Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Peníze od čtenářů iDNES.cz a MF DNES pomohou třinácti vozíčkářům. Děkujeme

Celkem třinácti lidem pomohou peníze, které na konto sbírky Pro Martina poslali čtenáři iDNES.cz a MF DNES. Na účtu se sešlo téměř tři čtvrtě milionu korun. To je desetkrát víc, než bylo potřeba na koupi nového vozíku pro Martina Hrůzu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rentrn

Pane neoooone mlčet nebudu

Proč bych měl mlčet nebo se neúčastnit téhle diskuse. Tato diskuse je přesně o tom, že nějaké noviny napíší jednou za rok článek že se pomohlo 13ti postiženým a tím má být věc vyřízená ? Mlčte Vy pane neoooone

0/0
22.1.2008 10:48

ODSakEda

Opravdové pojištění je dafacto také charita!

Nikoliv jen dan zvaná pojištění jako je tomu zatím v čR...:-(

0/0
22.1.2008 10:35

ODSakEda

Zdravotní "pojištění"...

A co kdyby jim pomohlo skutečné zdravotní pojištění namísto současného socialistického zdravotní "pojištění"...?! Dnes jde ještě od komunistů a socialismu defacto o odvod, daně, neb se odvádí povině výpočtem % z příjmů/zisků a zaměstnancům se dokonce strhává z platu! Ceny úkonů a léků nebo i pomůcek jako je vozík pak řídí státá-ministersvo, až po extrémy: hrazený či nehrazený vůbec (vyhláška ála Dr. Rath...)

 Nebylo by lepší vsadit na jistotu-opravdové zdr. pojištění a né na milodary ze sbírek?!!!

0/0
22.1.2008 10:23

ODSakEda

Re: Zdravotní "pojištění"...

Pokračování: U současného "pojištění"... hrozí extrémy, kdy ruční vozík máte sice zadara, ale i na ten je čekací doba a je jich nedostatek! Motorový je pak nehrazený vůbec jako luxus a nadstandart (dle úhradové vyhlášky Dr. Ratha -čSSD, kterou se ODS nepodařilo zvrátit dodnes-není ve vládě sama a v PS nemá ani koalice nad 51%!) a tedy přes 50.000 na něj nemá lecko-tedy Sociální Demokracie vytvořila asociální zákon!

  U skutečného pojištění si zvolíte výšipojistky a tím výši skutečné spoluúčasti a né jen symbolický, nic neřešící poplatek udoktora... Tedy např. zvolím 1.000/měsíc (dnes je minimum 1.400!) a dejme tomu slpoluúčast by bala jen 10% s čehokoliv odkohokoliv a teřba i z coziny! Tedy cena vozíku ručního by nebyla sice 0kč, ale třeba 1.000,- a motorového pak nikoliv 50.000, ale jen 5.000. Platilli by jste si raději 1.500/měsíc, doplatili by jste jen třeba 5% a tedy 500,- kč a elektrický 2.500kč

0/0
22.1.2008 10:32

Stoklas

Re: Re: Zdravotní "pojištění"...

Není pravda, že mechanický vozík je zadarmo a elektrický za úhradu. Každý vozík předepisuje lékař jako kompenzační pomůcku podle diagnózy pacienta. Zjednodušeně řečeno pokud má pacient zdravé ruce je pro něj el.vozík "nadstanard" a musí si ho koupit za svoje , ale pokud má i ruce postižené dostane i el.vozík zdarma. Problém nastane u nejednoznačných diagnóz  -  nebo např. pro děti do 10.let se el.  vozík nehradí.  Pak se to v současnosti řeší přes nadace.

0/0
22.1.2008 10:44

ODSakEda

Re: Re: Re: Zdravotní "pojištění"...

Dobrřééé, nevím toto konkrétně přesně, jsem lajk, politik, ale pochopil jste doufám to o skutečném pojištění, jak je mnohem sociálnější a né naopak?!!! Jak straší levičáci, že je ti jen pro bohaté?! Právě že dnes hrozí extrém, jak přiznáváte: nehrazený vůbec!!!... Tedy chudší na tomít nebude, bohatý ano - levouzadní. U skutečného pojištění by byla jen spoluúčast na cokoliv! Vyberete si pak, na co máte jen pouhý doplatek!, jestli jen a felčara a ruční vozík, nebo na specialistu a el. vozík i se zdravýma rukama. A nebo si myslete na zadní vrátka a paltte vyšší pojistné (namísto třeba 500/ měsíc třeba 1500-2000!) a spoluúčast bude třeba jen 3%!!!:-) Dnes nemáte žádnou volbu, lidi ani nezajímá cena léků, úkonů!!!... Nepodepisují doktorům, co kasírují!!!...

0/0
22.1.2008 10:50

Stoklas

Re: Re: Re: Re: Zdravotní "pojištění"...

Já tomu rozumím a nejsem proti.  Základní veřejné sociální pojištění +  připojištění každý dle své úvahy.   Ale ani toto pojištění není bezproblémové.Pojišťovna taky musí hospodařit a nebude chtít platit všechno.  Jak se připojistí postižení od narození, a jak s lidmi kteří se nepřipojistí? Budeme se pak na ně koukat a říkat je to jejich problém, měli si na to myslet včas? To je podobný postoj jako říkat vozíčkáři, můžeš si za to sám, neměl do toho bazénu skákat, nebo můžeš si za rakovinu sám, mel jsi žít zdravě.  

Nejsem proti, jen chci říci, že je to složitá problematika a nakonec to vždy skončí u peněz. Můžu utratit jen to co vyberu - náklady na přerozdělování.  A spravedlivé to nebude v žádném systému, vždy se najdou pijavice a vždy se najdou lidé pro které to bude nespravedlivé, ale těm právě může pomoci ta charita. I když je jich dnes jen 13.

0/0
22.1.2008 11:13

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: Re: Zdravotní "pojištění"...

Stát má dělat jen rámcovou legislativu a podmínky podnikání v daném oboru! Takjako dopravce musí splnovat to či ono! Tak jako povinnépojištění odpovědnosti zprovozu vozidla kdy pojištovna musí např:

 -pojistit povinně bezplatně, nějaký minimální podíl z celkových pojistek, zatím nevýdělečně činných -tedy: děti, sirotky hlavně!, mrzáky, ale kteým se tak stalo před výdělečnou činností (ostatní se mohlipojistit a myslet si na zadní vrátka namísto házení peněz do beden, za děuky či jiné rozmary!) a přestárlé nemohoucí spoluobčany  a momentáně nemocné!!! (podobně jako při úrazovém pojištění, ale to je spíše spoření!)

- být zajištěny u zajištoven a pojištěny proti úpadku (jako životní poojištovny a cestovky a pod.!)

0/0
22.1.2008 12:15

Stoklas

Pomoc je dobrovolná ....

Kdo chce pomoci, pomůže a kdo nechce ať nepomáhá a mlčí o tom.

Pomáhám, protože chci  pomoct. Když nechci pomoci  nehledám výmluvu, že by měl pomoci někdo jiný ...stát, pojišťovna  ... nebo že si to vlastně ten postižený způsobil sám... když nechci pomáhat tak mlčím a vrším si dál svou hromádku ....

0/0
22.1.2008 9:30

rentrn

Re: Pomoc je dobrovolná ....

Váš příspěvek jsem nepochopil. Já pomáhám a mlčím o tom. Vadí mi ale když se zde dočtu že 13 lidem někdo možná  pomohl a na ostatní tisíce nezbylo nic.

0/0
22.1.2008 9:34

neooone

Re: Re: Pomoc je dobrovolná ....

já nechápu váš příspěvek. pokud pomáháte, děláte to určitě mnohem efektivněji, než autoři sbírky a vaše peníze (pomoc) zajisté uspokojí kompletní skupinu postižených, kterým pomáháte, a to do jednoho. takže o tom, prosím, nemlčte a povězte nám ten recept, jak pomáhat všem.

0/0
22.1.2008 10:08

rentrn

Re: Re: Re: Pomoc je dobrovolná ....

Vraťme postiženým jejich dávky, tím že jim dávky odebereme jim nepomáháme, státní rozpočet neušetří, ale ty nebožáky posíláme do pekel. Všímejme si a pomozme kde je třeba, nedělejme že nevidíme. Třeba i tím, že jim neobsadíme jejich místo k parkování, tím že jim podržíme dveře až budou potřebovat projet, tím že nebudeme tolerovat příživníky kteří nemají na tyhle věci nárok, tím že se postaráme o to aby bylo více rehabilitačních zařízení pro invalidy ne pro simulanty,  tím že budou mít stejná práva jako my zdraví, tím že nemocnice a ústavy budou vypadat jako příbytky pro lidi...., tím že nebudeme mlčet a alibisticky možná pomůžeme 13ti z nich abychom pak mlčeli s pocitem "někam jsem poslal peníze, jsem dobrej"

0/0
22.1.2008 10:23

rentrn

Re: Re: Re: Re: Pomoc je dobrovolná ....

Tím že takového člověka třeba jen navštívíme a zeptáme se ho jestli něco nepotřebuje, tím že s ním půjdeme ven na procházku.....tím že mu dáme na vědomí že žije a že o něm víme.

0/0
22.1.2008 10:25

neooone

Re: Re: Re: Re: Re: Pomoc je dobrovolná ....

já asi chápu, co nám chcete sdělit, ale fakt si nemyslím, že pro tyhle výlevy je místo pod článkem, který prokazatelně několika lidem pomohl ve velmi svízelné situaci. myslím, že je tu dalších 1000 vhodnějších článků pro nadávání na poměry.

0/0
22.1.2008 10:34

Stoklas

Re: Re: Pomoc je dobrovolná ....

Pomoci všem je sice hezká představa, ale není to reálné. Podobně  jako idea komunismu, že všichni budou mít všechno dohromady a budou spokojeni.

Těžko nějaký zákon může ošetřit všechny potřeby nějak znevýhodněných lidí počínaje tělesně postiženými, přes nemocné, imigranty a konče bezdomovcem před obchoďákem.   Sociální stát musí zajistí těmto lidem základní potřeby,na tyto věci přispíváme z daní. Ale pak ještě zbývá obrovský prostor pro individuální pomoc nejlépe od okolí které daného člověka zná a může mu pomoci buď přímo nebo přes nějakou charitativní organizaci která se tím zabývá.

A ta individuální pomoc by měla být ctí a svědomí  každého.

0/0
22.1.2008 10:32

ODSakEda

Re: Pomoc je dobrovolná ....

Pomoc je v časku zatím povinná a nepomáhání  je trestným činem! Neexistuje zde totiž skutečné zdr. pojištění, ale odvod státu jen zvaný "pojištění", počítá se totiž % z příjmu/zisku a rozhoduje o cených (až po extrémy, co není hrazeno vůbec!!!...) na ministerstvu a neplacení je trestným činem. I když jsem tedy hodně majetný, nemám možnost sitřeba platit úkon a léky 100% cenách!...

 Všude kde zdravotnictví funguje je opravdovépojištění a takové termíny, jako nehrazenýúkon, lék , či pomůcka neexistuje! Existuje jen pojem pojištění a toje: dobrovolnépřistoupení na orzložení rizka! Tedy defacto dobrovolná charita! Ceny pak řídí trh a kvalitu služeb diferencujete Vy osobně a neřídí to žádné ministerstvo a proto to funguje!!! Zcen pak doplácíte jen spoluúčast! čtěte níže můj příklad! Dnes v Rakousku jsem četl v každé malé dědině cedulku: ARTZ Je tam doktorů, jak autoservisů a není nutné za niumi jezdit v horečce do okresního města! FDíky skutečnému pojištění a trhu služeb!

0/0
22.1.2008 10:42

ODSakEda

Re: Re: Pomoc je dobrovolná ....

Oprava: čtěte výše!

0/0
22.1.2008 10:43

Pimpil

sbiiirkaaaa

charitaaaaaaaaaa

0/0
22.1.2008 9:07

CuoreSportivo

Nic proti

Jsem samozřejmě pro to, aby se postiženým lidem pomáhalo. Charita (pokud není jen zdrojem kšeftaření, jak tomu mnohdy v Česku je) je výraz vyspělé demokracie a opravdové solidarity. Ale vždy se ptám - co dělá v tomto případě stát, kterému platím gigantické daně? Co dělá zdravotnictví, které ročně spotřebuje více jak 220 mld. Odpověď je viz to co jsem uvedl v závorce - kšeftaří a neúčelně peníze spotřebovává pro osobní blahobyt politiků. :-©

0/0
22.1.2008 8:49

Filosofelita

REDAKCE MF Dnes by mohla udělat sbírku

na tu paní s infarktenm   z Karlových varů, co nemlä před důchodem na   zavolání sanitky a na nemocnici!!

0/0
22.1.2008 8:45

HugoWomaacka

Gratulujeme

Pomohli jste třinácti vozejčkářům a bokem se jistě patřičně nažvejknul i celý realizační team. A manageři v pojišťovně taky jásají, páč ušetřili na plnění a můžou si zvýšit odměny. Jen tak dál. ;-D

0/0
22.1.2008 8:24

neooone

Re: Gratulujeme

co navrhuješ? a nebo raděj radši nic nepiš, páč takového chudáka, jako jsi ty, žádat o konstruktivní nápad, jak pomoct postiženým je házení encyklopedická definice ztráty času.

0/0
22.1.2008 8:59

rentrn

A KDO POMŮŽE TIS9CŮM DALŠÍCH !!!!

0/0
22.1.2008 7:40

neooone

Re: A KDO POMŮŽE TIS9CŮM DALŠÍCH !!!!

co navrhuješ?

0/0
22.1.2008 8:59

rentrn

Re: Re: A KDO POMŮŽE TIS9CŮM DALŠÍCH !!!!

Např.: ať se MF DNES zasadí o to aby odešel ze svého místa člověk, který vymyslel, že postiženým budou odebrány dávky v době kdy budou v nemocnici. V našich "nemocnicích" není kompletní péče ! Ti lidé i nadále potřebují vyprat věci (mimochodem mnohem častěji naž my zdraví) tihle lidé budou vděčni, když se budou moci občas vykoupat, občas se najíst podle sebe a ne aby byli závislí na šlichtě v nemocnici...... Pokud by nějaké peníze v této době přece jen těmto lidem zbyly, určitě budou vědět co s nimi udělat. Navíc tihle lidé musí dneska platit za každou návštěvu lékaře, každý lék, každý den v nemocnici... ten kdo jim ještě vzal jejich dávky na bezmocnost prostě nemůže být člověk.

0/0
22.1.2008 9:26

ODSakEda

Re: A KDO POMŮŽE TIS9CŮM DALŠÍCH !!!!

Přesně tak!

A co kdyby jim pomohlo skutečné zdravotní pojištění namísto současného socialistického zdravotní "pojištění"...?! Dnes jde ještě od komunistů a socialismu defacto o odvod, daně, neb se odvádí povině výpočtem % z příjmů/zisků a zaměstnancům se dokonce strhává z platu! Ceny úkonů a léků nebo i pomůcek jako je vozík pak řídí státá-ministersvo, až po extrémy: hrazený či nehrazený vůbec (vyhláška ála Dr. Rath...)

 Nebylo by lepší vsadit na jistotu-opravdové zdr. pojištění a né na milodary ze sbírek?!!!

0/0
22.1.2008 10:44

Najdete na iDNES.cz