Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus jel za Zemanem, notovali si o ekologii

Prezident Václav Klaus odpoledne navštívil bývalého premiéra Miloše Zemana na Vysočině. Při hodinu a půl dlouhém setkání hovořili například o problematice globálního oteplování, uvedl Zeman.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sarcula

To jsou aspoň politici

Nic bych si nepřála víc, než aby se Zeman vrátil. Většinová volba, výhra ODS, Klaus premiér, Zeman vůdce opozice. Za těch dvou vypadala a by vypadala i v současnosti politika jinak.

0/0
18.9.2007 7:54

zahorak1

Husiti, ak by som....

.... bol zlý. tak by som Vám to prial!! Môj brat tento Váš výkvet pozná osobne, tykal si s nimi. Jeden za 18-násť, druhý za 20 bez dvoch.

A ak to chcete presnejšie, podľa mňa rozvedený chlap, ktorý si zoberie za druhú manželku ženu o cca 30 rokov mladšiu (za manželku!!!) by mal mať v OP pečiatku (= razítko) - Obmedzenie k právnym úkonom!!!

0/0
18.9.2007 9:14

dislektik-idnes si na mě zasedla

ti dva si notovali už za komunistů když dělali ekonomické prognozy

0/0
17.9.2007 16:46

Diskutervas

Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

tohle? Si se asi na tý Vysočině zbláznil!Rv

0/0
17.9.2007 16:05

Pimpil

Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

to nevim proc, nikdy se mira vlivu cloveka na oteplovani nezjistila, ani to, zda vubec

0/0
17.9.2007 16:07

Diskutervas

Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Nejsem odborník na klimatologii, ale já věřím  spíše vědcům. A koncentrace oxidu uhličitého jsou podle nich teď obrovské. Jistě že ke klimatickým změnám docházelo i v minulosti, ale jde také o tempo. Možná kvůli tomu docházelo k vyhynutí některých druhů a ke stěhováhí národů. Ale my žijeme ve 21. století a mě by strašně naštvalo, kdyby měl vyhynout třeba lední medvěd. A to stěhování národů a války opakovat nechci. O ozonově vrstvě ani nemluvě. A nedávno se tu objevil článek, jak se otevřela nová cesta mezi kontinenty. 

Zdá se mi, že Zeman v současnosti škodí ČSSD a obecně levici, možná se cítí být uražen, že ho nezvolili prezidentem a mstí se. On možná ani nikdy nebyl autentickým sociálním demokratem, ale šlo mu o moc a kariéru.   

0/0
17.9.2007 16:16

1_130_202_135

Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Jen bych připomenul, že aktuálně populární Ďáblova bible. Kodex gigas, tato obří kniha, obsahující souhrn středověké moudrosti a vzdělanosti, je z dnešního pohledu raritou spíše svým objemem a zpracováním, než obsahem. A přece obsahuje myšlenky význačných dobových vědců....

0/0
17.9.2007 16:24

j@ck

Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

To je z tve strany absurdni demagogie. Veda v pravem slova smyslu (zalozena na vedecke metode ziskavani poznatku) ve stredoveku neexistovala, tj. je nesmysl hovorit o autorech te bible jako o vedcich. Doufam ze chapes co je to vedecka metoda a doufam ze taky chapes, ze lide jako Klaus s ni urcite nepracuji

0/0
17.9.2007 16:29

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Na tak hloupý argument odpovím klasickým citátem pana Wericha:

"Středověk je tak nejistá věc. Střed věku, ale střed je bod který je stejne vzdálen od obou konců, za předpokladu, že ty konce jsou konstantní, neboli neměnné. Ale věk nemá konstantní konce, věk má jenom jeden konstantní konec a to začátek a ten je konstantní jenom proto, lebo nevíme kdy to začlo. Kdežto ten druhej konec věku ten je v pohybu. Tam na každou vteřinu navazuje nová vteřina, minuta, hodina, den, měsíc, rok, století. Ten konec jde pořád do předu, takže ten Středověk, aby zústal ve středu, ten musí jít taky pořád do předu..."

Tak přenechme historii, kdo z nás dvou argumentuje dogmaticky...

0/0
17.9.2007 16:36

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Dogmaticky argument je jednoznacne ten tvuj. Prirovnavas v nem vysledky soucasnych klimatologu (ziskane pomoci vedecke metody) k bibli ze stredoveku (napsane bez pomoci vedecke metody). A navic mou kritiku odvracis neprilis sikovnym zpusobem citatem Wericha, ktery neni vubec k veci.

0/0
17.9.2007 16:43

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

;-D;-D;-D Naivní, sebestředné, hloupé... Prostě My jsme nejchytřejší a vše už bylo vynalezeno ;-D;-D;-D

Mimochodem - k nejcennějším vlastnostem vědecké práce patří nekonečné pochybování o jejich výsledcích. Ale ty na vědce nemáš buňky, raději cituješ ideology

0/0
17.9.2007 16:47

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Ano, pochybovani je zcela na miste a vedci to taky delaji. Ovsem Vaclav Klaus si je 100% jist, ze zadne GO zpusobene lidmi neexistuje a ze se jedna o mytus vytvoreny veci z toho duvodu, aby udajne mohli jezdit na kongresy. Odkud bere on (ev. i ty) tu jistotu?

0/0
17.9.2007 16:49

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Já si především přečtu to, že nenznepochybňuje klimatické změny, ale zpochybňuje jejich příčiny dogmaticky předkládané k věřění a zpochybňuje možnost lidstva změny ovlivnit primitivními recepty opět předkládanými k uvěření. Ale někomu stačí, že jsou prezentovány nahlas a s přívlastkem "vědecké"... ;-D

0/0
17.9.2007 16:57

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Vetsina lidi ty priciny nepredklada dogmaticky, ovsem Klause je 100% dogmaticky jist, ze clovek GO nezpusobuje a ze se jedna o hysterii. Ja bych jen rad vedel, odkud bere tu jistotu, jake odborne prace a v kterych casopisech na toto tema publikoval.

0/0
17.9.2007 17:01

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

;-DR^

0/0
17.9.2007 16:49

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

A j@cku, ty považuješ marxismus-leninismus za věděcký světový názor, protože mu tak říkáte?

0/0
17.9.2007 16:37

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Kdo "my" mu tak rikame? Marxismus-leninismus je ideologie a ne vedecky svetovy nazor. Stejnou ideologii je napriklad ekonomisticka ideologie Vaclava Klause, ktera tvrdi, ze volny trh je metaresenim vsech problemu.

0/0
17.9.2007 16:45

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Takový "středověký vědecký názor"?  OK. Vědci ještě před pár lety (a nebyl středověk v tvém pojetí) tvrdili, že atom je nejmenší nedělitelná částice hmoty... ;-D

0/0
17.9.2007 16:49

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Ty budes asi solidni produkt nejake humanitni fakulty, ne?

0/0
17.9.2007 16:50

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Takový argument je vskutku nevyvratitelný.... Sebevědomí interpreti, skálopevně přesvědčení o svých pravdách, se vypořádávají s komplikovanými jevy o řadě neznámých jednoduchým a nezřídka značně slaboduchým  verdiktem a činí tak už od nepaměti. K věření nám předkládali Protokoly židovských usurpátorů, v jejichž drápech prý uvízl osud celého světa; ve vizi  nacistické, svět zejména arijský byl ohrožen spiknutím židobolševických plutokratů; americký imperialismus usiloval o zničení zemí tábora míru, všechno to ujařmit; Američané napřed vyslali mandelinku bramborovou podvrátit socialistické zemědělství v ČSSR a posléze vymysleli AIDS k vyvraždění Afriky;  Světová banka a Mezinárodní měnový fond, ovládány nadnárodními společnostmi, usilují uškrtit Třetí svět, země rozvojové, z nichž mnohé jsou naprosto nerozvojitelné. Dnes si vymysleli lidskou vinu na oteplování

0/0
17.9.2007 16:55

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Bez jasného nepřítele je těžké získat podporu, to ví každý, kdo o podporu usiluje. Podpora amerického prezidenta Bushe se téměř zdvojnásobila po teroristických útocích z 11. září. Kde není nepřítel jasný, je ho potřeba vyrobit a obtížit vlastními hříchy. Pro nacisty to byli v první řadě židé, kteří prý byli zodpovědní za hospodářskou recesi a úpadek. Pro komunisty zase západní kapitalisté, kteří usilovali o náš vnitřní rozvrat. Bylo to MY versus židé (kteří při nejlepší vůli nemohli sami o sobě podkopat německou prosperitu), bylo to MY versus kapitalisté (přičemž sovětský model se rozpadal především vlastní vahou). MY versus NĚKDO je osvědčená formule pro nacionalistické a jiné psychotizování davu. Umožňuje to každému, aby se navzdory svým dřívějším "hříchům" poslušně zařadil do davu, který je silný a patří mu konečné vítězství a aby věděl, kterým směrem má plivat.

0/0
17.9.2007 16:58

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Důležitým atributem zástupného nepřítele je jeho obecnost a značná definiční volnost, aby bylo možné do této skupiny podle potřeby přihazovat nepohodlné odpůrce. Termín "ekologista" je v tomto ohledu ideální, již nyní se pod ním skrývá neuvěřitelně pestrá skupina názorů, přístupů a profesí.

Je zarážející, s jakou jistotou Václav Klaus formuluje cíle ekologistů. V ekologickém hnutí existuje celá řada směrů, zdá se však, že všichni bez rozdílu napsali Václavu Klausovi osobní dopis, ve kterém se přiznávají, že "chtějí bojovat proti lidské svobodě a jakékoliv cestě vpřed vůbec". Je příznačné, že toto své tvrzení nikdy nepodložil důkazem.

0/0
17.9.2007 16:58

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Tak vidíš - začni třídit odpad, jezdi MHD, přestaň používat elektřinu a netop...Umožní ti to , aby ses navzdory svým dřívějším "hříchům" poslušně zařadil do davu, který je silný a patří mu konečné vítězství a abys věděl, kterým směrem má plivat.

0/0
17.9.2007 17:01

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kurňa Miloši, to jsem se Tě tak často zastával a ty teď

Svoboda a pokrok jsou dalšími Klausovými oblíbenými termíny. Čirou náhodou jsou i ony velmi vděčným nástrojem manipulace. Jde totiž o termíny s natolik složitým a abstraktním obsahem, že se na nich málokdo shodne. Jsme často schopni posuzovat konkrétní situace z hlediska výhodnosti, ale o svobodě a pokroku je většina z nás schopna říci pouze tolik, že jsou dobré. A to jsou ty nejlepší atributy pro pružné a všeobjímající politické heslo. Svobodu a pokrok si přeje každý, ale nikdo neví, co ještě je a co už není svoboda, co ještě je a co už není pokrok. To je ideální moment, aby se na scéně zjevil vykladač, který autoritativně posoudí každou jednotlivou situaci a závazně ji klasifikuje. Chtít stavět tuhle silnici je svobodné a pokrokové. Nechtít stavět tuhle silnici je omezování svobody a brzdění pokroku. Dav tleská a následuje.

0/0
17.9.2007 17:02

ELAPHURUS

1989 - 2007

Je to setkání 2 politikú s velkým P, ostatní pseudopostavičky a rádobypolitici se jim motají pod kotníky.

0/0
17.9.2007 15:51

martmartan

zeman velky sef

Zeman udelal na Gripenech miliardu pro nej nejake oteplovani muze byt u prrr

0/0
17.9.2007 15:46

Wulpes

Na Vysočině....

...se taky moc neotepluje. Dokonce při objímání stromů teď v sobotu si musel vzít svetr a to ještě neskončilo léto. A že je splavná severní cesta do Asie, to určitě zaplatil Greenpeace spostu ledoborců, který to tam brázdí už několik měsíců Klausovi na truc.

0/0
17.9.2007 13:11

lobo

Oteplování

Shodli se, že globální oteplování nehrozí, protože počet "přihřátých" se udržuje na úrovni 4 procent(Y)

0/0
17.9.2007 12:49

Ja_rda

Čunek na hrááád ...

.... prachy "bokem"berou stejně všici, kauzu "Vsetín - Čunkobo/xy" by dotáhl celostátně a třeba by šel eště dál ... "na musulmany"... Klaus je mafián co nezná špinavý prachy. Zeman "velkej šéf", nebo, že by se mu ta kebule už srovnala protiváhou vínka ?

0/0
17.9.2007 11:57

Wulpes

Re: Čunek na hrááád ...

Spíš protiváhou Bechera.

0/0
17.9.2007 13:13

Vaclav Hanus

Takze, od komunistu uz ma podporu v kapse (jako obvykle)

Temi nepochybne zacal...

0/0
17.9.2007 11:57

donald007

Tihle dva bolševici ze

superbolševického prognosťáku si mají jistě o čem povídat, hlavně se vzájemně ujišťovat, kdo je chytřejší. Zeman v KSČ byl, Klaus nebyl, protože ho nevzali, přestože o to žádal. !(Y)

0/0
17.9.2007 11:26

Zmuda

Re: Tihle dva bolševici ze

..no a co ? Pokračování nemáš ? ...to jako jenom konstatuješ...nebo to ještě nějak rozvineš....asi těžko,co...;-D,na to již nejsou gebíry .

0/0
17.9.2007 11:52

donald007

Re: Re: Tihle dva bolševici ze

Dočkáš se určitě pokud starci brzy nezhebnou

0/0
17.9.2007 12:08

donald007

Re: Re: Tihle dva bolševici ze

Samozřejmě je ti jedno troubo, že u toho byl další souhruh http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=506233

0/0
17.9.2007 12:22

_m-

Re: Tihle dva bolševici ze

týý vole - to už ta informace došla až k tobě?

0/0
17.9.2007 11:55

Reinkarnace Obraceče kalendáře

......

Zeman bude lobovat za znovuzvolení Klause ...... ,to zase bude Roko nasranej R^

0/0
17.9.2007 10:17

Ruger

Vzteky si "sexymozek" narazí další blondýnku..

0/0
17.9.2007 10:21

agnostik1

Re: ......

;-D;-D;-D!

0/0
17.9.2007 19:48

Ruger

Klaus si byl vyjednat podporu (i) od členů ČSSD

Kde má stále Zeman, jediný skutečný politik v novodobé ČSSD stále vliv. To byl jeho účel pravý účel návštěvy. Získat část hlasů z ČSSD od protiparoubkových odpůrců. A to se mi líbí, Klaus prostě dobře odhadne jak dál. Klaus zaplaťpánbůh nekuje pikle v otázce prezidentské volby, ael je skvělý taktik. Ovšem za podpis "odesáckého" zákona squeeze out by si zasloužil prezidentský post obsadit ještě jednout. Tam i v mnoha zákonech jiných se nechoval jako stranický prezident,a má tedy více než ppovinnost hájit právo a spravedlnost. Jako dokonale nestranný prezident, který vyhovuje většině občanů a má jejich důvěru je jednou z nejlepších voleb. Nechceme prezidenta jiného, politického estebáka (Diensbier), bez smyslu pro spravedlnost a dodržování lidských práv.

;-D

0/0
17.9.2007 10:00

Sharkee

Re: Klaus si byl vyjednat podporu (i) od členů ČSSD

;-D

0/0
17.9.2007 11:08

Vaclav Hanus

Re: Klaus si byl vyjednat podporu (i) od členů ČSSD

taktizovat = kout pikle. A v tomdle byl klaus vzdycky jednicka. Za podpis squeeze-out by si zaslouzil nakopat. Stejne jako za prezentovani jeho osobnich kontroverznich (potrestenych) nazoru smerem do zahranici, ktere odporuji spolecenskemu mineni vetsiny obcanu CR

0/0
17.9.2007 11:55

Heralik2

Re: Re: Klaus si byl vyjednat podporu (i) od členů ČSSD

Vás zase tolik není, a většina už vubec ne, komouši...

0/0
17.9.2007 13:14

Ruger

Zelenej komouš!

;-D;-D;-DR^

0/0
17.9.2007 13:47

dykl

....

...jsou to přád dvě opravdové osobnosti naší politiky, ať si říká kdo chce co chce.....R^:-)

0/0
17.9.2007 9:54

metafrik

Re: ....

;-D;-D;-DR^

0/0
17.9.2007 9:57

net.Xtreme

Re: ....

Přesně, můžeme s nimi nesouhlasit, může se nám to nelíbit, ale je to tak.

0/0
17.9.2007 10:28

odborar

Klaus si byl vyjednávat podporu od členů ČSSD,

Kde stále Zeman a jeho nohsled Šlauf má vliv. To byl jeho účel pravý účel návštěvy. Získat část hlasů z ČSSD od protiparoubkových odpůrců. Vždy se mi líbí, jak Klaus říká, že tak to není, že by kvůli volbě nespal. Opak je pravdou, nespí a kuje kuje pikle v otázce prezidentské volby, shání hlasy.;-D Ovšem za podpis odesáckého zákona squeeze out by si zasloužil prezidentský post opustit. Tam i v mnoha zákonech jiných se zachoval ne jako nestranný prezident, který má hájit především právo a spravedlnost, ale jako dokonalý straník, který vyhovuje lobistům oškubat druhé, jen aby jeho strana, jíž je předsedou čestným, měla příspěvky do pokladny a stále byla na výsluní.;-€ Chceme prezidenta jiného, nepolitického, se smyslem pro spravedlnost a dodržování lidských práv.

0/0
17.9.2007 9:17

net.Xtreme

Re: Klaus si byl vyjednávat podporu od členů ČSSD,

Klaus je narozdíl od ostatních kandidátů skvělý taktik a dokáže si vyjednat podporu. Kromě toho tím nepolitickým myslíš určitě momentálně z nevládní strany, takže z KSČSSD. Chci Klause nebo někoho, kdo dokáže mít svůj názor, v případě potřeby ho změnit, ale ze své vůle a nepodléhat nátlaku politických stran. Klaus má s ODS dost společného i mylšenkově a tak není divu, že ji podporuje. Dělal by to, i kdyby v ní jiný. Zatímco ostatní podporují svou stranu, protože v ní jsou, ne protože s ní v tom nebo tom souhlasí.

0/0
17.9.2007 9:25

denny2006

Re: Klaus si byl vyjednávat podporu od členů ČSSD,

Nepolitický president;-D? A co například nějaký odborář;-D!

0/0
17.9.2007 9:53

Najdete na iDNES.cz