Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Radiožurnál změnu potřeboval. Ale jinou

Posloucháte Radiožurnál? Pak vám jistě neunikly nikoli kosmetické změny, kterými vlajková loď Českého rozhlasu prošla po Novém roce. Dlouho očekávaná programová strategie nové ředitelky Barbory Tachecí vyvolala bouřlivou diskusi a několik internetových petic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opportunity

Přetacheciováno.

(Y)

0/0
15.1.2008 21:31

nogard

souhlas

Paní Tachecí se prostě svým chováním a přístup na vedoucí post veřejnoprávního média nehodí. To prostě není bulvár, který možná umí a na který je zvyklá. Ostatně posoudit se to dá velmi dobře z jejího chování. Viz. následující video:

http://www.nej-videa.cz/barbora-tacheci-a-jeji-vykon-v-televiznim-rozhovoru/

0/0
15.1.2008 21:00

cevok

síla

Na ct24 jsem sledoval rozhovor oné pí.Tachecí. Tak arogantní,namyšlenou a přiblblou tetku aby člověk pohledal. Je tolik mladých,ambiciozních a manažersky fundovaných lidí a já se ptám:PROČ TOHLE???!!!

0/0
14.1.2008 13:51

Jiřik

Když před lety...

... začínala Frekvence 1, byl to částečně okopírovaný francouzský formát, částečně vykradený Radiožurnál. Naladil jsem ji týden po začátku vysílání a byl jí věrný do roku 2001, kdy začala s hodně velkými šachy ve schématu i stylu, dávno pryč byli Pokondři a jejich čtyřhodinka Studio live, i ranní Zpravodajský maraton po odchodu (pozdějšího mluvčího MPO) Ivo Mravinace ztratil kvalitu, večerní linka Jitky Lukešové nahrazena blokem písniček atd. - prostě Frekvence začala "impulsovatět" (a Impuls pár let před tím ještě coby Alfa "znovákovatěl").

Radiožurnál mě přitáhl seriozní publicistikou, neposlouchal jsem stálé nervydrásající jingly typu "Největší hity denně pro vás"... ale to, co začal RŽ vyvádět od loňského podzimu, to je bohužel tvrdé podbízení nemyslící většinové společnosti. Jakoby předžvýkané názory, čím dál více stejných písniček pořád dokola jako kdysi na té F1 publicistické pořady bez telefonátů posluchačů (jen SMS a maily vybírané moderátorem)... že by zásah nohsledů ODS? :-)

0/0
9.1.2008 17:32

Jiřik

Dokončení

Takže jsem začal ladit regionální stanici ČRo Hradec, a od začátku roku jsem přešel na ČRo2 - Praha. Ostatně jak jsem zjistil, přesunuli se tam i někteří moderátoři z RŽ (např. Pavel Kudrna), Praha se z čistě "rodinného" rádia stala polopublicistickou (obdobně jako ten hradecký program), lidi volají do vysílání a vyjadřují se k problémům... Prostě ČRo2 nyní je asi nejlepší, živou, kontaktní a přitom stále dosud seriózní a nepodbízivou stanicí...

0/0
9.1.2008 17:34

archie2

Re: Když před lety...

Souhlasím, Radiožurnál potřeboval změnu. Poslední dobou mu začala chybět solidnost, začal se podbízet. Více než týden pod vedením paní Tachecí  Radiožurnál nenasvědčuje tomu, že by změna byla  k lepšímu. Šok jsem přišel nyní, když "Sportžurnál" moderuje Jakub železný. COpak na tohoto exclentího moderátora nezbylo nic jiného...

0/0
9.1.2008 19:21

gogol_jl

Souhlas s autorem.To byla vzdy uleva prepnout na Radiozurnal

Lepsi cestina, zadne povrchni vykriky, odborne zpracovana temata. Ted - HUMUS ! Rv

0/0
9.1.2008 10:58

notebook.r51

Re: Souhlas s autorem.To byla vzdy uleva prepnout na Radiozurnal

Souhlas - ČRo I byla donedávna stanice, kterou si mohl člověk naladit v autě kdykoli, byl tam podstatný obsah a neurážela ho nekulturnost formy. Teď se obsah obohatil o prázdné výkřiky a forma zbleskovatěla - prostě uráží.  Byl jsem zvyklý se pomocí ČRo I nechat budit - radiobudík minutu před zprávami. Teď jsem se (jak se to řekne slušně) napružil jak na vojně při poplachu, takhle mě budit - co na mně pokřikuješ, pipino, nejsme na diskotéce! Děs a běs, asi jsem omylem přepnul na jinou stanici. A wono ne... V emerice byly primátorky, někdo na mě hned s imperativem - poslouchejte a blbněte - na to jsem hrozně alergický. Žádné přinášíme Vám... Bejvávalo. Já vím, fpr*** se píše V a cugrunt jsou dvě slova :-)

0/0
11.1.2008 8:25

A_Ales

To je neštěstí...

Pražský novinář - záruka všeobecného rozhledu a informovanosti!! Tak podle autora článku je Radio Wawe naladitelné v Praze a okolí.... nějakých cca 2M posluchačů na Ostravsku a Brněnsku zjevně padá pod rozlišovací schopnosti. Holt o čem se člověk nedozví přes barový pult v bezprostředním okolí Wenceslaw square, jako by nebylo. Ale je to tak správně. Když pisálek z pražského Reflexu mastí do pražských IDnes, tak co je komu ze zbytku republiky do toho. Nezbývá, než na závěr se Saturninem doporučit čistý kapesník před ústa, když už musíte plodit takové hovězí zprávy.

0/0
9.1.2008 10:17

ten.radi

hrůza

a děs -

0/0
9.1.2008 7:23

Najdete na iDNES.cz