Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf Republikové rady zelených ohlásil rezignaci

Šéf Republikové rady zelených Dalibor Stráský ohlásil, že rezignuje na svoji funkci předsedy a zůstane pouze členem rady. Řekl to na krajské konferenci jihočeské organizace Strany zelených v Českých Budějovicích, které se účastní i šéf strany Martin Bursík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nazdar blbci

Jen vykopněte Zelené z koalice.

Bém za jejich hlasy podplatí 5 socanů.

0/0
25.11.2007 17:02

marmota

Per rectum

Ať ta chátra politických "zelených", včetně pana Bursíka, táhne do rekta.   

0/0
25.11.2007 16:54

Zmuda

...čeští zelení jsou v koncích...

...a to je dobře. Buršo zabal to a vyčichni. Před rokem jsem si myslel že jsi borec,teď je situace již jiná. Svým postojem vůči Klausovi jsi za vola ! Tak jedem....;-D

0/0
25.11.2007 16:26

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: ...čeští zelení jsou v koncích...

v očích tvých je to na pohodu ale že je Klaus ostuda mezinárodní je na pováženou

0/0
25.11.2007 16:28

slatin

A žili spolu až do smrti......

vedle Temelína.....

0/0
25.11.2007 14:15

aladinaus

Viktor Kožený nadbíhá zeleným.

Z osobních zkušeností a sympatií jednotlivých občanů, které osobně potkám a kteří mi píší, vím, že podporu mám. Vše, co jsem slíbil, jsem splnil. Lidé mi říkají: My nechápeme, proč na vás házejí špínu.". Takže já mohu svoji kandidaturu postavit na svých dobrých výsledcích v České republice.  Těch nepřátel, které mám, je strašná spousta, a oni ví, že pokud půjdu do politiky, budu pro ně velikou konkurencí.

Spousta politiků se mě bude snažit zlikvidovat před tím, než vstoupím do politiky. Já půjdu kompromisem, že začnu kandidaturou do parlamentu. Doufejme, že to první období v něm bude úspěšné. Pak se snad vytvoří určité koalice, a já se snad k někomu přidružím.  Rovněž si myslím, že by se člověk velmi dobře domluvil se zelenými. Životní prostředí hraje nesmírně důležitou roli a je důležité, aby se v Česku vylepšilo.

0/0
25.11.2007 13:57

aladinaus

Paseka za ukradené miliardy

Jak Viktor Kožený devastoval Bahamské ostrovy

Národní přírodní rezervace  o rozloze 176 čtverečních mil byla založena v roce 1959.  Tato jedinečná oblast je známým prostorem, kde se množí ryby, rejnoci, lastury a existuje tady celá řada korálových útesů.

0/0
25.11.2007 13:53

aladinaus

Paseka za ukradené miliardy

Od roku 1986 konstatují zákony parku, že se nic nesmí brát ani ze země, ani z  moře. Mořská část parku Exuma Land and Sea Park se stala pro Bahamské ostrovy velmi úspěšnou mořskou rezervací, z níž se nesmí nic odebírat. Protože je to stabilní prostředí, lze tam provádět přesnější výzkum ryb, mušlí a lastur. Poskytuje obyvatelům Baham i návštěvníkům mnoho vzdělávacích příležitostí a přivádí do parku mnoho lidí na člunech, kteří přinášejí Bahamským ostrovům zisky. Lidé většinou konstatují, že opakovaně jezdí s plachetnicemi do této oblasti, protože jsou ostrovy překrásné. Lastury se v parku přemnožují a dostávají se mimo jeho hranice, kde poskytují rybářům živobytí.

0/0
25.11.2007 13:51

aladinaus

Paseka za ukradené miliardy

 Přímo i nepřímo přináší park bahamské ekonomice milióny dolarů.

Bohužel, několik ostrovů, které jsou součástí národního přírodního bahamského parku, je v soukromém vlastnictví. Neexistují zákony, které by zakázaly stavbu luxusních vil pro bohaté cizince na území našeho národního parku. Stavitelé mají předkládat Bahamskému národnímu trustu studii o ekologickém dopadu takovýchto staveb, ale to zatím nemělo příliš velký efekt.   Když  přeletěli Jane a Nicolas Popovovi z organizace Island Expedition přes oblast Exuma Cays a s hrůzou zjistili, že na jednom z největších ostrovů Bahamského souostroví (Halls Pond Cay), který je jen 2 míle (3 km) dlouhý a půl míle (800 m) široký, bylo buldozerem vyrobeno 20 mil (32 km) dvouproudových prašných silnic. "Viděli jsme za posledních deset let v parku hodně změn, ale nic tak děsného a necitlivého jako toto."

0/0
25.11.2007 13:45

aladinaus

Paseka za ukradené miliardy

Ti, kdo v té době často létali mezi Nassau a Staniel Cay, si povšimli, že za deště fungují tyto obrovské silnice jako řeky. Smývají se jimi volné předměty a půda do okolních vod. Bahno unášejí proudy do korálových útesů, a korály jsou jím zadušeny. Plyne také přebytek sladké vody, na něž není mořská ekologie zvyklá. Přebytek sladké vody vede k tomu, že voda "kvete", vzniká na ní povlak zelených řas. To ničí přirozený život na mořském dně. Také se vyskytují důkazy, že odumírají okolní korály: zrnka písku ucpávají korálové polypy a korálové útesy usmrcují.

Majitelem byl v té době  Viktor Kožený, který tam chtěl vybudovat přistávací dráhu v délce více než jednoho kilometru, otevřít vodní prostor uprostřed ostrova pro vybudování přístavu a postavit několik honosných sídel.

0/0
25.11.2007 13:44

aladinaus

Paseka za ukradené miliardy

Vyskytly se neoficiální zprávy, že nic zlého netušící turisté byly několikrát odehnání od "jeho" pláží ozbrojenými strážemi. Jak jsme se už zmínili, před jakýmikoliv plánovanými stavbami v parku musí být provedena ekologická studie ohledně jejich dopadu. Viktor Kožený nic takového neučinil. V důsledku toho byla etika parku zcela zdevastována.  Hrozí, že malý ostrov Viktora Koženého,  Halls Pond bude zničen a důsledky dopadnou na celý podmořský život v oblasti celého Exhuma Parku. Klučení půdy a stavba budov cizinci přirozeně velmi rozhněvalo bahamské obyvatelstvo. Jak můžeme brát zákony vážně, stěžují si obyvatele Exumie, když ženy, které už dlouhé generace vyrábějí slaměné plédy, si nemohou brát slámu pro svou práci, když jsou zlikvidovány rozsáhlé plochy, porostlé stříbrnými palmami jen proto, aby se postavily široké prašné silnice?

0/0
25.11.2007 13:43

Najdete na iDNES.cz