Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Julínkovo velmi pozdní probuzení

To, co vypadlo z Tomáše Julínka jako návod na použití českého zdravotnictví, asi mnohé překvapilo. A nikoli jen sebeironií malého a velkého plešatého muže, jejichž siluety provázejí čtenáře nepochybně velmi užitečnou příručkou, která vyšla ve včerejším vydání MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Huczín von Szinágl

Falešný a hloupý text

Pavel Páral...To je ten Jouza, kterého Milda Zeman kdysi zařadil mezi nejhloupější české novináře...

0/0
26.11.2007 22:05

_Aleister_

JosefAprav: a) kradeš nick Josefpravovi...

b) jsi vulgární jako Topol na tahu, takže máš co vykládat o lékařské psychologii a přiblížení člověku...:-/

0/0
26.11.2007 10:09

Josefaprav

Špatný systém

zdravotní péče vede k jeho zneužívání a nezabrání tomu žádné poplatky.

1) Je třeba zavést zpět systém, kdy k odbornému lékaři je možno jít pouze se žádankou od praktického lékaře, kdy si sice pacient vybere "svého" odborného lékaře (třeba na doporučení praktika, ale rozhodne se sám) a u tohoto odborného lékaře bude registrován, přičemž registraci bude možno jednou ročně obnovit. O této registraci bude informován praktik, který dohlédne na to, zda pacient toto nařízení splňuje. Jen tak se zamezí několikanásobnému obcházení specialistů, dokud pacient nenajde "toho svého", povolného.

2) S bodem 1) souvisí i šetření s léky, protože praktik bude mít přehled o všech předepsaných lécích a nebude docházet, že pacient bude brát dva léky se stejnou účinnou látkou, ale od různých výrobců s jiným názvem. Praktik by se měl vyvarovat "testů" na pacientovi a více využívat krevních a mikrobilogických rozborů ke stanovení správné diagnozy a léčebného postupu. Zdůvodnění viz níže.

0/0
24.11.2007 15:15

Josefaprav

Re: Špatný systém

Od 8mi let jsem po špatné léčbě alergická na PNC ve všech formách. Ještě se mi nestalo, aby mi za 60 let udělal praktik nejprve udělal při hnisavém zánětu v krku výtěr, vystavil neschopenku a poslal domů lehnout s kontrolou za 2 dny a předepsáním ATB podle kultivace výtěru. Vždy postupoval tak, že mi předepsal některý z ATB a kontrolu stanovil za 5-7 dní, aby zjistil, že předepsaná ATB nezabrala. V lepším případě provedl výtěr z krku, ale většinou nasadil další z řady ATB a výtěr prováděl až na třetí pokus. Kultivace výtěru vždy bezpečně zjistí, které ATB je na daný virus nejúčinnější. Výsledkem těchto "pokusů" praktika bylo, že onemocnění, které mohlo být vyléčeno za 7-10 dní trvalo měsíc a došlo ke zbytečnému vyhození nevyužívaných balení léků, jejich zbytečnému předepisování a také k poškození mého zdraví (srdce) tím, že cílená léčba se oddálila o 14 dní.

0/0
24.11.2007 15:24

Josefaprav

Re: Špatný systém

3) Každý z lékařů měl při studiu i předmět psychologie a měl by vědět, že se musí ke svému pacientovi přiblížit, musí s ním komunikovat. Jen tak se dozví, že ta babka od něho půjde k jinému specialistovi, protože sousedka má stejné potíže a doktor jí předepsal xxxxx lék a ten jí dělá dobře. Když mi ho doktore nenapíšete, tak půjdu jinam. Je v moci lékaře vysvětlit babce, že ona nemá přesně tutéž nemoc a na její potíže pomůže něco jiného. Je to o vzájemné komunikaci a důvěře, že lékař pacientovi předepsal to nejlepší co mu pomůže ale také o tom, že pacient je plně informován o průběhu léčby, jejích rizicích a výhodách a bude léčbu dodržovat. Ačkoliv ke studovanému lékaři přichází nevzdělaná babka, nesmí být mezi nimi stín nadřazenosti, oba musí být partnery. Jen tak si lékař získá důvěru svého pacienta, což je určitě obtížné, ale ne nemožné. Co na to lékaři?

0/0
24.11.2007 15:42

BenediktSpinoza

koukam, ty blbe,

ze ty s temi svymi hrabecimi radami  tom co je v moci lekare zatapetujes uplne vsechno:-P ty si nejpis myslis, ze lekar je Panbuh, ktery nejakym zazrakem behem 10 minut vysvetli i takovemi trotlovi jako ty (a nejsou zase v ordinacich tak vzacni) vysvetli problermatiku, kterou sam kontinualne studuje pulku sveho zivota:-P pokud si ty u lekare pripadas jako blb, je to nejspis tim, ze jim pravdu jsi, lekar nema duvod se na tebe vyvysovat, kdyz uz sam o sobe je ten propastny rozdil evidentni. Tolik v tvemu dotazu lekar.

0/0
25.11.2007 15:05

Josefaprav

Re: koukam, ty blbe,

Pán si myslí, že je lékař?;-DPán je namyšlené hovado, které by mohlo dělat uklizeče na patologii.(Y)Doktor, který nedokáže pacientovi vysvětlit příčinu jeho potíží není lékař, ale blbec jako Vy!Tolik k Vaší odpovědi doktorka-psycholožka.8-o

0/0
25.11.2007 18:38

antigogo

Re: Re: koukam, ty blbe,

Tak za prvé: doktorka - psycholožka nepoužívá termín hovado, pokud ano, tak by ani na tu patologii neměla chodit, za druhé : IQ některých pacientů je , bohužel, takové, že ani hodinová přednáška nepomůže, to spíše to čtyřnohé hovado pochopí, kde je stáj a za třetí: nejhorší pacienti jsou psychologové a jimi nakažení.

0/0
25.11.2007 20:10

BenediktSpinoza

Ja jsem doktor, ty huso!

vdecni pacienti mne prezdivaji Der weisse Engel:-P;-D

0/0
25.11.2007 23:42

Karel Endler

Fakt si někdo může myslet,

že tu příručku napsali Julínek s CIkrtem? Panebože, novinářský póvl zase kvete...

0/0
24.11.2007 8:33

Najdete na iDNES.cz