Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vojáci šikanující velitele dostanou odstupné

Liberečtí profesionální vojáci, kteří zesměšnili velitele a na vlastní žádost odcházejí z armády, dostanou odbytné. Čelí podezření z přestupku proti občanskému soužití. Z armády mohou odejít i s více než čtyřiceti tisíci korunami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

_Aleister_

Fućk the army...

0/0
4.10.2007 16:07

babacek

40 tisíc no nic moc.

Voják, který držel sprchu, později přiškrtil velitele po vzájemné hádce u zdi a způsobil mu sedmnáctidenní pracovní neschopnost.

Co to bylo za velitele takový nějaký třasořitka který by měl snad být již v důchodu a ne dělat velitele.:-)

0/0
4.10.2007 15:10

fleret1

tohle je opravdu jen obycejny Nazdarkov

a nikdo ho nemuze brat vazne - nu,vsak taky nebere.

0/0
4.10.2007 14:58

Júlinek šíšal

Re: tohle je opravdu jen obycejny Nazdarkov

mno ... onehda si prý tvůj kadlík taky stěžoval na podobné manýry od tebe ...:-P

0/0
5.10.2007 14:36

baschwek

co to je za bordel?

Tohle nás má chránit? Do těchhle vocasů se cpou miliardy? A ještě nebudou ani potrestáni? Doufám že o tom parkanová nazpívá písničku :-©

0/0
4.10.2007 13:03

FastDriver

Co to bylo za velitele???

Toho bych nechal propustit za neschopnost! Poradnej velitel by jim udelal takovy peklo, ze by s brekem utekli k mamince

0/0
4.10.2007 12:42

Júlinek šíšal

Re: Co to bylo za velitele???

mno ... voni měli mít hodnosti naopak, tak by to bylo v čížské khaki sešlosti normál ... tak si na to aspoň hráli ...:-P

0/0
4.10.2007 12:56

Richard 1. Lví srdce

Re: Re: Co to bylo za velitele???

Růženko, kde se právě pohybuješ se svým homotraktorem?

;-D

0/0
4.10.2007 15:57

rocky_krysa

Re: Co to bylo za velitele???

byl jsi na vojne ?

0/0
4.10.2007 13:02

traveler

Re: Co to bylo za velitele???

Viděl jsem to video. To nebyla šikana ale sranda. Smál se i postižený a v rozhovoru na F1 to přiznal. To přiškrcení potom je asi něco jiného. Na vojně jsem byl a s pošťáků jsme si dělali (Y) taky. Vždyť od toho tam jsou, ne?;-D

0/0
4.10.2007 14:21

babacek

Re: Co to bylo za velitele???

Moje řeč.R^

0/0
4.10.2007 15:11

gaDzin

co s tim?

Alespon si udelaji peknou dovolenou, nez je doufam obvini a pak zavrou do chladku. Pak vse splati, stanou se z nich radni obcane a vsichni se budeme mit radi V;-D;-DRv

0/0
4.10.2007 12:37

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Občane už víš proč

budeš hákovat do 65 let? Na tvůj důchod nejsou prachy protože je třeba dát odstupný a pak doživotní renty zkorumpovanejm policajtům, dementním lampasákům atd., kteří si rychle podaj žádost o propuštění než se jejich průseer začne šetřit. Na jednu stranu tu soudí dědečky, kteří konec konců na čáře za komančů jen plnili rozkaz a vzpouru  z minulýho tejdne nejsme sto trestat a ještě těm dementům dáme zlatýho padáčka???

0/0
4.10.2007 12:35

babacek

Re: Občane už víš proč

To odstupné nepůjde z rozpočtu MPSV.:-)

0/0
4.10.2007 15:13

SlusnyClovek

Taky nechápu, že 17 dní v prac. neschopnosti praporčíka nebylo trestný čin ublížení na zdraví

Myslím, že stačí neschopnost delší jak týden, přesně ale nevím. 17 dní neschopnosti jedost. Měl by mu zaplatit léčení (pojištovně) a uhradit nemocenské dávky (soc. správě) a vojákovi doplatit na plnou mzdu.

Výtky na neschopnost "velitele" jsou dost mimo. Pokud měli téměř stejnou hodnost, nejde o skutečné velení. Např Bundeswehr má asi 8 svobodnických hodností, "povyšování" cca po měsíci. U nás 8 hodností rotmistrů a praporčíků odpovídá jedné nebo dvěma hodnostem v britské armádě (tj nad seržantem - četařem je starší seržant, pak rovnou poručík).

V profesionální armádě nyní nejsou vojíni ani poddůstojníci. Nahrazují je rotmistři a praporčíci. Vojín nebo desátník z povolání by u nás nikdo nechtěl být, kvůli prestiži. I když v americké profesionální armádě tyto hodnosti běžné jsou. Naši vojáci jsou ale víc kvalifikovaní...

0/0
4.10.2007 12:29

bezik

Re: Taky nechápu, že 17 dní v prac. neschopnosti praporčíka nebylo trestný čin ublížení na zdraví

Proč by výtky o neschopnosti byly mimo?To co si na něj dovolili ostatní ukazuje,že žádnou autoritu nemá a to je u vojáka(velitele) dost velký nedostatek.A proč by nemohl voják velet stejné hodnosti?Jestliže má stejnou hodnost a vyšší funkční zařazení je to "skutečné" a normální velení.

0/0
4.10.2007 12:41

SlusnyClovek

Re: Re: Taky nechápu, že 17 dní v prac. neschopnosti praporčíka nebylo trestný čin ublížení na zdraví

Jde v podstatě o řadové vojáky (vojáci a četaři jsou leda v záloze, aktivně slouží rotmystři a praporčíci). I v době prezenční služby mohlo dojít, že jeden desátník byl "nadřízen" druhému desátníkovi. Nejde o skutečné velení.

Neuposlechnutí rozkazu, velitel má právo vojáka i zastřelit. Což se běžně nedělalo, ale zavřít na měsíc, dva to ano. Potíž je, že desátník druhého desátníka zavřít nemohl, tu možnost měl důstojník.

V zaměstnání si člověk nedovolí odporovat skutečnému šéfovi, který má v pravomoci ho propustit nebo sáhnout na peníze. V civilu za fyzické napadení nebo hrubé urážky je okamžité propuštění. Tolik zákoník práce, doporučuji nahlédnout. V civilu nemusí jít o napadení nadřízeného, naopak i nižší nadřízený by nepochodil, kdyby se prokázalo, že někomu z podřízených dal facku nebo nějakou ženu osahával (tj jednou jí sáhl na prsa nebo zadek a ona si stěžovala, sahání na intimní místa ani neuvažuju). V armádě je bordel a zametají to pod koberec.

0/0
4.10.2007 13:23

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Jaká presumpce neviny????

Vono to není patrný z toho videa? 

0/0
4.10.2007 12:28

SlusnyClovek

V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

Znásilnění už totiž není vynucení styku, ale i např. osahávání proti vůli druhé strany. U klasického znásilnění víc než vlastní styk vždy vadilo použité násilí a ponížení zneužité osoby.

Tady šlo o násilí více osob, ponížení násobené přítomností více osob, obou pohlaví. Cílem bylo jednoznačně sexuální ponižování. Došlo navíc k osahávání (pokud vojačka praporčíkovi rozepnula poklopen a vytáhla přirození, šlo o nevyžádané dotýkání. Vrcholem ponižování bylo i to, že si věc nahráli na mobil a pak to rozesílali dále.

Takže šikana jako hrom, na způsob dnešní šikany na školách. Ale poněkud drsnější, od lidí právně zodpovědných.

Vadí mi zametání pod koberec. Za takovéhle sexuální násilí a ponižování byl odsoudil za znásilnění, sazbou kolem pěti let. Ještě horší je, že šlo o nadřízeného. Nešlo o skutečného velitele, pouze o poddůstojníka s vyšší hodností než zbylí dva. On pravomoci vůči nim moc neměl, ale v armádě by toto nemělo existovat.

0/0
4.10.2007 12:20

pinguone

Re: V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

R^

0/0
4.10.2007 12:39

babacek

Re: V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

Ona mu nic nevytáhla,rozepla kalhoty a o něco stáhla kalhoty, tečka. Tak když to už popisuješ tak jak to skutečně bylo a neupravuj si skutečnost podle sebe!Rv

0/0
4.10.2007 15:16

SlusnyClovek

Re: Re: V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

Omlouvám se, video jsem neviděl. Ty asi ano. Pochopil jsem to z popisů v médiích - "rozepla mu poklopec". To se obvykle tak říká, míní se tím to vytažení. Myslím, že tenhle opis by použi i bulvár typu Blesk.

Trošku to mění situaci, ale ne moc. Obnažit někoho, osobu opačného pohlaví v přítomností dalších osob je sexuální ponižování. Takže ten paragraf by možná použít šel.

Myslím, že žádná žena by nebyla ráda, kdyby jí stáhl nějaký muž kalhotky před zraky jiných žen, osprchoval ji na dotyčných místech a celé se to nafilmovalo. A pak ještě dalo kolovat po pracovišti, ať se kolegové a kolegyně baví. Zajímalo by mě, kolik by dotyční pachatelé dostali v normálním případě, tj. kdyby to nechtěla státní instituce zamést pod koberec. Zdali taky platilo, že dotyčná měla mít víc přirozené autority. Přece její chyba, že si to k ní kolega a kolegyně dovolili. Problém je u ní, mazánkové za nic nemůžou.

0/0
5.10.2007 12:54

babacek

Re: Re: Re: V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

Zde máš to video.

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=116672&238p=TNOVINY&238d=27.09.2007&238o=

Zná vůbec náš právní řád znásilnění muže?:-/

A co je to za velitele který nemá autoritu? 

Být to v bojové akci jak by asi dopadl?8-o

0/0
5.10.2007 13:44

SlusnyClovek

Re: Re: Re: Re: V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

Děkuji za odkaz, doma si pustím.

Náš právní řád nyní zná znásilnění muže. Znásilnění je nyní nově i např. nechtěné osahávání, nebo nucení, aby se žena muže dotýkala atd. Je to hloupost, podle mě proti ženám. Protože násilníkovi vyjde nastejno, jestli vykoná soulož, nebo pouze ženu osahá. I když paragraf pro sex. obtěžování a ponižování by být měl.

O velitele fakticky nešlo, dnes jsou praporčíci a rotmystři řadoví vojáci, nejnižší sloužící hodnosti, jak u policistů. Asi jako když jsou dva strážmistři u policie, jeden je velitel hlídky. Na plat mu ale sahá někdo jiný. V civilu se lidi bojí šéfa, protože je může vyhodit nebo jim sebrat odměny. Ne kvůli přirozené autoritě, opravdu ne.

Kdyby někdo jen naznačil násilí vůči americkému policistovi, na místě ho zastřelí. Autorita vynucená, zločinec na nějakou přirozenou zpravidla nereaguje.

0/0
5.10.2007 15:16

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: V podstatě se jedná o znásilnění, tak jak je nově definováno

To se velice pleteš,osahávání ( ke kterému ani nedošlo ) nelze kvalifikovat  jako znásilnění.

0/0
5.10.2007 15:34

SlusnyClovek

Znásilnění není jen vykonání soulože, cituji z lidovek

Neznámý muž znásilnil v pondělí vpodvečer v panelovém domě v pražských Hájích desetiletou dívku. Dívka se kolem páté hodiny odpolední vracela domů. Na chodbě domu, v němž bydlí, k ní přistoupil cizí muž a začal ji osahávat. Po několika minutách odešel, dívka došla do bytu a svěřila se matce, která okamžitě zavolala policii.

Celý článek nekopíruju, ale znásilnění spočívalo v osahávání. Jindy zas toaletářce se pokoušel dotyčný stáhnout tepláky (!), sám s obnaženým přirozením. Hodnotili to jako pokus o znásilnění.

To bylo dřív, že znásilnit šlo jen ženu a jednalo se o vykonání soulože. Velmi se angažoval Langer, aby tam dali kde co.

0/0
5.10.2007 16:38

babacek

Re: Znásilnění není jen vykonání soulože, cituji z lidovek

Sice nevím co má společného 10 letá dívka z událostí mezi vojáky,ale i tak máš poněkud skreslený názor. proto tedy :

§ 241 Znásilnění

(1) Kdo násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí donutí jiného k souloži nebo k jinému obdobnému pohl. styku nebo kdo k takovému činu zneužije bezbrannost jiného, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let.2) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán.a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví, nebo. b) spáchá-li takový čin na ženě mladší než patnáct let.

(3) Odnětím svobody na deset až patnáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.

Trestní zákon, Část druhá, Hlava osmá, Oddíl druhý.

0/0
6.10.2007 5:26

HonyaDj

No to je síla

To se může stát jenom u nás... :-©Kdyby se to stalo ve válečným stavu, tak je na místě popraví... Opravdu česká armáda a zelený mozky, to je krása...

0/0
4.10.2007 12:07

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: No to je síla

Velí tomu mozek růžovej a zpívající.

0/0
4.10.2007 12:24

FastDriver

Re: Re: No to je síla

má mozek?

0/0
4.10.2007 12:32

saxa777

vlastenci pozor

nový vlastenecký web

www.info4all.nolimit.cz

0/0
4.10.2007 11:55

monarchista

Re: vlastenci pozor

;-D;-D;-D Co to kuva je????

Já bych to nazval jako

X NACIONÁLNÍ BOLŠEVISMUS X

:-©:-©:-©

0/0
4.10.2007 12:23

LazyFatMan

Jaká šikana?

Podřízený nadřízeného nemůže šikanovat. Je to normální vzpoura, za kterou by ve válečném stavu dostali provaz, v době míru je třeba je ihned vyrazit z armády bez nároku na odstupné, naopak ještě požadovat zpět peníze, které do nich armáda (tj. my) vrazila. Případnou náhradu újmy na cti, ať si s nima velitel řeší v civilním soudu. Za debilitu (natočit si to a ještě to dávat dál) bych jim trest zvýšil o třetinu :-D.

0/0
4.10.2007 11:46

LazyFatMan

Re: Jaká šikana?

To jestli je velitel blb neřeším, to je nepodstatné.

0/0
4.10.2007 11:47

bezik

Neschopný

a užalovaný velitel elitní jednotky toť obraz udatného bojovníka pěnice Vlasty.

0/0
4.10.2007 11:40

wcbaba

Re: Neschopný

Jak vystřižený z černých baronů

0/0
4.10.2007 12:01

eman3

Vojáci základní služby

šikanující jakoukoli zelenou gumu by měli dostat nejméně vzorného vojáka ne-li rovnou státní vyznamenání!:-) Vojáci z povolání by za toto měli dostat nejméně provaz v lepším případě čestnou smrt prachem a olovem:-P

0/0
4.10.2007 11:27

Warhead_bia :P

wau

takovej plat takrka za nic to je dobry :-P

0/0
4.10.2007 11:20

volic_plukovnik

Re: wau

Jo. Navíc je třeba si uvědomit, že jsou to jen řadoví vojáci s nízkými hodnostmi a do hrubého platu se nezapočítává příspěvek na bydlení, který se navíc nedaní. Neznám Liberec, ale v Brně před čtyřmi roky dělal tento příspěvek 9 tisíc korun (čistého).

0/0
4.10.2007 11:27

eman3

Re: Re: wau

9.000 za to, že je guma?!? Slušnej, zbytečnej plat!!!!:-©

0/0
4.10.2007 11:28

otakas

Ještě by měli

dostat medaile za statečnost, že přeprali velitele. To je hnus. Co Vy na to paní Parkanová?

0/0
4.10.2007 11:18

kanah lachim

O co jde?

O nic. Jestlipak sprchují (dekontaminují) také bobra paní Parkanové?

0/0
4.10.2007 11:16

Júlinek šíšal

Re: O co jde?

...prý dosud ne ... ale podle zasvěcenějších kruhů se prý na tom už pracuje ...:-/

0/0
4.10.2007 11:22

eman3

Re: Re: O co jde?

Dosud stačili pouze dekontaminovat mikrofon paní Parkanové po nazpívání songu;-)

0/0
4.10.2007 11:30

Najdete na iDNES.cz