Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pět Doleželových a široká spravedlnost

Zdeněk Doležel je nevinný. To je pro něj jistě krásné a sluší se mu pogratulovat. Pro všechny ostatní je to však obrovský vykřičníkootazník. Buď totiž u nás nefunguje policie a státní zastupitelství, nebo soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honzajaka

Celá ta

věc je tak jednoduchá, že by to pochopil i příznivce ODS, všichni politici mají máslo na hlavě, takže nemohou dovolit aby se něco vyšetřilo jinak by na povrch vyplavaly jejich vlastní průšvihy, že Čunek a Gross má pokoj je jen důsledek této politiky

0/0
28.1.2008 12:52

kremsa

Raději dle litery zákona než dle ducha zákona

Názor pana Komárka je velice nebezpečný. Jakmile soudci opustí literu zákona a budou se řídit "duchem zákona", bude si jej každý vykládat jinak a otevírá se cesta k politickým manipulacím a k zneužívání soudů ve prospěch mocných. Politické zmanipulované procesy za komunistů se vyznačovaly právě tím, že se opustila litera zákona a postupovalo se "třídně". Já jsem pro přísné dodržování litery zákona i za tu cenu, že nějaký Gross nebo Doležel uniknou spravedlnosti. A pokud litera zákona nevyhovuje, tak ať ji zákonodárci změní.

0/0
26.1.2008 7:04

rezjir

Re: Raději dle litery zákona než dle ducha zákona

A navíc pan Komárek vytrhává jednotlivé případy ze souvislostí, kolik procent agendy soudů tvoří výše uvedené kauzy. A základě těchto jednotlivostí vytváří obraz celkové nedůvěryhodnosti ve státní represivní aparát jako  celek.

0/0
26.1.2008 9:36

To je bomba

Re: Raději dle litery zákona než dle ducha zákona

to je hloupost. Právní pozitivizmus (=postupování podle litery zákona) přináší vždy pouze jeden absurdní rozsudek za druhým. Ať už jde o tento případ nebo třeba o já nevím... vyhoštění člověka, který je zde neoprávněně, když víme, že doma jej čeká smrt.

Nebo třeba právním pozitivismem je skutečnost, že kojenci do jednoho roku platí poplatky u doktora, zatímco od jednoho roku už ne. To je přece absurdní.

Pokud ovšem chceme prohlubovat zdejší Absurdistán, tak jen tak dál s právním pozitivismem.

0/0
28.1.2008 11:22

Najdete na iDNES.cz