

Re: opět jsme nepřekvapili

BBC ctu, ale davat tento tendencni platek za vzor ? No ehm, prinejmensim ses tu hezky vyplakal 8-o

0/0
28.1.2008 7:34

Júlinek šíšal

Re: Re: opět jsme nepřekvapili

júúú ... vz jste si také všiml, že od "jisté" doby bbc více prosayuje politiku stranz a vlády? ...:-)

0/0
28.1.2008 7:38

armyshop

Re: opět jsme nepřekvapili

Jo buršáku, vy jste opravdu vzdělanec. Keltové ani Galové nebyli vyhnáni Slovany v tom smyslu vyhnání. Bylo to při velkém stěhování národů, kdy se přesouvaly nejen tyto, ale i jiné národy. Z bájné Rusi přišel kdo? Ta bájná Rus v té době neexistovala. Je mi Vás líto, že máte informace jen ze stránek BBC, na internetu se můžete dostat k různým informacím, ale všechny nemusí být pravdivé.8-o;-)

0/0
28.1.2008 7:35

rbursik

Re: Re: opět jsme nepřekvapili

vzdělanec asi ne,  to by mi neušla myšlenka dobrovolné hry národů škatule škatule hejbejte se. k informacím co zkusit třeba toto taky http://www.auswaertiges-amt.de/www/en/index_html a úrovni BBC? Asi chcete se bavit o klecových lůžkách.

Armadín obchode děkuji vám za školení i jiným zvlášť těm anonymním.

Radim Buršík

0/0
28.1.2008 7:47

Júlinek šíšal

Re: opět jsme nepřekvapili

mno ... voni kelti a galové se "většinou" o své pohřbení postarali sami ... takže tohle přirovnání je poněkud kulhající na všechny údy ...;-(

0/0
28.1.2008 7:36

Montaigne

Opět jsi Burši svými znalostmi

nepřekvapil!:-)

0/0
28.1.2008 7:42

weneto

Re: opět jsme nepřekvapili

Au to bolí. Kelti byli znašeho území částečně vyhnání a částečně asimilováni, Germány. Po svébech a Hemundurech se zde setkalo spoust germánských kmenů Vandalové, Herulové, Rugiové, částečně Gepidi a nakonec Langobardi - ti ustoupili před Avary a Slovany do Itálie- naprosto nechápu Vaše poznámky k tomuto tématu přes tyto šílená přirovnání.

To co jsem zde předestřel je samozřejmě jen malá ukázka o které se samozřejmě může začít někdo hádat a diskutovat nad podrobnostmi. To mu klidně dopřeji,ale jednalo se jen o poukázání nad nesmyslem pana Buršíka - Slovani s Kelty jestli přišli do styku tak jen minimálně ( pokud nebereme záhadné wenety, a tím nemyslím sebe ;-))

0/0
28.1.2008 8:38

barbudo

Re: opět jsme nepřekvapili

... mimochodem, všichni jsme přišli z území dnešního Kazachstánu ...

0/0
28.1.2008 9:01

rui

o co jde?

tak jim je proboha pošlete, ať si je důstojně pohřbí a bude klid !

0/0
28.1.2008 7:15

WIFI

Cena

no mě to nepřijde zas tak moc: 0,5 m eur za 4300 míst na 25 let = cca kolem 120 Kč/1vojáka/rok. To by to chtěli jako grátis, ví vůbec co stojí jen údržba?

0/0
28.1.2008 7:05

Igor1

přišli k nám a chtěli tuhle zemi

My jim jí teď nabízíme. Každýmu pěkně 50 x 50 cm. Co se jim nezdá na tom, že za ni musí zapltit8-o

0/0
28.1.2008 6:53

captain cook

u Pribrami????

"nyní se nacházejí v bunkrech vojenského výcvikového střediska u Příbrami. A tam zatím patrně i zůstanou, píše Bild am Sonntag." Neni to nahodou tam, co chteji Americani postavit ten radar?8-o8-o8-o

0/0
28.1.2008 6:26

prdlaguma

Sranda

Jeste bych jim pridal, at plateji vic, odskodny dali par korun nebo zadny, Hroby tem co zavrazdili u nas zuzili na par pamatniku, ktery navic zaplatil nas stat. Az udelaj kazdymu zavrazdenymu cechovi hrob s pamatnikem, tak pak bych jim to odpustil, ale prijde mi jako neskonala drzost zadat od nas at delame voajkum wermachtu hroby za levno. [>-][>-][>-]

0/0
28.1.2008 2:51

fleret1

Re: Sranda

at platej vic ? Clovece,vzpamatuj se - i to co zaplatili uz cesi rozkradli - chces aby se to opakovalo ? ;-D

0/0
28.1.2008 5:23

kremsa

Re: Sranda

Sebrali jsme jim Sudety. Podle mého názoru je to přiměřené odškodnění za všechno, co nám způsobili, a jsme teď vyrovnaní.

0/0
28.1.2008 6:54

zlababa.dvur

no teda

Reinhard Führer ... to se povedlo :-)

0/0
28.1.2008 1:35

Bůh Nejvyšší (9)

Heydrich s Adolfem v jedné osobě!

0/0
28.1.2008 1:36

venoch

Ze se nestydite

Humus pane velebnosti. U nas je ted vic fasismu, jak v nemecku za valky. To nebyli ssmani, to byli obycejni lidi. Je mi z nas smutno.Kdo demostroval vernost vudci na vaclavaku? Byli jsme to my. Bez ohledu na zverstva spachana za vaky nemci,my jsme taky nebyli cisti, udavacstvi, zavist, pokriveny charakter a ted jeste budene upirat pravo na dustojny pohreb. Jeden prikad za vsechny...asi tyden po valce bylo eskortovano pres 200 slovenskych madaru a nemcu (zeny deti i muzi ) do nemecka, protoze Slovensko se tak vyporadavalo se svou fasistickou minulosti (taky sympatizovali s nemeckem). Jeden nejmenovany vojak je v Prerove z vlaku nechal vystoupit a po asi 10 km pochodu je na kopci nechal vsechny postrilet vcetne deti. Dodnes nebyl potrestan a co me sokovalo, tak obyvatele nejmenovane vesnice odmitli postavit kriz, protoze by to vyvolalavo protinemecke nalady...jak rikam -je mi z nas soufl.:-© 

0/0
28.1.2008 0:53

armyshop

Re: Ze se nestydite

Vy jste asi za války nežil, když můžete říci takovou hovadinu. Jak víte, kdo byli ti vojáci? Myslíte, že zabíjeli jen ss a wehrmacht  že byli svatí? A srovnávat to , že když Němci páchali zvěrstva, tak ani Češi nebyli čistí,  myslíte, že v jiných národech se nenašlo dost takových? Ten nejmenovaný voják, o kterém píšete, byl Slovák a nebyl sám. Jeden z nich se pak stal dost vysokým komunistickým funkcionářem, druhý byl nějaký čas zavřený, pak ho pustili. Ale proč to všechno píšete v souvislosti s pohřbíváním ostatků německých vojáků. Ti vojáci byli pohřbeni, ale německý spolek je vykopal, aby je pohřbil pohromadě. Myslíte si, že bxychom to měli všechno zaplatit?  Za to, že nám v 38 zabrali kus československého území a v 39 nás na šest let okupovali? Kdyby toho nebylo, nebyli by ti vojáci mrtví a nedošlo by ani k událostem, o kterých vy píšete. Tak kdopak by se měl více stydět?

0/0
28.1.2008 7:16

mysak_25

Izrael

Je jediny slusny naarod n blizkem vychode. Kdo tam byl a nejakou dobu zil a uznava nase hodnoty zivita,dobre vi o cem mluvim. V izraely kdyz budete na chodniku slapat na tore,na 99 procent si Vas nikdo nevsimne..Naopak v okolnich statech kdyz budete takto zachazet s koranem,nejspis Vas zabiji. Neni to k clanku,aale j jen k te tragikomicke propagande pubertaku a levicovych komiku...

0/0
27.1.2008 23:44

Bůh Nejvyšší (9)

Moje řeč. Poslal bych je do Palestiny, tyhle řvouny.

0/0
28.1.2008 0:03

denverboy

to ratafa :VZNIK SSSR

ohledne vzniku SSSR jsou zajimave clanky ,-nejlepsi je ,jak malem otocili lod s Trockym u Newfaulandu v Canade,Trocky byl 4 dni ve vezeni,nez prisel zajimavy telefonat z Londyna a mohli pokracovat .,.smer revoluce.na palube tuny zlata z New Yorskych bank.....zepry to cele ,jenze car Alexej kolem roku 1830 odmitl vztoupit do "prvni OSN - seskupeni narodu "a Nathan Rothschild mu to nemohl zapomenout a rekl .ZNICIME RUSKO.a tak se take stalo

0/0
27.1.2008 23:39

denverboy

Re: to ratafa :VZNIK SSSR

tady je ten clanek...13.ledna 1917 -LEV TROCKY -LEON BRONSTEIN- OPOUSTI NEW YORK K VYKONANI REVOLUCE

http://reformed-theology.org/html/books/bolshevik_revolution/chapter_02.htm

0/0
27.1.2008 23:48

denverboy

Re: to ratafa :VZNIK SSSR

hodne zajimave -vrele doporucuji precist

WALL STREET A BOLSEVICKA REVOLUCE

http://reformed-theology.org/html/books/bolshevik_revolution/index.html

0/0
27.1.2008 23:51

ratafakplachta

Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

Parad , Dik

0/0
27.1.2008 23:52

denverboy

Re: Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

rafta ,,nechtel bys pokecat nekdy na skype nebo ICQ?

muj email je....... ninelove4u@yahoo.com   ..posli me email a ja poslu skype nebo Icq....chtel bych si s nekym nekdy podebatovat ,ty veci me moc zajimaji.

dik j.

0/0
27.1.2008 23:56

ratafakplachta

Re: Re: Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

ok, bezim, praca vola

posielam na mail moj skype, icq moc nepouzivam je dost nebezpecne

maj sa a tesilo ma

0/0
27.1.2008 23:59

denverboy

Re: to ratafa :VZNIK SSSR

Kniha od Anthony Sutton - posledni vydani 2001 v USA.

 TO

those unknown Russian

libertarians, known as Greens, who in 1919 fought both the Reds and the Whites in their attempt to

gain a free and voluntary Russia

0/0
27.1.2008 23:54

ratafakplachta

Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

fajn, dikez, nemas cirou nahodou vo worde?

0/0
27.1.2008 23:58

denverboy

Re: Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

nemam to.jen na netu.

tedka ctu ve wordu David Duke - my awakening ,to asi znas.

http://www.europskenarody.info/Moje%20Prebudenie.html

0/0
28.1.2008 0:01

ratafakplachta

Re: Re: Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

an, je to zaujimave

0/0
28.1.2008 0:07

denverboy

Re: to ratafa :VZNIK SSSR

JP Morgan a Rockefellers byli jen poskoci - Rothschildu ...rodine ,ktera ovlada svet do dnesni doby ..a ktere se zasazovala o stat Izrael ..je to totiz jejich dite..-.jejich stat .

0/0
27.1.2008 23:58

ratafakplachta

Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

TAK TO POTOM ASI POZNAS  ZEITGEIST ??? Ak nie tak velmi doporucujem, mimo tej prvej casti je suprovy

0/0
28.1.2008 0:00

denverboy

Re: Re: Re: to ratafa :VZNIK SSSR

jasne,ze znam ...ale ani ten neznamy pan ,co to udelal ,neni ve vsem presny ..

ale je to velmi pekne poslepovane ze znamych video sekvenci a velice jedle je to ;-)

jako ..k pohopeni masy lidu.

0/0
28.1.2008 0:03

Najdete na iDNES.cz