Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Psycholožka: Někteří soudci dětem ubližují

Michaela Jílková zpovídala renomovanou dětskou psycholožku Václavu Masákovou. Proč si děti stále častěji stěžují, že nemají v rodičích oporu? Jak hodnotí případ Terezky, kterou soudce poslal na prázdniny do dětské léčebny?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zbynek._s

Psycholožka Masáková mele nesmysly

Psycholožka Masáková mele nesmysly. Odborně se tomu ¨říká, že blábolí. Ale kolik nás ta "vědma" stoijí, to se opravdu nedá spočítat. Twelwevize bvy už měla jednou přestat s těmi režimními plápoly, ideologickými výměty socialismu. Poškozují totoiž celou populaci a jsou skutečně pod úroveň žurnalistiky, stejně jako paní Jílková se svými hloupými otázkami. Jednou, a nebude to dlouho trvat, se za ně bude sama stydět. Škoda jen, že to není už dnes!

0/0
30.1.2009 10:03

minx

Vážení pánové

Proč a nač si tu stěžujete? Udělali jste si dítě a tenkrát vám vaše žena byla zřejmě dobrá dost. Proč jí najednou nasazujete psí hlavu? Nechce vám půjčovat dítě? Proč? Byli jste nevěrní? Má důvod vás nenávidět? Je velice jednoduché si stěžovat na toho druhého a taktně pomlčet o svém dílu viny. Jinak naprosto nesouhlasím s tím, aby matky bránily otcům a jejich rodičům ve styku s dítětem, je to kruté zejména vůči dítěti. Sama tchyni nemusím, ale dcerka k ní může kdykoli, názor si na ni musí udělat jednou sama. Přijde mi ale směšné, že si najdete ženu, která zřejmě nesdílí vaše hodnoty a postoje k výchově, pořídíte si s ní dítě a pak se děsně divíte. Chyba je vždycky stoprocentně na obou stranách.

0/0
12.12.2007 23:02

brnl

Re: Vážení pánové

Jaksi nechápu koho tady oslovuješ, osobně se ženou jsme nikdy takovéto problémy neměli, vychovali jsme děti až do dospělosti, a stále s tou megerou v pohodě žiji, problémy byly a jsou ale ani jeden z nás se nikdy nesnažil a nesnaží tohle přenášet na ty děti, tedy zásadně ani jeden z nás se nesnaží druhého pomlouvat a znevažovat před dětmi, což je ten zásadní rozdíl od té patologické matky té dívky Terezy.:-© Když Hitler napadnul nás nebo Polsko nebo Rusko a další,  tak chyba byla stoprocentně na obou stranách ;-D;-D;-D

0/0
12.12.2007 23:28

minx

Re: Re: Vážení pánové

Z celé diskuze tady vyčníváš svými radikálními názory nejvíc Ty a zvláštní je, že člověk, který nepřipustí cizí názor se zašťituje svou "rodinnou pohodou". Nějak se mi to neslučuje s Tvým přesvědčením, že děti mají ke svým živitelům cítit zejména úctu a neodmlouvat. Já neříkám o nic víc, že nesouhlasím s poštváváním dítěte proti druhému rodiči, ale nerozumím, proč si muži tedy vybírají ženy s tak zásadními charakterovými vadami. Jako kdyby si někdo nabrnknul nymfomanku a pak se divil, že se tahá s jinýma. Rodič, kterému nezáleží na zdravém psychickém vývoji svého dítěte (tj. pokud neumožní styk s druhým rodičem) je sobec a to se dá přece dopředu poznat.

0/0
12.12.2007 23:35

brnl

Re: Re: Re: Vážení pánové

Co prezentuje soudružka "dochtor psychológie" to není pouhý názor, ona ty demagogické žvásty prezentuje jako odborné vědecké poznání a proti tomuhle je potřeba vystupovat ať se mě to týká nebo netýká, protože tohle má "vědecky" obhajovat patologické matky a vychovávat nám tady z dětí patologické zmetky, opravdu bych nerad aby mě jednou v důchodu takovýhle patologický zmetek někde zapíchnul kvůli stokoruně na drogy. Co by si říkala tomu, kdyby někdo obhajoval patologického násilníka který léta brutálně bije a týrá ženu tím že si ta žena za to může sama když přeci věděla koho si bere a že na 100% je vina na obou stranách. To je obhajoba dost nesmyslná a ubohá, zrovna jako ta tvoje naprosto obdobná. 

0/0
13.12.2007 7:52

brnl

Re: Re: Re: Re: Vážení pánové

Pro ženu která zapíchne (zastřelí) násilníka mám pochopení, ty tresty za tohle by měli být velkoryse nízké, měl bych pochopení i pro ženu která se rozhodne že otce do výchovy opravdu nechce a zřekne se těch alimentů. Pokud  otce žena do výchovy nechce a na druhé straně žádá zvýšení alimentů tak to je opravdu v rozporu s elementární morálkou to není žena to je hyena, co tak může vyrůst z dítěte vychovánané takovouhle psychickou zrůdou která považuje takovéhle peníze za zcela normální,  řekl bych že ty peníze jsou tak normální asi jako peníze v kapse podvodníka nebo pasáka.

0/0
13.12.2007 8:11

minx

Re: Re: Re: Re: Vážení pánové

Já myslím, že jste moc vztahovačnej. Jak jsem už dvakrát napsala, nesouhlasím s odříznutím druhého rodiče. Pokud už se to stane, je potřeba zjistit proč k tomu došlo. Někdy by to pro dítě bylo skutečně víc ke škodě než k užitku a tam je jednoznačně na místě dát na radu odborníka, který posoudí stav obou rodičů a schopnost vychovávat dítě. A jinak soulas i s vaším demagogickým argumentem. Když se někdo hrne do svatby bez toho, aniž by druhého dostatečně poznal nebo přehlíží první facky, protože ho miluje, tak je z poloviny sám svým hrobařem. To je fakt jako byste podepsal nevýhodnou mslouvu, protože byste strašně chtěl to zboží a pak byste požadoval, abych Vás litovala. Tím ovšem nemyslím, že by se obětem nemělo pomáhat, pokud o to projeví zájem. Stejně tak si myslím, že otcové si zaslouží šanci podílet se na výchově dítěte, ale nesmí tím trpět dítě! Ono skutečně nemůže za to, že má debilní rodiče a zmetek z něj vyroste spíš, když se o něj rodiče budou přetahovat.

0/0
13.12.2007 12:48

minx

Re: Re: Re: Re: Re: Vážení pánové

Těžko si představit, že otec dítě skutečně miluje, když ho nechá čtyři měsíce trpět v nějakém ústavu. Já bych tohle svý dceři neprovedla, i kdyby to mělo znamenat, že jí neuvidím. Prostě jednou bude dítě dospělý a samo posoudí, kdo byl poškozen a s kým se chce stýkat. Myslím, že čím víc si to otec nutí, tím víc ho dcera bude nenávidět a bude ho vnímat jako toho, co jí zkazil dětství. Takže kontraproduktivní.

0/0
13.12.2007 12:52

brnl

Podivná to Frau dochtor psycholožka

"A co je to základní slušnost? Má toho tatínka pozdravit? Anebo mu má slušně říct: "Tati, já s tebou dneska nepůjdu.""

Tak ona neví co je to elementární slušnost k rodiči který se podílí na výživě dítěte, podivně toto musí být jasné každému dlaždiči, takže soudružce dochtor jako laik objasňuji ten naprostý základ:

1. Slušné je otce pozdravit, tykat mu a říkat mu "tati"

2. Slušné je, když otec s dcerou hovoří tak s otcem komunikovat

3. Slušné je, že když je stanovený den pro návštěvu otce tak to brát že to je normální povinnost jako jít do školy a že tady nelze odmítnout, lze jedině toho otce přesvědčit že se to z nějakého vážného důvodu nehodí.:-)

0/0
12.12.2007 21:57

KOLDAK

Re: Podivná to Frau dochtor psycholožka

Přijde na to, jestli tu elementární slušnost používá také otec ve vztahu k dceři. Zajímavé, že každý požaduje po ostatních něco, co sám není schopen nebo ochoten nabídnout.

0/0
13.12.2007 10:16

slidic

Děti jsou účinnou zbraní v rukou matek k vydírání otců.

Starý model rodiny, založený na primitivních principech, byl rozbit (to je holt vývoj), ale nebyl nahrazen jiným, který by byl funkční. Žena poskytovala partnerovi sexuální uspokojení i mimo své plodné dny, on zase hmotné zajištění její a jejích potomků. Dnes si výživu svou a dětí zabezpečí prostřednictvím feminizované justice, takže se 67% manželství rozvádí. Navrhovatelem je v drtivé většině případů žena, která na rozvodu evidentně hmotně vydělá. Stačí se rozhlédnou kolem sebe. Prodělají pouze děti, ale rozhodující je hmotný zisk ženy.

0/0
12.12.2007 20:25

Granitol

Re: Děti jsou účinnou zbraní v rukou matek k vydírání otců.

ty máš asi problém se ženami, že jo??

0/0
12.12.2007 20:40

brnl

Re: Re: Děti jsou účinnou zbraní v rukou matek k vydírání otců.

Ty máš zřejmě problémy sám se sebou, ten člověk nahoře má svatou pravdu. Přirozený  stav před těmihle všemi komunistickými experimenty  byl takový že  buď se matka a potomek snažili udržet dobré vztahy s otcem a potom se otec staral nebo se nesnažili a potom se mohli starat akorát sami nebo nejspíš zahynout. Aby otec finacoval spratka který je programován k nenávisti k němu to je nejen proti přírodě ale i naší obecné dnešní morálce. Podle občanského zákoníka takovýto spratek nemá právo ani na dědění ze zákona protože takovéhle chování je důvod k vydědění.:-©

0/0
12.12.2007 21:16

KOLDAK

Re: Děti jsou účinnou zbraní v rukou matek k vydírání otců.

Když potřebuješ "sexuální uspokojení mimo plodné dny" výměnou za "hmotné zabezpečení", zkus bordel:-) Tam to takhle funguje dosud

0/0
13.12.2007 10:20

mARKETAVIK

Neschopný otec: Já tě naučím mne milovat!

Je strašné, snažit se vynucovat lásku, kterou si každý rodič musí zasloužit, násilím a trestem. Jaký pak asi bude mít ta holčička vztah k mužům obecně? Zatím zažívá model: Zlí muži, otec a soudce, kteří ji bezdůvodně týrají a trestají a nutí předstírat něco, co necítí a dělat něco, co nechce. Matka - žena, od níž se jí snaží odtrhnout.

Každý člověk, i dítě má právo rozhodnout se, koho bude mít mít rádo a koho ne. Pokud je otec tak neschopný rodič, že si musí lásku takto vynucovat, pak si ji rozhodně nezaslouží. Sama vím, že jsou lidé, k nimž děti okamžitě inklinují a lidé, které nemá po zásluze nikdo rád a děti to okamžitě vycítí. Někdo to s dětmi umí během peti minut a někdo i kdyby se přetrhl, tak dobrým rodičem nebude. Předpojatost dítěte nehraje vůbec roli: když to s dětmi umím, roztajou i kdyby se všichni kolem na hlavu stavěli.

0/0
12.12.2007 20:18

brnl

Re: Neschopný otec: Já tě naučím mne milovat!

Nevím co to tady plácáš o lásce, tady nejde o žádné vynucování lásky ale o to aby se se dítě chovalo jako normální psychicky zdravé dítě. Takovéhle dítě nemá žádné právo rozhodovat o tom jak se bude chovat k otci a jak se s ním bude stýkat zrovna jako nemá právo rozhodovat o tom jak se bude chovat k učiteli a jak bude chodit do školy. Tohle tady určuje společnost a  obecná pravidla, toho co se může a toho co se už nemůže a pokud to dítě není schopno tohle respektovat tak patří do diagnostického ústavu, zrovna jako by tam patřilo kdyby kradlo, chodilo za školu, fetovalo a rodiče nebyli schopni zjednat nápravu..

0/0
12.12.2007 21:08

brnl

Re: Re: Neschopný otec: Já tě naučím mne milovat!

Ještě jinak ty osobo obchodující tady s nějakou láskou, osobně jako každý jiný otec jsem nikdy nezkoumal jak velkou láskou ke mě potomci hoří, normálního fotra zajímá jedině a jedině to jak děti respektují  jím určená pravidla, to je podstata výchovy .:-)

0/0
12.12.2007 22:26

KOLDAK

Re: Re: Re: Neschopný otec: Já tě naučím mne milovat!

Ne každý fotr se cítí být bachařem v koncentráku, zvaném rodina.  Proto taky některé rodiny i fungujou.

0/0
13.12.2007 10:24

zbynek._s

Re: Neschopný otec: Já tě naučím mne milovat!

Případ dobře znám. Proto laskavě - nemelte tady  nic o lásce, když jde o  natčino vydírání.  Přednější jsou povinnosti, než řeči o citech. Matka, která vede dceru či syna proti vlastnímu otci, je prostě nemravná, a stejně jako nezodpovědná , jako třeba prostitutka, či pod.

0/0
13.12.2007 6:01

luluu

Re: Neschopný otec: Já tě naučím mne milovat!

Vůbec nic jsi nepochopila.Tady nejde o lásku a o to,že by si ji měl kdokoliv zasloužit.Jde o SZR. Kdy na něm má podíl matka,která systematicky dcerce podsouvá - "Dítě je programováno k potlačení původních pozitivních emocí k nyní zavrhovanému rodiči. Navíc potlačení či vytěsnění emocí pravidelně vede ke vzniku celé škály trýznivých psychopatologických symptomů, které odčerpávají značný díl psychické energie. Dítě je programováno dávat volný průběh emocím nenávisti podloženým jen slabými,neopodstatněnými či absurdními argumenty za úplné absence pocitů viny.Takové programování rovněž zamezí možné korekci,seberetlexi apod. U dítěte dochází k podstatnému narušení sebedůvěry,vštěpuje se mu totiž do citového života přesvědčení,že jeho druhý rodič je špatný, závadný."Přesně takto se chovala Terezka v reportáži TV Nova.Paní psych. se opravdu vyjadřuje jako by sama měla své "úvahy" podložene vědecky.Jak bylo řečeno...psychologové se zde v názoru rozcházejí. Proč zrovna tahle by měla mít pravdu?

0/0
13.12.2007 22:52

Mira Kapr

Opět onen ,,Zájem dítěte,,.

Tak si ,,renomovaná,, psychložka Masáková nějak protiřečí?!  Na jedné straně nám připomíná,že na děti se odmalička kladou větší rozhodovací kompetence,než na jaké jsou zralé,což jim přináší velké nejistoty a o pár řádků dále nám tvrdí,že je potřeba dodržovat ,,Zájem dítěte,, .

Vždyť dodnes NIKDO neví,co přesně onen vzývaný ,,Zájem dítěte,, je a tak si to soudy a sociální pracovnice zjednodušily - zájem dítěte zjistíme tím,že se onoho dítěte zeptáme,co vlastně chce a je to.   Jaksi těm ,,ochráncům,, dětí nedochází,že

dítě je tím pádem manipulováno do odpovědí,jaká se právě rodiči,který ho má ve výchově,hodí a už se zapomíná,že skutečný ,,Zájem dítěte,, NENÍ jeho přání!!!

Souhlasím s tím,že děti jsou velmi zatěžovány stoupajícími rozhodovacími kompetencemi,ALE k tomu je nutí právě různí ,,odborníci,, v čele se soudy?!?!

Paní Masáková nám vpodstatě sdělila,že dítě si má samo o sobě rozhodovat,což já osobně považuji za pervezní přístup k výchově,neboť dítě tímto štve proti rodičům.   

0/0
12.12.2007 15:34

wezr

Re: Opět onen ,,Zájem dítěte,,.

Mě zase připadá perverzní, že když se nedokáže dohodnout táta s mámou, tak se potrestá dítě. Dokážu si představit, jak Tereze muselo být, když místo toho, aby si užívala prázdniny, byla zavřená v psychiatrické léčebněRv

0/0
12.12.2007 16:03

brnl

Re: Re: Opět onen ,,Zájem dítěte,,.

To nebyla psychiatrická léčebna ale ústav pro děti a nebyl to trest ale nutnost, u chlapců Mauerových to umístění v Klokánku nebylo také za trest, pokud je matka patologická a týrá dítě  fyzicky  nebo je týrá psychicky tím že je vede k nenávisti tak je nutné to dítě od takové matky oddělit, nevím proč ten pobyt v ústavu zrušili a vrátili to dítě zpět do toho patologického prostředí, to by mohli obdobně ty chlapce Mauerovi také vrátit k matce.:-©

0/0
12.12.2007 16:19

wezr

Re: Re: Re: Opět onen ,,Zájem dítěte,,.

No připadá mi, že srovnání s bratry Mauerovými dost kulhá, ale budiž.....

Spíš jsem chtěl obecně říci, že pokud se rodiče nejsou schopní dohodnout, měli by být nějakým způsobem potrestaní oni a ne to dítě, které si rodiče nevybralo. Chápu, že je to složitá věc a nedá se často vyřešit tak, aniž by se někomu ze zúčastněných neublížilo. Ale proč se má trestat dítě, které za nic nemůže. Připadá mi, že některým soudcům je jedno jestli se rodiče hádají o dítě nebo almaru. Kus jako kus. 

0/0
12.12.2007 16:54

brnl

Re: Re: Re: Re: Opět onen ,,Zájem dítěte,,.

Osobně se domnívám že kdybych měl doma 10 leté dítě které by si myslelo že se bez zjevné příčiny takto bude chovat ke mě, k sousedovi, učitelce, jiným příbuzným tak bych konal sám a určitě bych mu to v tomhle věku z té hlavičky velmi rychle dostal, buď po dobrém pomocí vysvětlování nebo po zlém pomocí trestu. Nějakou nenávist bez zjevné příčiny to jsem v životě nic takového neviděl. Jak se v tomto věku má chovat dítě k otci a jak se s ním má stýkat to není záležitost kterou v tomhle věku může rozhodovat dítě zrovna tak jako nemůže rozhodovat o tom jak se bude chovat k učiteli a jestli bude chodit do školy.

0/0
12.12.2007 17:07

brnl

A kurňa

tak jsem porušil "KODEX DISKUTÉRA"  pojem "femenistická svoloč která nerozezná zájmy dítěte od zájmů egoistické matky"  porušuje zřejmě  ustanovení č. 3

"Diskutér nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci."Jdu se kát a  dělat něco rozumějšího;-(;-(

0/0
12.12.2007 15:22

zbynek._s

Mohli jste už rovnou pozvat bábu Tutovku!

Obvyklé feministické bláboly, které nám paní vědma předkládá jsme čekali. Co jiného také tihle pavědní pseudoodborníci k dotazu mohou vyjevit, aby si soudce nerozhněvali? Doře vědí, že nespravedlnost vůči dětem soudce i je dobře vyživí a znalecké posudky, pane to sype! Také feminočurdismus (pol. směr zal. posl. A. Čurdovou pro ztracené ženské existence), nic jiného zplodit nemůže. Ideoilogie politické korektnosti musí být  přeci v televizi vyznávána - bez ohledu na skutečnost - stůj co stůj. Ta praví, že je lépe po komunisticku devastovat dítě, než ho léčit ze syndromu zavrženého rodiče nebo napravit z lumpáren. Už proto, že socialisté všecho druhu potřebují udržet plnou zaměstnanost matek, aby měli nenažrní soudci a úředníci na svoje přemíru vysoké platy. Ničím jste nás s vaší učenou psycholožkou nepřekvapili. Mohli jste už rovnou pozvat bábu Tutovku!

0/0
12.12.2007 14:14

pytlas

Re: Všeumělové

Vyjádřil jsem se nejasně, uznávám. Těmi odborníky v tomto případě myslím psychology a psychiatry, kteří se celkem jednotně postavili proti umístění zdravého dítěte do psychiatrické léčebny, co by "neutrálního prostředí". 

0/0
12.12.2007 13:31

brnl

Re: Re: Všeumělové

Dítě které trpí  odporem a nenávistí  k otci, pro kterýžto odpor  a nenávist nelze nalézt reálný důvod tak rozhodně zdravé není, to je stejně tak nezdravé dítě jako jiné patologicky se chovající dítě, třeba dítě které krade, fetuje, chodí za školu, utíká z domova atd.. Pokud se najdou "odbornící" kteří tvrdí že takovéto děti jsou naprosto "zdravé" a není důvod je strkat třeba do diagnostických ústavů tak potom nechápu proč ty ústavy nezruší a proč takto "týráme" ty všechny patologické nezletilce. Nejlepší by snad potom bylo zrušit i věznice a "netýrat" ani patologické zletilce.

0/0
12.12.2007 13:54

kerim003

Re: Re: Všeumělové

Rozumima ale co ocekavate od osob ktere jsou najimany a placeny feministickymi organizacemi (jako je Profem atd...) myslite ze jsou schopny rozhodovat nestrane???

0/0
12.12.2007 13:57

pytlas

Všeumělové

Jsme národem pseudoodborníků. Každý druhý můžeme od minuty koučovat národní mužstvo fotbalu i hokeje, všichni rozumíme politice, jsme amatérští odborníci na veškeré právo, no a psychologii, tu máme přímo vrozenou :-/ Snad každý se pohoršuje, když se diletanti vyjadřují k našemu oboru, ale sami postrádáme skrupule "kafrat" do věcí, kterým porozumět znamená spoustu let studia, praxe, zkušeností...Rv Zkusme konečně začít respektovat názory odborníků, zvláště, když se vzácně dokážou na názoru shodnout.

0/0
12.12.2007 12:58

kerim003

Re: Všeumělové

Ktere odborniky myslite? Nemuzu rict ze nemate pravdu ale spis by jste se mel zamyslet nad tim kde je puvod ruznych a casto podivnych rozhodnuti nasich soudu, socilanich pracovnic atd. ?? O kterych se pak porad dokola diskutuje. Zrejme se Vam jeste nic podobneho neprihodilo takze nemate primou zkusenost to Vam preji ale verte mi ze do problemu se v nasem state muze dostat kazdy behem par dnu.

0/0
12.12.2007 13:02

Mak1

Ach jo

ve středověku se s dětma nikdo nemazlil

S našimi prarodiči a rodiči se v mládí taky nikdo moc nemazlil

My už jsme byli rozmazlovaní víc.

A asi to byla velká chyba .....:-/

0/0
12.12.2007 12:48

ro16ck

"Kotelnice" ......

si povídá s psycholožkou  ;-D

Paní Jílková  zkuste si pozvat k rozhovoru třeba PhDr. Bakaláře, nebo Nesnídal - kapacity v této oblasti- a ti vás roznesou ...;-)

To co předvádí média je ubohá manipulace Rv

0/0
12.12.2007 12:41

kerim003

Re: "Kotelnice" ......

jo jo koukam ze mate prehled - ale pana PhDr. Bakalare si nepozvou protoze se zastava mensiny ktera pro ne neni zajimava - doufejme ze jen zatim.

0/0
12.12.2007 12:43

kerim003

Tak to stoji v zakone

§ 27 - zakona o rodine - (1) Dohoda o styku rodičů s dítětem nepotřebuje schválení soudu.(2) Soud však styk rodičů s dítětem upraví, vyžaduje-li to zájem na

jeho výchově a poměry v rodině. Bránění oprávněnému rodiči ve styku s

dítětem, pokud je opakovaně bezdůvodné, je považováno za změnu poměrů,

vyžadující nové rozhodnutí o výchovném prostředí.(3) Jestliže je to nutné v zájmu dítěte, soud styk dítěte s rodičem omezí nebo jej i zakáže.

0/0
12.12.2007 12:37

slidic

Terezka je už stejně odepsaná syndromem PAS

http://pas.nazory.cz/

Výchova její matinky vede k tomu, že z ní vyroste stejná zrůda, jako je ona sama. A také nezvládne partnerský vztah a kruh se uzavírá.

0/0
12.12.2007 12:32

brnl

Takže podle soudružky doktorky

je týrání dítěte snaha soudce Sládka dosáhnout u dítěte  toho, aby mělo elementární úctu k člověku z jehož prostředků žije, tedy k otci. To by  se obdobně dalo tvrdit i v případě že dítě soustavně krade, tedy nemá elementární úctu k cizímu majetku, to je potom také týrání dítěte pokud ho šoupnou do diagnostického ústavu aby ho té úctě k cizímu majetku přiučili.8-o8-o

Zdalipak soudružka doktorka ví že takováto neúcta k rodiči je velmi vážný prohřešek, za který lze potomka v dospělém věku i vydědit a že je rozhodně v zájmu dítěte mít normální vztahy s oběma rodiči, nejenom z důvodu třeba toho dědění, ona třeba egoistická opičí matka může zemřít a co potom, zřejmě ústav.

0/0
12.12.2007 12:22

OrionA

Re: Takže podle soudružky doktorky

Dítě nežije pouze z prostředků otce, většina samoživitelek financuje svým dětem

více než 50% jejich potřeb, zpravidla je to 70% těchto potřeb, neboť sem patří i  výdaje za větší byt . Rozčiluje mi, že dáváte úctu k otci do souvislosti pouze s faktem, že finančně přispívá (často přímo směšnou částkou) na potřeby dítěte. Jako by jediným důvodem zájmu otců byla skutečnost, že platí alimenty. Kdyby je platit nemuseli, tak na styk s dítětem kašlou? Je určitě nesprávné zbytečně brát dítěti otce, který se o něho upřímně zajímá. Ovšem je-li za tímto zájmem jen snaha pomstít se bývalé ženě a nakonec i tomu děcku za nutnost platit alimenty, tak je to dost ubohé. Přes výše uvedené jsem ale toho názoru, že i když se dítě s otcem stýkat nechce, tak by to mělo alespoň po určitou dobu opakovaně zkoušet (třeba v přítomnosti matky, aby se nebálo), dát tomu otci šanci.  Možná by pak změnilo názor a zjistilo, že tatínek může být docela fajn. 

0/0
12.12.2007 15:07

brnl

Re: Re: Takže podle soudružky doktorky

10 leté dítě nemůže mít takovýto odpor k někomu kdo k tomu nezavdal nějakou příčinu, tenhle odpor v něm musel někdo vypěstovat, dítě do tohohle věku těm dospělým věří jak svatému obrázku a koná tak jak po něm dospělí chtějí, dítě vychovávala matka takže zdroj té nenávisti a odporu k otci je evidentní, takže něco zkoušet za asistence matky která sabotuje i soudní rozhodnutí to by bylo dost úsměvné a zoufalé. :-/Je lhostejné kolik % potřeb zajišťuje otec, matka nebo sociální dávky, takto se chovat k někomu kdo se na zajišťování potřeb podílí to je horší než krást v samoobsluze, tohle je navádění skutečně k nemravnému životu, z takovýchto prostředků opravdu slušný člověk svou obživu zajišťovat nemůže. Rodič je povinen se starat a dítě je povinno ctít své rodiče, to je tuším uvedeno už v Desateru.

0/0
12.12.2007 16:12

Warhead_bia :P

prijde soudce

a udela bububu ;-D

0/0
12.12.2007 11:47

gumbo

Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Ikdyž je třeba chyba na straně matky, která nerespektuje rozhodnutí soudu, aby ji otec viděl, neznamená, že kvůli tomu dítě zavřeme. Rodič, který toto činí by měl být motivován jinak než týráním dítěte. Možná by v naší materiální společnosti stačilo, že kdyby nebylo umožněno stýkaní se s druhým rodičem, tak ten by pak nemusel platit žádné alimenty..protože když nechce ten první rodič, aby se ten druhý o dítě staral citově, tak proč by se měl o nějak starat i materiálně...popřípadě vymyslet nějaké jiné pro dítě nenáročné tresty pro onoho rodiče, ale proboha, nazavírat děti za mříže!!! ;-O

0/0
12.12.2007 11:45

kerim003

Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Nemate pravdu nebot podle zakona ma kazdy rodic pravo podilet se na vychove sveho ditete - bohuzel soudni praxe je takova ze otec pokud s rodinou nezije tak by se mel podilet pouze placenim vyzivneho a to uznate sam ze asi neni spravne.

0/0
12.12.2007 11:47

brnl

Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Ono s tím zrušením alimentů by to bylo také vhodné řešení, není možné aby dítě žilo v přesvědčení že je zcela normální žít z peněz člověka ke kterému se chovám takto nenávistně.

Na druhé straně nevidím nic špatného ani na tom ústavu, pokud dítě opakovaně třeba krade, utíká z domova atd. a matka nezvládá výchovu tak je zcela normální to dítě strčit do diagnostického ústavu, pokud dítě neuznává elementární zásady slušného chování a úcty k vlastnímu otci a to bez nějakého zjevného důvodu tak patří do toho diagnostického ústavu také.

0/0
12.12.2007 11:53

kerim003

Re: Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Souhlas ale praxe je naprosto jina - soudy neco takoveho naprosto neuznavaji a vubec neberou v potaz - Napr. Otec ktery prisel o praci byl nemocen nemohl vydelavat - deti za nim ani jedinkrat naprisli aby se preptaly zda neco nepotrebuje naopak poradaly tiskovou konferenci s matkou jaky je otec spytny clovek a tomuto otci naparil soud podminku naprosto bez reci a to je asi jenom zacatek takze predpokladam ze ho mohou i zavrit.

0/0
12.12.2007 11:58

brnl

Re: Re: Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Pokud zavírají otce za neplacení alimentů tak by měli obdobně zavírat matky za maření styku s dítětem, ono je to v podstatě na stejné úrovni akorát že u toho neplacení mohou být i jiné než nemravné důvody, tedy např. nějaká finanční tíseň.

0/0
12.12.2007 12:10

kerim003

Re: Re: Re: Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Presne tak a napriklad zadost o snizeni vyzivneho jsou soudci schopni resit dele nez rok. Dalsim rozporem je napriklad to ze jeden soudcestejne stareho ditete treba 5 000,- kc - taky hloupost ne? Pokud by meli neco resit tak moznosti otce (budiz) ale potreby stejne starych deti jsou snad stejne?????

0/0
12.12.2007 12:20

brnl

Re: Re: Re: Re: Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Ty alimenty to je pěkný bordel, třeba ta Čejková vysoudila šílené alimenty , že prý chlapci budou potřebovat platit školy, spořit atd. a teď si z těch peněz může klidně financovat  i sebe a svoje soukromé děti. V takovémhle případě by měl otec platit to samé co matka dostává na ty jiné děti a potom by ten nadstandard měl ten otec financovat přímo aby se to nedalo zneužít, nebo on snad by nemohl otec přímo zaplatit to školné, posílat peníze na to spoření atd.. ??? Bylo by to výchovné i pro dítě, které by jasně vidělo odkud že ty finance tečou.

0/0
12.12.2007 12:41

brnl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

Ono to takhle funguje i v normální rodině třeba u nás, manželce dám určité peníze k její výplatě zaplatím nájem a všechno kolem ale když je potřeba zaplatit 30 tisíc školné nebo platit stavební spoření tak to jasně dělám přímo a nikoliv přes manželku.

0/0
12.12.2007 12:48

bývalý volič ČSSD

Re: Re: Re: Re: Re: Zavírat děti za mříže, to je nechutnost

M.Černá vysoudila alimenty 270 tisíc měsíčně. K.Brožová podobně. Tak se podle toho zařiď, aby stejně staré děti měly stejně. ;-)

0/0
12.12.2007 12:43

Najdete na iDNES.cz