Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policista skončil kvůli padělání peněz a podvodu v cele

Pracovníci Inspekce ministra vnitra zadrželi ve spolupráci s kriminalisty pražského policistu. Společně s jeho komplicem z Ukrajiny ho podezírají z trestných činů padělání a pozměňování peněz. Údajně spáchali škodu 1,5 milionu korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

raketyr

Stav u policie ČSR s minulostí.

Bohužel, i dnes je u policie ČSR přibližně 20% osob, buducích pachatelů kriminálních činů. Velmi to souvisí se stavem před rokem 1989. Do policie a armády byly vybíráni uchazeči, kteří měli příslušný kádrový profil. Plat a výsady zajišťovaly téměř okamžitě po dokončení studia životní úroveň alespoň 2-3x větší než byl průměr. Skupina těchto lidí zhusta postrádala schopnosti a snahu budovat svůj život na své práci a invenci, protože tvůrčí myšlení je jim cizí. Uvažování v těchto intencích, bohužel, mělo jistou setrvačnost i v době po roce 1989, kdy docházelo k obměně stavu u policie. Cílem takovéto osoby je prostě pouze dostat se tam, vyseděte si výsluhy, získat kontakty a mít, alespoň své jisté. Není u nich motivace typu - ochrana demokrat.režimu, preference morálního a mravního jednání atd. Je to jen  a jen o tom, mít své jisté v relativně neklidné době. Ví dobře, co musí u vstupních pohovorů říkat, aby se tam dostali.

0/0
24.1.2008 12:40

raketyr

Re: Stav u policie ČSR s minulostí.

Je podivné, že mnohých vedoucích policejních místech na úrovni měst nebo okresů, jsou lidé bez odpovídajícího vzdělání. Pokud bychom se podívali na jejich CV, pak je to hned jasnější - obvykle pocházejí z rodin STB, komunistů a policistů, kteří aktivně podporovali "zločinecký" předlistopadový režim. Nejsou zvyklí normálně pracovat a v podstatě stále ještě žijí z kontaktů svých otců a rodinných příslušníků, které reforma policie po roce 1989 nevynulovala. Jediné možné řešení je důsledné a soustavné sledování a postihování takovýchto policistů. Jen tak, si tyto typy osob začnou hledat jiné cesty k realizaci svých představ pohodlného života. Podle mého názoru, protože nemají tvůrčí myšlení, to bude asi dráha organizovaného zločinu, jak místního, tak mjezinárodního rozměru. Jednu věc mají tuto lidé vyvinutou - schopnost střádat informace (kde co zaslechnou) a pak je dobře (podle nich) prodat.

0/0
24.1.2008 12:46

Najdete na iDNES.cz