Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hnusné právo znásilnit ženu

V kulturách založených na dichotomii cti a hanby, jako je tomu v Indii a Pákistánu, spočívá mužská čest v sexuální počestnosti žen a "zahanbení" žen zostuzuje všechny muže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

singlemalt

v čem bylo lepší právo první noci?

0/0
20.1.2008 11:43

Hrustic

Re: v čem bylo lepší právo první noci?

Diskutovat o tom co je vetsi zverstvo je nesmysl !

Dulezite je: co je stredoveka minulost a co drsna soucasnost!

0/0
21.1.2008 21:44

jjumbik

pro danaseda

kavárenské řeči o toleranci jiných systémů, které mají z našeho pohledu pouze relativní barbarství, svědčí o tom, že autora těchto keců pálí dobré bydlo a ani si neuvědomuje, že to, že žije v jiném světě, se muselo kdysi vydobýt. V 19. století i u nás, když dělníkovi v textilce utrhl ruku stroj, musel zaplati zakrvavené plátno..

a pak může dotyčný dansed tady kavárensky kecat o neměnné danosti kultury...;-D;-D

  

0/0
20.1.2008 11:16

DanSed

Re: pro danaseda

O neměnnosti jsem nenapsal ani slovo, každá kultura se vyvíjí, je ovlivňována zvnějšku, třeba i silou, to je přirozené.

Jsme v Kavárně, tak tady si snad mohu dovolit kavárenské řeči, ne?

Mimochodem, když dělníkovi porušením pravidel bezpečnosti práce stroj utrhne ruku, pak jeho úhradu ošetření považuji za rozhodně správnější, než v dnešním systému tak oblíbené záchranné akce hazardujících lidí financované z prostředků všech.

0/0
21.1.2008 12:59

DanSed

Arogance jediné pravdy

Je až s podivem, jak si autor osobuje právo soudit jinou kulturu. A přitom mít zavřené oči před zvěrstvy naší "civilizované" společnosti. Zde se znásilňují milióny lidí mediální masáží nadnárodních koncernů, systematicky měnících chování lidí.

Emancipace žen ve stylu západní společnosti vede k rozpadu párových svazků, prodeje potomstva za ekonomické statky, snižování motivace obou pohlaví ke společnému dílu, likviduje se mezigenerační solidarita.

Nehodnotím, který ze systémů je lepší, nevím to a myslím, že to ani nelze určit jinak než tím, který ze systému přežije. A nemám pocit, že by vítězství systému západního typu bylo již v kapse. Pro mě je nejvyšší hodnotou diverzita, biologická a kulturní, a proto boj proti jiným kulturám pod vlajkou jediné pravdy považuji za škodlivý.

0/0
18.1.2008 23:19

Dr No

Re: Arogance jediné pravdy

Pokud ta jiná kultura spočívá v tom, že si osobuje degradovat jednu polovinu populace na úroveň domácích zvířat, pak nejde o kulturu, ale o barbarství. V případě Islámu ale není tento přístup samoúčelný - přesně podporuje cíl této ideologie, vytvoření maximální závislosti "věřících". Nadřazené postavení mužů je odměnou, která činí Islám přitažlivým pro mužskou část populace, která tím zíkává legitimní právo přinutit ženskou část populace k posušnému podřízení se islámským pravidlům. Zároveň Islám pěstuje v mužské části populace zamindrákovanost spojenou se sexuálními záležitostmi, která vede k fanatickému přístupu k absurdnímu pojmu "mužské" cti. To všechno dělá z muslimů lidi snadno ovladatelné jejich duchovními, slepě se podřizující jakýmkoliv příkazům, které tito duchovní nazvou náboženskými (včetně sebevraždy, spojené s vraždou jiných nevinných lidí).

0/0
19.1.2008 0:45

sud__Urquellu

Jak kdy, jak kdo, jak kde ...

Napr. v Bosne jsou muslimove naprosto jineho razeni, nez ti fanatici na blízkem Vychode, v Pakistanu, Indii atd.

Ovsem fanaticke machometany bych nechal minimalne VYKASTROVAT. Nic mensiho si nezaslouzi, event. leda tak urychleni jejich cesty do "sedmeho nebe".

;-€

0/0
19.1.2008 10:04

Júlinek šíšal

Re: Jak kdy, jak kdo, jak kde ...

mno  ... ještě by stálo za to zjistit, zdali ten jejich fanatismus nepramení v nedostatku například sudů plzeňského ... :-P

0/0
20.1.2008 10:42

DanSed

Re: Re: Arogance jediné pravdy

Souhlasím s Vámi popsanou účelovostí systému. Ale je třeba vnímat i účelovost systému západní civilizace, kde se manipulace s masami dosahuje výrazně sofistikovanějšími nástroji včetně využití vědeckého výzkumu. Oba systémy jsou založeny na nejnižších pudech a emocích jako je touha vlastnit, ovládat, pohlavní pud, strach. Tím vytvářejí závislost na systému.

Problém vnímání hrůznosti té druhé civilizace spočívá v tom, že ten, kdo vnímá, je silně zvyklý na typ manipulace a ovládání v jeho systému a není je schopen vnímat tak fatálně jako systém druhý, který mu přijde navíc ještě mentálně cizí. Právě tohle odlišné subjektivní vnímání je ohniskem konfliktu civilizací. Díky tomu příslušníci jednoho systému jsou schopni odsoudit příslušníky systému druhého.

Radikální obhájci islámu bojují proti symbolům západní ďábelské mediokracie, stejně západ bojuje proti islámu, ať už mocní tvrdí cokoliv. Slova Bushe o nutnosti šíření demokracie jsou stejného kalibru jako slova o nutnosti šíření islámu. 

0/0
20.1.2008 10:37

Czechdoodle

Re: Re: Re: Arogance jediné pravdy

Pane, pěkně jste tady slova nakladl, ale jinak jste vůl jak lampa. :-P

0/0
20.1.2008 11:05

DanSed

Re: Re: Re: Re: Arogance jediné pravdy

Děkuji, Vaše argumentace je naprosto srozumitelná a přesvědčivá.

0/0
21.1.2008 13:00

Júlinek šíšal

Re: Re: Arogance jediné pravdy

děláte si zbytečné starosti ... rozhlédněte se kolem sebe  ... což dostatek v distribuci plných pivních sudů  nezbavuje čížky jakéhokoliv neúnosného druhu zoufalství a fanatismu? ...:-P

0/0
20.1.2008 11:12

Najdete na iDNES.cz