Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kambodža zatkla dvojku režimu Rudých Khmerů

V kambodžském Phnompenhu byl zatčen někdejší šéf diplomacie Rudých Khmerů Ieng Sary. Policisté ho odvezli k Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro Kambodžu. Sedmasedmdesátiletý muž byl ministrem zahraničí v letech 1975 až 1979, kdy režim připravil o život až dva miliony lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

duhastrecht

A´t žije

komunistický Severní Vietnam, který silou svých divisí doslova dokopal Khmere Rouge ve válce 1970 až 1975 až do Phnom Penhu, který během této doby přihlížel, jak si Khmere Rouge na obyvatelstvu malých kambodžských vesniček utopených v džungli zkouší to, co předvedli  po 17.4.1975 ve velkém měřítku, přesně to, co se tehdy severovietnamským soudruhům nijak nehnusilo a který zločiny Khmere Rouge zveřejnil, jen proto, aby se nemluvilo o tom, jak Severní Vietnam naložil se statisíci obyvateli dobytého a anektovaného Jižního Vietnamu a o Vietnamese Boat People. Ať žije i SSSR, který Khmere Rouge vyzbrojil potřebným válečným materiálem od Kalašnikovů až po Migy, který přišel na nápad vnutit do Kambodže tuto "elitu" a který jim na základě svých postupů z doby Stalina poskytl podklady, jak kompletně vystěhovat dvoumiliónové město do koncentráků, aby to vůbec organisačně klaplo. 

0/0
12.11.2007 15:10

duhastrecht

Re: A´t žije

Ať žije naše komunistická strana a všechno "pokrokové" veřejné mínění, které až do roku 1979 označovalo všechny zprávy o zločinech Khmere Rouge za lživou propagandu CIA. A´t  žijí Marx, Engels a Lenin, kteří poskytli Khmere Rouge cenné theoretické rady, neboť Pol Pot vyvražděním kambodžských buddhistických mnichů, politiků, vojáků, policistů a úředníků dřívějších "buržoasních" režimů, umělců, podnikatelů, vědců, inženýrů, lékařů, spisovatelů, manažérů, živnostníků, velkých a středních farmářů a kantorů a posluchačů středních a vysokých škol i s jejich rodinami jen plnil  komunistickou theorií o třídním boji a zlikvidoval "buržoasií" jako třídu - v Kambodži přežil skutečně jen "proletariát" tzn. ti co vraždili, dělníci, tuláci, prostitutky a zloději, těch se rudý teror nedotkl,  to co v Rusku trvalo desetiletí Pol Pot stihnul za 3 roky. Ať žije nezapomenutelný kambodžský král Sihanouk, který se po roce 1979 Khmere Rouge statečně zastával, plakal, prosil a po celém světě za ně orodoval.

0/0
12.11.2007 15:13

duhastrecht

Re: Re: A´t žije

Doporučuji shlédnout na youtube (ať již jde o pamětníky jako já, nebo a to zejména o mladší) - cambodia genocide pol pot killing fields tuol sleng year zero a příjemně se pobavit. A´t  již je svět jaký chce, kambodžská genocida je jediná rudá genocida, která je zdokumentovaná a veřejně - zatím - dostupná, to co se dělo jinde se hledá daleko hůř, komunistická censura úspěšně funguje.

 Rodičům bych též doporučil, aby své děti upozornily na  xichty kambodžských dětí zvěrsky umučených v Tuol Slengu stejnými způsoby, jaké byly pro dospělé (na některých fotkách si můžete povšimnouti i skvrn od zaschlé krve) , by vaše děti věděly, co dokáže komunista, já jsem to svým dcerám speciálně doporučil ke shlédnutí také, třeba poslechly:))

Slabší povahy můžou zkusit hraný dokument Killing Fields, pokud tedy naše politicky korektní TV se laskavě uvolí tento ideologicky obzvláště závadový film dát do vysílán. Fajnšmekrům i s rodinami doporučuji zaletět si přímo do Phnom Penhu, S 21 je úžasné museum.

0/0
12.11.2007 15:19

Monstrum Anonymič Anonymov

USA podporoval Kambodžu proti Vietnamu

Ale o tom se moc nemluví, že ;-)

0/0
12.11.2007 11:59

captain cook

to jim to trvalo

kdopak je tak dlouho schovaval pred spravedlnosti;-€

0/0
12.11.2007 11:29

Flat Vamp A.V.T.

Re: to jim to trvalo

...Yeng-sariho jsem viděl v dokumentu před cca 2 lety, jak si celkem spokojeně žije na území kontrolovaném Rudými Khmery.  

0/0
12.11.2007 11:42

Flat Vamp A.V.T.

...

...no to je dost! R^

0/0
12.11.2007 9:22

Monstrum Anonymič Anonymov

Kde udělali soudruzi z Kambodže chybu ?

:-P8-o

0/0
12.11.2007 8:52

Najdete na iDNES.cz