Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kůň Převalského znesvářil grafiky s pražskou zoo

Pražská zoo zrušila koncem minulého roku soutěž o návrh nového loga. Podmínkou v zadání bylo zobrazení koně Převalského. Podle zoo žádný z návrhů nesplnil požadavky. "Grafici nedůvěřují Fejkovi," reagoval Ondřej Kafka, mluvčí Unie grafického designu. Ředitele zahrady vyzval k profesionalitě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chmx

AWYRovi

Milý kolego, rychlý a neuctivý soud bez znalosti celého pozadí soutěže je jistě snadný a pisateli někdy i zvedne sebevědomí. Samozřejmě jsme se zúčastnili i jiných výběrových řízení, některé jsme vyhráli, jiné ne.

Co nás ale takto rozladilo, nebyla skutečnost, že jsme nevyhráli, to se stává, ale způsob "zvláštního" sdělení o zrušení celé soutěže a také vyjádření jednoho z posuzovatelů, ředitele asociace komunikačních agentur Jiřího Janouška který se o všech návrzích vyslovil jako o zpitvořeninách, čímž tedy prokázal svoji odbornost a komunikační úroveň.

Pan Fejk má neoddiskutovatelné právo vybrat, či nevybrat pro svou ZOO grafickou tvář a nedavno jsme všichni dostali jeho dopis s poděkováním a pozorností v podobě volných vstupenek, který alespoň mne potěšil. Pokud by takto proběhlo oznámení o zrušení soutěže před tím, nedošlo by jistě k takové reakci ostatních zúčastněných.

Skutečnost, že mezilidská komunikace stále hrubne, nemusíš brát jako normu.

0/0
4.2.2008 13:00

AWYR

Re: AWYRovi

Aha. Tak to se omlouvám. Mě to vyznělo tak, že vás rozladilo to, že jste nebyli odměněni za účast a za snahu a že se vám nevrátili prostředky do práce vložené.

Jinak s tím, že společnost hrubne musím bohužel souhlasit. A pokud se pan Jiří Jaroušek vyjádřil o všech návrzích tak jak píšete tak to opravdu nebylo nejlepší co mohl říct. I když věřím, že jako v každé takové soutěži se tam ocitlo i pár kousků více či méně k zasamán, tak takovýto komentář se prostě opravdu nehodil:/

0/0
4.2.2008 18:09

AWYR

pánům "profesionálům" ...

Jsem studentem 2. ročníku Vyšší odborné školy Grafické v oboru Propagační grafika a teda nestačim se divit, co tady někteří píšou za perly ... proboha! Když někdo do nějaké soutěže posílá své práce tak je snad jasný, že do nich musí vrazit peníze a že se mu s největší pravděbodobností nevrátí (pokud nevyhraje). Výkřiky typu: "cítíme se podvedeni", "vrazili jsme do tisku 3000kč a nic z toho" ... s tím se sakra prostě počítá! Jako studenti jsme dělali nová loga pro Poslaneckou sněmovnu parlamentu České Republiky (PSPČR) ... na tisky padlo mnohem víc jak 3000 a odměna za vítězné logo byla minimální (6000kč) ...vítěz nakonec také nebyl vyhlášen a prostě to vyšumělo. To, že na tom škola prodělala je prostě věc, se kterou se musí počítat:-/ A pokud máte dlouholetou praxí jak píšete, tak opravdu nechápu, v čem vaše praxe spočívala. V Propagační grafice se pohybuji už dobrách pár let také i když si s ní zatím jen přividělávám a tohle se prostě stává ... zamyslete se nad sebou;)

Fejka chápu;)

0/0
31.1.2008 23:16

R.Jan.

spolupráce se ZOO

Ať už byly chyby jakékoliv, ZOO je a bude místo zajimavé uplatnění práce mnoha výtvarníků.

Pochopit problém a řešit ho jednáním je asi jediná cesta, pocit, že je nutná rada a změna, je asi správný. I když neodmítám názory, že pan Fejk může být jiný, než se jeví, tak taková je stejně většina lidí, se kterými se musí pracovně jednat, tak co.

Ti "nejchytřejší" bývají problému vzdáleni nejvíc (a i kdyby nebyli, kdo je bude poslouchat), hlavně by ale neměli nekontrolovaně a veřejně dávat průchod svým pocitům, pokud tím můžou zhoršit vztahy jiným lidem s jejich budoucím zadavatelem. A zadavatel není jen pan Fejk, ale celý management. Problém není pan Fejk a špatný tendr, práce je dost a to, co dopadnout má dobře, tak taky dobře dopadne. A i špatná zkušenost se počítá.

Pokud už budou mít rádci sami jasno, určitě najdou cestu, jak prorazit cestu pro svou práci a třeba i pomoct jiným. Škola je to ale nenaučila a nenaučí.

0/0
22.1.2008 13:00

kontrola_nemocnych

ja na miste pana Fejka

bych se obratil na nejake graficke studio mimo CR, protoze tihle komunisticti ubozaci co nechapou jak funguje vyberove rizeni a trh jsou pod jeho uroven.

0/0
18.1.2008 20:17

Tryskomys Muf

Re: ja na miste pana Fejka

R^

0/0
18.1.2008 21:06

Ondřej Kafka

Re: Re: ja na miste pana Fejka

Tímto tuto, nadále již neplodnou, debatu za Unii grafického designu končím.

Přeji všem hezký a klidný víkend, děkuji těm, kteří pochopili, že zde nejde o "aroganci ješitných komunistických ubožáků" :-) Na druhou stranu jsme ale ani nechtěli věc vyhrotit proti panu Fejkovi, který pro zoo odvedl kus práce.

Snad je ale dobře, že jsme alespoň rozpoutali o problémech grafického designu diskuzi. Nechci se dále stydět za značky jako je Klasa, Praha 1, Bezpečné hračky nebo kandidatura Prahy na Olympiádu 2016 a mnohé další (již zmíněná ruská trikolóra v oficiálním logu senátních voleb).

Kdo má o tento obor zájem, nechť se nadále obrací na web Unie www.uniegd.cz nebo na odborné (a slušné) diskuze nad různými grafickými projekty na www.font.cz

 

0/0
18.1.2008 21:34

yarrda

Re: Re: Re: ja na miste pana Fejka

Tak pan Kafka tuto debatu konči? Zřejmě je také moderátor diskusí na iDnes. Tak už tiše, nikdo ani slovo, nebo vás pan Kafka vymaže. Raději se přihlašte to jeho dizajnérských odborů, nebo si ani neškrtnete.

0/0
19.1.2008 21:44

Ondřej Kafka

Re: Re: Re: Re: ja na miste pana Fejka

Dobrý večer, včera jsem pouze ukončil své příspěvky v této (již podle mne dále stále  stejné) diskuzi, jako zástupce za Unii. Mazat nikoho neumím :-)

Jinak můžete hovořit přímo ke mně (nikoli tedy "ten pan Kafka") a pokud se za své názory milý yarrdo nestydíte, i pod svým pravým jménem.

Na podobných dikuzích mne mrzí, že zde lidé pod anonymními přezdívkami píší sprostoty, i to, co by do očí nikdy dotyčnému neřekli. :-)

Zajímá-li vás toto téma opravdu seriózně, přijďte osobně na některé ze schůzí Unie grafického designu! Nebuďte jen anonymním kritikem.

0/0
20.1.2008 1:58

Huffnaggelův duch

To je sviňa to prase!!!

0/0
18.1.2008 16:32

kuba687

Re: To je sviňa to prase!!!

to, že někteří nesouhlasíme s postupem pana fejka, ještě neznamená, že je sviňa :-)

0/0
18.1.2008 19:12

_m-

chudák Nikolaj Przewalski

0/0
18.1.2008 16:16

Tutti

Proc ZOO nemuze pouzivat to co uz ma

Ja myslel, ze kdyz si u grafika objednam logo a zaplatim mu a nej. Tak jsou potom autorska prava na logo moje.

Nebo mela ZOO tak spatnou smlouvu?

0/0
18.1.2008 15:59

Michael František

Re: Proc ZOO nemuze pouzivat to co uz ma

Autorská práva jsou ze zákona nezcizitelná. Můžete si zaplatit za používání ale nemůžete si je koupit.

0/0
18.1.2008 16:03

kuba687

Re: Re: Proc ZOO nemuze pouzivat to co uz ma

alespoň tak to platí v právním řádu čr

0/0
18.1.2008 16:21

Salash

Nejste první s kým Fejk zametl

Vážení grafici a čtenáři IDNES. S panem Fejkem mám osobní zkušenost. Po povodních připravila moje firma společně s několika dalšími renomovanými agenturami a odborníky projekt charitativního koncertu pro pražskou ZOO. Jen s drobnými změnami pak akci realizovala jiná firma, ve které dle mého přesvědčení byli přátelé p. Fejka a p. Kahleho. Šli tak daleko, že "ukradli" i sponzory, kteří byli v projektu uvedeni. Protože moje firma byla tehdy mladá, nechtěl jsem s Fejkem vést mediální válku. Po letech jsem však při návštěvě ZOO nevydržel a šel jsem si to s Fejkem vyříkat. Řekl mi do očí, že jsem paranoidní, všechno popřel, a že jemu, jako řediteli, je jedno, jestli já, jako jednotlivec, chápu, co je zač, protože desítky jiných firem a lidí jsou z jeho práce nadšeni. Zapomněl na to, že to jsou ti, které neokradl. Fejk je největší pokrytec jakého jsem kdy potkal. Správně by se mělo psát FAKE, od anglického falešný. David Vlk, Seven Arts of Communication

0/0
18.1.2008 15:59

minx

Re: Nejste první s kým Fejk zametl

Ano, také vím o podobném případu. Dokonce pan Fejk už bez poděkování odmítá některé charitativní nabídky, protože cituji "už toho máme tolik, že si můžu vybírat". Už jsem to psala níže, nemám ho ráda, lidsky je mi nesympatický, forma jeho komunikace je nepřijatelná. Ale tady bylo hlavním tématem skicovné, což je absurdní požadavek. 

0/0
18.1.2008 16:12

Salash

Re: Re: Nejste první s kým Fejk zametl

Velmi bych ocenil, kdybyste mi mohla předat kontakt na ten případ, který zmiňujete. Domnívám se, že p. Fejk nikdy nebyl člověkem na svém místě a proto jsem osobně připraven spojit se s jakoukoliv aktivitou, která povede k jeho Odhalení (viz stejnomená show ...).  Mail na mne najdete na stránkách mojí firmy, kterou najdete v běžném prohledávači. Do fóra ho nepíšu, nejsem si jistý, jestli je to povoleno a také bych se rád vyhnul výpadům hlupáků, že se o tuto svou trpkou osobní zkušenost dělím kvůli reklamě na moji agenturu. Naopak přivítám, pokud se zde vyjádří i další lidé, kromě grafiků, kteří mají s nehorázným jednáním p. Fejka zkušenost. Je to jeho běžný přístup a to co si dovolí on, jsem neviděl u nikoho a nedovolí si to ani nejúspěšnější manažeři či politici atd. Nejvíc mi vadí, že v televizi a před médii vystupuje jako svatý, je oblíbený a populární a nikdo se nedozví, že mezi čtyřma očima se promění v neskutečnou svini.

0/0
18.1.2008 16:23

minx

Re: Re: Re: Nejste první s kým Fejk zametl

Nezlobte se, ale to nemůžu. Jde o mého bývalého zaměstnavatele, určitě by si nepřál negativní reklamu, protože dost často se ZOO ještě spolupracují.

0/0
18.1.2008 16:57

Salash

Re: Re: Re: Re: Nejste první s kým Fejk zametl

Bohužel právě to je to na co se Fejk spoléhá ;-(

0/0
18.1.2008 17:06

minx

Re: Re: Re: Re: Re: Nejste první s kým Fejk zametl

To bez debaty. Nejde mu upřít, že ZOO opravdu výrazně pomohl, ale díky tomu se stal prakticky nedoknutelným.

0/0
18.1.2008 17:18

minx

Acte

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro srovnáníano a jaky by to byl sen? byl by to sen o tom, pracovat minimalne 1 rok do umoru za minimalni peniz?

A proč teda někdo tráví týden prací na logu pro zadavatele, který za to nestojí? Asi když tomu někdo věnuje čas, o zakázku stojí.

0/0
18.1.2008 15:58

habit

.... no vida, i celtík se může stát jablkem sváru...

0/0
18.1.2008 15:52

Michael František

Pro závistivé a nechápavé a neinformované

Osobně si dnes myslím že šlo o „pseudo soutěž“, o které měl zadavatel jasno, tedy že ji nakonec ZRUŠÍ. Zřejmě šlo jen o nástroj k tlaku na pana Cihláře.

Mizerné je, že v zadání byl požadavek na vyřešení celého manuálu, tedy nesmírná spousta zbytečné práce. Když páníčci věděli /a já to předpokládám/ že grafiku stejně nepoužijí, mohli chtít například „jen“ návrh loga bez dalších aplikací, bez cédéček, atd. A soutěž neměli slavně troubit do „celého světa“!

Takto mě hluboce, hluboce urazili a pan Fejk klesl v mých očích na úroveň pouťového hochštaplera desáté kategorie. Hanba, fuj! Měl by se stydět a chodit kanálama. Ať si to nechá, mě nejde o skicovné, mě jde o způsoby. A ta jeho poznámka na konec oznamovacího dopisu - žádost o bezplatné užívání našich návrhů pro propagační účely - to je výsměch na entou! ;-€

0/0
18.1.2008 15:50

jhk2

Re: Pro závistivé a nechápavé a neinformované

a jak jste prisel na to ze vsech 150 ucatniku dodali kompletni manualy a dalsi ???

0/0
18.1.2008 15:52

Michael František

Re: Re: Pro závistivé a nechápavé a neinformované

Jenoduše - kompletní dodání bylo podmínkou účasti v soutěži. Pokud některá zadaná položka chyběla, pak byl návrh bez dalšího posuzování vyřazen.

Já ty zadávací podmínky mám schované v archivu, takže své tvrzení mohu doložit, ZOO je ze svých webových stránek raději stáhla, zřejmě se u nich přece jen trošku stydí.. 

0/0
18.1.2008 16:02

Ondřej Kafka

jak to bylo míněno

Zde je ale velké nepochopení rozdílu mezi nabídkou a finálním produktem. Grafici rozhodně nemají problém s tvorbou nabídek zdarma (reference, kalkulace, harmonogram). Ale vytvořit zdarma i finální práci je něco jiného. Je to jako kdybyste si nechali od deseti truhlářů vyrobit deset skříní přesně podle vašeho zadání a pak si (možná) jednu skříň vybrali a zaplatili za ni.

Uvedený článek (podepsaný jako lpo) ale bohužel nebyl autorizovaný a je překroucený. Ne vše bylo takto řečeno. Přečtěte si prosím plné znění tiskové zprávy Unie (tedy nikoli jen mé) na www.uniegd.cz.

Také bych jen rád podotkl, že této soutěže jsem se nezúčastnil - právě pro nejasné zadání a odbornost komise. Pana Mikeše respektuji jako odborníka na reklamu, ale je zároveň i odborníkem na loga a vizuální styl?

Smyslem reakce Unie ale bylo upozornit na tomto příkladu na obecné problémy s výběrem loga u státní správy. A nabídnout pomocnou ruku panu Fejkovi (kterého si za jeho práci pro Zoo vážíme) a dalším.

0/0
18.1.2008 15:45

jhk2

Re: jak to bylo míněno

ted si ponekud odporujete. zde pisete finalni prace, a v clanku  pisete rikate "stravil nad navrhem treba 20 hodin" to za 20  hodin mate tialni podobu i se 150 strankovym manulem ? no to klobouk dolu. s truhlrem jste se taky netrefil, truhlr by podle vaseho primeru udelal nakres skrine nebo jeji maketu a nedelal by skrin jako vyrobek;-O

0/0
18.1.2008 15:50

Ondřej Kafka

Re: Re: jak to bylo míněno

Není hotový třeba kompletně celý manuál, ale bylo požadováno minimálně hotové logo a celá řada konkrétních aplikací vizuálního stylu. To považuji za konkrétní práci pro konkrétního klienta a finální produkt grafického studia (jako uvařené jídlo v restauraci nebo stůl od truhláře). To není nabídka... Nabídka je v restauraci jen jídelní lístek. :-)

0/0
18.1.2008 15:57

jhk2

Re: Re: Re: jak to bylo míněno

takze 150 zajemcu udelalo hotove logo jako kuchar 150  jidel a zajemce mel podle vas povinnost vsech 150 hotovych del prevzit

0/0
18.1.2008 17:13

Ondřej Kafka

Re: Re: Re: Re: jak to bylo míněno

Nikoli, toto byla soutěž (ne výběrové řízení) a v soutěži kuchařů bych očekával, že první tři dostanou slušnou odměnu, která bude motivací i pro ostatní kuchaře do dalších soutěží :-)

0/0
18.1.2008 17:15

bombai

Re: jak to bylo míněno

Dobrý den,

jakou uchazečka v různých výběroch řízeních mám na vás dotaz - bylo v podmínkách soutěže, kterou ZOO vypsala, uvedeno, že za kompletní, jak uvádíte "finální" návrhy přijaté do veřejné soutěže, tj. nevyřazené, bude vyplaceno skicovné? Pokud to bylo uvedeno v podmínkách, tak je vaše rozhořčení oprávněné. Dále - bylo uvedeno ve  v podmínkách, že si zadavatel vyhrazuje právo celé výběrové řízení zrušit?

Děkuji za odpověď

0/0
18.1.2008 16:36

Ondřej Kafka

Re: Re: jak to bylo míněno

V podmínkách nebylo uvedeno, že bude vyplaceno skicovné a zadavatel má právo celé výběrové řízení zrušit. Takže je vše zdánlivě v pořádku a nikdo si nemůže stěžovat...

Přesto - forma oznámení výsledků a zadání, které omezilo tvorbu jen na stylizaci koně Převalského (což bylo pak označeno zadavatelem za chybu) mohly účastníky rozladit. Včetně odbornosti komise.

Obecně platí, že skicovné za konkrétní práci se má platit tam, kde jde o výběrové řízení s předem vybranými účastníky (vyberu si třeba pět studií dle referencí).

Naopak u veřejné soutěže se skicovné nevyplácí, účastnit se může každý, ale má pak být vybráno, kdo je první, druhý a třetí a ti dostanou solidní odměnu.

Jako je tomu v každém závodě, kdy medaili dostane vítěz, i když neudělal světový rekord (tedy v tomto případě netrumfl dosavadní logo Cihlářovo). Nevyhlášení vítěze je u každé takové soutěže hazardování s důvěrou - kdo další bude mít zájem?

0/0
18.1.2008 17:00

bombai

Re: Re: Re: jak to bylo míněno

Děkuji za odpověď.

Takže se jednalo o standardní výběrové řízení. Vaše argumenty jsou bohužel zcestné  (jak jsem předpokládala) a pravdu má tentokrát ZOO.

0/0
18.1.2008 17:22

Ondřej Kafka

Re: Re: Re: Re: jak to bylo míněno

Nicméně se přes účast 140 návrhů nic nevybralo... Zoo má pravdu, konec debat?

Unie grafického designu reagovala na rozladění účastníků soutěže a nabídla zoo pomoc (chystá se doporučený postup všem), která už by směřovala k výběru loga:

- zlepšit zadání (musí tam být ten motiv koně?), jaká má být návaznost na dosavadní (velmi hezký, ale nesystémový) styl Michala Cihláře, jak řešit systém, aby se už v budoucnu zamezilo riziku vazby jen na jednoho výtvarníka atd.

- stanovit komisi odborníků na loga a vizuální styl, která by byla respektována jak účastníky (aby měli důvěru se přihlásit i ti nejlepší grafici z ČR), tak vedením této organizace (u podobných státních organizací by nemělo jít o subjektivní rozhodnutí negrafiků. Národní knihovnu také vybírali odborníci).

V tiskové zprávě jsme uvedli příklady log od státní správy (ruská trikolóra v oficiálním logu senátních voleb atd.) , která pak dělají ostudu všem. Vyvarujme se toho u krásné pražské zoologické zahrady!

0/0
18.1.2008 17:38

kontrola_nemocnych

Re: Re: Re: Re: Re: jak to bylo míněno

ano konec debat, ZOO ma pravdu.

0/0
18.1.2008 20:10

Ondřej Kafka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jak to bylo míněno

Mohu se jen zeptat, kdo se skrývá pod jménem kontrola_nemocnych?

Treba bychom vám mohli nabídnout exkurzi do grafického studia :-)

0/0
18.1.2008 20:52

Tryskomys Muf

Re: jak to bylo míněno

Detaily teto veci neznam, avsak pokud tak zni zadani tenderu, pak jde o nabidku a ne finalni produkt, a je na kazdeho zvazeni jestli to riziko prijme a do nabidky investuje. Obdobne pokud je v podminkach souteze pravo zadavatele nevybrat zadneho uchazece, pak neni o cem diskutovat. V tom pripade nechapu stiznosti. 8-o8-o8-o

0/0
18.1.2008 21:11

kontrola_nemocnych

jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

prijdete do prodejny mobilnich telefonu, 1 hodinu tam kladete dotazy, prodavac v obchode vam cini NABIDKY, sestavuje kombinace tarifu/mobilu a kdyz chcete odejit bez toho abyste koupili pozadava Vas o zaplaceni 850Kc, coz je jeho opravnene stravena doba tvorbou nabidky pro Vas :)

0/0
18.1.2008 15:14

kuba687

Re: jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

ale ten prodavač je přece za svou práci placen.

0/0
18.1.2008 15:24

jhk2

Re: Re: jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

a kdo ho zaplati kdyz to bude prodavac-majitel obchodu ?

0/0
18.1.2008 15:52

kuba687

Re: Re: Re: jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

jen jsem namítal, že se to nedá srovnávat s prodavačem. majitel už je samozřejmě něco jiného. každopádně to srovnání kulhá, protože logo není sériová výroba, abyste měl na skladě od každého "typu" 200 kusů. v obchodě vám ukáží hotový výrobek, který vám nezávazně předvedou. když ho nechcete, jdete jinam a prodavač nebo i majitel-prodavač ho nabídne někomu jinému. to s logem dělat nejde. a navíc: tvorba kvalitního a funkčního loga je nesporně náročnější než prodej mobilních telefonů. přístup pana fejka ovšem ukazuje, že právě za to grafiky má - za prodavače :-(

0/0
18.1.2008 18:57

kontrola_nemocnych

Re: Re: Re: Re: jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

tak samozrejme ten prodavac to vybira pro majitele, vidim ze vam to moc nepali.

jinak ano, vyrobci log jsou pro mne delnici,  asi jako zednik nebo truhlar.

0/0
18.1.2008 20:11

kontrola_nemocnych

Re: Re: Re: Re: jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

a nejde o ten vyrobek, ale o CAS straveny nabidkou (stejne jako u grafiku). Dale mam za to ze provozovat mobilni sit, sit prodejen , zajistovat pro to vsechno techniku a logistiku je daleko narocnejsi nez koupit si pocitac, stahnout si nacerno programy a vyrabet grafiku (i kdyz nekteri si programy casem treba koupi).

Je videt ze vubec nemate soudnoust, jednou mluvite o CASE stravenem na projektu a kdyz zjistite ze to je nesmysl hovorite o nepouzitelnosti vyrobku (ciz neni vubec podstatne, protoze v obou pripadech jde jen o CAS straveny nabizenim sveho zbozi).

0/0
18.1.2008 20:16

kuba687

Re: Re: Re: Re: Re: jak bysem vam vy grafici libilo treba tohle

jako nabídku - která by byla srovnatelná s nabízením nového telefonu - bych chápal pouze PREZENTACI loga, nikoliv jeho "výrobu" a už vůbec ne čas tím strávený. nabízení a výroba/vymýšlení jsou diametrálně rozdílné věci. pokud ovšem prodám jeden model telefonu statisícům lidí, jsou pro mě náklady na jeho vymyšlení zanedbatelné. kdežto logo můžete nabídnout jen jednou. je to prostě něco jiného.

a o způsobech, kterým telefonické společnosti mámí z lidí peníze, na což pravda potřebují slušnou logistiku, bych se raději nebavil...

"jinak ano, vyrobci log jsou pro mne delnici..." zde opět platí, co už bylo v diskuzi jednou napsáno, že je rozdíl mezi grafickými studii a výrobci reklamních letáků (pokud ten rozdíl ještě trošku víc vyhrotím). a to si určitě nemyslím, že třeba já jsem nějaký umělec.

0/0
18.1.2008 21:02

chmx

první část

Vážení,

vytvářeli jsme návrhy loga ZOO Praha jako týmovou práci, jsme profesionálové s dlouholetou praxí. Navrhli jsme v rámci soutěže celkem 4 naprosto graficky odlišná loga (což byla pro nás něco jako hozená rukavice), jelikož šlo o jedno téma, ztvárnění koně Převalského. Navíc jsme si byli vědomi, že je od M. Cihláře nastavena laťka hodně vysoko. Přesto si stojíme za tím, že všechna naše loga jsou na velmi slušné grafické úrovni. Strávili jsme prací (+ vytvářením ostatních předepsaných náležitostí) 12 dní včetně víkendu. Kromě času jsme do celé akce vložili cca 3 000 korun za tisky, CD, obálky atd. Za to vše nám nikdo ani nepoděkoval, pouze jsme dostali jednotné oznámení, že soutěž je zrušena.

Necítíme se otráveni, ale přímo podvedeni.

0/0
18.1.2008 15:05

kontrola_nemocnych

Re: první část

a co ma byt? udelali jste nabidku ktere nebyla prijata.

0/0
18.1.2008 15:10

kuba687

Re: Re: první část

zatím jsem zde nenašel jediný příspěvek, ve kterém by si někdo stěžoval, že nevyhrál. a ani toto není ten případ. potíž není v tom, že nebyl vybrán můj návrh (to je příklad, soutěže jsem se neůčastnil), ale že byla soutěž zrušena. to svědčí o lhostejnosti k něčí práci.

0/0
18.1.2008 15:33

kuba687

Re: Re: Re: první část

sakra, kroužek nad ů - "nezúčastnil" - no to je teda fopa!

0/0
18.1.2008 15:42

Ondřej Kafka

Re: Re: Re: Re: první část

Omlouvám se, napsal jsem to delší a pak to musel brutálně pokrátit. Takže mi překlep odpusťte, o tom to ale snad není :-)

0/0
18.1.2008 15:49

Najdete na iDNES.cz