Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děti na táboře může vést i pedofil. Česku chybí zákon

Nedávné případy, kdy ve funkci dětského vedoucího pracoval pedofil, nutně vyvolávají otázku, zda by lidé, kteří pracují s dětmi, neměli procházet přísnějším výběrem. Ministerstvo sice pravidla pro výběr vedoucích zájmových organizací připravilo, jenže poslanci v roce 2002 návrh zákona zamítli. A další se nechystá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kasz

Nevidím důvod, proč by nemohl.

Jak překvapivé! Vždyť pedofilové jsou dětmi přitahováni - to se jim mají vyhýbat? A proč? Protože jen malá část z nich se nedokáže ovládnout a sexuálně kontaktuje dítě? A co ti ostatní, kteří nikdy neselhali a kteří dokážou dětem dát ze sebe to nejlepší?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pedofilie

0/0
1.10.2007 22:01

Josefprav

Kdo si myslí, že na tohle musí být zákon?

Jaký zákon? ;-D;-D;-D

0/0
1.10.2007 16:21

Merk

Re: Kdo si myslí, že na tohle musí být zákon?

To je jedno. Musí to být zákon. A ten bude blbý a o jeho blbosti se budou psát další články. Říká se tomu výroba práce :-)))))

0/0
1.10.2007 16:28

Josefprav

Kdo to ten článek psal? Jaké má vzdělání?

K tomu, aby někdo nevybral pro vedení dětí na táboře přece ten, kdo vybírá nepotřebuje zákon.

Co to tady v těch novinách píšeou za hovadiny?

0/0
1.10.2007 16:19

sageorg

Děti může vést i pedofil.

A proč ne v zemi,kde zákony tvoří hlučící a chrochtající svoloč!:-P(Y) 

0/0
1.10.2007 15:18

Josefprav

Re: Děti může vést i pedofil.

Proč si myslíš, že na to má být zákon? A jak by měl zní: Zakázat pedofiolům vést děti? ;-D;-D;-D;-D 

0/0
1.10.2007 16:20

frankie51

Re: Děti může vést i pedofil.

Právě jsi dochrochtal. Moc jsi toho nenapsal. To je jedno, jestli chodí do náboženství nebo na tábor. Pedoši jsou všude.

0/0
2.10.2007 18:05

Merk

Zábava muší bejt...

.. tak koukám, že Viktorek se za celý den zmohl na jediný argument a to v tom smyslu, že jsem buzna a pedofil. Tomu říkám úroveň :-))))))))))) Nebo se dočkáme i jiných argumentů, Viktorku?

0/0
1.10.2007 15:05

paskudilek

Re: Zábava muší bejt...

Jo, ty urážky byly hodně ošklivé, já bych se s ním nebavila.X

0/0
1.10.2007 18:44

Viktor N.

Re: Zábava muší bejt...

Jenže já na rozdíl od Vás nejsem úředník, co by v pracovní době mohl vysedávat na diskusích za peníze daňových poplatníků. A navíc – nemůžete mne k ničemu nutit. A pokud uznám, že jakákoliv debata s Vámi je kontraproduktivní, protože od samého začátku tu hýříte jen výpady a urážkami, tak je to čistě má záležitost. Ovšem nedivil bych se, kdyby tohle byla opět pro Vás záminka k dalším urážkám…

0/0
1.10.2007 21:42

Merk

Re: Re: Zábava muší bejt...

Jaké urážky, Viktorku? Já od tebe chci jen a pouze argumenty. Zatímco ty do mě bušíš výrazy jako primitiv, buzna, pedofil a podobně. Pokud dobře cháu, ty sis situaci vyhodnitl tak, že argumenty nenapíšeš, protože nechceš a já tě k tomu nemohu nutit. Dobrá. Ale pak jsi poněkud trapný, nemyslíš?

"v pracovní době mohl vysedávat na diskusích za peníze daňových poplatníků" - to bude zřejmě podle sebe soudím tebe. Milý Viktorku, já se živím sám svou prací, mě žádný stát neplatí. Víš, co to je?

0/0
1.10.2007 21:55

Merk

Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

§ 6 návrhu antidiskriminačního zákona:

- "Diskriminací není rozdílné zacházení ve věcech práva na zaměstnání, přístupu k zaměstnání nebo povolání, ve věcech pracovních, služebních poměrů nebo jiné závislé činnosti, pokud je k tomu věcný důvod spočívající v povaze vykonávané práce nebo činnosti a uplatněné požadavky jsou této povaze přiměřené."

- "Diskriminací není rozdílné zacházení uplatňované za účelem ochrany ... osob mladších 18 let nad rámce stanovené zvláštními právními předpisy, jestliže prostředky k dosažení uvedených cílů jsou přiměřené a nezbytné."

Chce-li někdo (Viktorek?) i nyní tvrdit, že případný výslovný zákonný zákaz pediflům pracovat s dětmi je v rozporu s antidiskriminačním zákonem, nemám slov. Zcela zjevně není, protože zcela zjevně spadá do shora citovaných výjimek v antidiskriminačním zákoně.

0/0
1.10.2007 12:51

Viktor N.

Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

Napřed jste tu vykřikoval o §5, Arnolde J. Rimmere!

Jinak znění zákona jest zde: http://www.diskriminace.cz/dt-zakon/zakon_do_psp.pdf

0/0
1.10.2007 12:56

Merk

Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

Znění zákona jest hlavně na webu Poslanecké sněmovny, sekce sněmovní tisky. § 5 to byl dříve, teď je to § 6 - opravil jsem se již v příspěvku z 01.10.2007 11:55.

A teď k věci. Argumentuj konečně, PROSÍM!!!

0/0
1.10.2007 12:58

Viktor N.

Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

http://www.parlamentniservis.cz/navrh-zakona-o-rovnem-zachazeni-a-o-pravnich-prostredcich-ochrany-preddiskriminaci-a-o-zmene-nekterych-zakonu-antidiskriminacni-zakon.html

0/0
1.10.2007 12:58

Merk

Re: Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

Odkazy už ti jdou. Už sis to i přečetl? :-))))))))))))

0/0
1.10.2007 13:00

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

A co mně vůbec tykáte, Vy primitive?

Chápu sice, že Vaše orientace je pravděpodobně důvodem, proč tyhle právní paskvily vítáte, ale to neznamená, že se tu můžete, skrývajíc se za anonymitu internetu, chovat hulvátsky a agresivně!

0/0
1.10.2007 13:10

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

Na tykání není nic hulvátského ani agresivního. V internetových diskusích je tykání zcela běžné. Navíc vykání je i projevem úcty - po tom, co sem píšeš, k Tobě aspoň zatím úctu mít nemohu.

A přestaň konečně mlžit a uhýbat. MÁŠ UŽ TY ARGUMENTY???

0/0
1.10.2007 13:14

Viktor N.

Re: Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

I když původní znění z roku 2006 bylo ještě pikantnější například o tohle: „zdravotním postižením, které nelze diskriminovat, je také přítomnost mikroorganismů, organismů nebo jiných cizorodých předmětů v těle, jež způsobují nebo mohou způsobit chronickou nemoc“…

:-)

0/0
1.10.2007 13:07

Merk

Re: Re: Re: Re: Pravda o antidiskriminačním zákoně (zejména pro Viktora N.)

Sice nevím, co je na tom tak humorného, ale pořád mě zajímají hlavně tvoje argumenty k základu našeho sporu. Dočkám se jich ještě dnes?

0/0
1.10.2007 13:09

Concrete_Donkey

Muze za to Klaus.

Za vsechny pedofily.

0/0
1.10.2007 12:15

Josefprav

Re: Muze za to Klaus.

A Havel.

0/0
1.10.2007 16:21

frt05

Kdo by to delal?

Ruku na srdce, kdo jinej by s detma pracoval nez pedofil? Normalni chlap nema na praci s cizima detma cas, chut ani zajem. Casto se nema cas venovat ani svym.

Napadaji me dve moznosti jak eliminovat moznost pohlavniho zneuziti:

1. vedouci pouze zeny (pedofilnich zen je mnohem mene nez muzu)

2. muzi po sexuologickem, psychologickem vysetreni s pedagogickym vzdelanim-to by ale nezustal nikdo a deti by zustali v ulicich

Hlavne me zarazi pristup rodicu, mam dite v krouzku, sel jsem na prvni schuzku s nim, abych se podival co je jeho vedouci zac, promluvil si s nim. Nepoznam jestli je na deti, ale zarazilo me, ze prisla pouze jedna dalsi maminka a ostatni deti tam prisly bez rodicu. Sverit dite nekomu koho si ani neprohlednu, nezeptam se co je zac (i kdyz pravdu mi rict stejne nemusi) mi prijde horsi nez kdyz nejaky pedofil ma o dite zajem, nebot nezajem rodicu jim jen usnadnuje cestu. Nevadi mi ze je nekdo pedofil (nemuze preci za to), vadi mi ale, kdyz nekomu ublizi.

0/0
1.10.2007 11:58

Blamik

Re: Kdo by to delal?

ad1) afektovaných paní učitelek a vedoucích je jako máku. Nechci se v tomhle směru někoho dotknout ale viděl jsem několik táborů na kterých dělaly pedagožky. Byla to vesměs hrůza.

ad2) Tohle je nesmysl jako brno. Pedagogické vzdělání nezaručuje ani kvalitní přístup k dětem, ale ani jejich sexuální abstrakce.

ad OBA) Co se týká sexuality ruku na srdce, s dětmi pracují jen lidé s určitými pedofilními sklony. Ve velké míře jsou to ale sklony zdravě normální, které nikdy nepřerostou do agrese.

Podle toho co tak čtu z tohoto příspěvku by to za chvíli dopadlo asi velmi podobně jako ve tátech. Tam mají taky tábory, třeba mladých svišťů, ale ty přerůstají rámec rozumu. Copak chcete poslat dítě na tábor kde se děti budou stravovt jen v McDonadlu a celý týdení pobyt

vyvrcholí cestou na nejbližší kopec na kterým si pod svitem měsíce při baterce opečou párek s rohlíkem za asistence pěti slečen vedoucích které se budou držet za ruce protože se prostě v noci bojí dojít i vyčůrat?????? Nechápu!!!!!

0/0
1.10.2007 17:37

frt05

Re: Re: Kdo by to delal?

Souhlasim s Vami, ze pegagove asi nejsou nejlepsi pro zajmovou praci s detmi, nebot po celodennim uceni toho maji dost. Samozrejme ze pedagogicke vzdelani nezarucuje kvalitu, sam to znam ze svych skolnich let a ze skolnich let meho syna. Nevadilo by mi ani to, ze by me dite vedl pedofil, ale fakt by mi vadilo, kdyby mu ublizil, to by asi pro nej ( a mozna pak ani pro me) nedopadlo moc dobre. Chapu, ze tito lide se potrebuji take sexualne vybit, maji to nejtezsi ze vsech, ale chranit deti je myslim dulezitejsi, nemyslite?Kazdy ma sve sexualni fantazie, ale kazdy ma take rozum, aby si byl vedom co muze a co ne.

Urcite bych dite neposlal na american camp, nebot USA jsou na tom tak spatne, ze hur na tom snad zadna jina zeme neni (i kdyz EU se jim blizi milovymi kroky).  Tabor i krouzek by meli byt pro dite poucne,zabavne,ale hlavne bezpecne.

0/0
2.10.2007 9:21

Blamik

Re: Re: Re: Kdo by to delal?

No, ale tady se naše pojetí pedofilie velmi liší. Pedofilie není jen sexuální orientace. V tom je myslím zakopaný pes. Já třeba velmi rád pracuju s dětmi, podle všeho mi to jde velmi dobře, rád si hraju, o to víc dokonce rád učím děti si hrát. Za těch pár let co jsem ze školy se to děti velmi významně odnaučily. Rodiče je často nutí předčasně dospět. Podle toho že mi to s dětmi jde a že jsem v tomto směru zřejmě úspěšný a u dětí oblíbený vzor bych podle současných měřítek měl být asi pedofil.

Ať, nebráním se tomu. I když se mi v noci o mladých samičkách mokré sny nezdají, je pravda že občas musím smeknout jaké kočky ty holky kolem patnácti jsou.

Ale bacha!!!! V tomhle směru jsou ale pedofilní všichni chlapi. Vždyť se podívejte na většinovou mužskou část populace a výlevy z deprese středního věku. Milenky sotva nad zákonem, mladý maso, hezký napohled i naomak.

Nicméně jako nebezpečnou vidím spíš tu část mužské populace která si hledá sexuální objekty ve svých dětech. A těch je víc.

0/0
3.10.2007 9:20

Merk

Já bych spíš zavedl...

... zákon, upravující minimální kvalifikaci pro novináře. Ne aby ho mohl dělat každý, kdo se trefí na klávesnici, jako teď.... Obrovská moc, nulová zodpovědnost, a přitom nulové požadavky na vzdělání. A podle toho to vypadá.

0/0
1.10.2007 11:46

Viktor N.

Redaktoři jsou opět mimo

Redaktoři jsou opět mimo. Protože pokud by si o problému něco zjistili, pak by takovýhle nedotažený článek nenapsali. Ano, v ČR chybí (zatím) patřičný zákon, který by bránil pedofilům vést malé děti. Jenže takový zákon ani nemůže být přijat!!!

Na základě směrnice EU musí ČR přijmout tzv. antidiskriminační zákon. V jeho důsledku bude platit mimo jiné:

Vedoucí tábora nesmí odmítnout uchazeče, který je homosexuál, pedofil či dokonce je HIV positivní. Soukromá dívčí škola nesmí přijímat pouze děvčata, majitel firmy nesmí odmítnout několikrát trestaného člověka (občana římské národnosti), který byl několikrát zavřen za krádeže a podvody…

Na tom je vidět, že nemáme šanci ovlivnit naše zákony, ale musíme nedemokraticky přijmout zákony, které jsou nám nařízeny z Bruselu. To je ta demoGratická Evropská Unie!

0/0
1.10.2007 11:30

Merk

Re: Redaktoři jsou opět mimo

Kdybys nelhal, bylo by to lepší, Viktore.

0/0
1.10.2007 11:33

Viktor N.

Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Nějaký konkrétní argument – byl by?

0/0
1.10.2007 11:35

Merk

Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Argument? Ten bys měl dodat hlavně ty pro své původní tvrzení. Tvé kecy o antidiskriminačním zákoně jsou prostě a jednoduše kecy a lži.

0/0
1.10.2007 11:36

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Á, šlápl jsem na bebé nějakému eurofilovi. Nojo…

Víte Merku vůbec něco o „antidiskriminačním zákonu“ a povinnosti ČR jej přijmout? Nebylo by lepší abyste si o tom napřed něco zjistil, než tu začnete napadat a nadávat?

0/0
1.10.2007 11:44

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Viktorku, už sis ten zákon aspoň přečetl? Třeba jeho § 5? Ne? Tak hupky dupky do čtení. Pak se vrať a můžeme to probrat.

Do té doby mi nezbývá než zopakovat, že jsi LHÁŘ, LHÁŘ, LHÁŘ. A to je ještě hodně mírné zhodnocení tvých příspěvků.

Pro úplnost: nepopírám nutnost přimout antidiskriminačníz ákon. Popírám ale, že obsahuje tebou uváděné nesmysly. Neobsahuje. A ví to každý, kdo ten zákon (jeho návrh) četl.

0/0
1.10.2007 11:48

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

100× opakovaná lež se pravdou nestane, Merku. A Vaše urážky jdou mimo mne…

0/0
1.10.2007 11:51

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Tak už sis ten zákon přečetl? Konkrétně § 6 (§ 5 to byl v dřívějším návrhu, pardon)? Nebo pořád jen blbě kecáš bez znalosti věci?

Já neurážím, já přesně popisuji skutečnost. A každým dalším příspěvkem mi jen dáváš za pravdu.

0/0
1.10.2007 11:55

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Právě že četl, tsejně i analýzy možných dopadů tohoto zákona. Z Vašich nepřiměřeně vzteklých reakcí usuzuji, že sám jste pravděpodobně poněkud nestandardně sexuálně zaměřen – no lapidárně řečeno buď jste buzna a nebo pedofil. Zřejmě proto se Vás to takhle dotklo, za což se Vám omlouvám…

0/0
1.10.2007 12:00

paskudilek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Nebo máš tu čest s právníkem, že?

0/0
1.10.2007 12:03

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

právník by takhle nevyjel. Na tohle jsou moc opatrní… :-)))

A navíc – neplácal by takové nesmysly, protože důsledky antidiskriminačního zákona budou skutečně velice pikantní…

0/0
1.10.2007 12:06

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Viktorku, neštvi mě. A preventivně zalez studen pod stůl, po obědě sem nakopíruju paragrafy. Do té doby se můžeš omluvit a já toho nechám.

0/0
1.10.2007 12:07

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Bingo, paskudilku ;-))) Teď jdu na oběd, po obědě sem nakopíruju paragrafy, abych dokázal, jak Viktorek lže a mlží.

0/0
1.10.2007 12:06

paskudilek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Jestli Ti to stojí za to, po těch urážkách. Dobrou chuť.:-)

0/0
1.10.2007 12:14

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

http://www.diskriminace.cz/dt-zakon/zakon_do_psp.pdf

§ 5 – skutečně jste měl na mysli zrovna tenhle paragraf, Arnolde J. Rimmere? :-)

0/0
1.10.2007 12:53

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Už jsem ti jasně napsal, že jsem měl na mysli §6, §5 to byl v dřívější verzi. Jsi si jistý, že opravdu umíš číst?

0/0
1.10.2007 12:55

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Zase lžeš. Není ti stydno? Kdybys zákon četl, nemohl bys tu kvákat takové nesmysly.

Je roztomilé, jak se snažíš uhýbat od tématu (jemuž rozumíš jak koza petrželi) poukazováním na mou údajnou sexuální orientaci. To už tak odpadci tvého formátu obvykle dělají, Viktorku, co?

0/0
1.10.2007 12:06

Viktor N.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

Běžte se léčit. Vážně…

0/0
1.10.2007 12:07

Merk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Redaktoři jsou opět mimo

A ty bež číst ten zákon. Vážně.

0/0
1.10.2007 12:08

eddiel

Re: Redaktoři jsou opět mimo

Vedoucí tábora může odmítnout koho chce, neb za dění na táboře odpovídá.

0/0
1.10.2007 11:34

georgesco

pseudoproblém

Jak už někdo napsal, jde o pseudoproblém, kdyby udělali deset zákonů, tak ho nemusí odhalit.

Já mám jiný podnět do pranice: Nemůžu pochopit, jak někdo může chtít mít něco společného s organizací Pionýr!! 8-o

0/0
1.10.2007 10:11

Deleter

.

Asi ten, kdo nemusí flaďařinu u skautů.

0/0
1.10.2007 10:14

georgesco

Re: .

No dovedu pochopit, že každýmu nemusí skauting vyhovovat, ačkoliv tvá poznámka svědčí o tom, že víš velké prd, ale proš zrovna zprofanovanej pionýr?? Krom KSČ tady snad není organizace se shnilejšími základy... A existuje desítka alternativ...

0/0
1.10.2007 10:18

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.