Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

EU se neshodla na uznání nezávislosti Kosova

Nezávislost srbské provincie Kosovo podporuje většina sedmadvaceti členských států EU, ale ne všechny. Vyplynulo to z jednání ministrů zahraničí zemí EU v Bruselu. "Pro uznání nezávislosti je velká většina, určitě přes 20, ale zatím nemáme 27," řekl britský ministr pro evropské záležitosti Jim Murphy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SID09

Nový Mnichov

Podle Kosovské praxe by pak cikáni mohli v roce 2018 vyhlásit Romskou republiku rad a následně všechny neromské obyvatele zákoně vykázat na Šumavu a Krušných hor. )

Srbové ( či Jugoslávci ) těm albáncům kdysi dávno umožnili usadit se na jejich území a ne nechat si jej legálně ukrást.

Pokud by toto bylo OSN.... zlegalizováno, tak si celý svět zadělá na další problémy, které budou následovat zejména na jihu Ruska ......, ale možná i Belgii.... Národnostní sebeurčení které eskalovalo v 19 století a dosud ještě je různými politiky zneužíváno nám byl čert dlužen.

0/0
20.11.2007 8:55

fyrom

Co slíblila Thacimu Albrightová v roce 1998

ICTY (Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii) - listopad 2004: Generál Ivašov potvrdil, že ruské a srbské tajné služby “napíchly” telefon šéfa UCK Hasima Thaciho. Tak byl nahrán v září 1998 rozhovor Thaciho s americkou ministryní zahraničí M. Albrightovou, kde mu slibovala referendum o nezávislosti, pokud dovolí rozmístit vojáky NATO v Kosovu. Když se žalobce Nice podivoval odposlechu významných činitelů odvětil generál klidně: “Odposlouchávat teroristy je legální a povolené”.

0/0
19.11.2007 19:43

Fanda Šmanda

Neuznat Kosovo !

Žádám českou vládu aby neuznala případný samozvaný kosovský stát ! Důvodů je pro to mnoho, hlavní je ten, že bychomse neměli podílet na novém "Mnichovu".

0/0
19.11.2007 18:54

kremsa

Re: Neuznat Kosovo !

Vážený pane Fando Šmando, bylo by vhodné, kdybyste ty Vaše důvody uvedl, máte-li jaké. Ten s Mnichovem hodně kulhá: tehdy byl tvrdý nátlak ze zahraničí, Sudety neměly získat samostatnost, ale být připojeny k Německu, a konečným cílem bylo zabrat celou ČSR. Zde žádný nátlak ze zahraničí není, Kosovo má být samostatné, Albánie o jeho připojení nestojí, a nikdo neplánuje pohlcení celého Srbska. Drtivá většina států vznikla jako "samozvaných", ČSR přece také. Tak honem další důvody.

0/0
20.11.2007 5:40

Najdete na iDNES.cz