Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zakázat, anebo zbít?

Včerejší zákaz plzeňského pochodu neonacistů plzeňským primátorem lze nahlížet hned ze dvou potenciálně možných úhlů pohledu. První z nich je ten důvěřivý, pohled člověka věřícího ve Stát. Úhlem tohoto pohledu je samozřejmě zákaz jednoznačně pozitivní a přínosný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

punkeer

Alerta alerta antifascista

uz si konecne vy masla uvedomte ze ANTIFA nerovna se komunismus.a kdo obhajuje nacky patri za katr:-P

0/0
19.1.2008 7:47

duhastrecht

Nechat zbít

nějakými levičáckými kašpary, kteří ve skutečnosti nejsou o nic lepší je špatně,  ono totiž autore s AFA je problém, dokud bijí po hubě nácky můžu jim třeba i zatleskat, jenomže, co se bude dít, až přestanou bít nácky a začnou bít po hubě "buržoasní živly", eventuálně "klerofašisty". Tahle radikální verbež má demokracií jako společného nepřítele, dokázali se vzájemně tlouct, ale také účelově spojit, nejen za časů výmarské republiky, spojenectví mezi SSSR a Hitlerem mezi 23.8.1939 a 22.6.1941 bylo velice úzké, naštvaní Rusové dokonce dodnes utajují výtisky Pravdy z oněch dob a sehnat protektorátní Rudé Právo je také unikum, ještě, že jsou na světě strejdové s vášní ponechávat si sem tam noviny se zajímavým textem.

Propagace fašismu a komunismu je propagací hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod, toto již historicky důkladně předvedli obě strany, kde přišli k moci tekla krev a demokracie se škrtla, takže za hajlování i za srp a kladivo do chládku. Zákonně, ne lynčem.

0/0
18.1.2008 17:58

Bandit911

Re: Nechat zbít

Tak antifa neni levicová. antifa je združení ve kterém jsou lidé, kteří nesouhlasí s fašizmem a chtěj proti tomu něco dělat. Kdyby se fakt povedlo antifě všechny nácky vymlátit, což je nemožný a ani se o to nesnaží(snaží se je jenom dostat z ulic a celkově z veřejnosti...), tak by jí většina členů zřejmě opustila a šla by si vesele dál za svým. Tak prosimtě duhastrechte, když nevíš co je to antifa, tak vo nepiš takovýdle kraviny...;-)

0/0
19.1.2008 12:25

hacpat

Re: Nechat zbít

R.A.F. to taky mysleli urcite uprimne :)

0/0
21.1.2008 12:13

sageorg

Tak na co...........

si potom platíme policii?Zrušit policii a budem se liskat na potkání.;-)

0/0
18.1.2008 14:01

czechian

Demokracie v podání JXD

Jako civilizovaná země si lynčování nemůžeme dovolit a policie tak musí zasáhnout proti komukoliv, kdo by při pochodu někoho napadal. Nejsme v Rusku, kde si "konzervativci" napadají homosexuály na ulici a policie jim ještě tleská. Demokratické řešení je okleštit takové demonstrující těžkooděnci a oddělit je tak od okolního světa. A ve chvíli, kdy se něco stane, tak pochod rozdělit na několik malých skupinek a problém řešit s neorganizovanou, roztříštenou skupinkou.

0/0
18.1.2008 13:19

havlord

Re: Demokracie v podání JXD

Já myslím, že JXD to myslel s trochou nadsázky;-)

0/0
18.1.2008 14:42

Dědeček Vševěd

Dotaz

Zajímalo by mě, jestli pan Doležal ještě fetuje ? 8-o

0/0
18.1.2008 9:13

šikovná holka

Re: Dotaz

Marihuanu člověk nefetuje, tu člověk kouří. Možná kdyby si náckové zahulili, přešla by je chuť pochodovat a hrát si na vojáky... Ano, myslím, že pan Doležal trávu hulí...

0/0
18.1.2008 9:28

Mirco1

A stejně jako pod článkem, na který se tu odkazujete...

... Vám Doležal odpovídám: NENÍ.

Vy Doležale jste značně nebezpečný člověk - vy se totiž zasazujete za porušování zákonů. Ono totiž když ti anarchističtí bijci zmlátili nácky, dopustili se trestných činů víme? Stejně tako jako náckové, pokud zbijí koloholi jiného, nebo prostě jakkoli poruší zákon. A policie neměla přihlížet stylem "ať se mládí vydovádí", ale každého konkrétního bijce z kteréhokoli tábora zadržet a obžalovat z trestného činu.

Je vidět Doležal, že vy straníte anarchistům, kteří ovšem jsou demokracii a zbytku společnosti stejně nebezpeční, jako nacisté - nejen v projevech (neúcta k zákonu, agresivita) ale především stejně jako nacisté svou ideologií. Ostatně historie druhé španělské republiky nám dává zajímavou lekci, stejně jako to, když člověk porovná "program" různých anarchistických organizací a směrů s tím, jak zkoušel "novou společnost" zavést Pol Pot.

Takže Doležal, zde nejde o "občany vypořádávající se s nebezpečnou ideologií", ale o dvě nebezpečné ideologie

0/0
18.1.2008 8:00

Mirco1

Re: A stejně jako pod článkem, na který se tu odkazujete...

které si zde vyřizují účty. A jak to dopadá, když veřejnou scénu ovládne násilí dvou ideologií a zbytek společnosti se stáhne s myšlenkou "ať si to vyřídí meiz sebou", k tomu nám dává hezký příklad výmarská republika začátku 30. let.

Samozřejmě vnitřní instinkt člověku jako první vnukne myšlenku, že by bylo fajn zavřít příznivce obou skupin na třeba Strahovský stadion a za pár dní přijít a tím co z nich zbyde posypat zahrádku. Jenže Doležal, tak společnost nemůže fungovat víme? Jsou tu jakési zákony a ty platí kupodivu pro všechny.

0/0
18.1.2008 8:02

kremsa

Re: A stejně jako pod článkem, na který se tu odkazujete...

Plně s Vámi souhlasím. Článek pana Doležala je navíc zmatený. Jemu vadí, že ten pochod nácků byl zakázaný. Co by se vlastně změnilo, kdyby zakázaný nebyl? Ti "bijci z Antifašistické akce" by tam byli tak jako tak. Ale těch nácků by tam bylo víc, asi by byli ozbrojení, té krve by bylo určitě víc a možná by náckové ty páně Doležalovy oblíbené "bijce" přeprali. Tohle by si pan Doležal přál? 

0/0
18.1.2008 8:59

Najdete na iDNES.cz