Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prozatím jsem prohrál, přiznal Chávez po referendu

Venezuelský prezident Hugo Chávez uznal prohru v referendu. Mělo například změnit ústavu tak, aby mohl neomezeně kandidovat a získat v podstatě doživotní mandát. "I přes porážku budu dál budovat socialismus," prohlásil obdivovatel kubánského vůdce Fidela Castra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Júlínek šíšal

Chávez

Chávez raději přiznal porážku protože měl strach z vypuknutí občanské války ve Venezuele.   :-PRv

 

0/0
4.12.2007 6:20

babacek

Miroslav Grebeníček, Josef Vondruška, JUDr.Marcela Horváthov

Kde jinde na této planetě než v České Republice, kde stále v klidu pokoji a s dobrou penzí žije tisíce komunistických vrahů a zločinců si vybereme osmdesátiletou stařenku dokázat světu ze jsme vyspělý právní stát ! Rychle a bez milosti trestáme hrozné zločiny komunistu na které se nevztahuji presidentské amnestie.

Dnešní KSČM a její členové se od zločinné KSČ nedistancovali, naopak vzpomínají na „staré dobré časy“, kdy bezohledně ovládali naši společnost. KSČM svým odporem k radarové základně USA na našem území dokládá, že je opět pátou kolonou postsovětského, stále více agresivního Ruska a také lpěním na komunistické doktríně je trvalým nebezpečím pro naši nedokonalou demokracii.

Konzervativní strana je přesvědčena, že nejlepším způsobem, jak zabránit jakýmkoli 21. srpnům a následujícím totalitám, je vybudování radarové základny USA u nás, která nás technicky i politicky spolehlivě ochrání.

 

0/0
4.12.2007 5:31

babacek

Re: Miroslav Grebeníček, Josef Vondruška, JUDr.Marcela Horváthov

Lid chce být klamán, budiž tedy, je klamán !

Výkonná moc proti levicovému extremismu nejedná. Není téměř divu - máme

v parlamentu přímou nástupkyni zločinecké komunistické strany, které občané této země nestáli ani za omluvu. Proto potřebujeme u nás zakázat tuto a jí podobné strany a hnutí, včetně jejich symbolů. Není to nedemokratické, naopak. Jde o velmi důležitý princip uplatňovaný v Evropské unii ve vztahu k extrémistickým hnutím a stranám - princip ‘demokracie schopné se bránit !

Lidé se necítí být ohroženi dokud není pozdě,ale pak budou právě ty samí křičet:proč jste nás neochránili;-O?

0/0
4.12.2007 5:32

Pilat

Chavez je gruch a to je jeho problem

jinak skoda, mohl amikum zahrat na nervy ;-D;-D;-D 

0/0
4.12.2007 4:55

wenix

Re: Chavez je gruch a to je jeho problem

škoda možná pro tebe,ale ne pro lidi tam

0/0
4.12.2007 8:37

mtis

Dává vám tahle věta nějaký smysl?

"Nebylo by špatné, jít ve stopách Kuby a moci se tak vyvarovat jejích chyb," myslí si o referendu jeden z mladých Venezuelců, který se s názorem svěřil agentuře Reuters.

;-D;-D;-D

0/0
3.12.2007 23:36

captain cook

Re: Dává vám tahle věta nějaký smysl?

taky jeden z tech, jake Lenin nazyval uzitecnymi idioty:-/

0/0
4.12.2007 5:08

medanek

---

me se to tady nelibi,co s tim zas udelali8-o8-o8-o8-o

0/0
3.12.2007 23:25

mtis

Re: ---

Mně takz ne a co naděláš. Leda můžeš přestat to tady navštěvovat.

0/0
3.12.2007 23:37

Pilát

socialismus

pusobi jen lidske utrpeni  :-P  je to zlocinny system a zaslouzi odsouzeni  ;-)

0/0
3.12.2007 21:18

IPES

.

všem kteří se tu ohání demokratičností Cháveze na základě jednoho nepovedeného referenda..... Jedna vlaštovka jaro nedělá, a to, že je to diktátor který má jediné štěstí v tom že má Venezuela ropu takže může (prozatím) kupovat chudé masy je vcelku nezpochybnitelný fakt.... Mimochodem, sice trochu irelevantně, nicméně mám holku z Mexika a ta mu spolu s kámošema taky moc nemůže přijít na jméno - a to si nemyslím, že by Mexičani byli bůhvíjak od přírody pravičáci, či v názorovém vleku USA (ekonomicky je to samozřejmě zcela jinak)..... Ale jak říkám to je již vcelku irelevantní..... i když pořád pár tisíc blíž kilometrů blíž než třeba různí zdejší internetoví chytorlíni....

Dobře vědět, že chudí ne nutně vždy znamenají také hloupí.... a vše má meze....

0/0
3.12.2007 20:03

fleret1

Venezuela jednoduse nechce socialismus

 - mno tomu se vubec nedivim - my tu tyhle idioty mame bez mala 60 let u moci,prolezle je jimi naprosto vsechno a kazdy clovek se zdravym rozumem vi,co je tato sebranka zac.

0/0
3.12.2007 19:25

poslanec_termit

Venezuelci maji rozum

Venezuelci maji rozum ALE TEN MONGOLOIDNI KRETEN POŽÁD VYHROŽUJE, ŽE BUDE BUDOVAT TOTALITU

0/0
3.12.2007 19:07

captain cook

Re: Venezuelci maji rozum

o rozumu 49% volicu se da pochybovat:-/

0/0
4.12.2007 5:09

Júlínek šíšal

USA begrüßen Chávez' Niederlage

http://www.zdf.de/ZDFheute/inhalt/17/0,3672,7130033,00.html   :-PRv

 

0/0
3.12.2007 19:02

Terrurek

diktátor

prohrál v referendu... to je nějakej renonc ne?

0/0
3.12.2007 17:35

duhastrecht

To nevadí:

Rudý Hugo to referendum respektovat nebude a prosadí si ten komunismus odhlasováním per partes v "parlamentu". kde má 100% většinu, stačí vzpomenout, jak levice v Evropě "respektovala" výsledky referend ve Francií a v Nizozemsku o euroústavě, copak levičáci někdy respektovali výsledek jakéhokoliv referenda, které jim nehrálo do krámu?

0/0
3.12.2007 16:39

jajaja00

Re: To nevadí:

Souhlasím. Když se ta referenda "nepovedla", tak vždycky řekli nevadí, uděláme nové. V duchu jsem se ptal A proč se nebudou dělat nová referenda tam, kde se "povedla" ?

0/0
3.12.2007 17:16

Better red than dead

.

tsst - to je prd diktator...

0/0
3.12.2007 16:36

gars

Národ nešťastníků

socializmus to už tady bylo ...

0/0
3.12.2007 16:17

Better red than dead

Re: Národ nešťastníků

no pokud vim, tak v eu porad je...

0/0
3.12.2007 16:43

petrucciani

For: John_S

V tom mas pravdu, ze stat muze mit vsechny demokraticke prvky a zaroven byt totalitni (takovy stat je v Rusku, a v tichosti vznika i u nas. Obcanum je 16 let od schvaleni Ustavy upirano pravo mit uzakonene vseobecne referendum, ktere mohlo spoustu veci davno vyresit. Uz to, ze se obcanu nikdo neptal, jestli chteji do NATO, o necem vypovida, ale bylo to aspon soucasti volebni kampane a volebniho programu vetsiny politickych stran. Coz na souhlas americke radarove zakladny na nasem uzemi, se v tichosti mlcelo a ve volebni kampani se radsi o tom volicum nerikalo vubec nic. Dnes jakykoliv protest, nejen kvuli radaru, ktery neni financovan a schvalen vladnimi politiky, je spochybnovan a vede se proti nemu propaganda na vsech frontach). Chavezova totalita v necem pokulhava. Proc vubec nejake referendum vypsal, kdyz ma moznost si cokoliv bez promlemu prosadit. Proc tak rychle uznal vysledek? Proc referendum nespochybnil, proc se nepokusil vysledek sfalsovat, vzdyt tohle vse patri k totalite?

0/0
3.12.2007 15:58

Johny_S

Re: For: John_S

Co to zas plácáš, jaká totalita u nás? O zahraničněbezpečnostních otázkách nemá smysl žádné referendum vypisovat, zvlášť když z toho naše ČSSD učinila téma své protivládní kampaně, ačkoli nejprve sama Američanům vybudování základny nabídla. Pak tedy hrozí naprosto neobjektivní rozhodování na základě zjitřených emocí. Navíc jak bys podobnou otázku formuloval? Odmítání referenda s totalitou nemá vůbec nic společného (tzv. "všeobecné referendum" s demokratičnost státního zřízení vůbec nesouvisí), a pokud tvrdíš, že ano, tak se někdy jeď podívat např. na Kubu. To je totalita. Kolik ti prosím tebe je let? Navíc tvé tvrzení, že "jakýkoli protest proti radaru je zpochybňován", je zavádějící. Ony protesty organizují stále titíž lidé, tedy pokud jednou byli zpochybněni, budou zpochybňováni i nadále (zvlášť když iniciativa Ne základnám je provázána s extrémistickým Komunistickým svazem mládeže).

0/0
3.12.2007 19:30

Johny_S

Re: Re: For: John_S

Co se týče Cháveze, už jsem ti to vysvětloval níže: Venezuela je rozdělena a Chávez na rozdíl od naší KSČ po roce 1945 nemá v zádech SSSR. Takže zatímco Gottwald mohl hrozit Benešovi občanskou válkou, v níž by poté intervenovala sovětská armáda, Chávez nic takového podniknout nemůže - v případě, že by se skutečně do nepokojů zapojila polovina obyvatelstva, byl by proti nim víceméně bezmocný. Proto totalitu buduje postupně. A že ji buduje, o tom svědčí i jeho zaštiťování se kubánským diktátorem Castrem a snaha maximálně koncentrovat moc (nic z toho se neděje u nás, k žádným změnám Ústavy, které by koncentrovaly moc v rukou úzké skupiny osob, nedochází, tudíž je tvé tvrzení, že tu vzniká totalita, naprosto zcestné). Klidně se s tebou vsadím, že se změny Ústavy pokusí prosadit tak jako tak, bez ohledu na výsledek referenda. Ty se prozatím nepokusil zfalšovat proto, že Venezuela má dlouhou demokratickou tradici a on stále ještě nemá absolutní moc. Prostě ví, že by mu to neprošlo.

0/0
3.12.2007 19:30

Johny_S

Re: Re: Re: For: John_S

Mimochodem - i zahraniční analytici říkají, že to referendum bylo chápáno především jako referendum o Chávezovi. Takže jedno z vysvětlení, proč je Chávez nezfalšoval, může být, že si chtěl ověřit, jak silnou podporu vlastně má. A protože se ukázalo, že není tak silná, bude dál muset zapojit svou propagandu. Bude budovat totalitu pomaličku, polehoučku. Za pár let se ukáže, že je ve Venezuele zase o něco méně svobody. A protože už bude obyvatelstvo navyklé, ani mu to nepřijde. Aneb staré známé: hoď žábu do vařící vody a ona vyskočí. Ale hoď ji do studené a postupně ji zahřívej - a uvaříš ji.

0/0
3.12.2007 19:34

Pilát

Chavez prohral

;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
3.12.2007 15:39

Júlínek šíšal

Venezuela řekla ne větší moci prezidenta Cháveze

http://aktualne.centrum.cz/~~cook~vitagen/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=515517  ;-D

 

0/0
3.12.2007 15:01

petrucciani

For: John_S

A pokud napřesrok občané řeknou "ANO", položí jim za rok zase stejnou otázku, aby se ujistil, že jejich souhlas stále platí? Asi ne, že? Jsi ruďásek jak vyšitý. :-)

Pisu, ze ma Chavez pravo tu otazku podle zakona, jestli mu to zakon o referendu umoznuje, tak dlouho pokladat, dokud nebude s odpovedi spokojen. Jestli ted od volicu chtel v referendum souhlas a nedostal ho, proc by nemohl referendum zopakovat, jestli mu to zakon umozni? Co se tyce odvolani toho kladneho ANO, co brani tomu, aby se volicu na to zeptal nekdo kdo u moci Chaveze vystrida a treba bude chtit od nich odpoved opacnou, o tom je prave demokracie.

0/0
3.12.2007 14:43

Johny_S

Re: For: John_S

Ty jsi fakt rudý hňup. Pokud občané řeknou ANO, tak už Cháveze nikdo nevystřídá, bude vládnout až do smrti, stejně jako Castro. A je otázkou, co bude za těch pár desítek let.

0/0
3.12.2007 15:04

petrucciani

Re: Re: For: John_S

V tom referendu slo o to, ze mam mit dozivotni moc nebo o tom, ze ma Venezuelu dovest k socialismu.;-)

0/0
3.12.2007 16:01

celtic

jak to řekl král Juan Carlos..?

Drž klapačku...?;-D

0/0
3.12.2007 13:59

habit

... Chávez PROZATÍM připustil....

... že bude vládnout DOČASNĚ...

0/0
3.12.2007 13:48

petrucciani

Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Jako kdybych slysel slova naseho pana prezidenta, pred svou dalsi docasne prozatimni volbou.;-)

0/0
3.12.2007 13:50

Generál Ugarte

Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Srovnávat Klause a Cháveze....:-/

Nejsi (mo)mentálně zaostalý?

0/0
3.12.2007 13:51

mtis

Re: Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Pokud někdo srovnává vládu současné ČR koalice a poÚnorvou Národní frontu, tak to taky o mnohém vypovídá ....:-):-):-)... rozhodně o vysokém stupni Paroubkovatění .... ;-D;-D;-D

0/0
3.12.2007 13:56

petrucciani

Re: Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Tim, jak Klause odSS prosazuje a vyhrozuje svym koalicnim partnerum, ze by se chteli poohlednout po nekom jinem, se zaostaly necitim, jen se musim vzdy stipnout, to jen abych se ujistil, ze se pise rok 2007 a je 18 let po sametu.;-)

0/0
3.12.2007 14:19

František Koudelka 4.Kyju

Re: Re: Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Klaus snad chystá změnu ústavy, kde by byla možnost neomezených kandidatur jednoho člověka?

0/0
3.12.2007 14:28

petrucciani

Re: Re: Re: Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Psal jsem neco o Ustave, o tom nic nevim? Psal jsem o prozatimne docasne volbe V.K. a vyderacich z odSS, aby pro Klause zvedli ruku i koalicni partneri.;-)

0/0
3.12.2007 14:47

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

No a co? To je naprosto normální politika. Vsadím se s tebou, že Zelení by úplně stejně vyhrožovali, pokud by např. ODS trvala na stavbě jaderných elektráren. Budeš je proto nazývat SSz? Nikoli, že? Rudý hňupe. ;-D

0/0
3.12.2007 15:07

celtic

Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

každý vládne jen dočasně...i Stalin nebo Klaus...:-)

0/0
3.12.2007 14:00

habit

Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

... akorát lidovci vládnou věčně... a s každým...;-D

0/0
3.12.2007 14:16

Johny_S

Re: Re: Re: ... Chávez PROZATÍM připustil....

Celtík není přesný. Jeho blbost totiž dočasná není. Je věčná. :-)

0/0
3.12.2007 15:07

BUBAK ZIJE

jo mimochodem

sem nekde cet, ze Chavez rikal, kdo voli "NE", voli Bushe . . .

tak to ma ted doma 51% volicu podporujici Bushe . . . ;-D ;-D ;-D

nerikal nekde . . .  v nejakym OSN, ze Bush je "dabel" ;-D ;-D ;-D . . . aaahh, to sou Venezuelsky problemy . . .

0/0
3.12.2007 13:41

petrucciani

Re: jo mimochodem

No vidis, v totalitnim state, s totalitnim vudcem, ktery si neosefuje sve referendum a dovoli te luze, at hlasuje proti nemu a podpori tim jineho totalitniho vudce z nepratelske zeme.;-)

0/0
3.12.2007 13:49

mtis

Re: Re: jo mimochodem

Á pán ještě nedospěl k rozeznání práva na svobodu projevu a práva na svobodu po projevu! :-):-):-)

0/0
3.12.2007 13:57

petrucciani

Re: Re: Re: jo mimochodem

Svobodu slova nic nezmenim, kdyz k ni chybi i moznost se svobodne o vecech v podobe referenda, rozhodovat. Jediny castecne svobodny prvek, ktery mi je jeste ponechan, ze se mohu vyjadrit jednou za 2 nebo 4 roky, ohledne voleb do NF.;-)

0/0
3.12.2007 14:14

Johny_S

Re: Re: Re: Re: jo mimochodem

Co je NF?

0/0
3.12.2007 15:08

petrucciani

Re: Re: Re: jo mimochodem

K pravu na svobodu radim i referendum, ze smim svobodne rozhodnou o vecech, ktere se tykaji nejen me, ale celeho naroda. Pravo na svobodu projevu, bez prava svobodne rozhodovat, povazuji svobodu, ktera kulha na jednu nohu.;-)

0/0
3.12.2007 14:58

Johny_S

Re: Re: Re: Re: jo mimochodem

Považovat můžeš. Referenda každou chvíli vyhlašuje i diktátor Lukašenko. Považuješ ho proto za demokrata?

0/0
3.12.2007 15:09

BUBAK ZIJE

Re: Re: jo mimochodem

tohle je tak trochu 8-o . . . propaganda . . . nejsi nahodou sam hugo . . .  na ceskym serveru 8-o

0/0
3.12.2007 14:14

Najdete na iDNES.cz