Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus zatím čekatele soudcem nejmenuje, čeká na názor NSS

Prezident Václav Klaus zatím nejmenuje justičního čekatele Petra Langera soudcem. Podle pražského městského soudu měl o jmenování rozhodnout do čtvrtka, prezident ale počká na názor Nejvyššího správního soudu. Pokud to uzná za vhodné, obrátí se i na Ústavní soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rohatey

Tož ještě tady k těm tvrzením

vycházejícím z posledního soudního rozhodnutí že president jen ověřuje že kandidát splnil zákonem dané podmínky a že je povinen poslat navrženému adeptovi i zamítavé rozhodnutí a toto zdůvodnit tím že žadatel nesplnil podmínky (věk, vzdělání, praxe, bezúhonnost) aby se žadatel potom mohl domáhat jmenování soudně stejně jako se stavebník může soudně domáhat zamítnutého stavebního povolení. Tož soudruzi u takového udělování vyznamenání které je hned na tím jmenováním soudce též president - správní úředník jen ověřuje že navržený kandidát splňuje zákonem dané podmínky a potom rozesílá svá "rozhodnutí" o tom zda kandidát splnil podmínky nebo nesplnil a tady se též dá domáhat toho vyznamenání soudně. ;-D

0/0
17.1.2008 10:20

rohatey

Re: Tož ještě tady k těm tvrzením

Jinak ještě soudruzi z oboru práva k tomu "správnímu řízení" ohledně jmenování soudce, tam kdybych začal listovat v tom správním řádu tak tam někde bude určitě napsáno kdo je účastníkem řízení, tím bývá vždycky navrhovatel, snad u nějakého nezletilce nebo nesvéprávného to může být právní zástupce a druhou stranou je nějaký ten státní ouřad. Nevím nic o tom že navrhovatelem v tomhle "správním řízení" ohledně jmenování soudce by byl ten soudní adept, toho adepta navrhnul ministr spravedlnosti tak pokud by to bylo to "správní řízení" tak by to rozhodnutí mělo dostat ministerstvo a ministerstvo by se potom mohlo  soudit, takže opravdu nechápu co ten soudní čekatel otravuje, když účastníkem toho "správního řízení" vůbec nebyl. :-)

0/0
17.1.2008 11:47

odborar

Tak už se s tím tak netrapte..

Za měsíc bude jiný prezident, ten čekatele jmenuje soudcem a bude vymalováno. Klaus se mu pak už nebude muset revanžovat za soud nejmenováním.;-)

0/0
17.1.2008 9:25

rohatey

Soudruzi z oboru "právní vědy"

Článek 93

Soudce je jmenován do funkce prezidentem republiky bez časového omezení. Své funkce se ujímá složením slibu. Soudcem může být jmenován bezúhonný občan, který má vysokoškolské právnické vzdělání. Další předpoklady a postup stanoví zákon.Tady je vyloženě napsáno že "soudcem MŮŽE být jmenován" kdo splní předpoklady já tady nevidím že je povinností presidenta jmenovat každého soudce. Ovšem na druhé straně je pravda že vy se živíte tím že se dá všechno na zákony jednou vyložit tak a jednou zase obráceně to je klasická funkce prokurátora a obhájce, tady se vám evidentně hodí to rozumově obrácené na hlavu.

0/0
17.1.2008 7:11

rohatey

Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

Totéž slovo "MŮŽE" se vyskytuje i v tom zákonu o soudcích, takže pokud tady nějaký "vědátor" toto srovnává se stavebním povolení tak buďto je to opravdu ošklivá demagogie nebo dotyčný chyběl na přednáškách, protože  ohledně stavebního povolení se v Ústavě nepíše nic a v zákonech tam určitě není ten výraz že úředník MŮŽE  vydat, tam je rozhodně napsáno že úředník VYDÁ  (rozhodne o vydání) toho stavební povolení a tohle slovo evidentně znamená že pokud jsou splněny zákonné podmínky tak je na to stavební povolení zákonné právo. 

0/0
17.1.2008 7:26

xblack13

Re: Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

Já to vidím takto: soudcem se může stát... atd. => splní-li dotyčný všechny předpoklady (vzdělání, ... bla bla bla) tak je prezidentovi navržen (výběr dělá komise něbo někdo) a prezident ho schválí.

Kde v zákoně má prezident dovoleno klást dodatečné podmínky nebo kde je uvedeno, že si může vybrat?

Pokud vím, je na uvedeno jen: prezident jmenuje navržené kandidáty.

Klaus tady celá léta usilovoal o to, aby pravomoci prezidenta byly co nejmenší a nejlépe nulové. To bylo v době, kdy vyl prezidentem Havel. Dnes si Klaus upravuje zákony podle svého zase na druhou stranu.

0/0
17.1.2008 7:51

rohatey

Re: Re: Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

Ale ono to tam je přesně obráceně, kdo splní zákonem stanovené předpoklady tak toho president MŮŽE jmenovat soudcem, totéž je v zákoně o soudcích tedy že soudcem MŮŽE být člověk který splní zákonem dané předpoklady.  Pokud je na něco zákonné právo tak v žádném zákoně není nikdy výraz  že např. úředník "MŮŽE" rozhodnout , pokud je ze zákona právo tak se používá vždycky výraz "ROZHODNE", sdělí atd..

Ono aby bylo ze zákona právo být soudcem po dosažení vzdělání a praxe to je u doživotně jmenovaného soudce dost šílená představa,  i zločinec a příslušník zločinecké mafie může splňovat takovéhle předpoklady,  ten president to je jasná ústavní pojistka aby nějaké excesy zadržel.

0/0
17.1.2008 8:05

rohatey

Re: Re: Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

A ještě jeden malý dotaz, kde v Ústavě nebo zákoně je ten tvůj obrat "president jmenuje navržené kandidáty", bych řekl že tohle sis vymyslel a vymýšlet si něco co v zákoně není tak to je demagogie jak vystřižená.:-) 

0/0
17.1.2008 8:24

xblack13

Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

Já zase nevidím pravomoc prezidenta rozhodovat o tom, kdo prezidentem bude a kdo ne. Je tam jasně napsáno: Soudce je jmenován do funkce prezidentem republiky.  Další věty jen upravují, kdo se může být jmenován.

0/0
17.1.2008 7:53

rohatey

Re: Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

A kde je tenhle výraz "soudce je jmenován" napsaný se tak ptám.  Ono v tom právu totiž záleží při výkladu na každém slovíčku a obratu a tady u toho soudce jsou jasně uvedeny slovíčka "MŮŽE"  jak v Ústavě tak v zákoně o soudcích, což každý kdo se pohybuje někde v právu velmi dobře ví  jaký je rozdíl např. mezi obratem  "PROMINE"  a "MŮŽE PROMINOUT" a kdekoliv obdobně.

0/0
17.1.2008 8:18

Vanguard

Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

Ty jsi ale naprosto nepochopil, o čem je ten soudní spor...ten soud Klausovi neuložil, ale toho soudce jmenoval, ale aby rozhodl, že ho jmenuje nebo aby jeho jmenování zamítl. Starý ješita na Hradě se totiž už dva roky nedostal k tomu, aby tomu čekateli napsal: jmenu Vás soudcem, nebo: nejmenuju Vás soudcem. To je podstata celého sporu.

0/0
17.1.2008 9:27

rohatey

Re: Re: Soudruzi z oboru "právní vědy"

Já jsem to pochopil dobře, president rozhodl že navrženého soudce jednoduše nejmenuje a takovéhle rozhodnutí on není povinen nikomu posílat, zrovna jako tobě každý rok také neposílá že ti neudělil zase státní vyznamenání:-), ten navržený soudce sice splňoval zákonné podmínky pro jmenování, ovšem president využil toho co se jasně píše v Ústavě, popř, v zákoně o soudcích, tedy že takovýto kandidát být jmenován pouze MŮŽE, tedy že po splnění podmínek mu žádné právo ze zákona na tohle nevzniká. To je právě ten rozdíl mezi tím skutečným správním řízením třeba u toho stavební povolení kde se nevyskytuje to slovo že stavební povolení MŮŽE dostat kdo splní podmínky tam se v zákoně zásadně  uvádí že DOSTANE  stavební povolení, nebo nějak tak obdobně, když splní podmínky. K tomuhle je potřeba chápat ty podstatné rozdíly těch drobně rozdílných pojmů.

0/0
17.1.2008 10:07

obvineny1

Prej to klaun necha po unoru na Svejnarovi, az bude

svejnar prebirat Hrad.[>-]R^

0/0
17.1.2008 2:41

Muf007

Re: Prej to klaun necha po unoru na Svejnarovi, az bude

;-D;-DR^

0/0
17.1.2008 8:08

papanikula

brouzdalka

jmenuje při dodrženi vsech predpokladu k funkci napr. slozeni soudcovskych zkousek

Jinak o tom uz disktoval prof. Gerloch pri prutazich s jmenovanim predsedy vlady.

0/0
16.1.2008 23:32

Prevít08

Óda na pana profesora

http://www.youtube.com/watch?v=UK2CLlEPlAs

0/0
16.1.2008 22:49

rozhod

rohatey

Ty mluvíš jako kriminálník. Kolik jsi dostal od té právnické mafie? Takže  v právních všcech by měli rozhodvat pracující? Třeba elektrikáři.   ;-D;-D;-D;-D

0/0
16.1.2008 22:38

rohatey

Re: rohatey

Víš co, vy z oboru práva jste největší, nejneschopnější a nejškodlivější póvl z téhle společnosti, není náhodou že se tak často pohybujete v politice. Ono operovat slepé střevo tak to člověk musí něco umět, zrovna tak něco musí umět někdo kdo chce opravovat splachovač, ovšem posoudit vinu, posoudit co je spravedlivé, posoudit jaký by byl spravedlivý trest na to není potřeba umět nic, na to stačí nějaké vrozené vlastnosti které rozdává pánbůh, cit pro spravedlnost, schopnost rozumové úvahy, čestnost, poctivost, obecné ponětí o právu. Hrůzné je když někomu tohle pánbůh nedá, dotyčný vyštuduje právnickou fakultu kde mu nějakými právními dogmaty a biflováním odstraní poslední zbytky rozumu a když potom takový pačlověk začne lidským bytostem vykládat že  rozum neplatí že platí nepochopitelná a nevysvětlitelná hloupost hlupců;-D

0/0
16.1.2008 23:05

xblack13

Re: Re: rohatey

Rozdává pánbůh? A někomu nedá? Hej, to je minimálně nerovné zacházení. Někdo my měl toho shmejda zažalovat? ;-D

0/0
17.1.2008 8:00

brouzdalka

Článek je příliš stručný

Je to trochu zestručnělé a pak tady "odborníci na právo" nevědí, o čem je řeč. Ti, co je odmítl prezident jmenovat, se připravovali na výkon fce soudce v době, kdy se změnil věkový požadavek na 30 let. Jim ještě sice 30 nebylo, ale zákon, který tu věkovou hranici změnil, v přechodných ustanovením stanovil, že na ty, kdo se již na funkci soudce připravují v době, kdy se věková hranice změní, se požadavek věkové hranice nebude vztahovat (a bude se postupovat dle staršího předpisu). Proto byla špatná argumentace prezidenta, že soudce musí mít nejméně 30 let.

0/0
16.1.2008 22:33

xblack13

Re: Článek je příliš stručný

Však ano. Tady se také projevila morální kvalita soudců pražského městského soudu, kteří se nabáli říct prezidentovi, že na to nemá právo.

0/0
17.1.2008 8:03

rozhod

Tady je to samej

znalec ústavy ;-D;-D;-DTa se nečte, ale vykládá.

0/0
16.1.2008 20:53

rozhod

Re: Tady je to samej

Tady to je rozdělené podle toho, kdo má Klause rád a kdo ne.Kdo volí ODS a kdo ne. Češi proč jste takové hlupé stádo? Proč to nenecháte těm, co tomu rozumí?  

0/0
16.1.2008 20:55

rohatey

Re: Re: Tady je to samej

 "Proč to nenecháte těm, co tomu rozumí?"  ;-D

A ti co tomu rozumí to jsou kdo  vlastně ? Snad ne ti právní hlupci z té právnické mafie kterým na právnické fakultě vymyli z hlavy ty poslední zbytky rozumu co tam ještě měli. Situace je přesně opačná, jenom hloupé stádo dá na názory nějakých vypatlaných humanistických vzdělanců které postrádají elementární logiku. Normální člověk  je schopen logické úvahy a je schopen chápat výrazy (na rozdíl od příslušníků te soudní mafie), pokud je někde napsáno že president  ROZHODUJE  tak jedině humanistický  hlupec to může nějakými obskurdnímí právními kličkami vyložit tak že nerozhoduje,  že jenom ověřuje splnění nějakých podmínek. :-©

0/0
16.1.2008 22:09

KarlaEgon

Re: Re: Re: Tady je to samej

Spravne, ted jste na to kapl. Prezident rozhoduje! Ale on bohuzel nerozhodl a v tom je kamen urazu. To je jako kdybyste si pozadal o stavebni povoleni a spravni organ by rozhodnuti nevydal, a tim padem ani neoduvodnil, jenom by vam urednik rekl, ze proste stavet nebudete.;-)

0/0
16.1.2008 22:24

rohatey

Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Akorát je ten drobný rozdíl že v Ústavě není napsáno že úředník rozhoduje o stavebním povolení, ono je někde ve správním řádě napsáno že úředník vydává rozhodnutí na základě splnění podmínek. Jenže president není úředník který se řídí správním řádem ale president který se řídí Ústavou. Aby tady nějaké nižší právní normy prakticky měnili Ústavu tak to jsme v Bangladéži, taková Ústava která se dá měnit zákonem tak ta je k ničemu. To bychom také mohli jednou zjistit že občan nevolí poslance ale občan jen ověří na jednotné kandidátce národní fronty zda kandidát splňuje podmínky dané zákonem a potom je povinen zvolit manifestačním hlasováním. Na vás příslušníky té právní mafie snad by pomohl už jen nějaký osvícený generál který by vás všechny poslal živit se poctivě někde zametáním ulic, protože na nic víc rozumově ani fyzicky nemáte.

0/0
16.1.2008 22:54

KarlaEgon

Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Zadny drobny rozdil, viz nize: Prezident je jakozto soucast moci vykonne spravnim organem a na jeho postup se vtahuje spravni rad;-) Takze z hlediska prava prezident rovna se urednik, chcete-li. Btw. urednik nerozhoduje, rozhoduje spravni organ, abysme sme drzeli citace zakona.

0/0
16.1.2008 23:15

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Právní hlupci ze soudní mafie tvrdí tohle nesmyslné postrádající jakoukoliv logiku a ti co mají nějakou elementární schopnost rozumové úvahy tak tvrdí že platí Ústava a že president není žádný správní úředník. Samozřejmě když tohle bude soudit právní mafie tak tvítězí hloupost nad rozumem. To že president jmenuje soudce a že to je jeho rozhodnutí které spolupodepisuje předseda vlády nebo ministr, to je evidentně ústavní pojistka aby se do soudních talárů nemohli dostat nějací neodvolatelní a na nikom nezávislý zločinci, pokud někdo tuhle zásadní ústavní pojistku chce nějakými právními kličlkami zrušit tak to může znamenat jediné, zločinci už jsou u moci a upevňují ty svoje neodvolatelné pozice.  

0/0
16.1.2008 23:30

KarlaEgon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Vy jste vubec nepochopil jadro pudla. Nikdo netvrdi, ze prezident musi toho p. Langra soudcem jmenovat. Ale pokud ho nejmenuje, musi to, prave v souladu s platnym pravnim radem, nalezite oduvodnit. Coz neucinil. Jste uplne mimo pane a navic koukam Vas musel nekdo hodne nas.rat;-D

0/0
16.1.2008 23:35

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Tenhle hloupý výklad já znám, to nemáš ze své hlavy, tak bych se jen zeptal on president jmenuje třeba i ústavní soudce a tam to nemusí  spolupodepisovat ministr nebo předseda vlády ale tam to musí potvrdit  Senát, tak se ptám tam to je také nějaké správní řízení kde president a Senát ověřuje zda kandidát splňuje podmínky a musí vydat nějaké rozhodnutí podle správního řádu ??? Mohl bych pokračovat, třeba udělování řádů, jmenování generálů, vlády atd.., to jsou zřejmě všechno správní řízení kde se musí vydat rozhodnutí že kandidát neprošel kvůli věku nebo vzdělání.  Právní hlupci tímhle se můžete rajcovat mezi sebou ale nesnažte se to vnucovat lidem kteří se na rozdíl od vás řídí rozumem.Jinak ještě bych podotknul že v téhle věci ještě neexistují konečné rozhodnutí které by musel udělat Ústavní soud, je docela podivné když někdo z téhle právní mafie operuje jako kdyby tady to rozhodnutí už bylo.

0/0
16.1.2008 23:46

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Jinak soudní mafie mě nase*e prakticky každý týden a to kupodivu v záležitostech které se mě osobně netýkají, viz třeba v prosinci ta soudní čůza co nařídila justiční stráži že mají u vchodu sebrat mobily a nahrávací zařízení vybraným jedincům a co potom prohlásila že Ústava ji nezajímá, kupodivu to byla jedna z těchle mladistvích soudkyň. Ono i tohle si soudružka zdůvodnila zákonem ovšem ono to v něm bohužel vůbec není, to už je soudní zvůle srovnatelná s totalitním režimem, soudružka ví že zákon může porušovat jakkoliv protože soudní mafie je na její straně a občan v soudním sporu soudce versus občan nemá nárok na spravedlnost.

0/0
16.1.2008 23:53

KarlaEgon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Pravomoc jmenovat soudce je v uvedena v clanku 63 Ustavy, tato patri  mezi tzv.

kontrasignacni pravomoci.narozdil od pravomoci uvedenych v clanku 62 Ustavy (to jsoupravomoce politicke -jmenovani vlady apod.)

0/0
17.1.2008 0:11

rohatey

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Ono to tam ale takhle rozdělené určitě není, to jste si jenom vymysleli tam je napsáno "President republiky" a "President republiky dále". Krom toho v tom "President republiky dále" je vedle jmenování soudců také udělování vyznamenání a udělování amnestie. To u těchhle dvou věcí on je také ten správní úředník, který rozhoduje jestli předhozený kandidát navržený někým splňuje zákonem dané podmínky ??? Vy právní "vědátoři" vy se živíte tím že úplně stejnou záležitost dokážete vyložit jednou tak a podruhé  úplně obráceně, a toto zdůvodnit na zákony a to podle toho na kterou stranu se Vám to hodí, tady to je evidentně záležitost soudní mafie které se hodí oklešťovat pravomoci presidenta.

0/0
17.1.2008 7:04

denny2006

Re: Tady je to samej

Ústavu vykládá pouze a jedině Ústavní soud Čr. Ale i ústavní soudci si ji musí nejprve přečíst;-)!

0/0
16.1.2008 21:13

KarlaEgon

Re: Tady je to samej

Az a to, ze tato kauza se netyka jenom Ustavy CR ale hlavne spravniho radu;-)

0/0
16.1.2008 21:56

brouzdalka

Re: Re: Tady je to samej

Se správním řádem tato kauza nemá moc společného. Vy o správním řádu asi nic nevíte, že...

0/0
16.1.2008 22:25

KarlaEgon

Re: Re: Re: Tady je to samej

Opravdu? A na to jste prisla jak?

0/0
16.1.2008 22:41

brouzdalka

Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Protože správní řád, který mi leží v kanclu na stole, upravuje postup správních orgánů nebo chcete-li úřadů. To, oč tu běží, se týká tak akorát soudního řádu správního, který stanoví, kdy je možno podat kasační stížnost jako mimořádný opravný prostředek.

0/0
16.1.2008 22:44

KarlaEgon

Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Vy chcete tvrdit, ze prezident republiky neni jakozto soucast moci vykonne spravnim organem?

0/0
16.1.2008 22:48

brouzdalka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Tady přece mluvíme o kasační stížnosti proti rozhodnutí městského soudu, o žalobě ve správním soudnictví. Toho už se správní řád netýká.

0/0
16.1.2008 22:50

KarlaEgon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tady je to samej

Tak abych to shrnul. Za prve: Ja mluvil o podstate celeho sporu, ktera spoociva v rozhodnuti prezidenta nejmenovat p. Langra soudcem. To je podstata kauzy a ne nejaka kasacni stiznost (proces nechme stranou) Za druhe: Jedna se o to ze prezident republiky, jakozto spravni organ, nerozhodl v souladu se spravnim radem a tim padem nalezite sve rozhodnuti neoduvodnil (to je to, co mu soud naridil ve lhute sesti mesicu ucinit) Noa v neposledni rade za tret: Mela byste si zopakovat sporavni rad, vzhledem ke

skutecnosti, ze ani nevite coi je uvedeno v § 1 odst. 1 (nic ve zlem) Spravni organ neni jenom urad;-)

0/0
16.1.2008 22:56

petrucciani

Klaus zatím čekatele soudcem nejmenuje, čeká na názor NSS

S takovou, at se Langer pripravi na dalsi 5ti lety odklad.;-D Klaus se o to postara.

0/0
16.1.2008 20:40

papanikula

jmenuje na navrh,nikde neni psano,ze muze jmenovat.

;-D

0/0
16.1.2008 20:33

brouzdalka

Re: jmenuje na navrh,nikde neni psano,ze muze jmenovat.

Ale prosimtě, ústavu si viděl z rychlíku, ale hned seš chytrej jak rádio.

0/0
16.1.2008 22:37

rohatey

Re: jmenuje na navrh,nikde neni psano,ze muze jmenovat.

Akorát bych řekl že ono v té Ústavě je napsáno že jmenuje soudce a potom tam je  to velmi důležité  že to jeho ROZHODNUTÍ spolupodepisuje předseda vláda nebo ministr. Tím je jasně dáno že to jmenování je rozhodnutí presidenta a nikoliv povinnost jmenovat po ověření podmínek. To opravdu by byly usměvné ústavní pojistky , tak president ověří vzdělání čekatele, věk atd. a potom aby nedošlo k ústavnímu omylu toto ještě stvrdí  předseda vlády nebo ministr, ti hlupci ze soudní mafie si z nás dělají absolutní legraci nebo tu ústavu stvořili zfetovaní poslanci pod vlivem LSD. :-©

0/0
16.1.2008 23:22

KarlaEgon

Je smutné

kdyz prezident republiky nedodrzuje zakon:-/

0/0
16.1.2008 20:18

rohatey

Re: Je smutné

Je smutné když soudní mafie začne odstraňovat ústavní pojistky, v situaci kdy  soudce jmenuje  de fakto soudní mafie a může je zase trestat nebo odvolat jen ta samá soudní mafie, to je situace kdy ti soudci nesluoží  a nezodpovídají se občanům ale jenom a jenom té soudní mafii. Opravdu už jen pro psychiatra je potom snaha nám namluvit že spory soudce versus president, občan nebo vláda může nestranně soudit příslušník téhle mafie.Tady snad už by to spravil do normálu jen nějaký osvícený generál. :-©:-© 

0/0
16.1.2008 23:14

papanikula

Klaus chybuje jmenovat ono tam neni MUZE jmenovat

;-D

0/0
16.1.2008 20:15

papanikula

Klaus chybuje jmenovat ono tam neni MUZE jmenovat

0/0
16.1.2008 20:15

Zmuda

Re: Klaus chybuje jmenovat ono tam neni MUZE jmenovat

..i když jsi to napsal dvakrát,...moc ti nehovím...;-D

0/0
16.1.2008 20:18

Najdete na iDNES.cz