Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pochod extremistů Plzní prověří i cizineckou policii

Plánovaný pochod pravicových extremistů Plzní 19. ledna bude zkouškou i pro cizineckou policii. Půjde totiž o zřejmě první velký test nového systému ostrahy hranice po vstupu Česka do Schengenu. Jeho součástí se Česká republika stane o půlnoci z 20. na 21. prosince.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Charles Boner

.

Demokracie se musí chránit před hnutími, které ji chtějí zničit. A to i za cenu omezení některých svobod. Záleží jen na tom, aby nedocházelo ke zneužití ochranných mechanismů.

0/0
18.12.2007 13:52

ajembest

Re: .

K zneužívání státní mocí již zcela jistě dochází. Viz zástupné důvody zákazu jakýchkoli akcí. Od MND, přes NO, Ne základnám až po zásahy typu Czechtekk. A v poslední době jsou v nátlakové činnosti velmi aktivní židovské organizace. Ostatně jako v celém zbytku "demokratického" světa. O lidech vyjadřujících jakýkoli protest si můžeme myslet co chceme, ale nemáme nárok jim upírat právo dané ústavou. Pokud se tak bude dít, můžeme celou ústavu vyhodit jako cár papíru.

0/0
18.12.2007 16:21

QT1

Řešení je velmi jednoduché

1. Není důvod nic zakazovat. Dle ústavy mají na libovolný protestní pochod právo. Umím pochopit, že to dotčenou skupinu provokuje (Židovskou obec), ale měla by se na to povznést a ignorovat to. Stejně tak Židi můžou pochodovat 8. května, v den předpokládané smrti Hitlera nebo dalších naci šmejdů a oslavovat to. Bylo by to účinnější.

2. Židé by měli jasně říci, že nestojí o podporu anarchistických smažek, protože jinak to bude nácky neustále přitahovat provokovat obě skupiny.

3. Média by o podobných událostech neměla informovat s předstihem a dělat z toho aféru. Těm šmejdům na obou stranách (naci, smažky) jde jen o publicitu a o možnost dostat se do médií. Když nebudou média informovat dopředu, ztratí to pro ně význam. V souvislosti s akcí by měla média informovat jen pokud dojde k policejnímu zásahu či jinému incidentu a to z oficiálních, tzn. policejních zdrojů. Ano, dojde k excesům, ale na dlouho pak podobné akce přestanou. To za to stojí.

0/0
18.12.2007 12:37

Charles Boner

Re: Řešení je velmi jednoduché

Ad 1) Myslím, že v tomto i pražském "případě" náckové přestřelili tak, že není možné to ignorovat (což se ovšem netýká jen Židů). A Hitler samozřejmě nezemřel až 8. května.

Ad 2) Židé už to řekli. Myslím, že to byl Leo Pavlát.

Ad 3) S tím nic nenaděláme

0/0
18.12.2007 13:14

QT1

Re: Re: Řešení je velmi jednoduché

ad 1) Chybí mi v příspěvku čárka před nebo, myslel jsem 8. května samozřejmě jako výročí konce války v Evropě. Přestřelit

K tomu "přestřelení", což souvisí s bodem 3 - kdybychom tomu nevěnovali takovou mediální pozornost, tak to náckové dělat nebudou.

0/0
18.12.2007 14:27

Charles Boner

Re: Re: Re: Řešení je velmi jednoduché

Jak to víte, že "kdybychom tomu nevěnovali takovou mediální pozornost, tak to náckové dělat nebudou"? Podle mě s jídlem roste chuť a náckové by si troufali čím dál víc.

0/0
18.12.2007 15:19

ajembest

Jen ať si kluci udělaj demošku.

Naše ústava jim to umožňuje. Ať se třeba Židi a jejich šábesgojímové vzteknou. :-)

0/0
18.12.2007 12:19

Charles Boner

Re: Jen ať si kluci udělaj demošku.

Well - ale zatím se vztekali hlavně ti vaši "kluci".

0/0
18.12.2007 13:16

ajembest

Re: Re: Jen ať si kluci udělaj demošku.

Well - čí naši? Mohl bys to specifikovat? Nemám totiž pocit, že bych si tu oblékal nějaký dres. :-) 

0/0
18.12.2007 16:14

Charles Boner

.

Well - náckové si stěžují, že nemohou najít pro svou provokaci datum, na které by nepřipadalo nějaké to smutné válečné výročí. Ale za to mohou poděkovat jedině nacistům, kteří nám tak pěkně zahustili kalendář hromadnými vraždami.

0/0
18.12.2007 10:28

_Sandstorm_

Re: .

Především je smutné, že někdo vnucuje svá výročí někomu jinému. Tím se nestavím na žádnou stranu té "Války", protože mi je ta válka úplně u zadnice. Multikulturalisti mohou ukázat, jak vážně to myslí: Nechť tolerují oslavy narození Ježíše, Hitlera nebo špagetového monstra. Dokud se kvůli tomu nebudou lidi napadat, je vše v pořádku.

0/0
18.12.2007 10:37

Charles Boner

Re: Re: .

Nevšiml jsem si, že by někdo někomu něco vnucoval. Deportovaní Židé byli přece ČS občany - stejně jako dnes čeští Židé občany ČR.

0/0
18.12.2007 10:53

_Sandstorm_

Re: Re: Re: .

Já to nemyslel "mezinárodně", ale mezilidsky - že jedinec či jejich skupina vnucuje svá výročí jiným a chtějí po nich, aby je určitým způsobem dodržovali tím, že se omezí ve své zábavě. Kdyby mi chtěl soused zakázat hraní válečných her (jenom příklad, válečné hry mě zrovna nebaví) v době výročí úmrtí jeho dědečka na frontě, poslal bych ho pryč.

0/0
18.12.2007 11:02

Charles Boner

Re: Re: Re: Re: .

Jakou skupinu zde máte na mysli? Nebo jaké vnucování? Co by například říkali váleční veteráni a účastníci Pražského povstání, kdyby chtěli náckové pochodovat 8. 5. - dejme tomu před Staroměstskou radnicí? Jinak přirovnávat nacistický pochod k hraní válečných her mi nepřipadá právě vkusné.

0/0
18.12.2007 11:30

_Sandstorm_

Re: Re: Re: Re: Re: .

Myslím to obecně, není to namířeno proti nikomu konkrétnímu. V tomto případě vnucují své výročí židé, ve Vámi uvedeném příkladu by to byli váleční veteráni, a v imaginárním případu by to byli sami náckové, kdyby se bouřili proti cikánskému koncertu konanému v den výročí úmrtí Adolfa Hitlera. Něco jiného by bylo, kdyby byla víra, vzpomínky a přesvědčení úmyslně a přímo zesměšňovány, to je jiný případ, i když taky ne černobílý.

Lidé by pro své bezpečí a pohodlí nejraději ostatní pozavírali do klecí zákonů, vyhlášek a nejrůznějších omezení. Nacismus není mimozemským zlem, ale zvětšovacím zdrcadlem nastaveným lidské přirozenosti. Většina lidí neuvažuje "chci se mít lépe -> udělám si pořádek ve svém životě a sám v sobě", nýbrž "chci se mít lépe -> zavedu pořádek někomu jinému". Nacisté nejsou horší než většina lidí ve svých motivech, přáních a strachu. Jsou horší v prostředcích, neboť je v minulosti použili, zatímco většina lidí o nich - díkybohu - jenom sní.

0/0
18.12.2007 11:47

Charles Boner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Podle mého zde vnucují své nechutnosti neonacisté všem ostatním. Židé pouze protestují proti lidem, o kterých se oprávněně domnívají, že by v případě svého politického úspěchu jednali stejně, jako tomu bylo za války.

Vaše pojetí je opravdu svérázné, protože poněkud opomíjí fakt, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.  A nacisté bezpochyby zavedli ten nejhorší totalitní (tedy nesvobodný) režim v moderních dějinách. Konkurovat jim v tom mohli snad jen komunisti.

0/0
18.12.2007 11:58

_Sandstorm_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Příčinou agrese (a omezování svobod je agresí, byť nemusí dojít na pěsti) je strach. Židé se bojí nacistů, a tak by nejraději zakázali všechno, co je připomíná, včetně svatik na modelech letadel. Nacisté se bojí kapitalismu, za kterým vidí hlavně židy, bojí se rozředění své rasové a národní identity, za kterým vidí hlavně židy, a tak by nejraději židy zakázali. Židé se bojí své skutečné likvidace, nacisté se bojí své likvidace sociální.

To je objektivně popsaný mechanismus. Podle sympatií pak lze říct, co je oprávněné a co nikoli, přičemž tyto sympatie jsou utvářeny celkovým politickým a ideovým klimatem ve společnosti (jinak tomu bylo za Marie Terezie, Cecila Rhodese, Adolfa Hitlera a jinak je tomu dnes).

0/0
18.12.2007 12:07

Charles Boner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

To ale nepřípustně zjednodušujete. Židé mají především s nacisty velmi - řekněme - traumatizující zkušenost a není tedy divu, že jim nevoní symbolika, která jim toto trauma připomíná. A rozhodně v tom nejsou sami (zkuste se zeptat třeba nějakého bývalého ČS vojáka, který prošel východní frontou). Navíc nacistické symboly jsou zakázány ve všech civilizovaných evropských zemích a obzvláště v Německu, kde si to jistě nevydupali Židé. Nechápu, kde jste vzal tezi o strachu nacistů ze sociální likvidace - nacisté se samozřejmě nemají čeho bát, pokud ovšem dodržují zákony země, v níž žijí. Jinak už vůbec tu nejde o nějaké sympatie. Nacisté představují pro většinu lidí čiré tptalitní zlo, jehož důsledky konec konců mohla Evropa poznat na vlastní kůži.

 

0/0
18.12.2007 13:09

_Sandstorm_

Re: Re: Re: Re: Re: .

Ještě dodatek: S trochou nadsázky lze říct, že nacisté byli ztělesněním tužeb a impulzů většiny lidí. Stačí se podívat do diskusí, které jsou (hlavně díky anonymitě a dostupnosti internetu) odrazem velmi vnitřních pocitů "obyčejných lidí". Schválně, jak často tam najdeš termíny "vyhnat, zavřít, zakázat, netolerovat, přirozený řád věcí, zabít, rozmlátit, popravit"? Internet je systém poskytujícím anonymitu a zdánlivou bezptrestnost, a tedy činí lidi velmi upřímnými. A mašinérie totalitního státu poskytuje totéž.

0/0
18.12.2007 12:02

Charles Boner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Ovšem těch nejhorších "tužeb a pudů". A právě proto by měli být v rámci demokratické společnosti odkázáni do patřičných mezí.

0/0
18.12.2007 13:10

_Sandstorm_

Hm

Pokud vím, tak cizinecká policie selhává neustále a výsledek tohoto selhávání dává neonacistům dobré argumenty. Btw, už asi po stopadesáté: Kde se vyučuje, že nacisté patří k extrémní *pravici*? Na vysoké pseudoškole žurnalistiky?

0/0
18.12.2007 9:51

J i ř í

Ruské fanoušky sem pustili

Agresivní Rusy sem nedávno cizinecká policie pustila, tak ať se nevymlouvá na Schengen!

0/0
18.12.2007 7:57

Železobetonová Krysa

Že by první a jediný přínos

internacionálního cikánova ?R^[>-]

0/0
18.12.2007 0:52

Josefprav

blekkal

Musím ti sdělit, že tě pokládám za fašouna a ještě k tomu za blbce.  Nacistická lůza, ke které patříš ty, jsou národní socalisté a patřily k nim i vaše velké  vzory včetně velkého jednokulčáka čalouvníka Ády. Rudá lůza, o které hovoříš jsou internacionální socialisté včetně vůdce Lenina masového vraha Stalina.  Žádný velký rozdíl mezi vámi není. Jedni bojují za národ a rasu a druzí za třídu.  Ostatní celkem nezajímá,. že si chcete spolu něco vyřizovat. To už tady bylo a odehrávalo se to v 30. letech minulého století v Německu. Židy nech na pokoji. Předpokládám, že se budeš pochodu účastnit a že se budu moci dívat v TV, jak vám smažky zase rozbijou hubu. 

0/0
17.12.2007 23:24

trudoch

Re: blekkal

seš hustej(Y)blekkal  je dobrej  uzral si ploskoXXXX

0/0
17.12.2007 23:47

trudoch

Re: blekkal

XXXXXJosefpravXXXXÁmen

0/0
17.12.2007 23:53

natelius

Re: blekkal

Ale on má pravdu. Nějaká židovská hysterka v mužských šatech se někde nechala slyšet, že kdykoliv náckové pořádají demonstraci v sobotu, jde o provokaci proti Židům. Já nevím jak Tobě, ale mně přijde z mnoha důvodů sobota jako den pořádání demonstrací ideální. A Blekkal myslím jasně dal najevo, že nácky nemusí (nebo ne?).

0/0
18.12.2007 8:02

Charles Boner

Re: Re: blekkal

Copak vy posloucháte nějaké židovské hysterky? :-) Mimochodem - koho konkrétně máte na mysli?

0/0
18.12.2007 10:30

Helena1

Prověrka demokracie

Pochod extremistů prověří, myslí-li to policie, tedy vlastně státní moc vážně s ochranou obyčejných lidí. Toto je přímo modelový případ, kdy se ukáže, umí-li nás policie chránit, nebo jestli je to jen skupinka lidí ovádaných mafii?, politiky?, vlastní hloupostí???

0/0
17.12.2007 23:15

Ahaman

Re: Prověrka demokracie

ááá, zase přicházejí na scénu "obyčejní lidé";-D

0/0
17.12.2007 23:19

Better red than dead

.

vobycejny pracujici lid - corporate trademark...

0/0
17.12.2007 23:57

Helena1

Re: Re: Prověrka demokracie

A co si ty? Dvojhlavá zrůda či co?

0/0
18.12.2007 7:52

Charles Boner

Re: Re: Re: Prověrka demokracie

Je to obyčejný nácek.

0/0
18.12.2007 10:24

Železobetonová Krysa

Re: Prověrka demokracie

Já nevím čím jste ovládaní, ale rozhodně se mi to nelíbí X:-©:-©:-©

0/0
18.12.2007 0:54

_Sandstorm_

Re: Prověrka demokracie

Demokracie, jejíž policie chrání "obyčejné lidi" před nevhodnými názory, hudbou a účesy, se zove demokracie lidová.

0/0
18.12.2007 9:50

Better red than dead

.

kluci se projdou, policajti procvicej a vostatni se pokoukaj - pekna akcicka

0/0
17.12.2007 22:05

Ahaman

Skvělý článek !

R^

0/0
17.12.2007 21:48

Ahaman

Re: Skvělý článek !

Tak ne, odvolávám to, už to opravili.;-D

Příšerný článek !

0/0
17.12.2007 22:44

blekkal

Dobrá, tak jinak...

... existuje nějaké datum, kdy mohou nacionální socialisti pochodovat, nebo mají židé copyright na všechny dny v roce? Já jen, že argumentovat výročím, které je o den vedle už je celkem úchylné, pokud zvážím, že jde o zemi, kde komunistická špína volá po ozbrojené revoluci lůzy každou chvilku...

0/0
17.12.2007 21:02

Yesname

Re: Dobrá, tak jinak...

Mezi nacionálními socialisty a komunistickou špinavou lůzou nevidím příliš velkého rozdílu.

0/0
17.12.2007 21:28

blekkal

Re: Re: Dobrá, tak jinak...

Právě. Hromádka primitivních učňů, hrajících si na NACIonální socialiSTY a hlásajích boj proti kapitalismu, radaru, válce v Iráku, USA atd. (aneb tzv. ultra"pravice"??) jsou vhodným cílem všech, zejména anarchistické levicové pakáže (viz. např. anarchokomunisté: http://aka.anarchokomunismus.org/ ), označované jako "antifašisté).

Právě teď sedí v parlamentu regulérní komunističní zločinci, stejně jako sociálkomunistický šmejd typu Jičínského, jež do Ústavy ČR implantoval článek o vůdčí roli KSČ. První máje jsou chráněny PČR placenou z našich daní a poslanci ČSSD + KSČm jezdí na návštěvy za čínskými i běloruskými komunisty a vrahy.

Ať se náckové projdou a vypindají. V této zemi si každý lump může dělat co chce. Rv Oč je horší nějaká demonstrace pseudonacistů, než demonstrace odborářů za zvýšení mezd s po roce následující demonstrací týchž protí zvýšení cen, následkem inflace? Je to k zblití.

0/0
17.12.2007 21:40

trudoch

Re: Dobrá, tak jinak...

neřeš to  maj tam  živo ude maso plešouni knok aut a hotovo[>-][>-][>-]

0/0
17.12.2007 21:31

blekkal

Re: Re: Dobrá, tak jinak...

Jasně. Tzv. "antifa" to rozmlátí všechno, nácek, policajt, mcdonald... :-©

0/0
17.12.2007 21:41

trudoch

Re: Re: Re: Dobrá, tak jinak...

jasny jesli budou  trochu chechtli na benzinek s kámou du do  [>-][>-][>-]toho

0/0
17.12.2007 22:00

Sir Humphrey Appleby

Re: Re: Re: Re: Dobrá, tak jinak...

odkdy se anarchisté uznávají státní symboly? ;-D

0/0
17.12.2007 22:39

trudoch

Re: Re: Re: Re: Re: Dobrá, tak jinak...

seš  mimo vlaka je  pěkna   dam  srce a co? proč ačka by nechteli vlajku?tohle je fuk 

0/0
17.12.2007 22:47

doktor_bota

Re: Dobrá, tak jinak...

Neexistuje. Náckové prostě NE. Ovšem bolševici se mají taky na co těšit.

0/0
17.12.2007 21:48

proviron

Idnes je

banda diletantů:-©

0/0
17.12.2007 21:00

anelicka

naučte se cizí slova

V textu je mezititulek "Antisemitské organizace chystají protiakci." Jenže antisemitské znamená rasistické, protižidovské. A v tom odstavxi se píše o lize PROTI antisemitismu.  Čili ne antisemitské organizace, ale protirasistické. A naučte se cizí slova.

0/0
17.12.2007 20:58

Yesname

Re: naučte se cizí slova

Zrovna jsem koukal na ten hloupý podtitulek. Že by chtěli napsat antiantisemitské? ;-)

0/0
17.12.2007 21:22

Najdete na iDNES.cz